Kada reikia kalibruoti automobilio lietaus jutiklius?

Lietaus jutiklis yra vairuotojo pagalbos sistema, kuri dėl automatinio langų valytuvų sistemos įsijungimo lyjant atleidžia vairuotoją nuo šios užduoties. Taip padidindamas saugumas ir komfortas transporto priemonėje. Dešimtojo dešimtmečio viduryje lietaus jutiklis buvo pradėtas naudoti motorinėse transporto priemonėse ir nuo tada buvo nuolatinis šiuolaikinių transporto priemonių elektroninių sistemų komponentas.

Struktūra ir veikimas

Lietaus jutiklis, iš pradžių vis dar integruotas į galinio vaizdo veidrodžio pagrindą, yra sumontuotas nepastebimoje vietoje priekinio stiklo vidinėje pusėje. Jutiklis nustato, kad jo  zonoje lyja, ir perduoda šią informaciją elektroninei langų valytuvų valdymo sistemai.

Valymo dažnis gali būti automatiškai pritaikytas prie lietaus intensyvumo. Vairuotojo įsikišimas praktiškai nereikalingas.

Lietaus jutiklis aptinka kritulius ant priekinio stiklo per optoelektroninį matavimo procesą. Jutiklio elementą sudaro vienas ar daugiau šviesos diodų (emiterių), prizmės ir fotodiodo (imtuvo). Šviesos diodo sukurtas šviesos spindulys per prizmę patenka į priekinį stiklą, kelis kartus atsispindi išoriniame stiklo paviršiuje ir nuvedamas į fotodiodą.

Lietaus jutiklių kalibravimas

Lietaus jutiklis nuolat stebi priekinį stiklą. Taigi, jei šalia jūsų esantis automobilis išmeta vandens ant jūsų priekinio stiklo, važiuodamas pro kurią nors balą, net ir nelyjant, valytuvas įsijungs.

Klausimas: ar lietaus jutiklis veikia esant bet kokiai šviesai?

Pasak automobilių gamintojų inžinierių, sistema yra sukalibruota ir tinkamai veikia bet kokioje apšvietimo situacijoje. Ji gali veikti ir dieną, ir naktį.

Šiuo metu ši sistema gali būti montuojama transporto priemonėse, kuriose nebuvo gamyklinės įrangos. Tačiau reikia žinoti, kad įsigytas gaminys gali užmegzti ryšį tarp jutiklio ir automobilio elektroninio centro, kuris valdo visas transporto priemonės funkcijas. Norint gauti tikslius lietaus jutiklio rodmenis, pirmiausia rekomenduojama jį sukalibruoti.

Taipogi, dirbtuvės, kurios specializuojasi transporto priemonėje montuojamų jutiklių naudojimo srityje, puikiai žino, kad lietaus jutiklis pakeitus priekinį stiklą tinkamai neveiks. Kodėl? Jis gauna daug signalų, įskaitant tuos, kurie susiję su stiklo būkle. Todėl pakeitimas turi reikšti valdiklio pritaikymą iš naujo.

Kaip nustatyti lietaus jutiklį?

Tam būtinas kompiuteris su tinkama programine įranga ir mechaniko žinios. Be to, kartais pritaikymo gali nepakakti. Gali prireikti naujo kodavimo.

pr2023/97

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite