Juknaičių savarankiško gyvenimo namai – sutvarkyti ir gražesni

Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose įsikūrę 24 gyventojai neslepia džiaugsmo – po remonto šis pastatas labai pasikeitė, pagražėjo, radosi daugiau būstų, naujų kaimynų, pigiau kainuos paslaugos ir gyventi čia esą mieliau. Naujuose butuose apsigyvenę žmonės ypač laimingi – juk turi savo pastogę, savo kampelį, ko ilgai laukė ir apie ką svajojo.

Prieš remontą buvo 16 butų, po jo įrengti 24 vienviečiai kambariai.

Butuose – po du ar po vieną
Tik prieš mėnesį, į šiuos Juknaičių savarankiško gyvenimo namus įsikėlė naujas gyventojas Audrius Šikšnius, gyvenęs Šilutės socialinių paslaugų centre. Vyras labai laimingas – nuo šiol turi savo namus. Jis gyvena naujame, švariame, sutvarkytame bute. Jo teigimu, gyvenimo sąlygos labai geros: „Aš čia gyvenu mėnesį ir skųstis neturiu dėl ko. Gerai gyvenau ir Socialinių paslaugų centre Šilutėje, tačiau dabar mano gyvenimo sąlygos dar geresnės“.
Jis pasakojo, jog Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose jaučiasi puikiai. Bute įsikūrė vienas, gali užsiimti mėgstama veikla, turi savo asmeninę erdvę. A. Šikšnius – žinomas Pamario krašte žmogus: rašo eilėraščius, yra išleidęs ne vieną poezijos rinkinį, publikuojami jo prozos kūriniai. Tad jam labai svarbu, kai gali dirbti vienas, kai niekas neblaško. Tačiau kitiems mieliau turėti kaimyną. Tad galima ir rinktis.
Patogumų čia netrūksta: ir virtuvė, ir dušas… „Aš gyvenu vienas, bet dėl to tik geriau. Aš turiu savo erdvę, kurios nereikia su niekuo dalintis. Be to, kaimynai labai geri – netriukšmauja“, – sakė A. Šikšnius.
Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose apgyvendinti ir senyvo amžiaus bei suaugę neįgalūs žmonės, kuriais rūpinasi socialinio darbuotojo padėjėja Gintarė Šerpytienė. Anot jos, žmonės čia gyvena kaip namuose. „Jie patys gaminasi valgį, moka mokesčius, užsiima tuo, kas prie širdies, o jei reikia pagalbos, mielai padedu. Be to, jie nėra čia įkalinti, todėl nebūtina visą dieną praleisti bute ar kitoje vietoje – gali eiti pasivaikščioti, leisti laiką pagal savo norus“, – patikino G. Šerpytienė.
Savarankiško gyvenimo namų gyventojams teikiamos informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, apgyvendinimo, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymo palaikymo paslaugos. Senyvo amžiaus žmonėms padedama tvarkyti pinigų apskaitą, perkant ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, prižiūrint vaikus ar bendraujant.

Vos prieš mėnesį jaukiai įsikūręs Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose A. Šikšnius tuo labai patenkintas.

Pigesnis išlaikymas ir ramybė
Pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų paramos programą įgyvendintas projektas „Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastato paprastasis remontas“. Projektą vykdė Šilutės rajono savivaldybės administracija. Įgyvendinant Europos Sąjungos ir šalies biudžeto lėšomis finansuotą projektą, investuota per 29 tūkst. eurų, padaryta daug svarbių darbų: buvo rekonstruotas pastato stogas, apšiltinti pamatai ir fasado sienos, pakeisti langai, durys, suremontuotos vidaus patalpos, įrengtas šilumos punktas, vandentiekis, šildymo ir suspausto oro vamzdynai, žaibosaugos sistema, priešgaisrinė signalizacija, sutvarkyti laiptai. Pradėjus remontą paaiškėjo ir tai, kad koridoriuose labai prasta grindų būklė, todėl teko sutvarkyti ir jas. Bendras sutvarkytų vidaus patalpų plotas apie 869 kv. m.
Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastatas funkcionuoja nuo 1990 metų. Nors pastatas ir buvo remontuotas, tačiau neatitiko reikalavimų, o ir pastatytas buvo iš nešiuolaikiškų statybinių medžiagų, menkai belaikė šilumą, buvo ir kitų trūkumų. Šilutės socialinių paslaugų centro, kuriam priklauso Juknaičių savarankiško gyvenimo namai, direktorė Rasa Jakienė patikino, jog pastatas nebuvo ekonomiškas, o ir išlaikymo sąnaudos buvo didelės. Atsižvelgiant į vis didėjantį socialinio aptarnavimo paslaugų poreikį, taip pat į tai, kad išlaikyti dviejų kambarių butą vienam asmeniui yra brangu, dviejų kambarių butai pertvarkyti į vieno kambario butus. R. Jakienės teigimu, prieš remontą situacija buvo kiek kitokia: butuose gyveno po du žmones. „Po remonto darbų, kai iš vieno dviejų kambarių buto buvo padaryti du atskiri butai, kai kurie gyventojai nebuvo patenkinti. Tačiau dabar viskas kitaip – gyventojai džiaugiasi, jog yra patys sau šeimininkai, buto nereikia dalintis su kitu asmeniu“, – patikino R. Jakienė.
Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastate prieš remontą buvo 16 butų, po jo įrengti 24 vienviečiai butai.
Atlikus pastato remonto darbus, sumažėjo eksploatacijos, energijos sąnaudos. Įrengus daugiau mažesnio ploto butų, gyventojams atpigo patalpų išlaikymas.
Projektas, įgyvendintas tvarkant Juknaičių savarankiško gyvenimo namus, svarbus ir tuo, kad taip teikiama, pagalba išskirtinių socialinių grupių žmonėms – pagyvenusiems, neįgaliems. Dabar šie asmenys turi visas reikiamas sąlygas gyventi pilnavertį gyvenimą, integruotis į visuomenę, leisti dienas tarsi savo namų aplinkoje, savarankiškai tvarkyti buitį, turėti pagal savo norą sutvarkytas jaukias gyvenamąsias patalpas.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite