Jadvyga negalėjo balsuoti

Kiekvieną kartą, kai šalies piliečiai kviečiami išreikšti savo nuomonę rinkimuose, Jadvyga Venckienė nelieka abejinga, atlieka savo pilietinę pareigą. Tik šiuose rinkimuose ji jaučiasi tarsi prasikaltusi. Iš savo namų niekur neišeinančiai švėkšniškei neatvežta balsadėžės, nesudaryta galimybės balsuoti namuose.

Jadvyga Venckienė už nuolatinę globą ypač dėkinga savo kaimynams, Gintaro gatvės gyventojams.

LR vyriausioji rinkimų komisija yra nustačiusi, kad balsuoti namuose gali neįgalieji, rinkėjai, kurie dėl ligos laikinai yra nedarbingi, jei jie yra 70 metų ir vyresni ir dėl sveikatos būklės patys negali atvykti balsuoti į paštą arba rinkimų dieną – į rinkimų apylinkę. Norintieji balsuoti namuose turi pateikti prašymą apylinkės rinkimų komisijai arba komisijos nariui, atnešusiam į namus rinkėjo kortelę.
„Tiek jau to“, – sako ponia Vanda, skubėdama pasigirti gerais, rūpestingais kaimynais. Ja rūpinasi ir „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė. Šiemet išgirdusi, kad reikia talkos malkas sunešti, pakvietė 10 a klasės mokinius. Vienuolika mokinių kartu su klasės auklėtoja Daiva Vileikiene atskubėjo į talką.
Prieš 9 metus vyrui iškeliavus Anapilin, namuose tapo tyliau. Garbaus amžiaus švėkšniškė turi kuo liūdesį malšinti: užauginti du sūnūs, o ir marčios tokios pat geros lyg būtų dukros. Tačiau gyventi pas vaikus ji nenori, savi namai – geriausi, čia sielą šildo kiekvienas kampelis. Tik neapleidžia kasdienė vienatvė, lyg šuo prieš delčią staugianti. Prigeso akys, širdis taip pat neatlaikė – prieš trejus metus teko jos veiklą pastiprinti stimuliatoriumi. Po operacijos su karštu naminiu maistu ją lankė buvusi bendradarbė Aušra Žąsytienė. Daug pagalbos sulaukia iš slaugytojos, o kaimynas Petras Liulys atneša pieno, žolę prie namų prižiūri.
Vienatvės valandas trumpinti padeda Elena Bardauskienė, Birutė Urbienė, rūpestingoji Lionė Andrijauskienė. Anksčiau, kai J. Venckienė dirbo Švėkšnos ligoninėje, į jos namų duris belsdavo net naktimis. Nė vienam neatsakė. Kartą vyras jai tarstelėjo prie namų pritaisysiąs lentelę su užrašu: „Medicinos punktas dirba ištisą parą“. Iš namų ji neišeidavo be krepšio, kuriame visada buvo du iškaitinti sterilizatoriai su švirkštais. Apie ją, felčerę su krepšeliu, rašė „Pamarys“. Prieš 8 metus Švėkšnos klojimo teatras Jadvygą Venckienę sveikino ir įteikė jai nuotrauką, liudijančią, kad 2006 metais ji pripažinta „Metų felčere“.
Moteris neslepia, kad jos namai, kaip ir daugelio, nebuvo be dūmų. Vyras negėrė, nerūkė, namuose rūpinosi ne tik ūkiu, bet ir uogienėmis, kompotais, konservais ir kasdieniais pietumis. Užtat buvo nervingas. „Pažiūrėjusi, dėl ko skiriasi šiandieninės šeimos, stebiuosi – aš būčiau galėjusi keliskart per dieną skirtis…“ – sakė Jadvyga.
Moteris rodo pluoštą kvietimų atvykti į LR Prezidentūrą minint Vasario 16-ąją, brangias šeimos nuotraukas. Vienoje – jos tėvo Juozo brolis Jurgis Šaulys, Nepriklausomybės akto signataras, Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjas, spaudos darbuotojas, filosofijos daktaras, diplomatas, kitoje – jis kartu su savo antrąja žmona itale, garsia operos soliste Mafalda Salvatini.
Ponia Jadvyga sako, kad tėvo brolis labai norėjo, kad visi giminaičiai mokytųsi, o pats mokėjęs, berods, dešimt kalbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite