Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose sklando įkurtuvių nuotaikos

Pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto VP3-2.4-SADM-01-R priemonę „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“ įgyvendinamas projektas „Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastato paprastasis remontas“. Projektas pradėtas vykdyti 2011 m. pabaigoje. Bendra projekto vertė – kiek daugiau kaip milijonas litų. Beveik 860 tūkst. Lt skirta iš ES struktūrinių fondų, likusius – Šilutės r. savivaldybė. Nors visus darbus numatyta užbaigti iki šių metų liepos 31 d., dalis gyventojų jau įsikūrė sutvarkytose patalpose ir tuo labai džiaugiasi. Tuo tarpu kiti dar laukia remonto darbų pabaigos.

Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose statybininkai šeimininkaus iki rugpjūčio.

 

Šilutės rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, gyventojai vis senėja, todėl kasmet auga ir specialaus socialinio aptarnavimo poreikis. Remiantis Šilutės rajono savivaldybės 2011 m. socialinių paslaugų planu, patvirtintu Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2011 m. kovo 31 d. sprendimu Nr. T1-13, vienas iš socialinių paslaugų teikimo ir plėtros uždavinių Šilutės rajone yra „Plėtoti nestacionarių socialinių paslaugų teikimą“.
Šiuo metu apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugos Šilutės rajone yra teikiamos tik Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose, kuriuose gyvena 23 žmonės. Šioje įstaigoje dirba ir po projekto įgyvendinimo dirbs vienas socialinis darbuotojas. Siekiant atpiginti bei pagerinti čia gyvenančių žmonių sąlygas, buvo planuojama suremontuoti Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastatą, 8 dviviečius butus pertvarkyti į vienviečius (vietoj buvusių 16 butų įrengta 24). Šių namų gyventojams planuojama teikti informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, apgyvendinimo, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymo ir palaikymo (tvarkant pinigų apskaitą, perkant ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, prižiūrint vaikus, bendraujant ir pan.) bei kitas paslaugas.
Suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims stengiamasi sudaryti sąlygas gyventi namų aplinkoje ir savarankiškai tvarkyti buitį, prižiūrėti savo gyvenamąsias patalpas, prireikus padedant socialiniam darbuotojui. Remontuojant patalpas dalis gyventojų buvo perkelta į šalia esančius šio komplekso kitus du korpusus, kuriais naudojasi Juknaičių kaimo bendruomenė.

Atsirado papildomų darbų – teks remontuoti ir koridorių grindis.

Nuo 1990 metų funkcionuojantis pastatas jau buvo remontuotas, tačiau pastaruoju metu nebeatitiko šiuolaikinių reikalavimų. Remontuojant pastatus rekonstruotas stogas, apšiltinti pamatai ir fasado sienos. Pakeisti langai, durys, remontuotos vidaus patalpos. Rengiamas šilumos punktas, vandentiekis, šildymo ir suspausto oro vamzdynai, žaibosaugos sistema, priešgaisrinė signalizacija, sutvarkyti laiptai.
Darbus atliekantys UAB „Žibai“ statybininkai sakė, kad atsirado ir nenumatytų darbų. Pradėjus remontą, paaiškėjo, kad koridoriuose labai prasta grindų būklė, todėl teko tvarkyti ir jas.
Socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo padėjėja Gintarė Šerpytienė, dirbanti Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose, pasakojo, kad iš pradžių senjorai su dideliu nerimu laukė remonto darbų pradžios.
„Kai kuriuos žmones laikinai prireikė iškeldinti į kitas patalpas, o bet koks įprasto gyvenimo ritmo pasikeitimas trikdo senukus, jaudina“, – sakė ji.
Nors UAB „Žibai“ statybininkai stengėsi sukelti gyventojams kuo mažiau nepatogumų, tačiau visiškai jų išvengti atliekant tokios apimties remonto darbus nepavyksta. Laimė, be remontuojamų patalpų komplekse buvo dar 14 laisvų būstų, todėl paeiliui renovuojant po vieną 12 butų korpusą, gyventojus pavyko įkurdinti po vieną. Daugiausiai nepatogumų sukėlė laikinas persikraustymas. Kita vertus, baigus remontuoti vieną korpusą, gyventojai jau mato, kaip pagerėjo sugrįžusiųjų gyventi į jį sąlygos. Ypač juos džiugina vietoj vonių, į kurias ne visiems lengva įlipti, įrengtos dušo kabinos ir gerokai šiltesnėmis tapusios patalpos. Pasibaigus remonto darbams, butai, į kuriuos laikinai buvo perkelti savarankiško gyvenimo namų gyventojai, greičiausiai taps socialiniu būstu.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite