Kai pinigai dideli, kalbos ilgesnės

Švedijos laivų statytoja Candela“ planuoja sukurti elektrinį keleivinį laivą „P-30“ taps ne tik greičiausiu pasaulyje, bet pasiūlys ir didžiausią nuplaukiamą atstumą. ©Candela nuotr.

Balandžio 11 d., pirmadienį, šaukiamas neeilinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame politikai turės apsispręsti dėl Savivaldybės dalyvavimo dviejuose projektuose. Savivaldybės įnašas – solidus…

Abu projektai buvo paminėti ir kovo 31 d. surengtame Savivaldybės tarybos posėdyje. Tuokart kai kuriems Tarybos nariams užkliuvo, jog skubama, apie projektus nediskutuota Tarybos komitetuose, prisidėti iš Savivaldybės biudžeto tektų itin solidžiai. Sutarta abu projektus apsvarstyti bendrame Tarybos komitetų posėdyje. Tai buvo padaryta balandžio 4 d.

Du brangūs projektai

Pristatome didesnio politikų dėmesio sulaukusius projektus, kuriuose, kaip yra minėjęs meras Vytautas Laurinaitis, dalyvautų Lenkija, Latvija, Lietuva, būtų ir kitų Lietuvos mokslo įstaigų. Tai INTERREG Baltijos regiono programos projektai.

Norint teikti paraišką, Savivaldybės taryba turi tam pritarti ir taip duoti sutikimą, kad bus skirta rajono biudžeto lėšų.

Vienas projektas – „Žaliasis automobilių parkas: sukurti elektra varomų automobilių parką savivaldybės įstaigoms“. Iš Savivaldybės biudžeto tektų pridėti ne mažiau kaip 20 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Projekto tikslas pakeisti Savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų vidaus degimo varikliais varomus automobilius į elektrinius ir taip sumažinti CO2 kiekį rajone: būtų įsigyta 50 elektra varomų automobilių Savivaldybei ir savivaldybės įstaigoms.

Visų projekto partnerių numatomas bendras biudžetas 8 000 000 Eur. Šilutės rajono savivaldybei numatyta  4 mln. Eur. Iš Savivaldybės biudžeto 2023–2025 metais šiam projektui tektų pridėti  800 tūkst. eurų.

Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus viešojo administravimo institucijos specialistė Karolina Bernotienė, pateikusi politikams šią informaciją, pristato ir kitą analogišką projektą: „Parkuokis ir plauk: elektra varomos viešojo vandens transporto sistemos sukūrimas“. Tikslas – sukurti vandens viešojo transporto, varomo elektra, sistemą, kuria galėtų naudotis rajono gyventojai ir turistai, nepalikdami CO2 pėdsako upėse ir Kuršių mariose.

Interreg Baltijos jūros regiono programos projekto paraiškos teikimo terminas – balandžio 26 d. Projektinė idėja pateikta ir užregistruota Baltijos jūros regiono sekretoriate kovo 10 d. Šiuo metu su projekto partneriais derinamas biudžetas ir projekto vykdymo programa.

Užmojis sukurti vandens viešojo transporto, varomo elektra, sistemą Šilutės rajone yra viliojantis, bet ir ne pigus. Visų projekto partnerių numatomas bendras biudžetas 15 mln. Eur. Šilutės rajono savivaldybei numatoma suma – 8 mln. Eur. Savivaldybė iš biudžeto 2023–2025 metais turėtų pridėti – 1,6 milijono.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite