Patarimai, kaip iškepti tobulo skonio mėsainius

kaip iškepti tobulo skonio mėsainiusKas gali būti geriau nei burnoje tirpstantis mėsainis, kurį pagaminsite žinodami vos kelias gudrybes? Tad kaip iškepti tobulo skonio mėsainius?

Pavyzdžiui, kad prieš kepant mėsos paplotėlius, pirmiausia juos reikia palaikyti šaldytuve. O prieš dedant juos ant grilio – sukurti dvi kepimo zonas. Tiesa, vien gudrybių nepakaks, čia svarbu ir kokybiški mėsainių ingredientai.

Pirmas žingsnis – gerai pasiruošti

Prekybos tinklo „Iki“ mėsos technologo Gintaro Bačkovo teigimu, mėsainius iškepti visai paprasta, tik reikia atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų.

„Prieš kepant mėsainius pirmiausia turime pasirūpinti švariomis grotelėmis. Mat dažnai naudojamos grotelės apsėda riebalais bei anglimi. Taip išvengsite nemalonaus degėsio poskonio. Garantuosite, kad mėsa prie grotelių neprikeps. Be to, pratęsite grotelių naudojimo laiką“, – sako G. Bačkovas.

Jis pataria prieš valant groteles įkaitinti grilių ir uždaryti 15 minučių – tai privers maisto likučius ir riebalus suanglėti ir supaprastins tolesnį valymo procesą. Praėjus laikui, leiskite grotelėms kiek atvėsti – tada galite pradėti šveisti. Svarbiausia nepamiršti užsimauti karščiui atsparių pirštinių.

Kaip išsikepti sultingą mėsainį?

Dar viena svarbi mėsainių ruošimo taisyklė, pasak G. Bačkovo, prieš kepant paplotėlius, juos reikėtų palaikyti šaldytuve. O tik ištraukus, tiesiai dėti ant grilio – taip užtikrinsite, kad mėsa nesubyrės, kai ją versite, ir bus sultinga. G. Bačkovo teigimu, teisingai iškepti mėsos paplotėlį nėra sudėtinga. Svarbu teisingai paruošti anglis, o tai supaprastina „dviejų zonų“ kepimas.

„Sekant šiuo metodu, paprasčiausiai reikia padalinti grilių į dvi dalis: vienoje pusėje grotelių maistas bus kepamas tiesiai virš anglių, o kitoje pusėje – maistas bus kepamas ant netiesioginio karščio. Mėsainius reikia pradėti kepti virš tiesioginio karščio. Šioje pusėje pakepti tol, kol susidarys auksinė plutelė, kažkur apie 2–3 minutes. Vėliau perkelti į netiesioginio karščio pusę tol, kol iškeps taip, kaip jums patinka. Galiausiai paplotėliams reikia leisti pailsėti kelias minutes – taip gausite sultingą mėsainį“, – pasakoja G. Bačkovas.

Mėsos ekspertas taip pat pataria prieš kepimą pirštu įspausti duobutę viduryje mėsos paplotėlio. Kol mėsa kepa, ji pučiasi, o ši duobutė užtikrins, kad iškeptas paplotėlis būtų lygus.

Susikurkite individualų mėsainį

Kalbant apie mėsainių sudėtį, svarbu prisiminti, jog šio patiekalo grožis ir slypi tame, kad visi ras sau patinkančią variaciją. Į mėsainį galite dėti bet ką, ko tik širdis geidžia. Svarbu naudoti jums patinkančius ingredientus, o kuo jie šviežesni – tuo skaniau.

Mėsainius gardinkite ne tik įvairiausiais padažais, bet ir čatniais, naudokite šviežius arba karamelizuotus svogūnus. Paskaninkite juos kepta šonine ar čiorizo dešra, įvairiausiais sūriais: pradedant brandintu čederiu ir baigiant bri ar mėlynojo pelėsio sūriu.

Tam, kad idėjų mėsainių sudėčiai nepritrūktų, „Iki“ atstovas pateikia keletą mėsainių receptų, tinkančių tiek mėsos mėgėjams, tiek vegetarams.

Tradiciniai sūrainiai su šonine

4 mėsainiams jums reikės:

8 gabalėlių čederio sūrio

10 šoninės juostelių

650 g maltos jautienos

1/4 saldaus svogūno

1/2 šaukšto Worchester padažo

1 1/2 šaukštelių jūros druskos

1 šaukštelio maltų pipirų

4 Brioche bandelių

Gaminame:

Įkaitinkite grilių. Smulkiai supjaustykite svogūną ir 2 juosteles šoninės. Dubenyje rankomis sumaišykite jautieną, svogūnus, pjaustytą šoninę ir Worchester padažą. Suformuokite 4 panašaus dydžio paplotėlius ir nepamirškite įspausti vidurio su šaukštu, kad mėsa tolygiai iškeptų ir palaikytų formą. Pagardinkite abi puses druska ir pipirais. Likusias 10 šoninės juostelių kepkite ant griliaus po 2–3 minutes ant kiekvienos pusės. Laikas paplotėliams – ant griliaus kepkite naudodami dviejų zonų metodą, aprašytą viršuje. Likus minutei iki kepimo pabaigos, uždėkite po du griežinėlius sūrio, kad ištirptų prieš patiekiant. Galiausiai trumpai paskrudinkite bandeles, ant jų uždėkite paplotėlį ir po porą keptos šoninės juostelių bei patiekite su mėgstamais garnyrais ir padažais.

Cezario salotų vištienos mėsainiai

4 mėsainiams jums reikės:

2 vištienos krūtinėlių

1/2 citrinos sulčių

4 Brioche bandelių

3 šaukštų grietinės

2 kietai virtų kiaušinių

4 salotos lapų

25 g pjaustyto parmezano

Šiek tiek sultenių

Druskos ir pipirų pagal skonį

Gaminame:

Įkaitinkite grilių. Perpjaukite vištienos krūtinėles išilgai, gerai išmuškite mėsą ir pagardinkite druska bei pipirais. Vištieną kepkite ant griliaus po 2–3 minutes iš abiejų pusių. Kol kepa, padarykite padažą – sumaišykite grietinę ir citrinos sultis. Supjaustykite virtus kiaušinius. Ant griliaus trumpai paskrudinkite bandeles, ant jų uždėkite salotos lapą, sultenių, vištienos krūtinėlę, padažą, pjaustytus kiaušinius ir parmezaną bei patiekite su mėgstamais garnyrais.

Vegetariški burokėlių mėsainiai su ožkos sūriu

4 mėsainiams jums reikės:

400 g šviežių burokų

5 svogūnų laiškų

2 česnako skiltelių

75 g miltų

1 kiaušinio

125 g ožkos sūrio

4 šaukštų majonezo

1 šaukšto garstyčių

4 Brioche bandelių

4 salotos lapų

Druskos ir pipirų pagal skonį

Gaminame:

Įkaitinkite grilių. Sutarkuokite ir nusunkite burokus, supjaustykite svogūnų laiškus ir česnaką. Viską sumaišykite dubenyje kartu su kiaušiniu, miltais, sutrupintu ožkos sūriu, druska ir pipirais. Suformuokite 4 paplotėlius ir kepkite po 4–5 minutes ant abiejų pusių. Kol paplotėliai kepa, padarykite padažą – sumaišykite majonezą ir garstyčias. Ant griliaus trumpai paskrudinkite bandeles, ant jų uždėkite salotos lapą, paplotėlį ir padažą bei patiekite su mėgstamais garnyrais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite