Jadvyga negalėjo balsuoti

Kiekvieną kartą, kai šalies piliečiai kviečiami išreikšti savo nuomonę rinkimuose, Jadvyga Venckienė nelieka abejinga, atlieka savo pilietinę pareigą. Tik šiuose rinkimuose ji jaučiasi tarsi prasikaltusi. Iš savo namų niekur neišeinančiai švėkšniškei neatvežta balsadėžės, nesudaryta galimybės balsuoti namuose.

Jadvyga Venckienė už nuolatinę globą ypač dėkinga savo kaimynams, Gintaro gatvės gyventojams.

LR vyriausioji rinkimų komisija yra nustačiusi, kad balsuoti namuose gali neįgalieji, rinkėjai, kurie dėl ligos laikinai yra nedarbingi, jei jie yra 70 metų ir vyresni ir dėl sveikatos būklės patys negali atvykti balsuoti į paštą arba rinkimų dieną – į rinkimų apylinkę. Norintieji balsuoti namuose turi pateikti prašymą apylinkės rinkimų komisijai arba komisijos nariui, atnešusiam į namus rinkėjo kortelę.
„Tiek jau to“, – sako ponia Vanda, skubėdama pasigirti gerais, rūpestingais kaimynais. Ja rūpinasi ir „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė. Šiemet išgirdusi, kad reikia talkos malkas sunešti, pakvietė 10 a klasės mokinius. Vienuolika mokinių kartu su klasės auklėtoja Daiva Vileikiene atskubėjo į talką.
Prieš 9 metus vyrui iškeliavus Anapilin, namuose tapo tyliau. Garbaus amžiaus švėkšniškė turi kuo liūdesį malšinti: užauginti du sūnūs, o ir marčios tokios pat geros lyg būtų dukros. Tačiau gyventi pas vaikus ji nenori, savi namai – geriausi, čia sielą šildo kiekvienas kampelis. Tik neapleidžia kasdienė vienatvė, lyg šuo prieš delčią staugianti. Prigeso akys, širdis taip pat neatlaikė – prieš trejus metus teko jos veiklą pastiprinti stimuliatoriumi. Po operacijos su karštu naminiu maistu ją lankė buvusi bendradarbė Aušra Žąsytienė. Daug pagalbos sulaukia iš slaugytojos, o kaimynas Petras Liulys atneša pieno, žolę prie namų prižiūri.
Vienatvės valandas trumpinti padeda Elena Bardauskienė, Birutė Urbienė, rūpestingoji Lionė Andrijauskienė. Anksčiau, kai J. Venckienė dirbo Švėkšnos ligoninėje, į jos namų duris belsdavo net naktimis. Nė vienam neatsakė. Kartą vyras jai tarstelėjo prie namų pritaisysiąs lentelę su užrašu: „Medicinos punktas dirba ištisą parą“. Iš namų ji neišeidavo be krepšio, kuriame visada buvo du iškaitinti sterilizatoriai su švirkštais. Apie ją, felčerę su krepšeliu, rašė „Pamarys“. Prieš 8 metus Švėkšnos klojimo teatras Jadvygą Venckienę sveikino ir įteikė jai nuotrauką, liudijančią, kad 2006 metais ji pripažinta „Metų felčere“.
Moteris neslepia, kad jos namai, kaip ir daugelio, nebuvo be dūmų. Vyras negėrė, nerūkė, namuose rūpinosi ne tik ūkiu, bet ir uogienėmis, kompotais, konservais ir kasdieniais pietumis. Užtat buvo nervingas. „Pažiūrėjusi, dėl ko skiriasi šiandieninės šeimos, stebiuosi – aš būčiau galėjusi keliskart per dieną skirtis…“ – sakė Jadvyga.
Moteris rodo pluoštą kvietimų atvykti į LR Prezidentūrą minint Vasario 16-ąją, brangias šeimos nuotraukas. Vienoje – jos tėvo Juozo brolis Jurgis Šaulys, Nepriklausomybės akto signataras, Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjas, spaudos darbuotojas, filosofijos daktaras, diplomatas, kitoje – jis kartu su savo antrąja žmona itale, garsia operos soliste Mafalda Salvatini.
Ponia Jadvyga sako, kad tėvo brolis labai norėjo, kad visi giminaičiai mokytųsi, o pats mokėjęs, berods, dešimt kalbų.

Hits: 39

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite