Įsteigta Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugija

Šią savaitę įsteigta Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugija. Jos nariais tapo 37 profesionalūs ugniagesiai gelbėtojai ir su panašia veiklos sritimi susiję žmonės. Draugijos įsteigimas – žingsnis savanorių ugniagesių komandų formavimo link.

Atviru balsavimu naujai įsteigtos Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugijos nariai išsirinko savo vadovus. Autoriaus nuotr.

Atviru balsavimu naujai įsteigtos Šilutės ugniagesių gelbėtojų draugijos nariai išsirinko savo vadovus.
Autoriaus nuotr.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad visoje Lietuvoje numatoma steigti savanoriškas ugniagesių gelbėtojų komandas, kurios greičiausiai pakeis dabartines savivaldybių ugniagesių komandas. Kol kas tai nėra reglamentuota įstatymais, tačiau naujoji draugija taps tokių komandų steigimo pagrindu. Įsteigus Ugniagesių gelbėtojų draugiją, bus bandoma kaupti lėšas, pervedant dalį pajamų mokesčių bei labdaros ir panaudoti jas ugniagesių reikmėms. Taip pat atsiras galimybė artimiau bendradarbiauti su panašiomis draugijomis užsienyje ir gauti paramos iš ten. Valstybinės struktūros ugniagesiams gelbėtojams užmegzti bendradarbiavimo ryšius su užsienio kolegomis gerokai sudėtingiau dėl biurokratinių kliūčių.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpose vykusiame steigiamajame susirinkime į draugiją įstojo 37 žmonės. Draugijos pirmininku išrinktas skyrininkas Rimantas Mačijauskas, jo pavaduotoju bus ugniagesys gelbėtojas Ramūnas Žalgevičius. Sudaryta valdyba, kurios nariais tapo Romualdas Renčeliauskas, Saulius Šneideraitis ir Vytautas Lileikis.
Naujosios draugijos nariai parengė įstatų projektą, kuriuose numatyti draugijos tikslai: gerinti ugniagesių profesinį pasirengimą, darbo aplinkos kokybę, konsultuoti priešgaisrinės saugos klausimais, įsigyti draugijos tikslams įgyvendinti reikalingų priemonių, bendradarbiauti su giminingomis organizacijomis ir kuriant savanoriškas ugniagesių komandas, populiarinti savo profesiją, ginti draugijos narių teises bei teisėtus interesus.
Pasak R. Mačijausko, iki 1996 metų Šilutėje veikė ugniagesių savanorių draugija, tačiau pereinant prie visiškai profesionalios ugniagesių gelbėtojų veiklos savanorių neliko. Savanoriška ugniagesių gelbėtojų veikla Lietuvoje buvo populiari prieškario laikotarpiu, kai kurios komandos dirbo dar keletą metų po Antrojo pasaulinio karo. Kartu su profesionalais šiuo metu kovoti su ugnimi savanoriai padeda visoje Europoje, kaimyninėje Lenkijoje. Savanoriškos komandos veikia ir JAV.
Už darbą savanoriams nemokama, tačiau daugelyje šalių jiems teikiama papildomų socialinių garantijų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite