Ką svarstė Ekonomikos ir finansų komitetas?

Prieš eilinį Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdį vykstančiuose komitetų posėdžiuose sprendžiama, kokius projektus teikti svarstyti Tarybai. Kai kurie sprendimai gana formalūs, o kai kurie turi didelės įtakos tolimesniam rajono gyvenimui. Ekonominius ir rajono ūkio reikalus svarsto Ekonomikos ir finansų komitetas.

Nežinant, kur yra, surasti viešąjį tualetą Šilutėje ne taip jau paprasta.

Meno mokyklos rokiruotės
Šilutėje nerimsta aistros dėl Pamario pradinės mokyklos likimo. Čia norima perkelti Meno mokyklos klases. Šiai papildomojo ugdymo įstaigai būtų perduodama patikėjimo teise valdyti, naudotis ir disponuoti Lietuvininkų g. 38 esančio mokyklos pastato kai kuriomis patalpomis (281,59 kv. m ploto). Tačiau su tuo nesutinka pradinės mokyklos tėvų komiteto nariai. Jų netenkina siūlymai perkelti pradinukus į Žibų pradinės mokyklos patalpas. Argumentas – ten nėra sporto salės.
Pardavusi Muzikos mokyklos patalpas Atgimimo alėjoje ir Dailės mokyklos pastatą Liepų gatvėje, Savivaldybė jau šią vasarą jas turi atlaisvinti. Todėl sprendimą priimti reikia dabar.
Savivaldybės mero potvarkiu kovo mėnesį sudaryta darbo grupė vis dėlto nutarė siūlyti Meno mokyklos Dailės skyrių laikinai perkelti į Pamario pagrindinės mokyklos pastatą Lietuvininkų g. 38.
Ekonomikos ir finansų komiteto nariai nusprendė teikti Tarybai svarstyti klausimą, dėl sutikimo Meno mokyklai leisti naudotis patalpomis Lietuvininkų g. 38. Dabar šias patalpas valdo Šilutės Pamario pagrindinė mokykla, čia veikia pradinių klasių skyrius. Į pradinę mokyklą jaunieji dailininkai persikeltų laikinai.
O kur iškeldinti Muzikos mokyklos mokinius? Pastatą, kuriame jie mokosi iki šiol, teks atlaisvinti iki rugpjūčio 16 d. Svarstoma galimybė Muzikos skyrių iškelti į Šilutės pedagogų švietimo centro patalpas (Liepų g. 16).
Beje, keičiantis adresui, keisis ir Meno mokyklos vadovai. Ekonomikos ir finansų komitete nutarta patenkinti Meno mokyklos direktorės Rūtos Gatelienės prašymą atleisti ją iš užimamų pareigų, išmokant 6 mėnesių jos vidutinio darbo užmokesčio išmoką. R. Gatelienė Meno mokykloje dirba nuo 1972 metų rugsėjo 1 d.
Nuostolingas tualetas
Taryba gavo Šilutės seniūnijos prašymą padidinti viešojo tualeto paslaugos kainą nuo pusės lito iki vieno lito vienam asmeniui, nes tualeto eksploatavimo išlaidos gerokai viršija gaunamas pajamas. 2013 m. viešojo tualeto darbuotojams buvo išmokėta 26,7 tūkst. Lt, sanitarinėms priemonėms išleista 3000 litų, už komunalinius patarnavimus sumokėta 6500 Lt. Iš viso – 36,2 tūkst. Lt. Tuo tarpu pajamų tegauta 8200 litų. Padidinus kainą nuo 0,50 Lt iki 1,00 Lt su PVM, planuojama gauti apie 16 tūkstančių litų pajamų, kurios padengtų dalį Šilutės seniūnijos išlaidų.
Lietuvininkų gatvėje esantis tualetas įrengtas taip, kad kur jis yra, reikia žinoti. Todėl miesto svečiai, užuot ieškoję viešojo seniūnijos tualeto, reikalui prispyrus, dažniau bėga į kokią nors kavinę, o vietiniams viešasis tualetas nelabai tereikalingas.
Apklausa jau vyksta
Ekonomikos ir finansų komitete eilinį kartą žlugo opozicijos lyderio siūlymas surengti viešą apklausą dėl Šilutės muziejaus patalpų išbraukimo iš privatizuojamų objektų sąrašo ir perdavimo pagal panaudos sutartį Šilutės krašto bendruomenės poreikiams. Iš pradžių kilo klausimų, kaip bus naudojamos šios patalpos, tačiau lyg ir nuspręsta siūlyti teikti Tarybai svarstyti projektą dėl apklausos organizavimo. Tačiau tarybos sekretoriui Jonui Jauniui priminus, kad dar reikės duoti užduotį administracijai surasti lėšų apklausai organizuoti, o šios atstovams pareiškus, kad tokių lėšų nenumatyta, balsavimo metu dauguma susilaikė. Kol kas dar neaišku, ką dėl apklausos nuspręs kiti komitetai.
Tuo tarpu neoficiali gyventojų apklausa jau vyksta. Ją pradėjo Šilutės bendruomenes vienyti pasišovusi asociacija „Šilutės bendruomenių namai“. Šiuo metu jau surinkta apie tūkstantis parašų. Jie aktyviai bus renkami ir Šilutės miesto šventės metu, kur asociacija viešai prisistatys visuomenei ir supažindins su savo veikla.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite