K. Gudžiūnas – apie Vilkyčiuose įvykusį Europos automobilių kroso čempionato etapą

Jau skelbėme, kad sekmadienį Vilkyčiuose pasibaigė visą savaitgalį trukęs antrasis Europos automobilių kroso čempionato etapas. Jis tapo tikra švente čia susirinkusiems žiūrovams. 35-erių metų sukaktį mininčiame Vilkyčių automobilių sporto komplekse veiksmo buvo tiek trasoje, tiek už jos ribų.

Kai kas atvyko visam savaitgaliui

Varžybų organizatorius ir ASK „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas pasidžiaugė, kad šių metų renginys sulaukė absoliutaus žiūrovų rekordo. Automobilių statymo vietos buvo užpildytos maksimaliai. Nemaža dalis publikos čia atvyko su kemperiais ir įsikūrė visam savaitgaliui. Apie neįtikėtiną Europos automobilių kroso čempionato antrojo etapo populiarumą bylojo ir tiesioginės transliacijos skaičiai. Pačiame pike varžybų dramą per „Motorsport TV“ stebėjo pusantro milijono žiūrovų visame pasaulyje.

O žiūrėti čia buvo išties ką, kadangi šių metų varžybose nestigo itin aštrių akimirkų. Trasoje virusį mūšį puikiai iliustruoja susidūrimų ir incidentų skaičius, nes teisėjams teko iškelti raudoną vėliavą net dešimt kartų.

Varžybų drama

Tokių dramatiškų varžybų nepamena nei pats Kazimieras Gudžiūnas, nei patys lenktynininkai. Tačiau varžybų organizatorius pasidžiaugė, kad net ir rimčiausi incidentai baigėsi pakankamai laimingai. Nors keliems dalyviams teko apsilankyti ligoninėje, K. Gudžiūną pasiekė informacija, kad šie lenktynininkai jau sėkmingai keliauja į gimtines.

„Manau, kad kaip organizatoriai mes padarėme viską, kad Vilkyčių trasos jubiliejus būtų paminėtas itin skambiai. Žiūrovams tikrai buvo ką pamatyti – nuo įspūdingo lėktuvų akrobatikos pasirodymo prieš startą iki kvapą gniaužiančių finalinių važiavimų. Šiemet buvo ir papildomų pramogų. Žiūrovų zonoje buvo įkurta scena, kurioje šeštadienį surengti du koncertai, visą savaitgalį nuolat vyko žaidimai ir atrakcijos. Turėjome ir išskirtinių, senovinių automobilių parodą, prie scenos veikė istorinių nuotraukų ekspozicija. Tikiu, kad sukūrėme tikrą šventę, nes žiūrovų skaičius kalba pats už save. Tai buvo absoliutus lankomumo rekordas ir tai rodo, kad einame teisinga kryptimi ir kuriame kokybiškų renginių tradicijas.

Organizatorių nuotr.

Susirinko Europos elitas

Europos automobilių kroso čempionato etapo dalyviai taip pat liko patenkinti. Nors trasoje ir buvo daug incidentų, tačiau pats varžybų valdymas buvo puikus. Žinoma, tų incidentų trasoje buvo daug, galėjo būti ir mažiau, tačiau toks yra sportas. Čia susirinko Europos autokroso elitas ir niekas nenori nusileisti savo varžovams. Iš to ir kyla incidentai, bet džiaugiuosi, kad gyvybei pavojingų sužeidimų nebuvo. Trasoje budėjusios medikų, gelbėtojų brigados parodė visą savo kompetenciją. Tai tik įrodymas, kad esame puikiai pasiruošę visokioms situacijoms trasoje. Žodžiu, kartelę visomis prasmėmis iškėlėme labai aukštai“, – sakė varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas.

Apie Nacionalinę klasę

Dar pridūrė, kad jį kiek nuvylė Nacionalinių klasių dalyviai, kuriems šios varžybos Vilkyčiuose buvo tiesiog puiki proga pasitreniruoti geroje trasoje, pabūti tokio renginio dalimi ir pajusti šventės atmosferą. Nors čia Nacionalinės klasės dalyviai nesivaržė dėl taškų, tačiau už trasos ribų virė aistros dėl kiekvienos smulkmenos.

„Nors „Super2000“ klasės dalyvių buvo gana nemažai, tačiau „SuperCars“ klasė susirinko labai vangiai. Mūsų renginio data žinoma jau metų pradžioje, tačiau kažkas sugebėjo vietoje pasirodymo Vilkyčiuose išskristi atostogų į Turkija, kažkas tiesiog nenorėjo važiuoti, nes turėjo kitų planų. Automatiškai kyla abejonių, ar apskritai verta organizuoti Nacionalinės klasės varžybas, jeigu dalyvių reikia ieškoti su žiburiu, skambinėti kiekvienam klubui ir prašyti atvažiuoti ir dalyvauti.

„Super2000“ klasės dalyviai irgi pareiškė priekaištų dėl varžovų iš Latvijos, neva kai kurių jų technika neatitinka mūsų šalies reglamento. Tačiau reikia apskritai džiaugtis, kad latviai pas mus atvažiuoja, ir mūsiškiams yra su kuo varžytis. Tai juk puiki proga pasirodyti savo šalies žiūrovams, daugiatūkstantinei miniai, atidirbti savo partneriams ir rėmėjams. Ir tikrai nereikia plėšytis dėl kiekvienos sekundės trasoje, rašyti raštus, skundus ir komentarus… Nacionalinės klasės dalyviams, priešingai nei Europos klasėms, tai nėra sezono etapas. Reikia tiesiog džiaugtis savaitgaliu, lenktynėmis, puikia trasa ir šventine atmosfera“, – savo  pastebėjimus apie Nacionalinę klasę išsakė Kazimieras Gudžiūnas.

Iš viso savaitgalį Vilkyčiuose pasirodė daugiau nei 80 dalyvių iš 11 Europos šalių. Daugiausiai taurių Europos automobilių kroso čempionato klasėse iškovojo Čekijos, Prancūzijos ir Nyderlandų atstovai. Nacionalinėse klasėse triumfavo Lietuvos ir Latvijos lenktynininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti patikimą vielos gaminių gamintoją?

Plieninė viela yra labai svarbi daugeliui pramoninių ir komercinių įrenginių. Ši universali viela yra ypač patvari ir atspari korozijai, todėl įvairiose rinkose vertinama kaip patikima  ir ilgalaikė. Nors labai svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą, negalima pamiršti ir gamintojo. Čia aptarsime, kokios aplinkybės yra svarbiausios lyginant vielos gamintojus, kad būtumėte tikri, jog už savo investicijas gausite geriausią kokybę.   Vielos gaminiai – kaip pasirinkti geriausią gamintoją savo poreikiams?  Rinkdamiesi vielos gamintoją atsižvelkite į šiuos veiksnius: Paslaugos ir įranga. Profesionalus vielos gamintojas pasiūlys

Vydūno viešojoje bibliotekoje – akcija „Skaitmeninės savaitės 2024“

Nenutrūkstamas žinių siekis vienija šalis, tautas ir skirtingas kartas. Tuo įsitikinta 2024 m. gegužės 13–31 d. visoje Europoje organizuotos kasmetinės skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcijos – iniciatyvos „Skaitmeninės savaitės 2024“ metu. Akcijos koordinatorė Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“. Akcijos metu visi norintieji praleisti laiką smagioje draugijoje bei pagilinti žinias informacinių technologijų panaudos srityje dalyvavo tiesioginių transliacijų internetu „Skaitmeninis imunitetas: kaip sustiprinti PIN kodų apsaugą ir atsparumą sukčiams“ ir „Nebūk be ryšio“ peržiūrose. Jos vyko Pagėgių sav. Vydūno

Rusnėje – triguba šventė

Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“ turi kuo džiaugtis ir moka švęsti. O gegužę švęsti progos buvo net trys. Gegužės 18 dieną Rusnės bendruomenė paminėjo savo veiklos 20-metį, estakados 5 metų jubiliejų ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės įkūrimo 33-iąsias metines. „Rusnės salos“ bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas paviešintame įraše ir džiaugiasi, ir daug dėkoja: „Dėkojame visiems svečiams už parodytą dėmesį salos žmonės, dėkojame tiems, nuo kurių priklausė, ar prieš penkerius metus pastatyta estakada čia iš viso bus“.

Draudimo rinka praėjusiais metais išaugo penktadaliu

Lietuvos banko duomenimis, 2023 m. šalies draudimo rinka tiek pagal įmokas, tiek pagal išmokas išaugo beveik penktadaliu. Privalomojo transporto priemonių, turto, kasko ir medicininių išlaidų draudimo įmokų apimtis padidėjo reikšmingai, investicinio gyvybės draudimo – nuosaikiai. „Spartų ne gyvybės draudimo rinkos augimą iš esmės lėmė infliacija – draudimo rinka į ekonomikos tendencijas reaguoja su vėlavimu, todėl, nors apskritai infliacija mažėjo, draudimo rinkoje jos poveikis vis dar buvo didelis – tiek vertinant įmokas, tiek išmokas. Praėjusiais metais stebėjome dviejų didelių įmonių susiliejimą,

Taip pat skaitykite