Išskirtinis simfoninės muzikos koncertas Šilutėje

Rugpjūčio 11-osios, trečiadienio pavakarę, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambės klasikinė muzika. Čia koncertuos Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras, kitaip dar vadinami „Simfukai”.

Kolektyvas yra surengęs daugiau nei 200 koncertų, koncertavo visose pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse, Lietuvos acionalinės filharmonijos, Nacionalinio operos ir baleto teatro scenose, dalyvavo ne viename tarptautiniame projekte, koncertavo su įžymiausiais Lietuvos solistais, dirigentais, instrumentalistais.

Surengtos ir ne vienos gastrolės užsienyje – koncertuota Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Latvijoje,  iš visur parsivežami tik puikiausi publikos atsiliepimai, spaudos įvertinimai. Neseniai Belgijoje vykusių orkestro gastrolių pasirodymus belgų publika pavadino „triumfališkais“.

Jaunatviška energija trykštantis kolektyvas savo koncertuose geba nustebinti  žiūrovus bei muzikos profesionalus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu.

Prieš keletą metų orkestras buvo pakviestas tapti asocijuotuoju Europos tarptautinės orkestrų federacijos nariu.

Praėjusieji metai nors ir buvo kiek sukaustę orkestro koncertinę veiklą, tačiau dosnūs tarptautiniu bei savo šalies dėmesiu. Orkestras, atrankoje nugalėjęs dar 76 konkurentus,  buvo pakviestas dalyvauti Prancūzijoje vyksiančiame Tarptautiniame  Belforto festivalyje, Lietuvoje „Simfukai“ buvo nominuoti ir laimėjo Lietuvos Muzikų sąjungos įsteigtą „Auksinio disko“ apdovanojimą.

Kolektyve groja per 70 jaunųjų artistų. Orkestro unikalumas ir išskirtinumas slypi jo narių amžiuje. Tai vaikai ir jaunimas. Jauniausiam artistui vos 10 metų. Nepaisant to, su vadovų pagalba šiems vaikams paklūsta kone bet kuri klasikos šedevrų partitūra. Orkestrui diriguoja ilgametis jo bei Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas, tarptautinio  G. Fittelberg‘o tarptautinio konkurso laureatas, jaunas ir ambicingas dirigentas Modestas Barkauskas.

Kolektyvo vadovai – didžiųjų Lietuvos simfoninių orkestrų muzikantai bei Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pedagogai A. Alenskas, J. Armonas, E. Ramelis, V. Pocius, M. Kavaliauskas, A. Alenskaitė, D. Jovaiša bei E. Stanelis (beje, pastarieji du – buvę šilutiškiai). Nuolatos ir sistemingai dirbdamas kolektyvas pelnė ne tik Lietuvos muzikinės visuomenės pripažinimą, bet ir tapo tikrai išskirtiniu Lietuvos jaunimo kultūros reiškiniu.

„Simfukai“ jau yra koncertavę Šilutėje 2017m. vasarą kaip „Kintai Arts“ festivalio dalyviai. Tąkart, savo muzikavimu jie nustebino ne vieną apsilankiusį koncerte. Publika dar ilgai kalbėjo apie tikra muzikos puota virtusį nuostabų koncertą.

Ir šįkart „Simfukai“ žada šilutiškiams pristatyti išties įspūdingą programą, kurioje skambės didžiųjų klasikų W. A. Mozart, G. Verdi, A. Dvorak, J. Massenet, E. Elgar, G. Bizet, Ch. Gounod ir kitų autorių muzikos perlai.

Tad nepraleiskime  progos apsilankyti išskirtiniame renginyje ir trečiadienio pavakarę pabūti ypatingoje aplinkoje, kupinoje muzikos!

Susitikime 17.30 val., Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Koncertas viešas, įėjimas nemokamas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite