K. Gudžiūnas – apie Vilkyčiuose įvykusį Europos automobilių kroso čempionato etapą

Jau skelbėme, kad sekmadienį Vilkyčiuose pasibaigė visą savaitgalį trukęs antrasis Europos automobilių kroso čempionato etapas. Jis tapo tikra švente čia susirinkusiems žiūrovams. 35-erių metų sukaktį mininčiame Vilkyčių automobilių sporto komplekse veiksmo buvo tiek trasoje, tiek už jos ribų.

Kai kas atvyko visam savaitgaliui

Varžybų organizatorius ir ASK „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas pasidžiaugė, kad šių metų renginys sulaukė absoliutaus žiūrovų rekordo. Automobilių statymo vietos buvo užpildytos maksimaliai. Nemaža dalis publikos čia atvyko su kemperiais ir įsikūrė visam savaitgaliui. Apie neįtikėtiną Europos automobilių kroso čempionato antrojo etapo populiarumą bylojo ir tiesioginės transliacijos skaičiai. Pačiame pike varžybų dramą per „Motorsport TV“ stebėjo pusantro milijono žiūrovų visame pasaulyje.

O žiūrėti čia buvo išties ką, kadangi šių metų varžybose nestigo itin aštrių akimirkų. Trasoje virusį mūšį puikiai iliustruoja susidūrimų ir incidentų skaičius, nes teisėjams teko iškelti raudoną vėliavą net dešimt kartų.

Varžybų drama

Tokių dramatiškų varžybų nepamena nei pats Kazimieras Gudžiūnas, nei patys lenktynininkai. Tačiau varžybų organizatorius pasidžiaugė, kad net ir rimčiausi incidentai baigėsi pakankamai laimingai. Nors keliems dalyviams teko apsilankyti ligoninėje, K. Gudžiūną pasiekė informacija, kad šie lenktynininkai jau sėkmingai keliauja į gimtines.

„Manau, kad kaip organizatoriai mes padarėme viską, kad Vilkyčių trasos jubiliejus būtų paminėtas itin skambiai. Žiūrovams tikrai buvo ką pamatyti – nuo įspūdingo lėktuvų akrobatikos pasirodymo prieš startą iki kvapą gniaužiančių finalinių važiavimų. Šiemet buvo ir papildomų pramogų. Žiūrovų zonoje buvo įkurta scena, kurioje šeštadienį surengti du koncertai, visą savaitgalį nuolat vyko žaidimai ir atrakcijos. Turėjome ir išskirtinių, senovinių automobilių parodą, prie scenos veikė istorinių nuotraukų ekspozicija. Tikiu, kad sukūrėme tikrą šventę, nes žiūrovų skaičius kalba pats už save. Tai buvo absoliutus lankomumo rekordas ir tai rodo, kad einame teisinga kryptimi ir kuriame kokybiškų renginių tradicijas.

Organizatorių nuotr.

Susirinko Europos elitas

Europos automobilių kroso čempionato etapo dalyviai taip pat liko patenkinti. Nors trasoje ir buvo daug incidentų, tačiau pats varžybų valdymas buvo puikus. Žinoma, tų incidentų trasoje buvo daug, galėjo būti ir mažiau, tačiau toks yra sportas. Čia susirinko Europos autokroso elitas ir niekas nenori nusileisti savo varžovams. Iš to ir kyla incidentai, bet džiaugiuosi, kad gyvybei pavojingų sužeidimų nebuvo. Trasoje budėjusios medikų, gelbėtojų brigados parodė visą savo kompetenciją. Tai tik įrodymas, kad esame puikiai pasiruošę visokioms situacijoms trasoje. Žodžiu, kartelę visomis prasmėmis iškėlėme labai aukštai“, – sakė varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas.

Apie Nacionalinę klasę

Dar pridūrė, kad jį kiek nuvylė Nacionalinių klasių dalyviai, kuriems šios varžybos Vilkyčiuose buvo tiesiog puiki proga pasitreniruoti geroje trasoje, pabūti tokio renginio dalimi ir pajusti šventės atmosferą. Nors čia Nacionalinės klasės dalyviai nesivaržė dėl taškų, tačiau už trasos ribų virė aistros dėl kiekvienos smulkmenos.

„Nors „Super2000“ klasės dalyvių buvo gana nemažai, tačiau „SuperCars“ klasė susirinko labai vangiai. Mūsų renginio data žinoma jau metų pradžioje, tačiau kažkas sugebėjo vietoje pasirodymo Vilkyčiuose išskristi atostogų į Turkija, kažkas tiesiog nenorėjo važiuoti, nes turėjo kitų planų. Automatiškai kyla abejonių, ar apskritai verta organizuoti Nacionalinės klasės varžybas, jeigu dalyvių reikia ieškoti su žiburiu, skambinėti kiekvienam klubui ir prašyti atvažiuoti ir dalyvauti.

„Super2000“ klasės dalyviai irgi pareiškė priekaištų dėl varžovų iš Latvijos, neva kai kurių jų technika neatitinka mūsų šalies reglamento. Tačiau reikia apskritai džiaugtis, kad latviai pas mus atvažiuoja, ir mūsiškiams yra su kuo varžytis. Tai juk puiki proga pasirodyti savo šalies žiūrovams, daugiatūkstantinei miniai, atidirbti savo partneriams ir rėmėjams. Ir tikrai nereikia plėšytis dėl kiekvienos sekundės trasoje, rašyti raštus, skundus ir komentarus… Nacionalinės klasės dalyviams, priešingai nei Europos klasėms, tai nėra sezono etapas. Reikia tiesiog džiaugtis savaitgaliu, lenktynėmis, puikia trasa ir šventine atmosfera“, – savo  pastebėjimus apie Nacionalinę klasę išsakė Kazimieras Gudžiūnas.

Iš viso savaitgalį Vilkyčiuose pasirodė daugiau nei 80 dalyvių iš 11 Europos šalių. Daugiausiai taurių Europos automobilių kroso čempionato klasėse iškovojo Čekijos, Prancūzijos ir Nyderlandų atstovai. Nacionalinėse klasėse triumfavo Lietuvos ir Latvijos lenktynininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite