Ką svarstė Ekonomikos ir finansų komitetas?

Prieš eilinį Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdį vykstančiuose komitetų posėdžiuose sprendžiama, kokius projektus teikti svarstyti Tarybai. Kai kurie sprendimai gana formalūs, o kai kurie turi didelės įtakos tolimesniam rajono gyvenimui. Ekonominius ir rajono ūkio reikalus svarsto Ekonomikos ir finansų komitetas.

Nežinant, kur yra, surasti viešąjį tualetą Šilutėje ne taip jau paprasta.

Meno mokyklos rokiruotės
Šilutėje nerimsta aistros dėl Pamario pradinės mokyklos likimo. Čia norima perkelti Meno mokyklos klases. Šiai papildomojo ugdymo įstaigai būtų perduodama patikėjimo teise valdyti, naudotis ir disponuoti Lietuvininkų g. 38 esančio mokyklos pastato kai kuriomis patalpomis (281,59 kv. m ploto). Tačiau su tuo nesutinka pradinės mokyklos tėvų komiteto nariai. Jų netenkina siūlymai perkelti pradinukus į Žibų pradinės mokyklos patalpas. Argumentas – ten nėra sporto salės.
Pardavusi Muzikos mokyklos patalpas Atgimimo alėjoje ir Dailės mokyklos pastatą Liepų gatvėje, Savivaldybė jau šią vasarą jas turi atlaisvinti. Todėl sprendimą priimti reikia dabar.
Savivaldybės mero potvarkiu kovo mėnesį sudaryta darbo grupė vis dėlto nutarė siūlyti Meno mokyklos Dailės skyrių laikinai perkelti į Pamario pagrindinės mokyklos pastatą Lietuvininkų g. 38.
Ekonomikos ir finansų komiteto nariai nusprendė teikti Tarybai svarstyti klausimą, dėl sutikimo Meno mokyklai leisti naudotis patalpomis Lietuvininkų g. 38. Dabar šias patalpas valdo Šilutės Pamario pagrindinė mokykla, čia veikia pradinių klasių skyrius. Į pradinę mokyklą jaunieji dailininkai persikeltų laikinai.
O kur iškeldinti Muzikos mokyklos mokinius? Pastatą, kuriame jie mokosi iki šiol, teks atlaisvinti iki rugpjūčio 16 d. Svarstoma galimybė Muzikos skyrių iškelti į Šilutės pedagogų švietimo centro patalpas (Liepų g. 16).
Beje, keičiantis adresui, keisis ir Meno mokyklos vadovai. Ekonomikos ir finansų komitete nutarta patenkinti Meno mokyklos direktorės Rūtos Gatelienės prašymą atleisti ją iš užimamų pareigų, išmokant 6 mėnesių jos vidutinio darbo užmokesčio išmoką. R. Gatelienė Meno mokykloje dirba nuo 1972 metų rugsėjo 1 d.
Nuostolingas tualetas
Taryba gavo Šilutės seniūnijos prašymą padidinti viešojo tualeto paslaugos kainą nuo pusės lito iki vieno lito vienam asmeniui, nes tualeto eksploatavimo išlaidos gerokai viršija gaunamas pajamas. 2013 m. viešojo tualeto darbuotojams buvo išmokėta 26,7 tūkst. Lt, sanitarinėms priemonėms išleista 3000 litų, už komunalinius patarnavimus sumokėta 6500 Lt. Iš viso – 36,2 tūkst. Lt. Tuo tarpu pajamų tegauta 8200 litų. Padidinus kainą nuo 0,50 Lt iki 1,00 Lt su PVM, planuojama gauti apie 16 tūkstančių litų pajamų, kurios padengtų dalį Šilutės seniūnijos išlaidų.
Lietuvininkų gatvėje esantis tualetas įrengtas taip, kad kur jis yra, reikia žinoti. Todėl miesto svečiai, užuot ieškoję viešojo seniūnijos tualeto, reikalui prispyrus, dažniau bėga į kokią nors kavinę, o vietiniams viešasis tualetas nelabai tereikalingas.
Apklausa jau vyksta
Ekonomikos ir finansų komitete eilinį kartą žlugo opozicijos lyderio siūlymas surengti viešą apklausą dėl Šilutės muziejaus patalpų išbraukimo iš privatizuojamų objektų sąrašo ir perdavimo pagal panaudos sutartį Šilutės krašto bendruomenės poreikiams. Iš pradžių kilo klausimų, kaip bus naudojamos šios patalpos, tačiau lyg ir nuspręsta siūlyti teikti Tarybai svarstyti projektą dėl apklausos organizavimo. Tačiau tarybos sekretoriui Jonui Jauniui priminus, kad dar reikės duoti užduotį administracijai surasti lėšų apklausai organizuoti, o šios atstovams pareiškus, kad tokių lėšų nenumatyta, balsavimo metu dauguma susilaikė. Kol kas dar neaišku, ką dėl apklausos nuspręs kiti komitetai.
Tuo tarpu neoficiali gyventojų apklausa jau vyksta. Ją pradėjo Šilutės bendruomenes vienyti pasišovusi asociacija „Šilutės bendruomenių namai“. Šiuo metu jau surinkta apie tūkstantis parašų. Jie aktyviai bus renkami ir Šilutės miesto šventės metu, kur asociacija viešai prisistatys visuomenei ir supažindins su savo veikla.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite