Išvalytas įplaukimas į Vilhelmo kanalą

Atlikti įplaukimo į Vilhelmo kanalą valymo darbai – kanalas sezonui paruoštas, laivyba per šliuzą atidaryta.

Šiuo metu eksploatuojamų vidaus vandenų kelių ilgis Lietuvoje siekia 450 km. Lietuvos gamtinės sąlygos lemia, jog upių vagose kaupiasi sąnašos, Kuršių ir Kauno mariose atsiranda augalinių kliūčių, kurios laikui bėgant gali pradėti trukdyti laivams. Vidaus vandens kelių direkcija nuolatos prižiūri vidaus vandens kelius. Valo vandens vagas, jas reguliuoja, ženklina farvaterį, vykdo hidrografinius darbus.

Kanalo būklė žinoma

Vidaus vandens kelių direkcija eksploatuoja Karaliaus Vilhelmo kanalo ruožą nuo Minijos iki Drevernos upės. Jau turima informacija apie jo būklę. Atlikti batimetriniai matavimai, padaryti kanalo pylimų nuo Minijos iki Drevernos upės skenavimo (fotografavimo) darbai su lazerine sistema Lidar. Nustatyti pylimo aukščiai, augmenijos situacija. Analogiški darbai atliekami ir likusioje Vilhelmo kanalo dalyje nuo Drevernos iki Klaipėdos.

Reikėjo valyti įplaukimo į Vilhelmo kanalą vietą. Dar gegužės mėnesio pabaigoje buvo pradėti valymo darbai ties Lankupių šliuzu (iki Minijos upės). Šiame 150 m ilgio kanalo ruože buvo susidariusi tik 0,5 metro gylio sekluma, kuria ir mažos grimzlės laivai sunkiai tegalėjo praplaukti. Dabar šiame ruože, kaip ir visame kanale, net sausros metu, bus užtikrintas ne mažesnis kaip 1-1,5 m gylis.

Kitas VVKD žingsnis, atlikus valymo darbus, – bus šalinami kanalo krantuose išvirtę medžiai. Nuolatos bus stebimas kanalo gylis, informacija apie jį teikiama laivavedžiams.

Vilhelmo kanalo perspektyvos

Ką daryti, kad Vilhelmo kanalu laivyba vyktų saugiai, komfortiškai ir intensyviai, Vidaus vandens kelių direkcijai aišku. Deja, vien gerų norų neužtenka, reikalinga ir valstybės parama, t. y. finansavimas bei politiniai sprendimai dėl Klaipėdos III vandenvietės iškėlimo. Į „Natūra 2000“ teritorija taip pat įpareigoja laikytis itin griežtų reikalavimų.

Atkreipiame dėmesį, kad laivyba vykdoma kanalo viduriu, aplinkos ministro nurodymu juo galima plaukioti tik mažiausiu savaeigės plaukiojimo priemonės greičiu. Direkcija įrengė laivų plaukimo greitį ribojančius ženklus (5 km/h). Tai padaryta ne tik dėl prasilenkiančių laivų saugumo, bet ir dėl poveikio krantams mažinimo.

Direkcija siekia kuo efektyvesnio kanalo panaudojimo. Tai yra įrašyta ir Lietuvos Respublikos bendrajame plane, numatytos priemonės jo būklei pagerinti, ir šiuo metu Susisiekimo ministerijos užsakymu rengiamoje „Ilgalaikėje laivybos Nemunu atnaujinimo programoje (studijoje)“.

Vidaus vandens kelių direkcija įsitikinusi: Vilhelmo kanalo panaudojimas yra labai perspektyvus. Jau dabar galima laivyba maršrutu Atmata – Minija – Karaliaus Vihelmo kanalas – Dreverna – Kuršių marios – Atmata. Perspektyvoje, iškėlus Klaipėdos III vandenvietę ir atvėrus vandens kelią į Klaipėdą, jo svarba laivybai dar labiau išaugtų.

Vidaus vandens kelių direkcijos inf.

Vienas komentaras

  • Karolis

    Man keista skaityti VVKD nuomonę. Savo laiku kiek tiltų buvo per kanalą, ir jie tiesiog sunaikinti. Savo laiku kanalu kursavo Raketos, nes Vilhelmo kanalas buvo atviras, kol jo neuždarė statydami Vakarų įmonę ir dabar iš tikrųjų kalbama apie „smulkmenas“,kurios su laiku pradėjo reikalauti nemažų finansų. Už aplaidumą reikia mokėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

4 priežastys, kodėl juntamas skausmas žandikaulio srityje

Skausmas dažniausiai yra vienas pirmųjų simptomų, įspėjančių apie sveikatos sutrikimą. Kiekvieną dieną kalbame, kramtome, kandame, žiovaujame, todėl žandikaulio sąnariams tenka didelis krūvis. Priežasčių, kodėl atsirado skausmas būtent šioje srityje – gali būti daug. Šiame straipsnyje aptarsime 4 pagrindines skausmo atsiradimo priežastis.   1. Lėtinis griežimas dantimis Žandikaulio sąnariai gali sutrikti dėl bruksizmo, kitaip vadinamo dantų griežimu. Griežiant viršutinis ir apatinis žandikauliai stipriai sukandami ir dantys trinami vienas į kitą. Dažnai trinami dantų paviršiai gali sukelti ne tik dantų traumas, bet

Trys biuro popieriaus rūšys, ypač reikalingos verslui

Ar teko girdėti pasakymą, kad darbus reikia pradėti nuo balto popieriaus lapo? O ar žinote, kad liaudies dainose dažnai popieriumi buvo vadinami pinigai? Senolių išmintis dažniausiai nemeluoja. Todėl nenuostabu, kad net šiais laikais verslininkams vis dar verta investuoti į aukštos kokybės popierių. Juk jis naudingas daugeliu atvejų, pavyzdžiui, planuojant laiką susitikimams ar užsirašant naudingą informaciją. Reikėtų nepamiršti ir to, kad sėkmingam verslui reikia įvairiausių rūšių popieriaus. Todėl mūsų tikslas – trumpai pristatyti tris biure dažniausiai naudojamas popieriaus rūšis. 1. Kopijavimo

Kada sutrenktą kūno vietą šildyti, kada šaldyti, o kada kreiptis į mediką?

Sinoptikai prognozuoja lijundrą, plikledį. Tad pasivaikščiojimas žiemą gali baigtis netikėtu nugriuvimu paslydus ir vėliau jį lydinčiais skausmais. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pataria, kaip namų sąlygomis greičiau palengvinti raumenų patempimus, sutrenkimus ir kitas traumas. Taip pat paaiškina, kokiais atvejais reikėtų gydytis šaldančiomis, o kokiais – šildančiomis priemonėmis. Šildymas ir šaldymas – ar jie tikrai veiksmingi? Šalčio ir šilumos terapija dažnai yra naudojama patempimams, skausmui, patinimams ir kitoms traumoms gydyti. Anot vaistininkės, tinkamai pasitelktas šaltis arba šiluma gali sumažinti skausmą, padėti pažeistiems

Ilgalaikė automobilio nuoma, automobilio abonementas ar lizingas: patarimai verslui

Šiandien vis daugiau verslų sprendžia gana sudėtingą dilemą – ar transporto priemonę įsigyti ar nuomotis? Šiuo metu rinkoje susijusių paslaugų spektras išties platus. Tai gali būti ilgalaikė ir trumpalaikė automobilio nuoma, transporto priemonės lizingas, automobilių veiklos nuoma ar sparčiai populiarėjanti paslauga – automobilio nuoma su abonementu. Ekspertai nori atkreipti dėmesį, kad kiekvienas variantas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl prieš priimant galutinį sprendimą, reikėtų racionaliai įvertinti jums siūlomas galimybes. Daugiau galimybių pasirinkti Kiekvienas verslas ieško optimalaus sprendimo savo veiklai, todėl

Taip pat skaitykite