K. Gudžiūnas – apie Vilkyčiuose įvykusį Europos automobilių kroso čempionato etapą

Jau skelbėme, kad sekmadienį Vilkyčiuose pasibaigė visą savaitgalį trukęs antrasis Europos automobilių kroso čempionato etapas. Jis tapo tikra švente čia susirinkusiems žiūrovams. 35-erių metų sukaktį mininčiame Vilkyčių automobilių sporto komplekse veiksmo buvo tiek trasoje, tiek už jos ribų.

Kai kas atvyko visam savaitgaliui

Varžybų organizatorius ir ASK „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas pasidžiaugė, kad šių metų renginys sulaukė absoliutaus žiūrovų rekordo. Automobilių statymo vietos buvo užpildytos maksimaliai. Nemaža dalis publikos čia atvyko su kemperiais ir įsikūrė visam savaitgaliui. Apie neįtikėtiną Europos automobilių kroso čempionato antrojo etapo populiarumą bylojo ir tiesioginės transliacijos skaičiai. Pačiame pike varžybų dramą per „Motorsport TV“ stebėjo pusantro milijono žiūrovų visame pasaulyje.

O žiūrėti čia buvo išties ką, kadangi šių metų varžybose nestigo itin aštrių akimirkų. Trasoje virusį mūšį puikiai iliustruoja susidūrimų ir incidentų skaičius, nes teisėjams teko iškelti raudoną vėliavą net dešimt kartų.

Varžybų drama

Tokių dramatiškų varžybų nepamena nei pats Kazimieras Gudžiūnas, nei patys lenktynininkai. Tačiau varžybų organizatorius pasidžiaugė, kad net ir rimčiausi incidentai baigėsi pakankamai laimingai. Nors keliems dalyviams teko apsilankyti ligoninėje, K. Gudžiūną pasiekė informacija, kad šie lenktynininkai jau sėkmingai keliauja į gimtines.

„Manau, kad kaip organizatoriai mes padarėme viską, kad Vilkyčių trasos jubiliejus būtų paminėtas itin skambiai. Žiūrovams tikrai buvo ką pamatyti – nuo įspūdingo lėktuvų akrobatikos pasirodymo prieš startą iki kvapą gniaužiančių finalinių važiavimų. Šiemet buvo ir papildomų pramogų. Žiūrovų zonoje buvo įkurta scena, kurioje šeštadienį surengti du koncertai, visą savaitgalį nuolat vyko žaidimai ir atrakcijos. Turėjome ir išskirtinių, senovinių automobilių parodą, prie scenos veikė istorinių nuotraukų ekspozicija. Tikiu, kad sukūrėme tikrą šventę, nes žiūrovų skaičius kalba pats už save. Tai buvo absoliutus lankomumo rekordas ir tai rodo, kad einame teisinga kryptimi ir kuriame kokybiškų renginių tradicijas.

Organizatorių nuotr.

Susirinko Europos elitas

Europos automobilių kroso čempionato etapo dalyviai taip pat liko patenkinti. Nors trasoje ir buvo daug incidentų, tačiau pats varžybų valdymas buvo puikus. Žinoma, tų incidentų trasoje buvo daug, galėjo būti ir mažiau, tačiau toks yra sportas. Čia susirinko Europos autokroso elitas ir niekas nenori nusileisti savo varžovams. Iš to ir kyla incidentai, bet džiaugiuosi, kad gyvybei pavojingų sužeidimų nebuvo. Trasoje budėjusios medikų, gelbėtojų brigados parodė visą savo kompetenciją. Tai tik įrodymas, kad esame puikiai pasiruošę visokioms situacijoms trasoje. Žodžiu, kartelę visomis prasmėmis iškėlėme labai aukštai“, – sakė varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas.

Apie Nacionalinę klasę

Dar pridūrė, kad jį kiek nuvylė Nacionalinių klasių dalyviai, kuriems šios varžybos Vilkyčiuose buvo tiesiog puiki proga pasitreniruoti geroje trasoje, pabūti tokio renginio dalimi ir pajusti šventės atmosferą. Nors čia Nacionalinės klasės dalyviai nesivaržė dėl taškų, tačiau už trasos ribų virė aistros dėl kiekvienos smulkmenos.

„Nors „Super2000“ klasės dalyvių buvo gana nemažai, tačiau „SuperCars“ klasė susirinko labai vangiai. Mūsų renginio data žinoma jau metų pradžioje, tačiau kažkas sugebėjo vietoje pasirodymo Vilkyčiuose išskristi atostogų į Turkija, kažkas tiesiog nenorėjo važiuoti, nes turėjo kitų planų. Automatiškai kyla abejonių, ar apskritai verta organizuoti Nacionalinės klasės varžybas, jeigu dalyvių reikia ieškoti su žiburiu, skambinėti kiekvienam klubui ir prašyti atvažiuoti ir dalyvauti.

„Super2000“ klasės dalyviai irgi pareiškė priekaištų dėl varžovų iš Latvijos, neva kai kurių jų technika neatitinka mūsų šalies reglamento. Tačiau reikia apskritai džiaugtis, kad latviai pas mus atvažiuoja, ir mūsiškiams yra su kuo varžytis. Tai juk puiki proga pasirodyti savo šalies žiūrovams, daugiatūkstantinei miniai, atidirbti savo partneriams ir rėmėjams. Ir tikrai nereikia plėšytis dėl kiekvienos sekundės trasoje, rašyti raštus, skundus ir komentarus… Nacionalinės klasės dalyviams, priešingai nei Europos klasėms, tai nėra sezono etapas. Reikia tiesiog džiaugtis savaitgaliu, lenktynėmis, puikia trasa ir šventine atmosfera“, – savo  pastebėjimus apie Nacionalinę klasę išsakė Kazimieras Gudžiūnas.

Iš viso savaitgalį Vilkyčiuose pasirodė daugiau nei 80 dalyvių iš 11 Europos šalių. Daugiausiai taurių Europos automobilių kroso čempionato klasėse iškovojo Čekijos, Prancūzijos ir Nyderlandų atstovai. Nacionalinėse klasėse triumfavo Lietuvos ir Latvijos lenktynininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite