Juknaičių savarankiško gyvenimo namai – sutvarkyti ir gražesni

Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose įsikūrę 24 gyventojai neslepia džiaugsmo – po remonto šis pastatas labai pasikeitė, pagražėjo, radosi daugiau būstų, naujų kaimynų, pigiau kainuos paslaugos ir gyventi čia esą mieliau. Naujuose butuose apsigyvenę žmonės ypač laimingi – juk turi savo pastogę, savo kampelį, ko ilgai laukė ir apie ką svajojo.

Prieš remontą buvo 16 butų, po jo įrengti 24 vienviečiai kambariai.

Butuose – po du ar po vieną
Tik prieš mėnesį, į šiuos Juknaičių savarankiško gyvenimo namus įsikėlė naujas gyventojas Audrius Šikšnius, gyvenęs Šilutės socialinių paslaugų centre. Vyras labai laimingas – nuo šiol turi savo namus. Jis gyvena naujame, švariame, sutvarkytame bute. Jo teigimu, gyvenimo sąlygos labai geros: „Aš čia gyvenu mėnesį ir skųstis neturiu dėl ko. Gerai gyvenau ir Socialinių paslaugų centre Šilutėje, tačiau dabar mano gyvenimo sąlygos dar geresnės“.
Jis pasakojo, jog Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose jaučiasi puikiai. Bute įsikūrė vienas, gali užsiimti mėgstama veikla, turi savo asmeninę erdvę. A. Šikšnius – žinomas Pamario krašte žmogus: rašo eilėraščius, yra išleidęs ne vieną poezijos rinkinį, publikuojami jo prozos kūriniai. Tad jam labai svarbu, kai gali dirbti vienas, kai niekas neblaško. Tačiau kitiems mieliau turėti kaimyną. Tad galima ir rinktis.
Patogumų čia netrūksta: ir virtuvė, ir dušas… „Aš gyvenu vienas, bet dėl to tik geriau. Aš turiu savo erdvę, kurios nereikia su niekuo dalintis. Be to, kaimynai labai geri – netriukšmauja“, – sakė A. Šikšnius.
Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose apgyvendinti ir senyvo amžiaus bei suaugę neįgalūs žmonės, kuriais rūpinasi socialinio darbuotojo padėjėja Gintarė Šerpytienė. Anot jos, žmonės čia gyvena kaip namuose. „Jie patys gaminasi valgį, moka mokesčius, užsiima tuo, kas prie širdies, o jei reikia pagalbos, mielai padedu. Be to, jie nėra čia įkalinti, todėl nebūtina visą dieną praleisti bute ar kitoje vietoje – gali eiti pasivaikščioti, leisti laiką pagal savo norus“, – patikino G. Šerpytienė.
Savarankiško gyvenimo namų gyventojams teikiamos informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, apgyvendinimo, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymo palaikymo paslaugos. Senyvo amžiaus žmonėms padedama tvarkyti pinigų apskaitą, perkant ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, prižiūrint vaikus ar bendraujant.

Vos prieš mėnesį jaukiai įsikūręs Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose A. Šikšnius tuo labai patenkintas.

Pigesnis išlaikymas ir ramybė
Pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų paramos programą įgyvendintas projektas „Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastato paprastasis remontas“. Projektą vykdė Šilutės rajono savivaldybės administracija. Įgyvendinant Europos Sąjungos ir šalies biudžeto lėšomis finansuotą projektą, investuota per 29 tūkst. eurų, padaryta daug svarbių darbų: buvo rekonstruotas pastato stogas, apšiltinti pamatai ir fasado sienos, pakeisti langai, durys, suremontuotos vidaus patalpos, įrengtas šilumos punktas, vandentiekis, šildymo ir suspausto oro vamzdynai, žaibosaugos sistema, priešgaisrinė signalizacija, sutvarkyti laiptai. Pradėjus remontą paaiškėjo ir tai, kad koridoriuose labai prasta grindų būklė, todėl teko sutvarkyti ir jas. Bendras sutvarkytų vidaus patalpų plotas apie 869 kv. m.
Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastatas funkcionuoja nuo 1990 metų. Nors pastatas ir buvo remontuotas, tačiau neatitiko reikalavimų, o ir pastatytas buvo iš nešiuolaikiškų statybinių medžiagų, menkai belaikė šilumą, buvo ir kitų trūkumų. Šilutės socialinių paslaugų centro, kuriam priklauso Juknaičių savarankiško gyvenimo namai, direktorė Rasa Jakienė patikino, jog pastatas nebuvo ekonomiškas, o ir išlaikymo sąnaudos buvo didelės. Atsižvelgiant į vis didėjantį socialinio aptarnavimo paslaugų poreikį, taip pat į tai, kad išlaikyti dviejų kambarių butą vienam asmeniui yra brangu, dviejų kambarių butai pertvarkyti į vieno kambario butus. R. Jakienės teigimu, prieš remontą situacija buvo kiek kitokia: butuose gyveno po du žmones. „Po remonto darbų, kai iš vieno dviejų kambarių buto buvo padaryti du atskiri butai, kai kurie gyventojai nebuvo patenkinti. Tačiau dabar viskas kitaip – gyventojai džiaugiasi, jog yra patys sau šeimininkai, buto nereikia dalintis su kitu asmeniu“, – patikino R. Jakienė.
Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastate prieš remontą buvo 16 butų, po jo įrengti 24 vienviečiai butai.
Atlikus pastato remonto darbus, sumažėjo eksploatacijos, energijos sąnaudos. Įrengus daugiau mažesnio ploto butų, gyventojams atpigo patalpų išlaikymas.
Projektas, įgyvendintas tvarkant Juknaičių savarankiško gyvenimo namus, svarbus ir tuo, kad taip teikiama, pagalba išskirtinių socialinių grupių žmonėms – pagyvenusiems, neįgaliems. Dabar šie asmenys turi visas reikiamas sąlygas gyventi pilnavertį gyvenimą, integruotis į visuomenę, leisti dienas tarsi savo namų aplinkoje, savarankiškai tvarkyti buitį, turėti pagal savo norą sutvarkytas jaukias gyvenamąsias patalpas.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite