Ką reikėtų žinoti apie veido serumą?

Jei manote, kad veido serumas yra kažkas paslaptingo, mokslui dar nežinoma, – klystate. Jis yra viena iš geriausių ir labai žinomų veido odos priežiūrai skirtų priemonių. Pakalbėsime apie tai, kaip ja tinkamiausiai galima pasinaudoti.

Kuo ypatingi yra serumai, skirti odos priežiūrai?

Serumas yra toks produktas, kuris būna skirtas konkrečiai odos problemai pašalinti. Jame yra daugiau biologiškai aktyvių medžiagų, todėl jis būna veiklesnis už įprastinius kremus. Jį sudarančių medžiagų sąraše gali būti ir vitaminai A, C, E, ir kolagenas, ir keramidai.

Serumą renkasi, atsižvelgdami į tai, kokia odos problema kamuoja. Serumai būna įvairaus tirštumo – aliejinio, pienelio ar emulsijos. Kiekvienas iš jų į odą įsigeria skirtingai. Jei oda riebi, tada netinka aliejinio tirštumo serumas, nes jis užkimš poras, riebalines liaukas ir sukels spuogų prasiveržimą. Tuo tarpu sausai odai tinka įvairaus tirštumo serumai.

Nuo kada galima pradėti naudoti veido serumą?

Nuo kokių metų jau būtų galima naudoti veido serumą, nėra jokios išskirtinės informacijos. Pagrindinis rodiklis, bylojantis apie tai, jog jau būtų metas naudoti serumą, tai netikėtai atsiradęs koks nors odos negalavimas, kai jai ima trūkti maistinių medžiagų ir drėgmės.

Anot specialistų, kuo anksčiau pradėsite oda rūpintis, tuo geriau ji atrodys ateityje.

Kokie ir dėl kokios priežasties gali pasitaikyti nemalonūs pojūčiai, kai panaudosite veido serumą?

Šiaip dažniausiai pasitepus veidą serumu, nebūna kokių nors nemalonių pojūčių. Tiesa, kartais retinolis, įvairios vaisių rūgštys arba vitaminas C gali sužadinti kažką panašaus į nedidelį dilgčiojimą, niežulį, kaitimą ar paraudimą, jei serumą užtepsite ant spuogų. Tačiau tai truks neilgai. Bet jeigu patepus odą be spuogų užklups smarkus dilgčiojimas, kaitimas ir paraudimas, tai reikš, kad jūs esate alergiškas šiai priemonei, todėl geriau jos atsisakyti ir ieškoti kitokių būdų odos būklei pagerinti.

Kad taip nenutiktų, pirmiausiai, prieš įsigydami serumą, pasidomėkite, kokia jo sudėtis, ar tarp jo sudedamųjų dalių nėra tokių medžiagų, kurioms jūs esate alergiškas. Tada iš anksto išvengsite nemalonumų.

pr2022/067

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite