Kaip išsirinkti ventiliatorių voniai?

Žemiau pateikiame vadovą, kuris, tikimės, padės jums išsirinkti tinkamiausią vonios kambario ventiliatorių! Renkantis ventiliatorių reikėtų atsižvelgti į keturis pagrindinius aspektus. Tai:

  1. Ventiliatoriaus veikimas

Nuo našumo priklauso, kaip greitai ventiliatorius iš vonios kambario ištraukia garus arba blogus kvapus. Paprastai rekomenduojama, kad ventiliatoriaus galia būtų bent tris kartus didesnė už vonios kambario tūrį (kubatūrą). (Vonios kambario tūrį galima apskaičiuoti labai paprastai: paprasčiausiai padauginkite vonios kambario plotą ir jo aukštį).

  1. Ventiliacijos kanalo skersmuo

Atkreipkite dėmesį į vėdinimo kanalo, prie kurio bus prijungtas ventiliatorius, skersmenį. Dažniausiai tai būna 100 mm skersmens išleidimo anga, tačiau galima rasti ir 120, 125 ir 150 mm skersmens ortakių.

Jei statote namą arba iš esmės remontuojate vonios kambarį, tuomet ortakio skersmuo turėtų priklausyti nuo patalpos dydžio ir numatomo ventiliatoriaus našumo (efektyvesniems ventiliatoriams reikia didesnio skersmens ortakių).

  1. Montavimo būdas ir vieta

Praktiškai bet kuris ventiliatorius yra tinkamas montuoti ant sienos. Montuojant ant lubų, ventiliatorius turi turėti rutulinius guolius.

Atskiras klausimas – ventiliatoriaus vieta. Jei planuojate įrengti ventiliatorių virš vonios/dušo kabinos (arba netoli jų) arba bet kurioje kitoje vietoje, kur kyla pavojus, kad ventiliatorius gali būti apipiltas vandeniu, reikėtų naudoti 12 V ventiliatorių (tai saugios įtampos ventiliatorius).

  1. Funkcijos

Ventiliatoriai skiriasi savo funkcijomis. Pagrindinės funkcijos ir (arba) įrangos tipai:

  • Standartinės versijos ventiliatorius – ventiliatorius be jokių papildomų funkcijų. Jį galima įjungti atskiru jungikliu ant sienos. Praktikoje tokio tipo ventiliatoriai dažnai jungiami prie šviesos jungiklio (ventiliatorius įjungiamas ir išjungiamas kartu su šviesa).
  • Ventiliatorius su laikmačiu (uždelsto veikimo) – tai ventiliatorius, kuris išsijungęs veikia dar kelias minutes (paprastai šį laiką galima reguliuoti), kad išėjus iš vonios išvalytų orą.
  • Ventiliatorius su drėgmės jutikliu – ventiliatorius, kuris gali automatiškai įsijungti, jei drėgmės lygis patalpoje pasiekia tam tikrą lygį. Ventiliatoriai su drėgmės jutikliais taip pat turi laikmatį ir (arba) laiko atidėjimą.
  • Ventiliatorius su judesio jutikliu – ventiliatorius, kuris gali įsijungti automatiškai, jei jame įmontuotas jutiklis užfiksuoja judesį patalpoje. Judesio jutiklio ventiliatoriai taip pat turi laikmatį ir (arba) laiko atidėjimą. Ventiliatorius veikia tol, kol jaučia judesį. Kai ventiliatorius nustoja jausti judesį, jis dar kurį laiką veikia ir išsijungia.
  • Nuolat veikiantys ventiliatoriai – šio tipo ventiliatoriai pastaraisiais metais vis labiau populiarėja, nes vis daugiau klientų vertina nuolatinį tinkamo mikroklimato palaikymą vonios kambaryje. Nuolatinė oro kaita vonios kambaryje sumažina, pavyzdžiui, grybelio ant sienos atsiradimo riziką.

Daugiau informacijos ir platų ventiliatorių voniai pasirinkimą galite rasti internete.

pr2023/34

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite