Išskirtinis simfoninės muzikos koncertas Šilutėje

Rugpjūčio 11-osios, trečiadienio pavakarę, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambės klasikinė muzika. Čia koncertuos Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras, kitaip dar vadinami „Simfukai”.

Kolektyvas yra surengęs daugiau nei 200 koncertų, koncertavo visose pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse, Lietuvos acionalinės filharmonijos, Nacionalinio operos ir baleto teatro scenose, dalyvavo ne viename tarptautiniame projekte, koncertavo su įžymiausiais Lietuvos solistais, dirigentais, instrumentalistais.

Surengtos ir ne vienos gastrolės užsienyje – koncertuota Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Latvijoje,  iš visur parsivežami tik puikiausi publikos atsiliepimai, spaudos įvertinimai. Neseniai Belgijoje vykusių orkestro gastrolių pasirodymus belgų publika pavadino „triumfališkais“.

Jaunatviška energija trykštantis kolektyvas savo koncertuose geba nustebinti  žiūrovus bei muzikos profesionalus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu.

Prieš keletą metų orkestras buvo pakviestas tapti asocijuotuoju Europos tarptautinės orkestrų federacijos nariu.

Praėjusieji metai nors ir buvo kiek sukaustę orkestro koncertinę veiklą, tačiau dosnūs tarptautiniu bei savo šalies dėmesiu. Orkestras, atrankoje nugalėjęs dar 76 konkurentus,  buvo pakviestas dalyvauti Prancūzijoje vyksiančiame Tarptautiniame  Belforto festivalyje, Lietuvoje „Simfukai“ buvo nominuoti ir laimėjo Lietuvos Muzikų sąjungos įsteigtą „Auksinio disko“ apdovanojimą.

Kolektyve groja per 70 jaunųjų artistų. Orkestro unikalumas ir išskirtinumas slypi jo narių amžiuje. Tai vaikai ir jaunimas. Jauniausiam artistui vos 10 metų. Nepaisant to, su vadovų pagalba šiems vaikams paklūsta kone bet kuri klasikos šedevrų partitūra. Orkestrui diriguoja ilgametis jo bei Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas, tarptautinio  G. Fittelberg‘o tarptautinio konkurso laureatas, jaunas ir ambicingas dirigentas Modestas Barkauskas.

Kolektyvo vadovai – didžiųjų Lietuvos simfoninių orkestrų muzikantai bei Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pedagogai A. Alenskas, J. Armonas, E. Ramelis, V. Pocius, M. Kavaliauskas, A. Alenskaitė, D. Jovaiša bei E. Stanelis (beje, pastarieji du – buvę šilutiškiai). Nuolatos ir sistemingai dirbdamas kolektyvas pelnė ne tik Lietuvos muzikinės visuomenės pripažinimą, bet ir tapo tikrai išskirtiniu Lietuvos jaunimo kultūros reiškiniu.

„Simfukai“ jau yra koncertavę Šilutėje 2017m. vasarą kaip „Kintai Arts“ festivalio dalyviai. Tąkart, savo muzikavimu jie nustebino ne vieną apsilankiusį koncerte. Publika dar ilgai kalbėjo apie tikra muzikos puota virtusį nuostabų koncertą.

Ir šįkart „Simfukai“ žada šilutiškiams pristatyti išties įspūdingą programą, kurioje skambės didžiųjų klasikų W. A. Mozart, G. Verdi, A. Dvorak, J. Massenet, E. Elgar, G. Bizet, Ch. Gounod ir kitų autorių muzikos perlai.

Tad nepraleiskime  progos apsilankyti išskirtiniame renginyje ir trečiadienio pavakarę pabūti ypatingoje aplinkoje, kupinoje muzikos!

Susitikime 17.30 val., Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Koncertas viešas, įėjimas nemokamas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite