Juknaičių savarankiško gyvenimo namai – sutvarkyti ir gražesni

Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose įsikūrę 24 gyventojai neslepia džiaugsmo – po remonto šis pastatas labai pasikeitė, pagražėjo, radosi daugiau būstų, naujų kaimynų, pigiau kainuos paslaugos ir gyventi čia esą mieliau. Naujuose butuose apsigyvenę žmonės ypač laimingi – juk turi savo pastogę, savo kampelį, ko ilgai laukė ir apie ką svajojo.

Prieš remontą buvo 16 butų, po jo įrengti 24 vienviečiai kambariai.

Butuose – po du ar po vieną
Tik prieš mėnesį, į šiuos Juknaičių savarankiško gyvenimo namus įsikėlė naujas gyventojas Audrius Šikšnius, gyvenęs Šilutės socialinių paslaugų centre. Vyras labai laimingas – nuo šiol turi savo namus. Jis gyvena naujame, švariame, sutvarkytame bute. Jo teigimu, gyvenimo sąlygos labai geros: „Aš čia gyvenu mėnesį ir skųstis neturiu dėl ko. Gerai gyvenau ir Socialinių paslaugų centre Šilutėje, tačiau dabar mano gyvenimo sąlygos dar geresnės“.
Jis pasakojo, jog Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose jaučiasi puikiai. Bute įsikūrė vienas, gali užsiimti mėgstama veikla, turi savo asmeninę erdvę. A. Šikšnius – žinomas Pamario krašte žmogus: rašo eilėraščius, yra išleidęs ne vieną poezijos rinkinį, publikuojami jo prozos kūriniai. Tad jam labai svarbu, kai gali dirbti vienas, kai niekas neblaško. Tačiau kitiems mieliau turėti kaimyną. Tad galima ir rinktis.
Patogumų čia netrūksta: ir virtuvė, ir dušas… „Aš gyvenu vienas, bet dėl to tik geriau. Aš turiu savo erdvę, kurios nereikia su niekuo dalintis. Be to, kaimynai labai geri – netriukšmauja“, – sakė A. Šikšnius.
Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose apgyvendinti ir senyvo amžiaus bei suaugę neįgalūs žmonės, kuriais rūpinasi socialinio darbuotojo padėjėja Gintarė Šerpytienė. Anot jos, žmonės čia gyvena kaip namuose. „Jie patys gaminasi valgį, moka mokesčius, užsiima tuo, kas prie širdies, o jei reikia pagalbos, mielai padedu. Be to, jie nėra čia įkalinti, todėl nebūtina visą dieną praleisti bute ar kitoje vietoje – gali eiti pasivaikščioti, leisti laiką pagal savo norus“, – patikino G. Šerpytienė.
Savarankiško gyvenimo namų gyventojams teikiamos informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, apgyvendinimo, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymo palaikymo paslaugos. Senyvo amžiaus žmonėms padedama tvarkyti pinigų apskaitą, perkant ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, prižiūrint vaikus ar bendraujant.

Vos prieš mėnesį jaukiai įsikūręs Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose A. Šikšnius tuo labai patenkintas.

Pigesnis išlaikymas ir ramybė
Pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų paramos programą įgyvendintas projektas „Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastato paprastasis remontas“. Projektą vykdė Šilutės rajono savivaldybės administracija. Įgyvendinant Europos Sąjungos ir šalies biudžeto lėšomis finansuotą projektą, investuota per 29 tūkst. eurų, padaryta daug svarbių darbų: buvo rekonstruotas pastato stogas, apšiltinti pamatai ir fasado sienos, pakeisti langai, durys, suremontuotos vidaus patalpos, įrengtas šilumos punktas, vandentiekis, šildymo ir suspausto oro vamzdynai, žaibosaugos sistema, priešgaisrinė signalizacija, sutvarkyti laiptai. Pradėjus remontą paaiškėjo ir tai, kad koridoriuose labai prasta grindų būklė, todėl teko sutvarkyti ir jas. Bendras sutvarkytų vidaus patalpų plotas apie 869 kv. m.
Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastatas funkcionuoja nuo 1990 metų. Nors pastatas ir buvo remontuotas, tačiau neatitiko reikalavimų, o ir pastatytas buvo iš nešiuolaikiškų statybinių medžiagų, menkai belaikė šilumą, buvo ir kitų trūkumų. Šilutės socialinių paslaugų centro, kuriam priklauso Juknaičių savarankiško gyvenimo namai, direktorė Rasa Jakienė patikino, jog pastatas nebuvo ekonomiškas, o ir išlaikymo sąnaudos buvo didelės. Atsižvelgiant į vis didėjantį socialinio aptarnavimo paslaugų poreikį, taip pat į tai, kad išlaikyti dviejų kambarių butą vienam asmeniui yra brangu, dviejų kambarių butai pertvarkyti į vieno kambario butus. R. Jakienės teigimu, prieš remontą situacija buvo kiek kitokia: butuose gyveno po du žmones. „Po remonto darbų, kai iš vieno dviejų kambarių buto buvo padaryti du atskiri butai, kai kurie gyventojai nebuvo patenkinti. Tačiau dabar viskas kitaip – gyventojai džiaugiasi, jog yra patys sau šeimininkai, buto nereikia dalintis su kitu asmeniu“, – patikino R. Jakienė.
Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastate prieš remontą buvo 16 butų, po jo įrengti 24 vienviečiai butai.
Atlikus pastato remonto darbus, sumažėjo eksploatacijos, energijos sąnaudos. Įrengus daugiau mažesnio ploto butų, gyventojams atpigo patalpų išlaikymas.
Projektas, įgyvendintas tvarkant Juknaičių savarankiško gyvenimo namus, svarbus ir tuo, kad taip teikiama, pagalba išskirtinių socialinių grupių žmonėms – pagyvenusiems, neįgaliems. Dabar šie asmenys turi visas reikiamas sąlygas gyventi pilnavertį gyvenimą, integruotis į visuomenę, leisti dienas tarsi savo namų aplinkoje, savarankiškai tvarkyti buitį, turėti pagal savo norą sutvarkytas jaukias gyvenamąsias patalpas.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite