Kada reikia kalibruoti automobilio lietaus jutiklius?

Lietaus jutiklis yra vairuotojo pagalbos sistema, kuri dėl automatinio langų valytuvų sistemos įsijungimo lyjant atleidžia vairuotoją nuo šios užduoties. Taip padidindamas saugumas ir komfortas transporto priemonėje. Dešimtojo dešimtmečio viduryje lietaus jutiklis buvo pradėtas naudoti motorinėse transporto priemonėse ir nuo tada buvo nuolatinis šiuolaikinių transporto priemonių elektroninių sistemų komponentas.

Struktūra ir veikimas

Lietaus jutiklis, iš pradžių vis dar integruotas į galinio vaizdo veidrodžio pagrindą, yra sumontuotas nepastebimoje vietoje priekinio stiklo vidinėje pusėje. Jutiklis nustato, kad jo  zonoje lyja, ir perduoda šią informaciją elektroninei langų valytuvų valdymo sistemai.

Valymo dažnis gali būti automatiškai pritaikytas prie lietaus intensyvumo. Vairuotojo įsikišimas praktiškai nereikalingas.

Lietaus jutiklis aptinka kritulius ant priekinio stiklo per optoelektroninį matavimo procesą. Jutiklio elementą sudaro vienas ar daugiau šviesos diodų (emiterių), prizmės ir fotodiodo (imtuvo). Šviesos diodo sukurtas šviesos spindulys per prizmę patenka į priekinį stiklą, kelis kartus atsispindi išoriniame stiklo paviršiuje ir nuvedamas į fotodiodą.

Lietaus jutiklių kalibravimas

Lietaus jutiklis nuolat stebi priekinį stiklą. Taigi, jei šalia jūsų esantis automobilis išmeta vandens ant jūsų priekinio stiklo, važiuodamas pro kurią nors balą, net ir nelyjant, valytuvas įsijungs.

Klausimas: ar lietaus jutiklis veikia esant bet kokiai šviesai?

Pasak automobilių gamintojų inžinierių, sistema yra sukalibruota ir tinkamai veikia bet kokioje apšvietimo situacijoje. Ji gali veikti ir dieną, ir naktį.

Šiuo metu ši sistema gali būti montuojama transporto priemonėse, kuriose nebuvo gamyklinės įrangos. Tačiau reikia žinoti, kad įsigytas gaminys gali užmegzti ryšį tarp jutiklio ir automobilio elektroninio centro, kuris valdo visas transporto priemonės funkcijas. Norint gauti tikslius lietaus jutiklio rodmenis, pirmiausia rekomenduojama jį sukalibruoti.

Taipogi, dirbtuvės, kurios specializuojasi transporto priemonėje montuojamų jutiklių naudojimo srityje, puikiai žino, kad lietaus jutiklis pakeitus priekinį stiklą tinkamai neveiks. Kodėl? Jis gauna daug signalų, įskaitant tuos, kurie susiję su stiklo būkle. Todėl pakeitimas turi reikšti valdiklio pritaikymą iš naujo.

Kaip nustatyti lietaus jutiklį?

Tam būtinas kompiuteris su tinkama programine įranga ir mechaniko žinios. Be to, kartais pritaikymo gali nepakakti. Gali prireikti naujo kodavimo.

pr2023/97

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vairavimas spūstyse: kaip elgtis, kad susierzinimas ir vėlavimas netaptų kelionės palydovais

Vasaros kelionės, aktyvių atostogų planai ir didelės apimties Lietuvos kelių bei jų infrastruktūros atnaujinimo darbai lemia intensyvų eismą ir spūstis mūsų šalies tarpmiestiniuose keliuose. Ruošiantis vasaros išvykoms, specialistai pataria keliones planuoti iš anksto ir pabrėžia, kad vairavimo saugumas yra prioritetas, ypač susidarius eismo spūstims. Ekspertai dalinasi patarimais, kaip valdyti stresą prie vairo ir „išgyventi“ spūstis mūsų šalies tarpmiestiniuose keliuose. „Eismo spūstys – nors ir nemalonus, bet dažnu atveju neišvengiamas reiškinys, ypač tuomet, kai gerinama kelių būklė ir jų infrastruktūra. Suprasdami,

Orai savaitgalį: bus karšta, lis, griaudės perkūnija, galimas škvalas

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančio savaitgalio orus. Liepos 13 d., šeštadienį, naktį lietaus tikimybė nedidelė, dieną daug kur numatomi trumpi lietūs su perkūnija. Dieną vietomis lis smarkiai, bus škvalas 15-20 m/s, kai kur iki 25 m/s, kruša. Vėjas naktį besikeičiančios krypties, 4-9 m/s, dieną daugiausia pietų, 7-12 m/s. Temperatūra naktį bus 15-20, dieną – 28-33, vakariniuose rajonuose vietomis – 24-27 laipsniai šilumos. Liepos 14 d., sekmadienį, vietomis numatomas trumpas lietus, perkūnija. Vėjas besikeičiančios krypties, 5-10 m/s, per perkūniją kai kur

Liepą aplinkosaugininkų dėmesys žvejojantiems iš valčių

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šių metų liepos 15-21 dienomis tikrins, kaip žvejai mėgėjai laikosi Žvejybos taisyklių žvejodami vandens telkiniuose iš valčių. Taip pat bus tikrinama, kaip asmenys laikosi aplinkosaugos sąlygų vandens telkiniuose plaukiodami vandens transporto priemonėmis. Reidai bus organizuojami visoje Lietuvoje. Atkreipiame dėmesį, kad žvejojant iš vandens transporto priemonės, vienas žvejys vienu metu gali naudoti ne daugiau kaip dvi meškeres, išskyrus atvejus, kai žvejojama su inkaru ar kitomis priemonėmis sustabdytos vandens transporto priemonės. Vienu metu žvejas gali naudoti ne daugiau nei šešis

Siekiama apsaugoti vartotojų interesus: medaus mėgėjai žinos, kokį medų perka, džemuose – mažiau cukraus

Žemės ūkio ministerija parengė ir teikia derinti žemės ūkio ministro įsakymo projektus, kuriais perkeliamos privalomos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, dar vadinamos Pusryčių direktyva, nuostatos. Pakeitimais siekiama apsaugoti vartotojų interesus, ūkio subjektams sudaryti galimybes gaminti platesnį produktų asortimentą bei taikyti naujus technologinius procesus, sumažinti medaus klastojimą ir užtikrinti didesnį rinkos skaidrumą. Atsižvelgiant į priimtą direktyvą, keičiamas Medaus techninis reglamentas, kuriuo koreguojamos medaus kilmės šalies ženklinimo nuostatos. Etiketėje, pagrindiniame regėjimo lauke, mažėjančia tvarka turės būti nurodytos medaus kilmės šalys, kartu nurodant

Taip pat skaitykite