Jadvyga negalėjo balsuoti

Kiekvieną kartą, kai šalies piliečiai kviečiami išreikšti savo nuomonę rinkimuose, Jadvyga Venckienė nelieka abejinga, atlieka savo pilietinę pareigą. Tik šiuose rinkimuose ji jaučiasi tarsi prasikaltusi. Iš savo namų niekur neišeinančiai švėkšniškei neatvežta balsadėžės, nesudaryta galimybės balsuoti namuose.

Jadvyga Venckienė už nuolatinę globą ypač dėkinga savo kaimynams, Gintaro gatvės gyventojams.

LR vyriausioji rinkimų komisija yra nustačiusi, kad balsuoti namuose gali neįgalieji, rinkėjai, kurie dėl ligos laikinai yra nedarbingi, jei jie yra 70 metų ir vyresni ir dėl sveikatos būklės patys negali atvykti balsuoti į paštą arba rinkimų dieną – į rinkimų apylinkę. Norintieji balsuoti namuose turi pateikti prašymą apylinkės rinkimų komisijai arba komisijos nariui, atnešusiam į namus rinkėjo kortelę.
„Tiek jau to“, – sako ponia Vanda, skubėdama pasigirti gerais, rūpestingais kaimynais. Ja rūpinasi ir „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė. Šiemet išgirdusi, kad reikia talkos malkas sunešti, pakvietė 10 a klasės mokinius. Vienuolika mokinių kartu su klasės auklėtoja Daiva Vileikiene atskubėjo į talką.
Prieš 9 metus vyrui iškeliavus Anapilin, namuose tapo tyliau. Garbaus amžiaus švėkšniškė turi kuo liūdesį malšinti: užauginti du sūnūs, o ir marčios tokios pat geros lyg būtų dukros. Tačiau gyventi pas vaikus ji nenori, savi namai – geriausi, čia sielą šildo kiekvienas kampelis. Tik neapleidžia kasdienė vienatvė, lyg šuo prieš delčią staugianti. Prigeso akys, širdis taip pat neatlaikė – prieš trejus metus teko jos veiklą pastiprinti stimuliatoriumi. Po operacijos su karštu naminiu maistu ją lankė buvusi bendradarbė Aušra Žąsytienė. Daug pagalbos sulaukia iš slaugytojos, o kaimynas Petras Liulys atneša pieno, žolę prie namų prižiūri.
Vienatvės valandas trumpinti padeda Elena Bardauskienė, Birutė Urbienė, rūpestingoji Lionė Andrijauskienė. Anksčiau, kai J. Venckienė dirbo Švėkšnos ligoninėje, į jos namų duris belsdavo net naktimis. Nė vienam neatsakė. Kartą vyras jai tarstelėjo prie namų pritaisysiąs lentelę su užrašu: „Medicinos punktas dirba ištisą parą“. Iš namų ji neišeidavo be krepšio, kuriame visada buvo du iškaitinti sterilizatoriai su švirkštais. Apie ją, felčerę su krepšeliu, rašė „Pamarys“. Prieš 8 metus Švėkšnos klojimo teatras Jadvygą Venckienę sveikino ir įteikė jai nuotrauką, liudijančią, kad 2006 metais ji pripažinta „Metų felčere“.
Moteris neslepia, kad jos namai, kaip ir daugelio, nebuvo be dūmų. Vyras negėrė, nerūkė, namuose rūpinosi ne tik ūkiu, bet ir uogienėmis, kompotais, konservais ir kasdieniais pietumis. Užtat buvo nervingas. „Pažiūrėjusi, dėl ko skiriasi šiandieninės šeimos, stebiuosi – aš būčiau galėjusi keliskart per dieną skirtis…“ – sakė Jadvyga.
Moteris rodo pluoštą kvietimų atvykti į LR Prezidentūrą minint Vasario 16-ąją, brangias šeimos nuotraukas. Vienoje – jos tėvo Juozo brolis Jurgis Šaulys, Nepriklausomybės akto signataras, Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjas, spaudos darbuotojas, filosofijos daktaras, diplomatas, kitoje – jis kartu su savo antrąja žmona itale, garsia operos soliste Mafalda Salvatini.
Ponia Jadvyga sako, kad tėvo brolis labai norėjo, kad visi giminaičiai mokytųsi, o pats mokėjęs, berods, dešimt kalbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite