Ką gero jums gali pasiūlyti Latvija?

Nebūtina trenktis į užjūrius, į egzotines šalis, nes daug įdomaus galima rasti ir kaimyninėje Latvijoje. Ji ne tik yra gimininga mums savo kalba ir panašia istorija, bet ir gali pasiūlyti daug įspūdingų, vertų dėmesio vietelių. Čia rasite ne tik puikius paplūdimius Baltijos pajūryje, Rygos įlankoje, bet ir turėsite progą pasigėrėti iš senų laikų išlikusiomis viduramžių pilimis.

Jei jus  sudomino atostogos Latvijoje, jūs tikrai neapsirikote. Kur ten nuvyktumėte, visur rasite kur pernakvoti svetinguose viešbučiuose.

Kokius Latvijos miestus vertėtų aplankyti?

Be sostinės Rygos, Latvijoje dar yra daug dėmesio vertų miestų. Ryškiausi tarp jų – uostamiestis Ventspilis su savo vandens pramogų parku, viduramžių pilimi, Mėlynosios vėliavos ženklu pažymėtu paplūdimiu ir nepakartojamomis karvių skulptūromis.

Kitas uostamiestis Liepoja gali sudominti ne tik maudynėmis jūroje, bet ir kariniu Karostos kalėjimu-muziejumi, kuriame galima patirti visus kalinių išgyvenimus. Čia taip pat dėmesį patrauks gigantiška koncertų salė „Lielais dzintars“, savo aukščiu pralenkianti devynių aukštų pastatą.

O jeigu kam norėtųsi pamatyti latvišką Venecijos variantą, tegul aplanko Kuldygą, pro kurią teka žemaičių numylėta Venta, o ant jos išsitiesęs plačiausias Europoje krioklys.

Kuo įspūdingi Latvijos gamtos kampeliai?

Vienas įspūdingiausių Latvijos gamtos kampelių – tai Gaujos regiono nacionalinis parkas. Jame daugybė įspūdingų kalvų, upės skardžių su stulbinančiomis atodangomis. Virš Gaujos upės kybo lynas, kuriuo iš vieno kranto į kitą galima nukeliauti vagonėliu-keltuvu. Ši Latvijos vietovė dar vadinama latviškąja Šveicarija.

Savo išskirtiniais pakrančių vaizdais garsėja ir Kolkos ragas, kurio smaigalyje susijungia Rygos įlankos ir Baltijos jūros vandenys. Jei norite į jūrą pažvelgti iš aukštai nuo stačių pakrantės skardžių, užsukite į nepakartojamo grožio vietelę, vadinamą Jūrkalne. Jeigu širdį traukia ežerų vaizdai, nuvažiuokite į Latvijos pietryčius ir ten grožėkitės Latgalos peizažais.

Kur Latvijoje daugiausiai apsilanko turistų?

Gausiausiai Latvijoje lankomi yra Rundalės rūmai, kuriuos kažkada pastatė Kuršo kunigaikštis E. Bironas, čia įsirengdamas vasaros rezidenciją. Rūmuose per 130 kambarių, apartamentų ir menių, kuriems restauratoriai sugražino pirmykštę išvaizdą, viduje turistai gali akis paganyti į senoviškus baldus, paveikslus, koklių krosnis ir kt. Lauke smagu pasivaikščioti po rūmus juosiantį prancūziško stiliaus parką.

pr2022/058

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite