Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose sklando įkurtuvių nuotaikos

Pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto VP3-2.4-SADM-01-R priemonę „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“ įgyvendinamas projektas „Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastato paprastasis remontas“. Projektas pradėtas vykdyti 2011 m. pabaigoje. Bendra projekto vertė – kiek daugiau kaip milijonas litų. Beveik 860 tūkst. Lt skirta iš ES struktūrinių fondų, likusius – Šilutės r. savivaldybė. Nors visus darbus numatyta užbaigti iki šių metų liepos 31 d., dalis gyventojų jau įsikūrė sutvarkytose patalpose ir tuo labai džiaugiasi. Tuo tarpu kiti dar laukia remonto darbų pabaigos.

Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose statybininkai šeimininkaus iki rugpjūčio.

 

Šilutės rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, gyventojai vis senėja, todėl kasmet auga ir specialaus socialinio aptarnavimo poreikis. Remiantis Šilutės rajono savivaldybės 2011 m. socialinių paslaugų planu, patvirtintu Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2011 m. kovo 31 d. sprendimu Nr. T1-13, vienas iš socialinių paslaugų teikimo ir plėtros uždavinių Šilutės rajone yra „Plėtoti nestacionarių socialinių paslaugų teikimą“.
Šiuo metu apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugos Šilutės rajone yra teikiamos tik Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose, kuriuose gyvena 23 žmonės. Šioje įstaigoje dirba ir po projekto įgyvendinimo dirbs vienas socialinis darbuotojas. Siekiant atpiginti bei pagerinti čia gyvenančių žmonių sąlygas, buvo planuojama suremontuoti Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastatą, 8 dviviečius butus pertvarkyti į vienviečius (vietoj buvusių 16 butų įrengta 24). Šių namų gyventojams planuojama teikti informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, apgyvendinimo, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymo ir palaikymo (tvarkant pinigų apskaitą, perkant ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, prižiūrint vaikus, bendraujant ir pan.) bei kitas paslaugas.
Suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims stengiamasi sudaryti sąlygas gyventi namų aplinkoje ir savarankiškai tvarkyti buitį, prižiūrėti savo gyvenamąsias patalpas, prireikus padedant socialiniam darbuotojui. Remontuojant patalpas dalis gyventojų buvo perkelta į šalia esančius šio komplekso kitus du korpusus, kuriais naudojasi Juknaičių kaimo bendruomenė.

Atsirado papildomų darbų – teks remontuoti ir koridorių grindis.

Nuo 1990 metų funkcionuojantis pastatas jau buvo remontuotas, tačiau pastaruoju metu nebeatitiko šiuolaikinių reikalavimų. Remontuojant pastatus rekonstruotas stogas, apšiltinti pamatai ir fasado sienos. Pakeisti langai, durys, remontuotos vidaus patalpos. Rengiamas šilumos punktas, vandentiekis, šildymo ir suspausto oro vamzdynai, žaibosaugos sistema, priešgaisrinė signalizacija, sutvarkyti laiptai.
Darbus atliekantys UAB „Žibai“ statybininkai sakė, kad atsirado ir nenumatytų darbų. Pradėjus remontą, paaiškėjo, kad koridoriuose labai prasta grindų būklė, todėl teko tvarkyti ir jas.
Socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo padėjėja Gintarė Šerpytienė, dirbanti Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose, pasakojo, kad iš pradžių senjorai su dideliu nerimu laukė remonto darbų pradžios.
„Kai kuriuos žmones laikinai prireikė iškeldinti į kitas patalpas, o bet koks įprasto gyvenimo ritmo pasikeitimas trikdo senukus, jaudina“, – sakė ji.
Nors UAB „Žibai“ statybininkai stengėsi sukelti gyventojams kuo mažiau nepatogumų, tačiau visiškai jų išvengti atliekant tokios apimties remonto darbus nepavyksta. Laimė, be remontuojamų patalpų komplekse buvo dar 14 laisvų būstų, todėl paeiliui renovuojant po vieną 12 butų korpusą, gyventojus pavyko įkurdinti po vieną. Daugiausiai nepatogumų sukėlė laikinas persikraustymas. Kita vertus, baigus remontuoti vieną korpusą, gyventojai jau mato, kaip pagerėjo sugrįžusiųjų gyventi į jį sąlygos. Ypač juos džiugina vietoj vonių, į kurias ne visiems lengva įlipti, įrengtos dušo kabinos ir gerokai šiltesnėmis tapusios patalpos. Pasibaigus remonto darbams, butai, į kuriuos laikinai buvo perkelti savarankiško gyvenimo namų gyventojai, greičiausiai taps socialiniu būstu.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite