Įsteigta Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugija

Šią savaitę įsteigta Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugija. Jos nariais tapo 37 profesionalūs ugniagesiai gelbėtojai ir su panašia veiklos sritimi susiję žmonės. Draugijos įsteigimas – žingsnis savanorių ugniagesių komandų formavimo link.

Atviru balsavimu naujai įsteigtos Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugijos nariai išsirinko savo vadovus. Autoriaus nuotr.

Atviru balsavimu naujai įsteigtos Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugijos nariai išsirinko savo vadovus.
Autoriaus nuotr.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad visoje Lietuvoje numatoma steigti savanoriškas ugniagesių gelbėtojų komandas, kurios greičiausiai pakeis dabartines savivaldybių ugniagesių komandas. Kol kas tai nėra reglamentuota įstatymais, tačiau naujoji draugija taps tokių komandų steigimo pagrindu. Įsteigus Ugniagesių gelbėtojų draugiją, bus bandoma kaupti lėšas, pervedant dalį pajamų mokesčių bei labdaros ir panaudoti jas ugniagesių reikmėms. Taip pat atsiras galimybė artimiau bendradarbiauti su panašiomis draugijomis užsienyje ir gauti paramos iš ten. Valstybinės struktūros ugniagesiams gelbėtojams užmegzti bendradarbiavimo ryšius su užsienio kolegomis gerokai sudėtingiau dėl biurokratinių kliūčių.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpose vykusiame steigiamajame susirinkime į draugiją įstojo 37 žmonės. Draugijos pirmininku išrinktas skyrininkas Rimantas Mačijauskas, jo pavaduotoju bus ugniagesys gelbėtojas Ramūnas Žalgevičius. Sudaryta valdyba, kurios nariais tapo Romualdas Renčeliauskas, Saulius Šneideraitis ir Vytautas Lileikis.
Naujosios draugijos nariai parengė įstatų projektą, kuriuose numatyti draugijos tikslai: gerinti ugniagesių profesinį pasirengimą, darbo aplinkos kokybę, konsultuoti priešgaisrinės saugos klausimais, įsigyti draugijos tikslams įgyvendinti reikalingų priemonių, bendradarbiauti su giminingomis organizacijomis ir kuriant savanoriškas ugniagesių komandas, populiarinti savo profesiją, ginti draugijos narių teises bei teisėtus interesus.
Pasak R. Mačijausko, iki 1996 metų Šilutėje veikė ugniagesių savanorių draugija, tačiau pereinant prie visiškai profesionalios ugniagesių gelbėtojų veiklos savanorių neliko. Savanoriška ugniagesių gelbėtojų veikla Lietuvoje buvo populiari prieškario laikotarpiu, kai kurios komandos dirbo dar keletą metų po Antrojo pasaulinio karo. Kartu su profesionalais šiuo metu kovoti su ugnimi savanoriai padeda visoje Europoje, kaimyninėje Lenkijoje. Savanoriškos komandos veikia ir JAV.
Už darbą savanoriams nemokama, tačiau daugelyje šalių jiems teikiama papildomų socialinių garantijų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite