Jaunuosius menininkus aplankė dviguba šventė

Miesto centre, istoriniame Šilutės mokyklos pastate, kur pastaruosius metus mokėsi Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyriaus mokiniai įsikūrė jaunieji menininkai. Šilutės rajono vaikų meno mokykla šiemet atšventė ir įkurtuves, ir mini savo veiklos 50-metį.

Vasaros įspūdžiais dalijosi Dailės skyriaus moksleiviai.

Įkurtuvės
Mokyklos vadovo pareigas laikinai einantis Arnoldas Milukas džiaugėsi – pagaliau visi po vienu stogu. Pirmame aukšte kuriasi liaudies muzikos gerbėjai, stygininkai. Džiaugsmu spinduliavo muzikos teorijos mokytojos Gražina Liaudanskienė ir Daiva Pielikienė.
G. Liaudanskienė pakvietė užeiti į antrame aukšte esančią solfedžio klasę, pro kurios langus matosi vėjo plaikstoma trispalvė. Antrame aukšte įsikūrė fortepijono klasės. Buvusi didelė klasė padalinta į dvi: vienoje tądien šeimininkavo fortepijono klasės mokytoja Liudmila Sandra Tunaitienė, kitoje – jos kolegė Žydrė Adomaitienė. Ir kitose klasėse mokytojai laukė norinčiųjų mokytis groti fortepijonu.

Dainavimo mokytoja Daiva Pielikienė.

Dailės skyrius įsikūrė trečiajame aukšte. Pernai šio skyriaus mokiniai buvo koją įkėlę kitame mokyklos korpuse, kur šiemet šeimininkaus pučiamųjų skyrius. Buvusioje sporto salėje numatyta vieta choreografijos skyriui.
Sveikinimų lietus
Rugsėjo pirmosios ir įkurtuvių proga sveikinęs A. Milukas mokiniams linkėjo naujų iššūkių, siekti pasirinktos srities žinių: „Tapkite pasirinktos srities profesionalais“. Mokytojams linkėjo ištvermės, kūrybiškumo, tėvams – nepamiršti užsukti į mokyklą.
Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, pasidžiaugęs mokinių laimėjimais, linkėjo ir toliau garsinti Šilutės kraštą ir Lietuvą. Geriausius jis pakvietė aplankyti Seimą, patikinęs, kad padengs kelionės išlaidas. Seimo narys Artūras Skardžius pasidžiaugė, kad Meno mokyklos bendruomenė puoselėja Mažosios Lietuvos tradicijas. „Be šaknų būtume pažeidžiami“, – kalbėjo Seimo narys.
Netrukus mokiniai buvo supažindinti su mokytojais, perkirpta simbolinė atidarymo juosta, visus pakvietė į naująsias mokyklos patalpas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Mokiniai skubėjo pasveikinti savo mokytojus.

Būsimieji mokiniai supažindinti su mokytojais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite