Kai pinigai dideli, kalbos ilgesnės

Švedijos laivų statytoja Candela“ planuoja sukurti elektrinį keleivinį laivą „P-30“ taps ne tik greičiausiu pasaulyje, bet pasiūlys ir didžiausią nuplaukiamą atstumą. ©Candela nuotr.

Balandžio 11 d., pirmadienį, šaukiamas neeilinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame politikai turės apsispręsti dėl Savivaldybės dalyvavimo dviejuose projektuose. Savivaldybės įnašas – solidus…

Abu projektai buvo paminėti ir kovo 31 d. surengtame Savivaldybės tarybos posėdyje. Tuokart kai kuriems Tarybos nariams užkliuvo, jog skubama, apie projektus nediskutuota Tarybos komitetuose, prisidėti iš Savivaldybės biudžeto tektų itin solidžiai. Sutarta abu projektus apsvarstyti bendrame Tarybos komitetų posėdyje. Tai buvo padaryta balandžio 4 d.

Du brangūs projektai

Pristatome didesnio politikų dėmesio sulaukusius projektus, kuriuose, kaip yra minėjęs meras Vytautas Laurinaitis, dalyvautų Lenkija, Latvija, Lietuva, būtų ir kitų Lietuvos mokslo įstaigų. Tai INTERREG Baltijos regiono programos projektai.

Norint teikti paraišką, Savivaldybės taryba turi tam pritarti ir taip duoti sutikimą, kad bus skirta rajono biudžeto lėšų.

Vienas projektas – „Žaliasis automobilių parkas: sukurti elektra varomų automobilių parką savivaldybės įstaigoms“. Iš Savivaldybės biudžeto tektų pridėti ne mažiau kaip 20 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Projekto tikslas pakeisti Savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų vidaus degimo varikliais varomus automobilius į elektrinius ir taip sumažinti CO2 kiekį rajone: būtų įsigyta 50 elektra varomų automobilių Savivaldybei ir savivaldybės įstaigoms.

Visų projekto partnerių numatomas bendras biudžetas 8 000 000 Eur. Šilutės rajono savivaldybei numatyta  4 mln. Eur. Iš Savivaldybės biudžeto 2023–2025 metais šiam projektui tektų pridėti  800 tūkst. eurų.

Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus viešojo administravimo institucijos specialistė Karolina Bernotienė, pateikusi politikams šią informaciją, pristato ir kitą analogišką projektą: „Parkuokis ir plauk: elektra varomos viešojo vandens transporto sistemos sukūrimas“. Tikslas – sukurti vandens viešojo transporto, varomo elektra, sistemą, kuria galėtų naudotis rajono gyventojai ir turistai, nepalikdami CO2 pėdsako upėse ir Kuršių mariose.

Interreg Baltijos jūros regiono programos projekto paraiškos teikimo terminas – balandžio 26 d. Projektinė idėja pateikta ir užregistruota Baltijos jūros regiono sekretoriate kovo 10 d. Šiuo metu su projekto partneriais derinamas biudžetas ir projekto vykdymo programa.

Užmojis sukurti vandens viešojo transporto, varomo elektra, sistemą Šilutės rajone yra viliojantis, bet ir ne pigus. Visų projekto partnerių numatomas bendras biudžetas 15 mln. Eur. Šilutės rajono savivaldybei numatoma suma – 8 mln. Eur. Savivaldybė iš biudžeto 2023–2025 metais turėtų pridėti – 1,6 milijono.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite