Išvalytas įplaukimas į Vilhelmo kanalą

Atlikti įplaukimo į Vilhelmo kanalą valymo darbai – kanalas sezonui paruoštas, laivyba per šliuzą atidaryta.

Šiuo metu eksploatuojamų vidaus vandenų kelių ilgis Lietuvoje siekia 450 km. Lietuvos gamtinės sąlygos lemia, jog upių vagose kaupiasi sąnašos, Kuršių ir Kauno mariose atsiranda augalinių kliūčių, kurios laikui bėgant gali pradėti trukdyti laivams. Vidaus vandens kelių direkcija nuolatos prižiūri vidaus vandens kelius. Valo vandens vagas, jas reguliuoja, ženklina farvaterį, vykdo hidrografinius darbus.

Kanalo būklė žinoma

Vidaus vandens kelių direkcija eksploatuoja Karaliaus Vilhelmo kanalo ruožą nuo Minijos iki Drevernos upės. Jau turima informacija apie jo būklę. Atlikti batimetriniai matavimai, padaryti kanalo pylimų nuo Minijos iki Drevernos upės skenavimo (fotografavimo) darbai su lazerine sistema Lidar. Nustatyti pylimo aukščiai, augmenijos situacija. Analogiški darbai atliekami ir likusioje Vilhelmo kanalo dalyje nuo Drevernos iki Klaipėdos.

Reikėjo valyti įplaukimo į Vilhelmo kanalą vietą. Dar gegužės mėnesio pabaigoje buvo pradėti valymo darbai ties Lankupių šliuzu (iki Minijos upės). Šiame 150 m ilgio kanalo ruože buvo susidariusi tik 0,5 metro gylio sekluma, kuria ir mažos grimzlės laivai sunkiai tegalėjo praplaukti. Dabar šiame ruože, kaip ir visame kanale, net sausros metu, bus užtikrintas ne mažesnis kaip 1-1,5 m gylis.

Kitas VVKD žingsnis, atlikus valymo darbus, – bus šalinami kanalo krantuose išvirtę medžiai. Nuolatos bus stebimas kanalo gylis, informacija apie jį teikiama laivavedžiams.

Vilhelmo kanalo perspektyvos

Ką daryti, kad Vilhelmo kanalu laivyba vyktų saugiai, komfortiškai ir intensyviai, Vidaus vandens kelių direkcijai aišku. Deja, vien gerų norų neužtenka, reikalinga ir valstybės parama, t. y. finansavimas bei politiniai sprendimai dėl Klaipėdos III vandenvietės iškėlimo. Į „Natūra 2000“ teritorija taip pat įpareigoja laikytis itin griežtų reikalavimų.

Atkreipiame dėmesį, kad laivyba vykdoma kanalo viduriu, aplinkos ministro nurodymu juo galima plaukioti tik mažiausiu savaeigės plaukiojimo priemonės greičiu. Direkcija įrengė laivų plaukimo greitį ribojančius ženklus (5 km/h). Tai padaryta ne tik dėl prasilenkiančių laivų saugumo, bet ir dėl poveikio krantams mažinimo.

Direkcija siekia kuo efektyvesnio kanalo panaudojimo. Tai yra įrašyta ir Lietuvos Respublikos bendrajame plane, numatytos priemonės jo būklei pagerinti, ir šiuo metu Susisiekimo ministerijos užsakymu rengiamoje „Ilgalaikėje laivybos Nemunu atnaujinimo programoje (studijoje)“.

Vidaus vandens kelių direkcija įsitikinusi: Vilhelmo kanalo panaudojimas yra labai perspektyvus. Jau dabar galima laivyba maršrutu Atmata – Minija – Karaliaus Vihelmo kanalas – Dreverna – Kuršių marios – Atmata. Perspektyvoje, iškėlus Klaipėdos III vandenvietę ir atvėrus vandens kelią į Klaipėdą, jo svarba laivybai dar labiau išaugtų.

Vidaus vandens kelių direkcijos inf.

Vienas komentaras

  • Karolis

    Man keista skaityti VVKD nuomonę. Savo laiku kiek tiltų buvo per kanalą, ir jie tiesiog sunaikinti. Savo laiku kanalu kursavo Raketos, nes Vilhelmo kanalas buvo atviras, kol jo neuždarė statydami Vakarų įmonę ir dabar iš tikrųjų kalbama apie “smulkmenas”,kurios su laiku pradėjo reikalauti nemažų finansų. Už aplaidumą reikia mokėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite