Kaip išsirinkti skandinaviško stiliaus lentynas namams?

Namų interjeras su sofomis, kėdėmis ir skandinavišku dekoru, šviesiomis sienomis, mediniais baldais ir dideliais langais. Šiaurės Europos regione esanti Skandinavija yra šio dekoravimo stiliaus įkvėpimo šaltinis. Taigi, kadangi klimatas regione šaltas, namą norima paversti labai jaukia ir patogia vieta, tarsi lizdą. Be to, paprasti, kaimiški, įmantrūs, minimalistiniai ir šiuolaikiški elementai taip pat yra puošybos prekės ženklas. Natūralus apšvietimas ir mediniai daiktai.

Skandinaviškas stilius labai panašus į minimalistinį stilių. Šio tipo apdailoje matome ryškias tiesias linijas, neutralias spalvas, tokias kaip balta, juoda, pilka ir švelnūs tonai – be to, žinoma, pirmenybė teikiama natūraliam apšvietimui.

Tokiu būdu šis stilius taip pat susideda iš medinių baldų elegancijos ir natūralių audinių, turinčių daug tūrio. Taigi skandinaviškame dekore jaukumo idėja sumaišyta su kaimišku ir klasikiniu akcentu. Skandinaviško stiliaus idėja yra suderinti klasiką su šiuolaikišku tobuloje harmonijoje, kuri sukuria komfortą, poilsį ir susidomėjimą akimis.

Kaip pasidaryti skandinavišką dekoraciją?

Kad jūsų namuose būtų skandinaviška apdaila, nebūtina, kad visi kambariai būtų vienodo stiliaus. Tai yra, kai kuriuos elementus galite keisti. Atviros skandinaviško stiliaus lentynos su dekoratyviniais daiktais puikiai papildo skandinavišką stilių.

Šis stilius sėkmingai įsiliejo į lietuvių namus. Jau keletą metų jo harmonija ir paprastumas užkariauja mūsų širdis. Skandinaviško stiliaus lentynos yra dažniausiai perkami baldai pastaruoju metu – tai vis labiau pas mus vertinamas interjero dizaino elementas. Skandinaviško stiliaus lentyna itin charakteringa, ją nesunku atpažinti.

Šis stilius pasižymi paprastumu. Ir jokių nereikalingų detalių. Tačiau tai nereiškia, kad skandinaviško stiliaus lentynos primena įprastą medžio ar metalo gabalą.  Skandinaviško stiliaus lentynos knygoms ar smulkmenoms gali nustebinti savo forma. Pirmiausia lentynos yra natūralios medžiagos – dažnai žaliavinė, nelakuota mediena, taip pat rotangas ar metalas. Jei svajojame apie spalvingą lentyną, skandinaviškas stilius apriboja mūsų pasirinkimą iki kelių prislopintų spalvų.

Modernūs ir funkcionalūs sprendimai

Verta paminėti, kad tokios lentynos yra labai praktiškos ir lengvai surenkamos. Niekam neturėtų kilti problemų pačiam surinkti baldus. Be to, dėl unikalaus dizaino lentynos traukia akį ir pačios yra patalpos, kurioje jos pastatytos, puošmena. Rinkoje siūlomos skandinaviškos lentynos puikiai tinka įvairiems kambariams, taip pat vaikų kambariams.

pr2023/39

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Nuo liepos įsigalios draudimas tiekti rinkai plastikinius butelius su nepritvirtintais dangteliais

Aplinkos ministerija primena, kad nuo šių metų liepos 3 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus draudžiama pateikti rinkai 3 litrų ir mažesnius plastikinius butelius ir kombinuotą gėrimų tarą su nepritvirtintais iš plastiko pagamintais kamšteliais bei dangteliais. Mažinant aplinkos taršą šis draudimas numatytas Europos Sąjungos 2019 metais priimtoje Vienkartinio plastiko mažinimo direktyvoje ir perkeltas į Atliekų tvarkymo įstatymą. Prieš priimant šią direktyvą Europos Komisijos užsakymu atlikta studija parodė, kad kamšteliai ir dangteliai patenka tarp dešimties dažniausiai ES šalių paplūdimiuose,

Kartu su Australijos ekspertais bus vertinamas Kuršių nerijos pažeidžiamumas klimato kaitai

Kultūros ministerija paskutinėmis vasaros dienomis Kuršių nerijoje organizuoja praktines dirbtuves, kuriose, vadovaujant Australijos ekspertams, bus vertinamas šios UNESCO pasaulio paveldo vertybės pažeidžiamumas klimato kaitai. Kuršių nerija, kaip ir daugelis pasaulio paveldo vertybių, patiria klimato kaitos, taip pat su tuo susijusį didėjančio turizmo, infrastruktūros plėtros, besikeičiančios žemės naudojimo praktikos poveikį. Manoma, kad šios tendencijos tęsis, intensyvėjant klimato kaitai spartės ir dar labiau paveiks ekosistemas, bendruomenes, įpročius, vertybes. Praktinėse dirbtuvėse ekspertai pateiks klimato rizikos vertinimą, kuris suteiktų informacijos ir leistų Kuršių nerijos

Taip pat skaitykite