Kai pinigai dideli, kalbos ilgesnės

Švedijos laivų statytoja Candela“ planuoja sukurti elektrinį keleivinį laivą „P-30“ taps ne tik greičiausiu pasaulyje, bet pasiūlys ir didžiausią nuplaukiamą atstumą. ©Candela nuotr.

Balandžio 11 d., pirmadienį, šaukiamas neeilinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame politikai turės apsispręsti dėl Savivaldybės dalyvavimo dviejuose projektuose. Savivaldybės įnašas – solidus…

Abu projektai buvo paminėti ir kovo 31 d. surengtame Savivaldybės tarybos posėdyje. Tuokart kai kuriems Tarybos nariams užkliuvo, jog skubama, apie projektus nediskutuota Tarybos komitetuose, prisidėti iš Savivaldybės biudžeto tektų itin solidžiai. Sutarta abu projektus apsvarstyti bendrame Tarybos komitetų posėdyje. Tai buvo padaryta balandžio 4 d.

Du brangūs projektai

Pristatome didesnio politikų dėmesio sulaukusius projektus, kuriuose, kaip yra minėjęs meras Vytautas Laurinaitis, dalyvautų Lenkija, Latvija, Lietuva, būtų ir kitų Lietuvos mokslo įstaigų. Tai INTERREG Baltijos regiono programos projektai.

Norint teikti paraišką, Savivaldybės taryba turi tam pritarti ir taip duoti sutikimą, kad bus skirta rajono biudžeto lėšų.

Vienas projektas – „Žaliasis automobilių parkas: sukurti elektra varomų automobilių parką savivaldybės įstaigoms“. Iš Savivaldybės biudžeto tektų pridėti ne mažiau kaip 20 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Projekto tikslas pakeisti Savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų vidaus degimo varikliais varomus automobilius į elektrinius ir taip sumažinti CO2 kiekį rajone: būtų įsigyta 50 elektra varomų automobilių Savivaldybei ir savivaldybės įstaigoms.

Visų projekto partnerių numatomas bendras biudžetas 8 000 000 Eur. Šilutės rajono savivaldybei numatyta  4 mln. Eur. Iš Savivaldybės biudžeto 2023–2025 metais šiam projektui tektų pridėti  800 tūkst. eurų.

Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus viešojo administravimo institucijos specialistė Karolina Bernotienė, pateikusi politikams šią informaciją, pristato ir kitą analogišką projektą: „Parkuokis ir plauk: elektra varomos viešojo vandens transporto sistemos sukūrimas“. Tikslas – sukurti vandens viešojo transporto, varomo elektra, sistemą, kuria galėtų naudotis rajono gyventojai ir turistai, nepalikdami CO2 pėdsako upėse ir Kuršių mariose.

Interreg Baltijos jūros regiono programos projekto paraiškos teikimo terminas – balandžio 26 d. Projektinė idėja pateikta ir užregistruota Baltijos jūros regiono sekretoriate kovo 10 d. Šiuo metu su projekto partneriais derinamas biudžetas ir projekto vykdymo programa.

Užmojis sukurti vandens viešojo transporto, varomo elektra, sistemą Šilutės rajone yra viliojantis, bet ir ne pigus. Visų projekto partnerių numatomas bendras biudžetas 15 mln. Eur. Šilutės rajono savivaldybei numatoma suma – 8 mln. Eur. Savivaldybė iš biudžeto 2023–2025 metais turėtų pridėti – 1,6 milijono.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite