Juknaičiuose – „Visada jauni“

Taip pavadinta vasaros šventė birželio 20 d. vyko Juknaičiuose. Išvakarėse juknaitiškiai rinkosi į saviškių dramos mėgėjų spektaklį „Vaiduokliai vienkiemyje“, po to apžiūrėjo Laimos Barkauskienės siuvinių parodą. Šeštadienį šventė šurmuliavo parke.

Su LTV laidų kūrėja Zita Kelmickaitė bendravo gausus būrys Juknaičių bendruomenės moterų. Stasės Skutulienės nuotr.

 Didelio susidomėjimo sulaukė dekoratyvinių ir veislinių paukščių paroda.

Didelio susidomėjimo sulaukė dekoratyvinių ir veislinių paukščių paroda.

Oficialioji dalis
Šių metų tradicinė juknaitiškčių šventė „Visada jauni“ – pirmoji, kai seniūno pareigas eina Alfredas Gaubys. Jam su bendruomenės pirmininke Laima Barkauskiene teko garbė iškelti Juknaičių seniūnijos vėliavą, kurią atvežė žirgu kinkytoje karietoje, lydint raiteliams.
Sveikindamas į šventę susirinkusius žmones, seniūnas pasidžiaugė jų gausa ir gerais darbais. Iš vaikų rankų į padangę pakilo būrys balandžių. Prisiminta istorija, skambėjo dainos, sukosi šokėjai. Garbės knygoje pasirašė kraštotyrai pasišventusi pedagogė Zoja Jurkuvienė ir bendruomenę telkęs buvęs seniūnas Valentinas Dylertas. Zigmantas Dokšas apdovanojo šeimos konkurso „Duona ir grožis iš vienų rankų“ nugalėtojus Nijolę ir Joną Žemaičius. Seimo nario Artūro Skardžiaus dovanos įteiktos gražiausią sodybą išpuoselėjusiems Rasai ir Gintautui Vaičiuliams. Pagerbta darni gausi šeima – Violetos ir Alvido Šimelionių įsteigtą prizą atsiėmė Beržiniai: Raminta, Deivydas, Gintarė, Lina ir Virginijus. Sveikino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis.
Šįkart Juknaičiai sulaukė ir LTV dėmesio. „Ryto suktinio“ laidos kūrėja Zita Kelmickaitė, kalbindama Juknaičių bendruomenės žmones, prisipažino: „Čia norėčiau gyventi…“ O moterys nestokojo argumentų, kodėl Juknaičiai yra kitokie, kodėl čia tiek parkelių, alėjų, skulptūrų, kodėl čia linksma, gera, jauku.

Bulvinių blynų kepėjomas nė dūmai akių negraužė – jų nuotaika buvo gera.

Jaunieji juknaitiškiai nedrąsiai ėmė į rankas balandžius, kurie netrukus pakilo į dangų.

Linksmybės
Kūlynų medžiotojų būrelio vyrai nepagailėjo žvėrienos – prie kunkuliuojančio sriubos puodo sukosi rusniškis Raimondas Plikšnys. Pašyšių ir Menklaukių seniūnaitijų kiemelyje stalas buvo nukrautas tieka vaišių, kad net akys raibo. Neatsiliko ir Leitgirių, Juknaičių bendruomenės. Šėrių seniūnaitijos kiemelyje rūko dūmai – čia moterys didžiulėje keptuvėje kepė bulvinius blynus ir karštus vertė į lėkštes bei vaišino kiekvieną. Ant vieno vaišių stalo buvo net keptas paršiukas.
Smalsuoliai ėjo palei dešimtis gardelių ir apžiūrinėjo dekoratyvinius paukščius – vištas, gaidžius, kurie plyšavo nesustodami, įspūdingo grožio balandžius. Svečiai Iš Palangos zoologijos sodo atvežė ypatingą parodą – stikliniuose induose įkurdintus vorą paukštininką, skorpioną, tarakoną, šimtakojį ir kt. Egzotiniai nariuotakojai labiausiai domino vaikus.
Senovės dvaro šokių pademonstravo vyresniųjų šokėjų kolektyvas „Juknaičiai“ (vadovė Loreta Černeckienė), sulaukta Solveigos Mockienės vadovaujamo šokių kolektyvo „Rusnietis“. Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“, vadovaujamas Jūratės Šukienės, traukė romansus. Žiūrovai gausiai plojo Juknaičių pagrindinės mokyklos folkloro kolektyvui, kuriam vadovauja R. Gailiuvienė, taip pat Jūratės Šukienės vadovaujam mokyklos chorui, gitaristams. Vakare sulaukta ir Lietuvos scenos žvaigždžių, ugnies šou, fejerverkų.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite