Ką pagirti: juknaitiškius, rajono valdžią ar gyvenimą?

Penktadienį atsiskaityti už praėjusių metų gerus darbus (apie blogus – nė žodžio) į Juknaičius atvyko rajono meras Vytautas Laurinaitis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, dalyvavo Šilutės policijos komisariato naujasis viršininkas Artūras Mikalauskas, taip pat Savivaldybės bendrovių, tiekiančių šilumą, vandenį, vadovai, kiti specialistai. Šalia svečių prie stalo sėdosi ir Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys.

Į susitikimą su rajono vadovais negausiai susirinkę Juknaičių seniūnijos gyventojai įdėmiai klausėsi, mažai klausinėjo ir visai nieko nekritikavo.

Į susitikimą su rajono vadovais negausiai susirinkę Juknaičių seniūnijos gyventojai įdėmiai klausėsi, mažai klausinėjo ir visai nieko nekritikavo.

Bepigu merui V. Laurinaičiui atsiskaityti už 2015 metų veiklą. Mero pareigas jis ėjo visus 2015 metus, net ir anksčiau. O štai daliai rajono Tarybos narių, kurie tik praėjusią liepą gavo mandatus po vienų panaikintų, kitų – pripažintų savivaldos rinkimų, reikia ilgai pagalvoti, ką čia tautai sučiulbėjus. Tačiau, kaip meras Juknaičiuose priminė, Tarybos nariai, kurių jau ne 27, bet 25, nors ir ne visi, savo veiklos ataskaitas yra paruošę, jos paviešintos Savivaldybės interneto svetainėje, tad verta paskaityti. „Pamarys“ pritaria merui, kad verta jas paskaityti ir nusišypsoti, kai Tarybos narys, davęs priesaiką, nuveiktu darbo vadina tai, kad laikėsi Lietuvos Konstitucijos ir įstatymų…
Meras paminėjo
2015 m. rajono Taryba (buvusioji ir šviežioji) svarstė 393 sprendimų projektus, priėmė 381. Meras V. Laurinaitis išleido 110 potvarkių, pasirašė 851 raštą. Pinigai: 35 361 800 Eur bei paimta ilgalaikė 646 300 Eur paskola už atliktus darbus ir paslaugas sumokėti. Iš viso per rajono piniginę perėjo 35 882 200 Eur, iš šios sumos pusė atiteko švietimui.
Kai liepą prie valdžios vairo stojo pirmą kartą tiesiogiai išrinktas meras ir su skandalais išrinkta 25 narių rajono Taryba, sudaryta valdančioji dauguma nusprendė: būtina mažinti skolas, nes Šilutė nuolat Lietuvoje minėta kaip praskolinta Savivaldybė. Per pusantrų metų skola sumažinta 13 milijonų litų. Meras priminė, kad 2015 metus visos rajono įstaigos (viešosios, biudžetinės), įmonės baigė be skolų. Esama šiek tiek skolų už šilumą, tačiau tai ne krūva milijonų, kaip būdavę prieš 3-4 metus bei anksčiau. Dėl skolų Savivaldybė negalėjo net gauti paskolų iš bankų, o dabar, kai teks skolintis pinigų prisidėti prie projektų, bankai jau mielai teikia pasiūlymus. Skolas mažino ir tai, kad perskolinant paskolas palūkanos bankams nuo 4 proc. sumažintos iki 1,5 proc.
Šilutė gavo tikslinės teritorijos statusą, bus gauta pinigų rimtiems darbams padaryti: tvarkys Šilokarčemos kvartalą, pagrindinę Lietuvininkų gatvę, apšvietimą, skverus ir centrinės gatvės prieigas, bus užbaigtas H. Šojaus muziejus, modernizuotas Šilutės kultūros ir pramogų centras, vasarą prasidės sporto komplekso statyba Šilutėje, planuojama sutvarkyti stadioną. Per 2015 metus tam paruošti beveik visi dokumentai. Kaimo seniūnijų centruose ir gyvenvietėse irgi bus rengiamas apšvietimas, pagal gyventojų skaičių nemažai darbų numatyta Rusnėje, Švėkšnoje ir Žemaičių Naumiestyje, taip pat ir iki 1000 gyventojų turinčiose vietovėse. Visi darbai vyks etapais.
Kitos naujienos
Šiek tiek padidinti atlyginimai socialiniams darbuotojams, planuojama jiems nupirkti automobilius, kad galėtų kasdien lankyti socialinės rizikos šeimas ir rūpintis jose augančiais vaikais.
2015 metais rajone žemės buvo pripažintos užliejamomis, tad išmoka už hektarą sumažinta perpus ir tesiekė 28 Eur. Meras priminė, kad šiais metais išmoka sieks 48 Eur už hektarą, tačiau žemės turės užliejamų statusą. Nuo 2018 metų nebeliks nepalankių ūkininkauti žemių, tik palankios ir užliejamos, tad siekti nepalankių ūkininkauti žemių statuso neapsimoka. „Nors išmoka ir mažesnė, tačiau ją ūkininkai gaus iki 2020 metų“, – kalbėjo meras. O juknaitiškiai nė neklausė, kodėl ūkininkų vietos valdžia neapgynė 2015 metais?
Meras priminė, kad Juknaičiai turi ambulatoriją ir privatų šeimos gydytojo kabinetą, tačiau likę be vaistinės.
Savivaldybė nori, kad ir Degučiuose vėl dirbtų šeimos gydytojas, o prie Šilutės ligoninės būtų prijungtas po tuo pačiu stogu veikiantis Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras. Būtų taupiau, nesidubliuotų paslaugos. Esą tam besipriešinančių, bet tai yra tik asmeninės ambicijos…
Virgilijus Pozingis priminė, kad Juknaičiuose jau tvarkytas vaikų darželio pastato stogas, pradėti darbai bus baigti. Seniūnijos turi labai prastą techniką – traktorius, inventorių. Jų reikia tvarkant viešąsias erdves, pagelbėti prašo ir vieniši gyventojai. Savivaldybė planuoja atnaujinti šį seniūnijų technikos parką. Planuojama inventorizuoti rajono kelius ir apsispręsti, kurie iš jų liks rajono keliais, kurie atiteks kitoms žinyboms.
Nuo kovo pradžios dirbantis Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas Juknaičių seniūniją pavadino viena iš saugiausių rajone ir retoriškai paklausė, o kaip žmonės patys jaučiasi. Rajone 40 proc. nusikalstamų veikų sudaro vagystės, 23 proc. – smurtas artimoje aplinkoje, o Juknaičių seniūnijoje pirmoji vieta tenka smurtui artimoje aplinkoje. Viršininkas priminė, kad policijos pertvarka būsianti nukreipta į tai, kad 70 proc. pareigūnų dirbtų ne kabinetuose. Nebebus apylinkės inspektorių, kriminalistų, nepilnamečių reikalų specialistų – bus tyrėjai, į kuriuos žmonės galės kreiptis visais rūpimais reikalais.
Jau tas vandens bokštas…
„Šilutės vandenų“ bendrovės direktorius Alfredas Markvaldas, nelaukdamas tradicinio Juknaičiuose klausimo, o kas bus su gyvenvietės centre byrančiu vandens bokštu, pats apie tai prakalbo. 15 metų šis bokštas nėra naudojamas. Remontas be PVM kainuotų 74 000 Eur, nugriovimas – 10 000 Eur. „Gal kas pigiau susprogdintų…“ – juokavo iš salės. Ko gero, teks aptverti tą byrantį bokštą tvorele. Kol kas bus gerai ir taip. A. Markvaldas pagyrė Juknaičių seniūnijos darbuotojus, kad ant stalo svečiams įpylę vietinio vandens su citrina, o ne kokio pirktinio. Tad jeigu jau reklamuoja „Šilutės vandenų“ produkciją, gal ir bendrovė parems Juknaičius, tapusius 2016 metų mažąja Lietuvos kultūros sostine. Savivaldybės vadovai kukliai patylėjo: mat kol kas neteko girdėti, kad Juknaičiams šia proga būtų paskyrę bent simbolinę pinigų sumą.
Vėl priminta graži Akmenų gatvė, tačiau labai duobėta, ja važiuoti vos įmanoma. V. Pozingis sakė, kad daug kas pavydėtų tokios unikalios gatvės, tačiau ūkininkai, laikantys gyvulius, važiuojantys traktoriais, išmala duobes, pribarsto mėšlo, purvo, nesaugo turto… Anot V. Pozingio, ūkiniai statiniai skirti malkoms, kitkam, bet ne gyvuliams laikyti.
Pašyšių seniūnaitė Elena Venckienė pasitikslino, ar asfaltuos kelią per Tarvydus bei greta esančius, ir išgirdo teigiamą atsakymą.
Toks tylus ir ramus buvo rajono valdžios susitikimas su juknaitiškiais. Ar žmonės čia tokie geri, ar gyvenimas jau labai geras, ar valdžia padarė tiek daug gero, kad nė klausti nėra ko?

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite