Įsteigta Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugija

Šią savaitę įsteigta Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugija. Jos nariais tapo 37 profesionalūs ugniagesiai gelbėtojai ir su panašia veiklos sritimi susiję žmonės. Draugijos įsteigimas – žingsnis savanorių ugniagesių komandų formavimo link.

Atviru balsavimu naujai įsteigtos Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugijos nariai išsirinko savo vadovus. Autoriaus nuotr.

Atviru balsavimu naujai įsteigtos Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugijos nariai išsirinko savo vadovus.
Autoriaus nuotr.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad visoje Lietuvoje numatoma steigti savanoriškas ugniagesių gelbėtojų komandas, kurios greičiausiai pakeis dabartines savivaldybių ugniagesių komandas. Kol kas tai nėra reglamentuota įstatymais, tačiau naujoji draugija taps tokių komandų steigimo pagrindu. Įsteigus Ugniagesių gelbėtojų draugiją, bus bandoma kaupti lėšas, pervedant dalį pajamų mokesčių bei labdaros ir panaudoti jas ugniagesių reikmėms. Taip pat atsiras galimybė artimiau bendradarbiauti su panašiomis draugijomis užsienyje ir gauti paramos iš ten. Valstybinės struktūros ugniagesiams gelbėtojams užmegzti bendradarbiavimo ryšius su užsienio kolegomis gerokai sudėtingiau dėl biurokratinių kliūčių.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpose vykusiame steigiamajame susirinkime į draugiją įstojo 37 žmonės. Draugijos pirmininku išrinktas skyrininkas Rimantas Mačijauskas, jo pavaduotoju bus ugniagesys gelbėtojas Ramūnas Žalgevičius. Sudaryta valdyba, kurios nariais tapo Romualdas Renčeliauskas, Saulius Šneideraitis ir Vytautas Lileikis.
Naujosios draugijos nariai parengė įstatų projektą, kuriuose numatyti draugijos tikslai: gerinti ugniagesių profesinį pasirengimą, darbo aplinkos kokybę, konsultuoti priešgaisrinės saugos klausimais, įsigyti draugijos tikslams įgyvendinti reikalingų priemonių, bendradarbiauti su giminingomis organizacijomis ir kuriant savanoriškas ugniagesių komandas, populiarinti savo profesiją, ginti draugijos narių teises bei teisėtus interesus.
Pasak R. Mačijausko, iki 1996 metų Šilutėje veikė ugniagesių savanorių draugija, tačiau pereinant prie visiškai profesionalios ugniagesių gelbėtojų veiklos savanorių neliko. Savanoriška ugniagesių gelbėtojų veikla Lietuvoje buvo populiari prieškario laikotarpiu, kai kurios komandos dirbo dar keletą metų po Antrojo pasaulinio karo. Kartu su profesionalais šiuo metu kovoti su ugnimi savanoriai padeda visoje Europoje, kaimyninėje Lenkijoje. Savanoriškos komandos veikia ir JAV.
Už darbą savanoriams nemokama, tačiau daugelyje šalių jiems teikiama papildomų socialinių garantijų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite