Jadvyga negalėjo balsuoti

Kiekvieną kartą, kai šalies piliečiai kviečiami išreikšti savo nuomonę rinkimuose, Jadvyga Venckienė nelieka abejinga, atlieka savo pilietinę pareigą. Tik šiuose rinkimuose ji jaučiasi tarsi prasikaltusi. Iš savo namų niekur neišeinančiai švėkšniškei neatvežta balsadėžės, nesudaryta galimybės balsuoti namuose.

Jadvyga Venckienė už nuolatinę globą ypač dėkinga savo kaimynams, Gintaro gatvės gyventojams.

LR vyriausioji rinkimų komisija yra nustačiusi, kad balsuoti namuose gali neįgalieji, rinkėjai, kurie dėl ligos laikinai yra nedarbingi, jei jie yra 70 metų ir vyresni ir dėl sveikatos būklės patys negali atvykti balsuoti į paštą arba rinkimų dieną – į rinkimų apylinkę. Norintieji balsuoti namuose turi pateikti prašymą apylinkės rinkimų komisijai arba komisijos nariui, atnešusiam į namus rinkėjo kortelę.
„Tiek jau to“, – sako ponia Vanda, skubėdama pasigirti gerais, rūpestingais kaimynais. Ja rūpinasi ir „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė. Šiemet išgirdusi, kad reikia talkos malkas sunešti, pakvietė 10 a klasės mokinius. Vienuolika mokinių kartu su klasės auklėtoja Daiva Vileikiene atskubėjo į talką.
Prieš 9 metus vyrui iškeliavus Anapilin, namuose tapo tyliau. Garbaus amžiaus švėkšniškė turi kuo liūdesį malšinti: užauginti du sūnūs, o ir marčios tokios pat geros lyg būtų dukros. Tačiau gyventi pas vaikus ji nenori, savi namai – geriausi, čia sielą šildo kiekvienas kampelis. Tik neapleidžia kasdienė vienatvė, lyg šuo prieš delčią staugianti. Prigeso akys, širdis taip pat neatlaikė – prieš trejus metus teko jos veiklą pastiprinti stimuliatoriumi. Po operacijos su karštu naminiu maistu ją lankė buvusi bendradarbė Aušra Žąsytienė. Daug pagalbos sulaukia iš slaugytojos, o kaimynas Petras Liulys atneša pieno, žolę prie namų prižiūri.
Vienatvės valandas trumpinti padeda Elena Bardauskienė, Birutė Urbienė, rūpestingoji Lionė Andrijauskienė. Anksčiau, kai J. Venckienė dirbo Švėkšnos ligoninėje, į jos namų duris belsdavo net naktimis. Nė vienam neatsakė. Kartą vyras jai tarstelėjo prie namų pritaisysiąs lentelę su užrašu: „Medicinos punktas dirba ištisą parą“. Iš namų ji neišeidavo be krepšio, kuriame visada buvo du iškaitinti sterilizatoriai su švirkštais. Apie ją, felčerę su krepšeliu, rašė „Pamarys“. Prieš 8 metus Švėkšnos klojimo teatras Jadvygą Venckienę sveikino ir įteikė jai nuotrauką, liudijančią, kad 2006 metais ji pripažinta „Metų felčere“.
Moteris neslepia, kad jos namai, kaip ir daugelio, nebuvo be dūmų. Vyras negėrė, nerūkė, namuose rūpinosi ne tik ūkiu, bet ir uogienėmis, kompotais, konservais ir kasdieniais pietumis. Užtat buvo nervingas. „Pažiūrėjusi, dėl ko skiriasi šiandieninės šeimos, stebiuosi – aš būčiau galėjusi keliskart per dieną skirtis…“ – sakė Jadvyga.
Moteris rodo pluoštą kvietimų atvykti į LR Prezidentūrą minint Vasario 16-ąją, brangias šeimos nuotraukas. Vienoje – jos tėvo Juozo brolis Jurgis Šaulys, Nepriklausomybės akto signataras, Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjas, spaudos darbuotojas, filosofijos daktaras, diplomatas, kitoje – jis kartu su savo antrąja žmona itale, garsia operos soliste Mafalda Salvatini.
Ponia Jadvyga sako, kad tėvo brolis labai norėjo, kad visi giminaičiai mokytųsi, o pats mokėjęs, berods, dešimt kalbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite