Juknaičiuose – „Visada jauni“

Taip pavadinta vasaros šventė birželio 20 d. vyko Juknaičiuose. Išvakarėse juknaitiškiai rinkosi į saviškių dramos mėgėjų spektaklį „Vaiduokliai vienkiemyje“, po to apžiūrėjo Laimos Barkauskienės siuvinių parodą. Šeštadienį šventė šurmuliavo parke.

Su LTV laidų kūrėja Zita Kelmickaitė bendravo gausus būrys Juknaičių bendruomenės moterų. Stasės Skutulienės nuotr.

 Didelio susidomėjimo sulaukė dekoratyvinių ir veislinių paukščių paroda.

Didelio susidomėjimo sulaukė dekoratyvinių ir veislinių paukščių paroda.

Oficialioji dalis
Šių metų tradicinė juknaitiškčių šventė „Visada jauni“ – pirmoji, kai seniūno pareigas eina Alfredas Gaubys. Jam su bendruomenės pirmininke Laima Barkauskiene teko garbė iškelti Juknaičių seniūnijos vėliavą, kurią atvežė žirgu kinkytoje karietoje, lydint raiteliams.
Sveikindamas į šventę susirinkusius žmones, seniūnas pasidžiaugė jų gausa ir gerais darbais. Iš vaikų rankų į padangę pakilo būrys balandžių. Prisiminta istorija, skambėjo dainos, sukosi šokėjai. Garbės knygoje pasirašė kraštotyrai pasišventusi pedagogė Zoja Jurkuvienė ir bendruomenę telkęs buvęs seniūnas Valentinas Dylertas. Zigmantas Dokšas apdovanojo šeimos konkurso „Duona ir grožis iš vienų rankų“ nugalėtojus Nijolę ir Joną Žemaičius. Seimo nario Artūro Skardžiaus dovanos įteiktos gražiausią sodybą išpuoselėjusiems Rasai ir Gintautui Vaičiuliams. Pagerbta darni gausi šeima – Violetos ir Alvido Šimelionių įsteigtą prizą atsiėmė Beržiniai: Raminta, Deivydas, Gintarė, Lina ir Virginijus. Sveikino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis.
Šįkart Juknaičiai sulaukė ir LTV dėmesio. „Ryto suktinio“ laidos kūrėja Zita Kelmickaitė, kalbindama Juknaičių bendruomenės žmones, prisipažino: „Čia norėčiau gyventi…“ O moterys nestokojo argumentų, kodėl Juknaičiai yra kitokie, kodėl čia tiek parkelių, alėjų, skulptūrų, kodėl čia linksma, gera, jauku.

Bulvinių blynų kepėjomas nė dūmai akių negraužė – jų nuotaika buvo gera.

Jaunieji juknaitiškiai nedrąsiai ėmė į rankas balandžius, kurie netrukus pakilo į dangų.

Linksmybės
Kūlynų medžiotojų būrelio vyrai nepagailėjo žvėrienos – prie kunkuliuojančio sriubos puodo sukosi rusniškis Raimondas Plikšnys. Pašyšių ir Menklaukių seniūnaitijų kiemelyje stalas buvo nukrautas tieka vaišių, kad net akys raibo. Neatsiliko ir Leitgirių, Juknaičių bendruomenės. Šėrių seniūnaitijos kiemelyje rūko dūmai – čia moterys didžiulėje keptuvėje kepė bulvinius blynus ir karštus vertė į lėkštes bei vaišino kiekvieną. Ant vieno vaišių stalo buvo net keptas paršiukas.
Smalsuoliai ėjo palei dešimtis gardelių ir apžiūrinėjo dekoratyvinius paukščius – vištas, gaidžius, kurie plyšavo nesustodami, įspūdingo grožio balandžius. Svečiai Iš Palangos zoologijos sodo atvežė ypatingą parodą – stikliniuose induose įkurdintus vorą paukštininką, skorpioną, tarakoną, šimtakojį ir kt. Egzotiniai nariuotakojai labiausiai domino vaikus.
Senovės dvaro šokių pademonstravo vyresniųjų šokėjų kolektyvas „Juknaičiai“ (vadovė Loreta Černeckienė), sulaukta Solveigos Mockienės vadovaujamo šokių kolektyvo „Rusnietis“. Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“, vadovaujamas Jūratės Šukienės, traukė romansus. Žiūrovai gausiai plojo Juknaičių pagrindinės mokyklos folkloro kolektyvui, kuriam vadovauja R. Gailiuvienė, taip pat Jūratės Šukienės vadovaujam mokyklos chorui, gitaristams. Vakare sulaukta ir Lietuvos scenos žvaigždžių, ugnies šou, fejerverkų.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite