Ką jums gali duoti knygų aprašymas?

Tikriausiai jums pažįstama situacija, kai perskaičius įdomią knygą, niekaip negalite rasti kito taip pačiai intriguojančio skaitinio? Užkietėję knygų skaitytojai pasakoja, jog su tokia problema susiduria gana dažnai. Ką jau kalbėti apie pradedančius skaitytojus. Tokiu atveju puiki išeitis – knygų aprašymai, kuriuos pateikia ne vienas knygų tinklaraštis. 

 

Ką gali pasiūlyti knygų tinklaraštis?

Knygų tinklaraščiai, kitaip vadinami blogais, yra skirti įvairiausių skonių skaitytojams. Čia nesunkiai gali rasti tekstų apie Lietuvos ir užsienio rašytojus, jų kūrybą ir konkrečių knygų išsamius aprašymus. Juk smagu apie vieną ar kitą kūrinį perskaityti kelių gerai žinomų apžvalgininkų mintis. Pažvelgus į tą patį  kūrinį vis kitu kampu galima atrasti nemažai įdomių dalykų, kurių, rodos, patys nė nepastebite.

Kaip jau minėjome, kone kiekvienas skaitytojas prisimena, kai sunku buvo išsirinkti knygą, ypač kai pasiūla gana didelė. Tokiu atveju tinklaraščio pagalba bus neįkainojama. Rastos skaitinių rekomendacijos ir teminiai sąrašai leis lengvai surasti savo knygą.

Labai dažnai knygų tinklaraštininkai šalia recenzijų apie knygas dalijasi savo kūryba, emocijomis bei kitomis juos dominančiomis mintimis. Vieni orientuojasi tik į literatūros kūrinius, kiti, tarpu, dalijasi naujienomis ir apie literatūrinius įvykius. Tai, sakykim, Nobelio premijų laureatai, Metų knygos rinkimai, autorių interviu ir kita. Taigi, surasite naujienų ir rekomendacijų kiekvienam skoniui.

 

Knygų pasirinkimo kriterijai

Jeigu knygų aprašymas jums atrodo nepakankamas kriterijus pasirinkti vieną ar kitą knygą, tuomet galite išbandyti kitus variantus.

Rinkitės knygą pagal jau pamėgtą žanrą. Žinodami kokio žanro skaitiniai jums labiausiai patinka, lengviau rasite ir kitą ne mažiau įdomų skaitinį.

Nepamirškite įvairių apdovanojimų. Jeigu jums svarbu tai, jog knyga yra gavusi kažkokį apdovanojimą, būtinai ieškokite tinklaraščio, kuris daug apie tai rašo. Ten rasite daug jums vertingos informacijos.

Išsirinkite knygą pagal kitų skaitytojų vertinimus.

Atkreipkite dėmesį ne tik į žanrą, bet ir autorių. Daugelis autorių nesimėto tarp įvairių žanrų ir nuosekliai rašo vienai skaitytojų grupei. Tikėtina, jog jeigu jums patiko viena kažkurio autoriaus knyga, patiks ir kitos.

Rinkitės knygas pagal amžiaus kategorijas. Kiekviena amžiaus kategorija turi savo mėgstamas temas. Tokie kūriniai skiriasi savo sudėtingumu, apimtimi ir veikėjų amžiumi. Šis kriterijus gali būti labai svarbus, norint pasirinkti įdomią knygą skaitymui.

pr2021/43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite