Ką jums gali duoti knygų aprašymas?

Tikriausiai jums pažįstama situacija, kai perskaičius įdomią knygą, niekaip negalite rasti kito taip pačiai intriguojančio skaitinio? Užkietėję knygų skaitytojai pasakoja, jog su tokia problema susiduria gana dažnai. Ką jau kalbėti apie pradedančius skaitytojus. Tokiu atveju puiki išeitis – knygų aprašymai, kuriuos pateikia ne vienas knygų tinklaraštis. 

 

Ką gali pasiūlyti knygų tinklaraštis?

Knygų tinklaraščiai, kitaip vadinami blogais, yra skirti įvairiausių skonių skaitytojams. Čia nesunkiai gali rasti tekstų apie Lietuvos ir užsienio rašytojus, jų kūrybą ir konkrečių knygų išsamius aprašymus. Juk smagu apie vieną ar kitą kūrinį perskaityti kelių gerai žinomų apžvalgininkų mintis. Pažvelgus į tą patį  kūrinį vis kitu kampu galima atrasti nemažai įdomių dalykų, kurių, rodos, patys nė nepastebite.

Kaip jau minėjome, kone kiekvienas skaitytojas prisimena, kai sunku buvo išsirinkti knygą, ypač kai pasiūla gana didelė. Tokiu atveju tinklaraščio pagalba bus neįkainojama. Rastos skaitinių rekomendacijos ir teminiai sąrašai leis lengvai surasti savo knygą.

Labai dažnai knygų tinklaraštininkai šalia recenzijų apie knygas dalijasi savo kūryba, emocijomis bei kitomis juos dominančiomis mintimis. Vieni orientuojasi tik į literatūros kūrinius, kiti, tarpu, dalijasi naujienomis ir apie literatūrinius įvykius. Tai, sakykim, Nobelio premijų laureatai, Metų knygos rinkimai, autorių interviu ir kita. Taigi, surasite naujienų ir rekomendacijų kiekvienam skoniui.

 

Knygų pasirinkimo kriterijai

Jeigu knygų aprašymas jums atrodo nepakankamas kriterijus pasirinkti vieną ar kitą knygą, tuomet galite išbandyti kitus variantus.

Rinkitės knygą pagal jau pamėgtą žanrą. Žinodami kokio žanro skaitiniai jums labiausiai patinka, lengviau rasite ir kitą ne mažiau įdomų skaitinį.

Nepamirškite įvairių apdovanojimų. Jeigu jums svarbu tai, jog knyga yra gavusi kažkokį apdovanojimą, būtinai ieškokite tinklaraščio, kuris daug apie tai rašo. Ten rasite daug jums vertingos informacijos.

Išsirinkite knygą pagal kitų skaitytojų vertinimus.

Atkreipkite dėmesį ne tik į žanrą, bet ir autorių. Daugelis autorių nesimėto tarp įvairių žanrų ir nuosekliai rašo vienai skaitytojų grupei. Tikėtina, jog jeigu jums patiko viena kažkurio autoriaus knyga, patiks ir kitos.

Rinkitės knygas pagal amžiaus kategorijas. Kiekviena amžiaus kategorija turi savo mėgstamas temas. Tokie kūriniai skiriasi savo sudėtingumu, apimtimi ir veikėjų amžiumi. Šis kriterijus gali būti labai svarbus, norint pasirinkti įdomią knygą skaitymui.

pr2021/43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite