Įsteigta Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugija

Šią savaitę įsteigta Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugija. Jos nariais tapo 37 profesionalūs ugniagesiai gelbėtojai ir su panašia veiklos sritimi susiję žmonės. Draugijos įsteigimas – žingsnis savanorių ugniagesių komandų formavimo link.

Atviru balsavimu naujai įsteigtos Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugijos nariai išsirinko savo vadovus. Autoriaus nuotr.

Atviru balsavimu naujai įsteigtos Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugijos nariai išsirinko savo vadovus.
Autoriaus nuotr.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad visoje Lietuvoje numatoma steigti savanoriškas ugniagesių gelbėtojų komandas, kurios greičiausiai pakeis dabartines savivaldybių ugniagesių komandas. Kol kas tai nėra reglamentuota įstatymais, tačiau naujoji draugija taps tokių komandų steigimo pagrindu. Įsteigus Ugniagesių gelbėtojų draugiją, bus bandoma kaupti lėšas, pervedant dalį pajamų mokesčių bei labdaros ir panaudoti jas ugniagesių reikmėms. Taip pat atsiras galimybė artimiau bendradarbiauti su panašiomis draugijomis užsienyje ir gauti paramos iš ten. Valstybinės struktūros ugniagesiams gelbėtojams užmegzti bendradarbiavimo ryšius su užsienio kolegomis gerokai sudėtingiau dėl biurokratinių kliūčių.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpose vykusiame steigiamajame susirinkime į draugiją įstojo 37 žmonės. Draugijos pirmininku išrinktas skyrininkas Rimantas Mačijauskas, jo pavaduotoju bus ugniagesys gelbėtojas Ramūnas Žalgevičius. Sudaryta valdyba, kurios nariais tapo Romualdas Renčeliauskas, Saulius Šneideraitis ir Vytautas Lileikis.
Naujosios draugijos nariai parengė įstatų projektą, kuriuose numatyti draugijos tikslai: gerinti ugniagesių profesinį pasirengimą, darbo aplinkos kokybę, konsultuoti priešgaisrinės saugos klausimais, įsigyti draugijos tikslams įgyvendinti reikalingų priemonių, bendradarbiauti su giminingomis organizacijomis ir kuriant savanoriškas ugniagesių komandas, populiarinti savo profesiją, ginti draugijos narių teises bei teisėtus interesus.
Pasak R. Mačijausko, iki 1996 metų Šilutėje veikė ugniagesių savanorių draugija, tačiau pereinant prie visiškai profesionalios ugniagesių gelbėtojų veiklos savanorių neliko. Savanoriška ugniagesių gelbėtojų veikla Lietuvoje buvo populiari prieškario laikotarpiu, kai kurios komandos dirbo dar keletą metų po Antrojo pasaulinio karo. Kartu su profesionalais šiuo metu kovoti su ugnimi savanoriai padeda visoje Europoje, kaimyninėje Lenkijoje. Savanoriškos komandos veikia ir JAV.
Už darbą savanoriams nemokama, tačiau daugelyje šalių jiems teikiama papildomų socialinių garantijų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite