Išskirtinis simfoninės muzikos koncertas Šilutėje

Rugpjūčio 11-osios, trečiadienio pavakarę, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambės klasikinė muzika. Čia koncertuos Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras, kitaip dar vadinami „Simfukai”.

Kolektyvas yra surengęs daugiau nei 200 koncertų, koncertavo visose pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse, Lietuvos acionalinės filharmonijos, Nacionalinio operos ir baleto teatro scenose, dalyvavo ne viename tarptautiniame projekte, koncertavo su įžymiausiais Lietuvos solistais, dirigentais, instrumentalistais.

Surengtos ir ne vienos gastrolės užsienyje – koncertuota Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Latvijoje,  iš visur parsivežami tik puikiausi publikos atsiliepimai, spaudos įvertinimai. Neseniai Belgijoje vykusių orkestro gastrolių pasirodymus belgų publika pavadino „triumfališkais“.

Jaunatviška energija trykštantis kolektyvas savo koncertuose geba nustebinti  žiūrovus bei muzikos profesionalus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu.

Prieš keletą metų orkestras buvo pakviestas tapti asocijuotuoju Europos tarptautinės orkestrų federacijos nariu.

Praėjusieji metai nors ir buvo kiek sukaustę orkestro koncertinę veiklą, tačiau dosnūs tarptautiniu bei savo šalies dėmesiu. Orkestras, atrankoje nugalėjęs dar 76 konkurentus,  buvo pakviestas dalyvauti Prancūzijoje vyksiančiame Tarptautiniame  Belforto festivalyje, Lietuvoje „Simfukai“ buvo nominuoti ir laimėjo Lietuvos Muzikų sąjungos įsteigtą „Auksinio disko“ apdovanojimą.

Kolektyve groja per 70 jaunųjų artistų. Orkestro unikalumas ir išskirtinumas slypi jo narių amžiuje. Tai vaikai ir jaunimas. Jauniausiam artistui vos 10 metų. Nepaisant to, su vadovų pagalba šiems vaikams paklūsta kone bet kuri klasikos šedevrų partitūra. Orkestrui diriguoja ilgametis jo bei Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas, tarptautinio  G. Fittelberg‘o tarptautinio konkurso laureatas, jaunas ir ambicingas dirigentas Modestas Barkauskas.

Kolektyvo vadovai – didžiųjų Lietuvos simfoninių orkestrų muzikantai bei Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pedagogai A. Alenskas, J. Armonas, E. Ramelis, V. Pocius, M. Kavaliauskas, A. Alenskaitė, D. Jovaiša bei E. Stanelis (beje, pastarieji du – buvę šilutiškiai). Nuolatos ir sistemingai dirbdamas kolektyvas pelnė ne tik Lietuvos muzikinės visuomenės pripažinimą, bet ir tapo tikrai išskirtiniu Lietuvos jaunimo kultūros reiškiniu.

„Simfukai“ jau yra koncertavę Šilutėje 2017m. vasarą kaip „Kintai Arts“ festivalio dalyviai. Tąkart, savo muzikavimu jie nustebino ne vieną apsilankiusį koncerte. Publika dar ilgai kalbėjo apie tikra muzikos puota virtusį nuostabų koncertą.

Ir šįkart „Simfukai“ žada šilutiškiams pristatyti išties įspūdingą programą, kurioje skambės didžiųjų klasikų W. A. Mozart, G. Verdi, A. Dvorak, J. Massenet, E. Elgar, G. Bizet, Ch. Gounod ir kitų autorių muzikos perlai.

Tad nepraleiskime  progos apsilankyti išskirtiniame renginyje ir trečiadienio pavakarę pabūti ypatingoje aplinkoje, kupinoje muzikos!

Susitikime 17.30 val., Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Koncertas viešas, įėjimas nemokamas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgąjį savaitgalį policija sustiprino greičio ir blaivumo kontrolę.

Ilgąjį savaitgalį, rugpjūčio 12-15 d., Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai keliuose vykdė sustiprintą leistino greičio kontrolę, tikrino vairuotojų blaivumą. Patruliuojantys pareigūnai, keliuose užfiksavo 32 transporto priemonių leistino greičio viršijimo atvejus (Tauragės mieste ir rajone – 17; Šilalėje – 5; Šilutėje – 8; Pagėgių savivaldybėje – 2). Nustatyta atvejų, kai leistinas greitis buvo viršytas daugiau kaip 50 km/val. Šilutės rajone 51-erių vyras automobiliu BMW važiavo 162 km/h greičiu, maksimalų leistiną greitį viršydamas 90 km/h greitį. Kitas 48-erių vyras kelyje Vilnius

Policija tiria galimą žmogžudystę

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Į Šilutės rajono policijos komisariatą kreipėsi vyras, gim. 1949 m., dėl suklastotos pirkimo-pardavimo sutarties perkant automobilį „Subaru Forester“. Sutartyje įrašyti klaidingi pardavėjo duomenys. Rugpjūčio 10 d. Vilkyčių k., Saugų sen., pažįstami asmenys sukėlė fizinį skausmą nepilnametei, gim. 2005 m., ir iš jos pavogė telefoną „Huawei I6“. Rugpjūčio 11-12 d. Petrelių k., Saugų sen., nenustatyti asmenys iš traktorių bakų, kurie priklausė moteriai, gim. 1995 m., pavogė 150 litrų žymėto dyzelino. Nuostolis 210 eurų.

Kvepalų rinkiniai. Savybės, kurias labiausiai vertina pirkėjai

Kvepalai naudojami įvairiais atvejais: kasdien, laisvalaikiu ar išskirtinėmis progomis. Ir kiekvienam iš šių atvejų dažniausiai tinka skirtingi aromatai. Todėl labai populiaru rinktis kvepalų rinkinius, kuriuos gali sudaryti trijų, keturių, šešių ar daugiau skirtingų kvepalų buteliukai. Kvepalų rinkiniai gali būti vyriški, moteriški arba universalūs (unisex). Talpa irgi gali būti įvairi – nuo 2 ml iki 10 ml. Tai galima laikyti privalumu – tokius kvepalus paprasta vežtis į kelionę ar nuolat patogiai nešiotis rankinėje, vežiotis automobilyje. Bet šios priežastys ne vienintelės, kodėl

Kas yra nagų ir odelių aliejus?

Nagų aliejus skirtas nuolatinei nagų priežiūrai po higieninės grožio procedūros. Šis produktas minkština odeles ir neleidžia joms šerpetoti. Rekomenduojama aliejus nagams ir odelėms naudoti reguliariai tam, kad būtų skatinamas sveikų nagų augimas ir užtikrinama puiki nagų ir odelių išvaizda. Šie aliejai taip pat būna papildyti įvairiais vitaminais, kurie lėtina senėjimo procesą bei saugo ląsteles nuo sužalojimo. Kada naudoti aliejų? Nagų odelės yra pakankamai kietos, tad atliekant higieninę grožio procedūrą, jas pirmiausia reikia atstumti jas apelsinmedžio lazdele, o vėliau nukirpti nagų

Taip pat skaitykite