Ką svarstė Ekonomikos ir finansų komitetas?

Prieš eilinį Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdį vykstančiuose komitetų posėdžiuose sprendžiama, kokius projektus teikti svarstyti Tarybai. Kai kurie sprendimai gana formalūs, o kai kurie turi didelės įtakos tolimesniam rajono gyvenimui. Ekonominius ir rajono ūkio reikalus svarsto Ekonomikos ir finansų komitetas.

Nežinant, kur yra, surasti viešąjį tualetą Šilutėje ne taip jau paprasta.

Meno mokyklos rokiruotės
Šilutėje nerimsta aistros dėl Pamario pradinės mokyklos likimo. Čia norima perkelti Meno mokyklos klases. Šiai papildomojo ugdymo įstaigai būtų perduodama patikėjimo teise valdyti, naudotis ir disponuoti Lietuvininkų g. 38 esančio mokyklos pastato kai kuriomis patalpomis (281,59 kv. m ploto). Tačiau su tuo nesutinka pradinės mokyklos tėvų komiteto nariai. Jų netenkina siūlymai perkelti pradinukus į Žibų pradinės mokyklos patalpas. Argumentas – ten nėra sporto salės.
Pardavusi Muzikos mokyklos patalpas Atgimimo alėjoje ir Dailės mokyklos pastatą Liepų gatvėje, Savivaldybė jau šią vasarą jas turi atlaisvinti. Todėl sprendimą priimti reikia dabar.
Savivaldybės mero potvarkiu kovo mėnesį sudaryta darbo grupė vis dėlto nutarė siūlyti Meno mokyklos Dailės skyrių laikinai perkelti į Pamario pagrindinės mokyklos pastatą Lietuvininkų g. 38.
Ekonomikos ir finansų komiteto nariai nusprendė teikti Tarybai svarstyti klausimą, dėl sutikimo Meno mokyklai leisti naudotis patalpomis Lietuvininkų g. 38. Dabar šias patalpas valdo Šilutės Pamario pagrindinė mokykla, čia veikia pradinių klasių skyrius. Į pradinę mokyklą jaunieji dailininkai persikeltų laikinai.
O kur iškeldinti Muzikos mokyklos mokinius? Pastatą, kuriame jie mokosi iki šiol, teks atlaisvinti iki rugpjūčio 16 d. Svarstoma galimybė Muzikos skyrių iškelti į Šilutės pedagogų švietimo centro patalpas (Liepų g. 16).
Beje, keičiantis adresui, keisis ir Meno mokyklos vadovai. Ekonomikos ir finansų komitete nutarta patenkinti Meno mokyklos direktorės Rūtos Gatelienės prašymą atleisti ją iš užimamų pareigų, išmokant 6 mėnesių jos vidutinio darbo užmokesčio išmoką. R. Gatelienė Meno mokykloje dirba nuo 1972 metų rugsėjo 1 d.
Nuostolingas tualetas
Taryba gavo Šilutės seniūnijos prašymą padidinti viešojo tualeto paslaugos kainą nuo pusės lito iki vieno lito vienam asmeniui, nes tualeto eksploatavimo išlaidos gerokai viršija gaunamas pajamas. 2013 m. viešojo tualeto darbuotojams buvo išmokėta 26,7 tūkst. Lt, sanitarinėms priemonėms išleista 3000 litų, už komunalinius patarnavimus sumokėta 6500 Lt. Iš viso – 36,2 tūkst. Lt. Tuo tarpu pajamų tegauta 8200 litų. Padidinus kainą nuo 0,50 Lt iki 1,00 Lt su PVM, planuojama gauti apie 16 tūkstančių litų pajamų, kurios padengtų dalį Šilutės seniūnijos išlaidų.
Lietuvininkų gatvėje esantis tualetas įrengtas taip, kad kur jis yra, reikia žinoti. Todėl miesto svečiai, užuot ieškoję viešojo seniūnijos tualeto, reikalui prispyrus, dažniau bėga į kokią nors kavinę, o vietiniams viešasis tualetas nelabai tereikalingas.
Apklausa jau vyksta
Ekonomikos ir finansų komitete eilinį kartą žlugo opozicijos lyderio siūlymas surengti viešą apklausą dėl Šilutės muziejaus patalpų išbraukimo iš privatizuojamų objektų sąrašo ir perdavimo pagal panaudos sutartį Šilutės krašto bendruomenės poreikiams. Iš pradžių kilo klausimų, kaip bus naudojamos šios patalpos, tačiau lyg ir nuspręsta siūlyti teikti Tarybai svarstyti projektą dėl apklausos organizavimo. Tačiau tarybos sekretoriui Jonui Jauniui priminus, kad dar reikės duoti užduotį administracijai surasti lėšų apklausai organizuoti, o šios atstovams pareiškus, kad tokių lėšų nenumatyta, balsavimo metu dauguma susilaikė. Kol kas dar neaišku, ką dėl apklausos nuspręs kiti komitetai.
Tuo tarpu neoficiali gyventojų apklausa jau vyksta. Ją pradėjo Šilutės bendruomenes vienyti pasišovusi asociacija „Šilutės bendruomenių namai“. Šiuo metu jau surinkta apie tūkstantis parašų. Jie aktyviai bus renkami ir Šilutės miesto šventės metu, kur asociacija viešai prisistatys visuomenei ir supažindins su savo veikla.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite