Ką jums gali duoti knygų aprašymas?

Tikriausiai jums pažįstama situacija, kai perskaičius įdomią knygą, niekaip negalite rasti kito taip pačiai intriguojančio skaitinio? Užkietėję knygų skaitytojai pasakoja, jog su tokia problema susiduria gana dažnai. Ką jau kalbėti apie pradedančius skaitytojus. Tokiu atveju puiki išeitis – knygų aprašymai, kuriuos pateikia ne vienas knygų tinklaraštis. 

 

Ką gali pasiūlyti knygų tinklaraštis?

Knygų tinklaraščiai, kitaip vadinami blogais, yra skirti įvairiausių skonių skaitytojams. Čia nesunkiai gali rasti tekstų apie Lietuvos ir užsienio rašytojus, jų kūrybą ir konkrečių knygų išsamius aprašymus. Juk smagu apie vieną ar kitą kūrinį perskaityti kelių gerai žinomų apžvalgininkų mintis. Pažvelgus į tą patį  kūrinį vis kitu kampu galima atrasti nemažai įdomių dalykų, kurių, rodos, patys nė nepastebite.

Kaip jau minėjome, kone kiekvienas skaitytojas prisimena, kai sunku buvo išsirinkti knygą, ypač kai pasiūla gana didelė. Tokiu atveju tinklaraščio pagalba bus neįkainojama. Rastos skaitinių rekomendacijos ir teminiai sąrašai leis lengvai surasti savo knygą.

Labai dažnai knygų tinklaraštininkai šalia recenzijų apie knygas dalijasi savo kūryba, emocijomis bei kitomis juos dominančiomis mintimis. Vieni orientuojasi tik į literatūros kūrinius, kiti, tarpu, dalijasi naujienomis ir apie literatūrinius įvykius. Tai, sakykim, Nobelio premijų laureatai, Metų knygos rinkimai, autorių interviu ir kita. Taigi, surasite naujienų ir rekomendacijų kiekvienam skoniui.

 

Knygų pasirinkimo kriterijai

Jeigu knygų aprašymas jums atrodo nepakankamas kriterijus pasirinkti vieną ar kitą knygą, tuomet galite išbandyti kitus variantus.

Rinkitės knygą pagal jau pamėgtą žanrą. Žinodami kokio žanro skaitiniai jums labiausiai patinka, lengviau rasite ir kitą ne mažiau įdomų skaitinį.

Nepamirškite įvairių apdovanojimų. Jeigu jums svarbu tai, jog knyga yra gavusi kažkokį apdovanojimą, būtinai ieškokite tinklaraščio, kuris daug apie tai rašo. Ten rasite daug jums vertingos informacijos.

Išsirinkite knygą pagal kitų skaitytojų vertinimus.

Atkreipkite dėmesį ne tik į žanrą, bet ir autorių. Daugelis autorių nesimėto tarp įvairių žanrų ir nuosekliai rašo vienai skaitytojų grupei. Tikėtina, jog jeigu jums patiko viena kažkurio autoriaus knyga, patiks ir kitos.

Rinkitės knygas pagal amžiaus kategorijas. Kiekviena amžiaus kategorija turi savo mėgstamas temas. Tokie kūriniai skiriasi savo sudėtingumu, apimtimi ir veikėjų amžiumi. Šis kriterijus gali būti labai svarbus, norint pasirinkti įdomią knygą skaitymui.

pr2021/43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite