Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose sklando įkurtuvių nuotaikos

Pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto VP3-2.4-SADM-01-R priemonę „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“ įgyvendinamas projektas „Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastato paprastasis remontas“. Projektas pradėtas vykdyti 2011 m. pabaigoje. Bendra projekto vertė – kiek daugiau kaip milijonas litų. Beveik 860 tūkst. Lt skirta iš ES struktūrinių fondų, likusius – Šilutės r. savivaldybė. Nors visus darbus numatyta užbaigti iki šių metų liepos 31 d., dalis gyventojų jau įsikūrė sutvarkytose patalpose ir tuo labai džiaugiasi. Tuo tarpu kiti dar laukia remonto darbų pabaigos.

Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose statybininkai šeimininkaus iki rugpjūčio.

 

Šilutės rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, gyventojai vis senėja, todėl kasmet auga ir specialaus socialinio aptarnavimo poreikis. Remiantis Šilutės rajono savivaldybės 2011 m. socialinių paslaugų planu, patvirtintu Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2011 m. kovo 31 d. sprendimu Nr. T1-13, vienas iš socialinių paslaugų teikimo ir plėtros uždavinių Šilutės rajone yra „Plėtoti nestacionarių socialinių paslaugų teikimą“.
Šiuo metu apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugos Šilutės rajone yra teikiamos tik Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose, kuriuose gyvena 23 žmonės. Šioje įstaigoje dirba ir po projekto įgyvendinimo dirbs vienas socialinis darbuotojas. Siekiant atpiginti bei pagerinti čia gyvenančių žmonių sąlygas, buvo planuojama suremontuoti Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastatą, 8 dviviečius butus pertvarkyti į vienviečius (vietoj buvusių 16 butų įrengta 24). Šių namų gyventojams planuojama teikti informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, apgyvendinimo, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymo ir palaikymo (tvarkant pinigų apskaitą, perkant ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, prižiūrint vaikus, bendraujant ir pan.) bei kitas paslaugas.
Suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims stengiamasi sudaryti sąlygas gyventi namų aplinkoje ir savarankiškai tvarkyti buitį, prižiūrėti savo gyvenamąsias patalpas, prireikus padedant socialiniam darbuotojui. Remontuojant patalpas dalis gyventojų buvo perkelta į šalia esančius šio komplekso kitus du korpusus, kuriais naudojasi Juknaičių kaimo bendruomenė.

Atsirado papildomų darbų – teks remontuoti ir koridorių grindis.

Nuo 1990 metų funkcionuojantis pastatas jau buvo remontuotas, tačiau pastaruoju metu nebeatitiko šiuolaikinių reikalavimų. Remontuojant pastatus rekonstruotas stogas, apšiltinti pamatai ir fasado sienos. Pakeisti langai, durys, remontuotos vidaus patalpos. Rengiamas šilumos punktas, vandentiekis, šildymo ir suspausto oro vamzdynai, žaibosaugos sistema, priešgaisrinė signalizacija, sutvarkyti laiptai.
Darbus atliekantys UAB „Žibai“ statybininkai sakė, kad atsirado ir nenumatytų darbų. Pradėjus remontą, paaiškėjo, kad koridoriuose labai prasta grindų būklė, todėl teko tvarkyti ir jas.
Socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo padėjėja Gintarė Šerpytienė, dirbanti Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose, pasakojo, kad iš pradžių senjorai su dideliu nerimu laukė remonto darbų pradžios.
„Kai kuriuos žmones laikinai prireikė iškeldinti į kitas patalpas, o bet koks įprasto gyvenimo ritmo pasikeitimas trikdo senukus, jaudina“, – sakė ji.
Nors UAB „Žibai“ statybininkai stengėsi sukelti gyventojams kuo mažiau nepatogumų, tačiau visiškai jų išvengti atliekant tokios apimties remonto darbus nepavyksta. Laimė, be remontuojamų patalpų komplekse buvo dar 14 laisvų būstų, todėl paeiliui renovuojant po vieną 12 butų korpusą, gyventojus pavyko įkurdinti po vieną. Daugiausiai nepatogumų sukėlė laikinas persikraustymas. Kita vertus, baigus remontuoti vieną korpusą, gyventojai jau mato, kaip pagerėjo sugrįžusiųjų gyventi į jį sąlygos. Ypač juos džiugina vietoj vonių, į kurias ne visiems lengva įlipti, įrengtos dušo kabinos ir gerokai šiltesnėmis tapusios patalpos. Pasibaigus remonto darbams, butai, į kuriuos laikinai buvo perkelti savarankiško gyvenimo namų gyventojai, greičiausiai taps socialiniu būstu.

Vaidotas VILKAS

Hits: 82

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo balandžio 20 dienos draudžiama žvejoti karšius

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose žvejoti karšius (išskyrus karšių žvejybą polderiuose). Karšių žvejyba draudžiama iki gegužės 20 d. „Kaip ir kiekvienais metais, norime atkreipti žvejų dėmesį, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas žvejoti karšius. Aplinkosaugininkai ypatingą dėmesį skirs tiems ruožams, kuriuose yra pagrindinės šių žuvų nerštavietės“, – teigė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas. Pasak aplinkosaugininko, karšiai – viena gausiausių žuvų populiacijų. Tai vyraujanti Kuršių

Kaip ministras siūlo išvalyti marias ir pajūrį?

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Siekdami išvalyti upes ir ežerus, marias ir pajūrį, turime stipriau reglamentuoti mineralinių trąšų naudojimą. „Lietuvoje reikėtų organizuoti ne tik mineralinių trąšų apskaitą, bet apskritai nusistatyti kitą prioritetą – mineralines trąšas keisti mėšlo grąžinimu į dirvą“, – mano aplinkos ministras. Tokią perspektyvą mažinant žemės ūkio sukuriamą taršą jis išreiškė penktadienį susitikęs su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos koalicija“, kuri ministrui išreiškė trąšų naudojimo ir taršos jomis monitoringo būtinybę. „Mėšlo naudojimas yra ypač griežtai reglamentuotas, o mineralinės trąšos ne – tai absurdiška. Mineralinėms

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Taip pat skaitykite