Juknaičiuose – „Visada jauni“

Taip pavadinta vasaros šventė birželio 20 d. vyko Juknaičiuose. Išvakarėse juknaitiškiai rinkosi į saviškių dramos mėgėjų spektaklį „Vaiduokliai vienkiemyje“, po to apžiūrėjo Laimos Barkauskienės siuvinių parodą. Šeštadienį šventė šurmuliavo parke.

Su LTV laidų kūrėja Zita Kelmickaitė bendravo gausus būrys Juknaičių bendruomenės moterų. Stasės Skutulienės nuotr.

 Didelio susidomėjimo sulaukė dekoratyvinių ir veislinių paukščių paroda.

Didelio susidomėjimo sulaukė dekoratyvinių ir veislinių paukščių paroda.

Oficialioji dalis
Šių metų tradicinė juknaitiškčių šventė „Visada jauni“ – pirmoji, kai seniūno pareigas eina Alfredas Gaubys. Jam su bendruomenės pirmininke Laima Barkauskiene teko garbė iškelti Juknaičių seniūnijos vėliavą, kurią atvežė žirgu kinkytoje karietoje, lydint raiteliams.
Sveikindamas į šventę susirinkusius žmones, seniūnas pasidžiaugė jų gausa ir gerais darbais. Iš vaikų rankų į padangę pakilo būrys balandžių. Prisiminta istorija, skambėjo dainos, sukosi šokėjai. Garbės knygoje pasirašė kraštotyrai pasišventusi pedagogė Zoja Jurkuvienė ir bendruomenę telkęs buvęs seniūnas Valentinas Dylertas. Zigmantas Dokšas apdovanojo šeimos konkurso „Duona ir grožis iš vienų rankų“ nugalėtojus Nijolę ir Joną Žemaičius. Seimo nario Artūro Skardžiaus dovanos įteiktos gražiausią sodybą išpuoselėjusiems Rasai ir Gintautui Vaičiuliams. Pagerbta darni gausi šeima – Violetos ir Alvido Šimelionių įsteigtą prizą atsiėmė Beržiniai: Raminta, Deivydas, Gintarė, Lina ir Virginijus. Sveikino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis.
Šįkart Juknaičiai sulaukė ir LTV dėmesio. „Ryto suktinio“ laidos kūrėja Zita Kelmickaitė, kalbindama Juknaičių bendruomenės žmones, prisipažino: „Čia norėčiau gyventi…“ O moterys nestokojo argumentų, kodėl Juknaičiai yra kitokie, kodėl čia tiek parkelių, alėjų, skulptūrų, kodėl čia linksma, gera, jauku.

Bulvinių blynų kepėjomas nė dūmai akių negraužė – jų nuotaika buvo gera.

Jaunieji juknaitiškiai nedrąsiai ėmė į rankas balandžius, kurie netrukus pakilo į dangų.

Linksmybės
Kūlynų medžiotojų būrelio vyrai nepagailėjo žvėrienos – prie kunkuliuojančio sriubos puodo sukosi rusniškis Raimondas Plikšnys. Pašyšių ir Menklaukių seniūnaitijų kiemelyje stalas buvo nukrautas tieka vaišių, kad net akys raibo. Neatsiliko ir Leitgirių, Juknaičių bendruomenės. Šėrių seniūnaitijos kiemelyje rūko dūmai – čia moterys didžiulėje keptuvėje kepė bulvinius blynus ir karštus vertė į lėkštes bei vaišino kiekvieną. Ant vieno vaišių stalo buvo net keptas paršiukas.
Smalsuoliai ėjo palei dešimtis gardelių ir apžiūrinėjo dekoratyvinius paukščius – vištas, gaidžius, kurie plyšavo nesustodami, įspūdingo grožio balandžius. Svečiai Iš Palangos zoologijos sodo atvežė ypatingą parodą – stikliniuose induose įkurdintus vorą paukštininką, skorpioną, tarakoną, šimtakojį ir kt. Egzotiniai nariuotakojai labiausiai domino vaikus.
Senovės dvaro šokių pademonstravo vyresniųjų šokėjų kolektyvas „Juknaičiai“ (vadovė Loreta Černeckienė), sulaukta Solveigos Mockienės vadovaujamo šokių kolektyvo „Rusnietis“. Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“, vadovaujamas Jūratės Šukienės, traukė romansus. Žiūrovai gausiai plojo Juknaičių pagrindinės mokyklos folkloro kolektyvui, kuriam vadovauja R. Gailiuvienė, taip pat Jūratės Šukienės vadovaujam mokyklos chorui, gitaristams. Vakare sulaukta ir Lietuvos scenos žvaigždžių, ugnies šou, fejerverkų.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Taip pat skaitykite