Ką gero jums gali pasiūlyti Latvija?

Nebūtina trenktis į užjūrius, į egzotines šalis, nes daug įdomaus galima rasti ir kaimyninėje Latvijoje. Ji ne tik yra gimininga mums savo kalba ir panašia istorija, bet ir gali pasiūlyti daug įspūdingų, vertų dėmesio vietelių. Čia rasite ne tik puikius paplūdimius Baltijos pajūryje, Rygos įlankoje, bet ir turėsite progą pasigėrėti iš senų laikų išlikusiomis viduramžių pilimis.

Jei jus  sudomino atostogos Latvijoje, jūs tikrai neapsirikote. Kur ten nuvyktumėte, visur rasite kur pernakvoti svetinguose viešbučiuose.

Kokius Latvijos miestus vertėtų aplankyti?

Be sostinės Rygos, Latvijoje dar yra daug dėmesio vertų miestų. Ryškiausi tarp jų – uostamiestis Ventspilis su savo vandens pramogų parku, viduramžių pilimi, Mėlynosios vėliavos ženklu pažymėtu paplūdimiu ir nepakartojamomis karvių skulptūromis.

Kitas uostamiestis Liepoja gali sudominti ne tik maudynėmis jūroje, bet ir kariniu Karostos kalėjimu-muziejumi, kuriame galima patirti visus kalinių išgyvenimus. Čia taip pat dėmesį patrauks gigantiška koncertų salė „Lielais dzintars“, savo aukščiu pralenkianti devynių aukštų pastatą.

O jeigu kam norėtųsi pamatyti latvišką Venecijos variantą, tegul aplanko Kuldygą, pro kurią teka žemaičių numylėta Venta, o ant jos išsitiesęs plačiausias Europoje krioklys.

Kuo įspūdingi Latvijos gamtos kampeliai?

Vienas įspūdingiausių Latvijos gamtos kampelių – tai Gaujos regiono nacionalinis parkas. Jame daugybė įspūdingų kalvų, upės skardžių su stulbinančiomis atodangomis. Virš Gaujos upės kybo lynas, kuriuo iš vieno kranto į kitą galima nukeliauti vagonėliu-keltuvu. Ši Latvijos vietovė dar vadinama latviškąja Šveicarija.

Savo išskirtiniais pakrančių vaizdais garsėja ir Kolkos ragas, kurio smaigalyje susijungia Rygos įlankos ir Baltijos jūros vandenys. Jei norite į jūrą pažvelgti iš aukštai nuo stačių pakrantės skardžių, užsukite į nepakartojamo grožio vietelę, vadinamą Jūrkalne. Jeigu širdį traukia ežerų vaizdai, nuvažiuokite į Latvijos pietryčius ir ten grožėkitės Latgalos peizažais.

Kur Latvijoje daugiausiai apsilanko turistų?

Gausiausiai Latvijoje lankomi yra Rundalės rūmai, kuriuos kažkada pastatė Kuršo kunigaikštis E. Bironas, čia įsirengdamas vasaros rezidenciją. Rūmuose per 130 kambarių, apartamentų ir menių, kuriems restauratoriai sugražino pirmykštę išvaizdą, viduje turistai gali akis paganyti į senoviškus baldus, paveikslus, koklių krosnis ir kt. Lauke smagu pasivaikščioti po rūmus juosiantį prancūziško stiliaus parką.

pr2022/058

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite