Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose sklando įkurtuvių nuotaikos

Pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto VP3-2.4-SADM-01-R priemonę „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“ įgyvendinamas projektas „Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastato paprastasis remontas“. Projektas pradėtas vykdyti 2011 m. pabaigoje. Bendra projekto vertė – kiek daugiau kaip milijonas litų. Beveik 860 tūkst. Lt skirta iš ES struktūrinių fondų, likusius – Šilutės r. savivaldybė. Nors visus darbus numatyta užbaigti iki šių metų liepos 31 d., dalis gyventojų jau įsikūrė sutvarkytose patalpose ir tuo labai džiaugiasi. Tuo tarpu kiti dar laukia remonto darbų pabaigos.

Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose statybininkai šeimininkaus iki rugpjūčio.

 

Šilutės rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, gyventojai vis senėja, todėl kasmet auga ir specialaus socialinio aptarnavimo poreikis. Remiantis Šilutės rajono savivaldybės 2011 m. socialinių paslaugų planu, patvirtintu Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2011 m. kovo 31 d. sprendimu Nr. T1-13, vienas iš socialinių paslaugų teikimo ir plėtros uždavinių Šilutės rajone yra „Plėtoti nestacionarių socialinių paslaugų teikimą“.
Šiuo metu apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugos Šilutės rajone yra teikiamos tik Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose, kuriuose gyvena 23 žmonės. Šioje įstaigoje dirba ir po projekto įgyvendinimo dirbs vienas socialinis darbuotojas. Siekiant atpiginti bei pagerinti čia gyvenančių žmonių sąlygas, buvo planuojama suremontuoti Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastatą, 8 dviviečius butus pertvarkyti į vienviečius (vietoj buvusių 16 butų įrengta 24). Šių namų gyventojams planuojama teikti informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, apgyvendinimo, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymo ir palaikymo (tvarkant pinigų apskaitą, perkant ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, prižiūrint vaikus, bendraujant ir pan.) bei kitas paslaugas.
Suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims stengiamasi sudaryti sąlygas gyventi namų aplinkoje ir savarankiškai tvarkyti buitį, prižiūrėti savo gyvenamąsias patalpas, prireikus padedant socialiniam darbuotojui. Remontuojant patalpas dalis gyventojų buvo perkelta į šalia esančius šio komplekso kitus du korpusus, kuriais naudojasi Juknaičių kaimo bendruomenė.

Atsirado papildomų darbų – teks remontuoti ir koridorių grindis.

Nuo 1990 metų funkcionuojantis pastatas jau buvo remontuotas, tačiau pastaruoju metu nebeatitiko šiuolaikinių reikalavimų. Remontuojant pastatus rekonstruotas stogas, apšiltinti pamatai ir fasado sienos. Pakeisti langai, durys, remontuotos vidaus patalpos. Rengiamas šilumos punktas, vandentiekis, šildymo ir suspausto oro vamzdynai, žaibosaugos sistema, priešgaisrinė signalizacija, sutvarkyti laiptai.
Darbus atliekantys UAB „Žibai“ statybininkai sakė, kad atsirado ir nenumatytų darbų. Pradėjus remontą, paaiškėjo, kad koridoriuose labai prasta grindų būklė, todėl teko tvarkyti ir jas.
Socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo padėjėja Gintarė Šerpytienė, dirbanti Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose, pasakojo, kad iš pradžių senjorai su dideliu nerimu laukė remonto darbų pradžios.
„Kai kuriuos žmones laikinai prireikė iškeldinti į kitas patalpas, o bet koks įprasto gyvenimo ritmo pasikeitimas trikdo senukus, jaudina“, – sakė ji.
Nors UAB „Žibai“ statybininkai stengėsi sukelti gyventojams kuo mažiau nepatogumų, tačiau visiškai jų išvengti atliekant tokios apimties remonto darbus nepavyksta. Laimė, be remontuojamų patalpų komplekse buvo dar 14 laisvų būstų, todėl paeiliui renovuojant po vieną 12 butų korpusą, gyventojus pavyko įkurdinti po vieną. Daugiausiai nepatogumų sukėlė laikinas persikraustymas. Kita vertus, baigus remontuoti vieną korpusą, gyventojai jau mato, kaip pagerėjo sugrįžusiųjų gyventi į jį sąlygos. Ypač juos džiugina vietoj vonių, į kurias ne visiems lengva įlipti, įrengtos dušo kabinos ir gerokai šiltesnėmis tapusios patalpos. Pasibaigus remonto darbams, butai, į kuriuos laikinai buvo perkelti savarankiško gyvenimo namų gyventojai, greičiausiai taps socialiniu būstu.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų. Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi

Lietuvos banko sukauptas meno kūrinių lobynas – viename albume

LB-menas

Lietuvos bankas, pernai paminėjęs 100 metų sukaktį, šia proga parengė ir išleido albumą „Lietuvos banko dailės rinkinys“. Jame pirmą kartą koncentruotai pristatomi centriniame banke tarpukariu ir po 1990 m. sukaupti dailės kūriniai – paveikslai, keramikos dirbiniai, skulptūros, vitražai. Dailės kūrinių rinkinys – ne tik puošybai „Visuomenei pristatome šiek tiek mažiau žinomą, bet vieną įdomiausių Lietuvos banko veiklos sričių, kurios pradžia siejama su Lietuvos banko rūmų, esančių K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje, Kaune, atsiradimu. Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio

Policija: išpjovė 1000 eurų vertės medžių

Tauragės apskrities VPK informuoja apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone ir skelbia kitas žinias, į kurias gyventojai turėtų atkreipti dėmesį. Sausio 28 d. rytą vyras, gim. 1986 m., pastebėjo, kad sklype Labatmedžio k., Švėkšnos sen., išpjauti medžiai. Nuostolis 1000 eurų. Sausio 29 d.  Žemaitkiemio k. neblaivus (1,57 prom.) vyras, gim. 1999 m., vairavo automobilį „VW Passat“. Sausio 28 d. naktį Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje,  nenustatyti asmenys užpuolė neblaivius vyrus (gim. 1981 m. ir gim. 1990 m.) ir vieną iš jų sužalojo. Sausio

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Taip pat skaitykite