Įsteigta Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugija

Šią savaitę įsteigta Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugija. Jos nariais tapo 37 profesionalūs ugniagesiai gelbėtojai ir su panašia veiklos sritimi susiję žmonės. Draugijos įsteigimas – žingsnis savanorių ugniagesių komandų formavimo link.

Atviru balsavimu naujai įsteigtos Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugijos nariai išsirinko savo vadovus. Autoriaus nuotr.

Atviru balsavimu naujai įsteigtos Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugijos nariai išsirinko savo vadovus.
Autoriaus nuotr.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad visoje Lietuvoje numatoma steigti savanoriškas ugniagesių gelbėtojų komandas, kurios greičiausiai pakeis dabartines savivaldybių ugniagesių komandas. Kol kas tai nėra reglamentuota įstatymais, tačiau naujoji draugija taps tokių komandų steigimo pagrindu. Įsteigus Ugniagesių gelbėtojų draugiją, bus bandoma kaupti lėšas, pervedant dalį pajamų mokesčių bei labdaros ir panaudoti jas ugniagesių reikmėms. Taip pat atsiras galimybė artimiau bendradarbiauti su panašiomis draugijomis užsienyje ir gauti paramos iš ten. Valstybinės struktūros ugniagesiams gelbėtojams užmegzti bendradarbiavimo ryšius su užsienio kolegomis gerokai sudėtingiau dėl biurokratinių kliūčių.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpose vykusiame steigiamajame susirinkime į draugiją įstojo 37 žmonės. Draugijos pirmininku išrinktas skyrininkas Rimantas Mačijauskas, jo pavaduotoju bus ugniagesys gelbėtojas Ramūnas Žalgevičius. Sudaryta valdyba, kurios nariais tapo Romualdas Renčeliauskas, Saulius Šneideraitis ir Vytautas Lileikis.
Naujosios draugijos nariai parengė įstatų projektą, kuriuose numatyti draugijos tikslai: gerinti ugniagesių profesinį pasirengimą, darbo aplinkos kokybę, konsultuoti priešgaisrinės saugos klausimais, įsigyti draugijos tikslams įgyvendinti reikalingų priemonių, bendradarbiauti su giminingomis organizacijomis ir kuriant savanoriškas ugniagesių komandas, populiarinti savo profesiją, ginti draugijos narių teises bei teisėtus interesus.
Pasak R. Mačijausko, iki 1996 metų Šilutėje veikė ugniagesių savanorių draugija, tačiau pereinant prie visiškai profesionalios ugniagesių gelbėtojų veiklos savanorių neliko. Savanoriška ugniagesių gelbėtojų veikla Lietuvoje buvo populiari prieškario laikotarpiu, kai kurios komandos dirbo dar keletą metų po Antrojo pasaulinio karo. Kartu su profesionalais šiuo metu kovoti su ugnimi savanoriai padeda visoje Europoje, kaimyninėje Lenkijoje. Savanoriškos komandos veikia ir JAV.
Už darbą savanoriams nemokama, tačiau daugelyje šalių jiems teikiama papildomų socialinių garantijų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite