K. Gudžiūnas – apie Vilkyčiuose įvykusį Europos automobilių kroso čempionato etapą

Jau skelbėme, kad sekmadienį Vilkyčiuose pasibaigė visą savaitgalį trukęs antrasis Europos automobilių kroso čempionato etapas. Jis tapo tikra švente čia susirinkusiems žiūrovams. 35-erių metų sukaktį mininčiame Vilkyčių automobilių sporto komplekse veiksmo buvo tiek trasoje, tiek už jos ribų.

Kai kas atvyko visam savaitgaliui

Varžybų organizatorius ir ASK „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas pasidžiaugė, kad šių metų renginys sulaukė absoliutaus žiūrovų rekordo. Automobilių statymo vietos buvo užpildytos maksimaliai. Nemaža dalis publikos čia atvyko su kemperiais ir įsikūrė visam savaitgaliui. Apie neįtikėtiną Europos automobilių kroso čempionato antrojo etapo populiarumą bylojo ir tiesioginės transliacijos skaičiai. Pačiame pike varžybų dramą per „Motorsport TV“ stebėjo pusantro milijono žiūrovų visame pasaulyje.

O žiūrėti čia buvo išties ką, kadangi šių metų varžybose nestigo itin aštrių akimirkų. Trasoje virusį mūšį puikiai iliustruoja susidūrimų ir incidentų skaičius, nes teisėjams teko iškelti raudoną vėliavą net dešimt kartų.

Varžybų drama

Tokių dramatiškų varžybų nepamena nei pats Kazimieras Gudžiūnas, nei patys lenktynininkai. Tačiau varžybų organizatorius pasidžiaugė, kad net ir rimčiausi incidentai baigėsi pakankamai laimingai. Nors keliems dalyviams teko apsilankyti ligoninėje, K. Gudžiūną pasiekė informacija, kad šie lenktynininkai jau sėkmingai keliauja į gimtines.

„Manau, kad kaip organizatoriai mes padarėme viską, kad Vilkyčių trasos jubiliejus būtų paminėtas itin skambiai. Žiūrovams tikrai buvo ką pamatyti – nuo įspūdingo lėktuvų akrobatikos pasirodymo prieš startą iki kvapą gniaužiančių finalinių važiavimų. Šiemet buvo ir papildomų pramogų. Žiūrovų zonoje buvo įkurta scena, kurioje šeštadienį surengti du koncertai, visą savaitgalį nuolat vyko žaidimai ir atrakcijos. Turėjome ir išskirtinių, senovinių automobilių parodą, prie scenos veikė istorinių nuotraukų ekspozicija. Tikiu, kad sukūrėme tikrą šventę, nes žiūrovų skaičius kalba pats už save. Tai buvo absoliutus lankomumo rekordas ir tai rodo, kad einame teisinga kryptimi ir kuriame kokybiškų renginių tradicijas.

Organizatorių nuotr.

Susirinko Europos elitas

Europos automobilių kroso čempionato etapo dalyviai taip pat liko patenkinti. Nors trasoje ir buvo daug incidentų, tačiau pats varžybų valdymas buvo puikus. Žinoma, tų incidentų trasoje buvo daug, galėjo būti ir mažiau, tačiau toks yra sportas. Čia susirinko Europos autokroso elitas ir niekas nenori nusileisti savo varžovams. Iš to ir kyla incidentai, bet džiaugiuosi, kad gyvybei pavojingų sužeidimų nebuvo. Trasoje budėjusios medikų, gelbėtojų brigados parodė visą savo kompetenciją. Tai tik įrodymas, kad esame puikiai pasiruošę visokioms situacijoms trasoje. Žodžiu, kartelę visomis prasmėmis iškėlėme labai aukštai“, – sakė varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas.

Apie Nacionalinę klasę

Dar pridūrė, kad jį kiek nuvylė Nacionalinių klasių dalyviai, kuriems šios varžybos Vilkyčiuose buvo tiesiog puiki proga pasitreniruoti geroje trasoje, pabūti tokio renginio dalimi ir pajusti šventės atmosferą. Nors čia Nacionalinės klasės dalyviai nesivaržė dėl taškų, tačiau už trasos ribų virė aistros dėl kiekvienos smulkmenos.

„Nors „Super2000“ klasės dalyvių buvo gana nemažai, tačiau „SuperCars“ klasė susirinko labai vangiai. Mūsų renginio data žinoma jau metų pradžioje, tačiau kažkas sugebėjo vietoje pasirodymo Vilkyčiuose išskristi atostogų į Turkija, kažkas tiesiog nenorėjo važiuoti, nes turėjo kitų planų. Automatiškai kyla abejonių, ar apskritai verta organizuoti Nacionalinės klasės varžybas, jeigu dalyvių reikia ieškoti su žiburiu, skambinėti kiekvienam klubui ir prašyti atvažiuoti ir dalyvauti.

„Super2000“ klasės dalyviai irgi pareiškė priekaištų dėl varžovų iš Latvijos, neva kai kurių jų technika neatitinka mūsų šalies reglamento. Tačiau reikia apskritai džiaugtis, kad latviai pas mus atvažiuoja, ir mūsiškiams yra su kuo varžytis. Tai juk puiki proga pasirodyti savo šalies žiūrovams, daugiatūkstantinei miniai, atidirbti savo partneriams ir rėmėjams. Ir tikrai nereikia plėšytis dėl kiekvienos sekundės trasoje, rašyti raštus, skundus ir komentarus… Nacionalinės klasės dalyviams, priešingai nei Europos klasėms, tai nėra sezono etapas. Reikia tiesiog džiaugtis savaitgaliu, lenktynėmis, puikia trasa ir šventine atmosfera“, – savo  pastebėjimus apie Nacionalinę klasę išsakė Kazimieras Gudžiūnas.

Iš viso savaitgalį Vilkyčiuose pasirodė daugiau nei 80 dalyvių iš 11 Europos šalių. Daugiausiai taurių Europos automobilių kroso čempionato klasėse iškovojo Čekijos, Prancūzijos ir Nyderlandų atstovai. Nacionalinėse klasėse triumfavo Lietuvos ir Latvijos lenktynininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Įsivyravus sausrai, miškuose didėja gaisrų pavojus

Nusistovėję sausi orai kelia didelį gaisrų pavojų miškuose.  Birželio 5 d. šalies ugniagesiams teko kelis kartus talkinti Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms pajėgoms, gesinant miškuose įsiplieskusius gaisrus. Birželio 5  d. vidudienį, Varėnos rajone, Marcinkonių seniūnijoje, Daržinėlių kaime esančiame miške šėlo ugnis – degė medžiai ir miško paklotė. Gaisras nusiaubė 1,4 ha plotą. Tą pačią dieną, vidurdienį, ugniagesiai skubėjo gesinti ir Kretingos rajone, Rūdaičių kaime esančio Joskaudų miško. Atvykus ugniagesiams, jau degė miško paklotė ir jaunuolynas. Beje, atliekant gesinimo darbus buvo rasti

Ekspertas pataria, kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių. Tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln. Tokie duomenys paskelbti 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje. Panašios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje Donatas Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas, sako, kad nors su vyresniais šeimos nariais reikia kalbėti apie virtualioje erdvėje tykančias grėsmes, tačiau vien to nepakanka. Būtina diegti ir papildomas priemones, kurios saugotų juos nuo sukčių. „Internetiniai sukčiai stengiasi apgauti įvairių

Taip pat skaitykite