Kaip išsirinkti ventiliatorių voniai?

Žemiau pateikiame vadovą, kuris, tikimės, padės jums išsirinkti tinkamiausią vonios kambario ventiliatorių! Renkantis ventiliatorių reikėtų atsižvelgti į keturis pagrindinius aspektus. Tai:

  1. Ventiliatoriaus veikimas

Nuo našumo priklauso, kaip greitai ventiliatorius iš vonios kambario ištraukia garus arba blogus kvapus. Paprastai rekomenduojama, kad ventiliatoriaus galia būtų bent tris kartus didesnė už vonios kambario tūrį (kubatūrą). (Vonios kambario tūrį galima apskaičiuoti labai paprastai: paprasčiausiai padauginkite vonios kambario plotą ir jo aukštį).

  1. Ventiliacijos kanalo skersmuo

Atkreipkite dėmesį į vėdinimo kanalo, prie kurio bus prijungtas ventiliatorius, skersmenį. Dažniausiai tai būna 100 mm skersmens išleidimo anga, tačiau galima rasti ir 120, 125 ir 150 mm skersmens ortakių.

Jei statote namą arba iš esmės remontuojate vonios kambarį, tuomet ortakio skersmuo turėtų priklausyti nuo patalpos dydžio ir numatomo ventiliatoriaus našumo (efektyvesniems ventiliatoriams reikia didesnio skersmens ortakių).

  1. Montavimo būdas ir vieta

Praktiškai bet kuris ventiliatorius yra tinkamas montuoti ant sienos. Montuojant ant lubų, ventiliatorius turi turėti rutulinius guolius.

Atskiras klausimas – ventiliatoriaus vieta. Jei planuojate įrengti ventiliatorių virš vonios/dušo kabinos (arba netoli jų) arba bet kurioje kitoje vietoje, kur kyla pavojus, kad ventiliatorius gali būti apipiltas vandeniu, reikėtų naudoti 12 V ventiliatorių (tai saugios įtampos ventiliatorius).

  1. Funkcijos

Ventiliatoriai skiriasi savo funkcijomis. Pagrindinės funkcijos ir (arba) įrangos tipai:

  • Standartinės versijos ventiliatorius – ventiliatorius be jokių papildomų funkcijų. Jį galima įjungti atskiru jungikliu ant sienos. Praktikoje tokio tipo ventiliatoriai dažnai jungiami prie šviesos jungiklio (ventiliatorius įjungiamas ir išjungiamas kartu su šviesa).
  • Ventiliatorius su laikmačiu (uždelsto veikimo) – tai ventiliatorius, kuris išsijungęs veikia dar kelias minutes (paprastai šį laiką galima reguliuoti), kad išėjus iš vonios išvalytų orą.
  • Ventiliatorius su drėgmės jutikliu – ventiliatorius, kuris gali automatiškai įsijungti, jei drėgmės lygis patalpoje pasiekia tam tikrą lygį. Ventiliatoriai su drėgmės jutikliais taip pat turi laikmatį ir (arba) laiko atidėjimą.
  • Ventiliatorius su judesio jutikliu – ventiliatorius, kuris gali įsijungti automatiškai, jei jame įmontuotas jutiklis užfiksuoja judesį patalpoje. Judesio jutiklio ventiliatoriai taip pat turi laikmatį ir (arba) laiko atidėjimą. Ventiliatorius veikia tol, kol jaučia judesį. Kai ventiliatorius nustoja jausti judesį, jis dar kurį laiką veikia ir išsijungia.
  • Nuolat veikiantys ventiliatoriai – šio tipo ventiliatoriai pastaraisiais metais vis labiau populiarėja, nes vis daugiau klientų vertina nuolatinį tinkamo mikroklimato palaikymą vonios kambaryje. Nuolatinė oro kaita vonios kambaryje sumažina, pavyzdžiui, grybelio ant sienos atsiradimo riziką.

Daugiau informacijos ir platų ventiliatorių voniai pasirinkimą galite rasti internete.

pr2023/34

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite