Jadvyga negalėjo balsuoti

Kiekvieną kartą, kai šalies piliečiai kviečiami išreikšti savo nuomonę rinkimuose, Jadvyga Venckienė nelieka abejinga, atlieka savo pilietinę pareigą. Tik šiuose rinkimuose ji jaučiasi tarsi prasikaltusi. Iš savo namų niekur neišeinančiai švėkšniškei neatvežta balsadėžės, nesudaryta galimybės balsuoti namuose.

Jadvyga Venckienė už nuolatinę globą ypač dėkinga savo kaimynams, Gintaro gatvės gyventojams.

LR vyriausioji rinkimų komisija yra nustačiusi, kad balsuoti namuose gali neįgalieji, rinkėjai, kurie dėl ligos laikinai yra nedarbingi, jei jie yra 70 metų ir vyresni ir dėl sveikatos būklės patys negali atvykti balsuoti į paštą arba rinkimų dieną – į rinkimų apylinkę. Norintieji balsuoti namuose turi pateikti prašymą apylinkės rinkimų komisijai arba komisijos nariui, atnešusiam į namus rinkėjo kortelę.
„Tiek jau to“, – sako ponia Vanda, skubėdama pasigirti gerais, rūpestingais kaimynais. Ja rūpinasi ir „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė. Šiemet išgirdusi, kad reikia talkos malkas sunešti, pakvietė 10 a klasės mokinius. Vienuolika mokinių kartu su klasės auklėtoja Daiva Vileikiene atskubėjo į talką.
Prieš 9 metus vyrui iškeliavus Anapilin, namuose tapo tyliau. Garbaus amžiaus švėkšniškė turi kuo liūdesį malšinti: užauginti du sūnūs, o ir marčios tokios pat geros lyg būtų dukros. Tačiau gyventi pas vaikus ji nenori, savi namai – geriausi, čia sielą šildo kiekvienas kampelis. Tik neapleidžia kasdienė vienatvė, lyg šuo prieš delčią staugianti. Prigeso akys, širdis taip pat neatlaikė – prieš trejus metus teko jos veiklą pastiprinti stimuliatoriumi. Po operacijos su karštu naminiu maistu ją lankė buvusi bendradarbė Aušra Žąsytienė. Daug pagalbos sulaukia iš slaugytojos, o kaimynas Petras Liulys atneša pieno, žolę prie namų prižiūri.
Vienatvės valandas trumpinti padeda Elena Bardauskienė, Birutė Urbienė, rūpestingoji Lionė Andrijauskienė. Anksčiau, kai J. Venckienė dirbo Švėkšnos ligoninėje, į jos namų duris belsdavo net naktimis. Nė vienam neatsakė. Kartą vyras jai tarstelėjo prie namų pritaisysiąs lentelę su užrašu: „Medicinos punktas dirba ištisą parą“. Iš namų ji neišeidavo be krepšio, kuriame visada buvo du iškaitinti sterilizatoriai su švirkštais. Apie ją, felčerę su krepšeliu, rašė „Pamarys“. Prieš 8 metus Švėkšnos klojimo teatras Jadvygą Venckienę sveikino ir įteikė jai nuotrauką, liudijančią, kad 2006 metais ji pripažinta „Metų felčere“.
Moteris neslepia, kad jos namai, kaip ir daugelio, nebuvo be dūmų. Vyras negėrė, nerūkė, namuose rūpinosi ne tik ūkiu, bet ir uogienėmis, kompotais, konservais ir kasdieniais pietumis. Užtat buvo nervingas. „Pažiūrėjusi, dėl ko skiriasi šiandieninės šeimos, stebiuosi – aš būčiau galėjusi keliskart per dieną skirtis…“ – sakė Jadvyga.
Moteris rodo pluoštą kvietimų atvykti į LR Prezidentūrą minint Vasario 16-ąją, brangias šeimos nuotraukas. Vienoje – jos tėvo Juozo brolis Jurgis Šaulys, Nepriklausomybės akto signataras, Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjas, spaudos darbuotojas, filosofijos daktaras, diplomatas, kitoje – jis kartu su savo antrąja žmona itale, garsia operos soliste Mafalda Salvatini.
Ponia Jadvyga sako, kad tėvo brolis labai norėjo, kad visi giminaičiai mokytųsi, o pats mokėjęs, berods, dešimt kalbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite