Ką svarstė Ekonomikos ir finansų komitetas?

Prieš eilinį Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdį vykstančiuose komitetų posėdžiuose sprendžiama, kokius projektus teikti svarstyti Tarybai. Kai kurie sprendimai gana formalūs, o kai kurie turi didelės įtakos tolimesniam rajono gyvenimui. Ekonominius ir rajono ūkio reikalus svarsto Ekonomikos ir finansų komitetas.

Nežinant, kur yra, surasti viešąjį tualetą Šilutėje ne taip jau paprasta.

Meno mokyklos rokiruotės
Šilutėje nerimsta aistros dėl Pamario pradinės mokyklos likimo. Čia norima perkelti Meno mokyklos klases. Šiai papildomojo ugdymo įstaigai būtų perduodama patikėjimo teise valdyti, naudotis ir disponuoti Lietuvininkų g. 38 esančio mokyklos pastato kai kuriomis patalpomis (281,59 kv. m ploto). Tačiau su tuo nesutinka pradinės mokyklos tėvų komiteto nariai. Jų netenkina siūlymai perkelti pradinukus į Žibų pradinės mokyklos patalpas. Argumentas – ten nėra sporto salės.
Pardavusi Muzikos mokyklos patalpas Atgimimo alėjoje ir Dailės mokyklos pastatą Liepų gatvėje, Savivaldybė jau šią vasarą jas turi atlaisvinti. Todėl sprendimą priimti reikia dabar.
Savivaldybės mero potvarkiu kovo mėnesį sudaryta darbo grupė vis dėlto nutarė siūlyti Meno mokyklos Dailės skyrių laikinai perkelti į Pamario pagrindinės mokyklos pastatą Lietuvininkų g. 38.
Ekonomikos ir finansų komiteto nariai nusprendė teikti Tarybai svarstyti klausimą, dėl sutikimo Meno mokyklai leisti naudotis patalpomis Lietuvininkų g. 38. Dabar šias patalpas valdo Šilutės Pamario pagrindinė mokykla, čia veikia pradinių klasių skyrius. Į pradinę mokyklą jaunieji dailininkai persikeltų laikinai.
O kur iškeldinti Muzikos mokyklos mokinius? Pastatą, kuriame jie mokosi iki šiol, teks atlaisvinti iki rugpjūčio 16 d. Svarstoma galimybė Muzikos skyrių iškelti į Šilutės pedagogų švietimo centro patalpas (Liepų g. 16).
Beje, keičiantis adresui, keisis ir Meno mokyklos vadovai. Ekonomikos ir finansų komitete nutarta patenkinti Meno mokyklos direktorės Rūtos Gatelienės prašymą atleisti ją iš užimamų pareigų, išmokant 6 mėnesių jos vidutinio darbo užmokesčio išmoką. R. Gatelienė Meno mokykloje dirba nuo 1972 metų rugsėjo 1 d.
Nuostolingas tualetas
Taryba gavo Šilutės seniūnijos prašymą padidinti viešojo tualeto paslaugos kainą nuo pusės lito iki vieno lito vienam asmeniui, nes tualeto eksploatavimo išlaidos gerokai viršija gaunamas pajamas. 2013 m. viešojo tualeto darbuotojams buvo išmokėta 26,7 tūkst. Lt, sanitarinėms priemonėms išleista 3000 litų, už komunalinius patarnavimus sumokėta 6500 Lt. Iš viso – 36,2 tūkst. Lt. Tuo tarpu pajamų tegauta 8200 litų. Padidinus kainą nuo 0,50 Lt iki 1,00 Lt su PVM, planuojama gauti apie 16 tūkstančių litų pajamų, kurios padengtų dalį Šilutės seniūnijos išlaidų.
Lietuvininkų gatvėje esantis tualetas įrengtas taip, kad kur jis yra, reikia žinoti. Todėl miesto svečiai, užuot ieškoję viešojo seniūnijos tualeto, reikalui prispyrus, dažniau bėga į kokią nors kavinę, o vietiniams viešasis tualetas nelabai tereikalingas.
Apklausa jau vyksta
Ekonomikos ir finansų komitete eilinį kartą žlugo opozicijos lyderio siūlymas surengti viešą apklausą dėl Šilutės muziejaus patalpų išbraukimo iš privatizuojamų objektų sąrašo ir perdavimo pagal panaudos sutartį Šilutės krašto bendruomenės poreikiams. Iš pradžių kilo klausimų, kaip bus naudojamos šios patalpos, tačiau lyg ir nuspręsta siūlyti teikti Tarybai svarstyti projektą dėl apklausos organizavimo. Tačiau tarybos sekretoriui Jonui Jauniui priminus, kad dar reikės duoti užduotį administracijai surasti lėšų apklausai organizuoti, o šios atstovams pareiškus, kad tokių lėšų nenumatyta, balsavimo metu dauguma susilaikė. Kol kas dar neaišku, ką dėl apklausos nuspręs kiti komitetai.
Tuo tarpu neoficiali gyventojų apklausa jau vyksta. Ją pradėjo Šilutės bendruomenes vienyti pasišovusi asociacija „Šilutės bendruomenių namai“. Šiuo metu jau surinkta apie tūkstantis parašų. Jie aktyviai bus renkami ir Šilutės miesto šventės metu, kur asociacija viešai prisistatys visuomenei ir supažindins su savo veikla.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite