Įspūdžiai iš jubiliejinės IFLA konferencijos

Rugpjūtį Lione (Prancūzija) įvyko kasmetinis pasaulinis bibliotekininkystės ir informacijos kongresas, 80-oji Tarptautinė bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) generalinė konferencija ir asamblėja, kurios tema – „Bibliotekos, piliečiai, visuomenė: žinių santaka“ („Libraries, Citizens, Societies: Confeluense for Knowledge“).

Su buvusia IFLA prezidente Ellen Tise.

Su Lietuvos bibliotekininkų delegacija į Prancūziją vyko ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkė Sandra Jablonskienė.
Sandra Jablonskienė reprezentavo Pamario kraštą, jo žinių ir informacijos įgūdžių kultūrą, pristatė stendinį pranešimą „Žinių santaka: žaidžiame biblioteką“, kuriuo pristatyti nauji F. Bajoraičio viešosios bibliotekos veiklos moduliai: skaitymo skatinimo akcijos viešosiose Šilutės krašto erdvėse, lyderiaujanti partnerystė, reprezentaciniai žinių lygos-turnyrai, kaip vieni efektyviausių žinijos įvertinimo instrumentų.

Lionas – trečias pagal dydį Prancūzijos miestas, esantis šalies Rytuose. Kartu su priemiesčiais ir gretimais miestais Lionas (per 4 mln. gyventojų) suformuoja antrą didžiausią po Paryžiaus metropolio teritoriją Prancūzijoje. 1998 m. Lionas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Konferencija vyko moderniame Liono konferencijų centre, kurio plotas siekia iki 25 tūkst. kv. m, jame telpa apie 19 tūkst. žmonių. Šiame centre yra daugybė modernių technologijų, trys amfiteatrai, įrengtos vietos parodoms, 26 konferencijų salės. Tai „miestas mieste“, kurį sukūrė įžymus italų architektas Renzo Piano.
Prieš IFLA atidarymą įvyko sesija, skirta kolegoms, dalyvavusiems konferencijoje pirmą kartą. Visi „naujokai“ turėjo progą susitikti vienoje konferencijų salėje ir pabendrauti. Jie buvo skatinami kalbėtis profesiniais klausimais, bendrauti, atrasti naujų draugų, partnerių, užmegzti tarptautines pažintis, keistis patirtimi, nuomonėmis, pateikti savo idėjas.
Buvusi IFLA prezidentė Ellen Tise (2009-2011 m.), drąsindama naujokus, teigė, kad būtent šių konferencijų metu susipažino su daugeliu žmonių, kalbančių įvairiomis kalbomis, besilaikančių skirtingų tradicijų, tačiau norinčių keistis savo patirtimi ir mokytis iš kitų. Ji pasakojo, kaip ji fotografuodavosi su IFLA prezidentais, kol pati tapo prezidente. Baigdama savo kalbą Ellen Tise pašmaikštavo, kad ji nieko prieš, jei visi, norintys kaupti nuotraukas su IFLA prezidentais, nusifotografuos su ja…
Į konferenciją suvažiavo per 4 tūkstančius bibliotekininkų iš įvairių pasaulio kampelių. Nemažai renginių buvo skirta bibliotekos ir bibliotekininko vaidmeniui šiuolaikiniame skaitmeninės informacijos, naujų technologijų amžiuje. Kalbėta informacijos prieinamumo ir jos atvirumo visiems vartotojams temomis.
Nemažai dėmesio buvo skirta architektūriniams bibliotekų projektams, pastatų pritaikymui kolekcijoms ir neįgaliųjų bei specialiųjų poreikių turintiems skaitytojams. Viso pasaulio bibliotekininkai diskutavo apie bibliotekų specialistų kompetencijas, kvalifikacijos ugdymą, jų galimybes ir naujus iššūkius, aptarė privatumo ir duomenų apsaugos klausimus, skaitmeninimą, apžvelgė nuveiktus darbus.
Konferencijoje priimta Liono deklaracija dėl teisės į informaciją ir plėtrą (Lyon Declaration on Access to Information and Development). Šios deklaracijos tikslas – patvirtinti įsipareigojimus 2015 m. Jungtinių Tautų Tvaraus vystymosi tikslų programoje, siekiant užtikrinti kiekvieno žmogaus teisę į prieigą, naudojimąsi ir dalijimąsi informacija, kuri yra būtina skatinant tvarią plėtrą, atstovaujant demokratinėms visuomenėms.
IFLA konferencijos atidarymo popietę buvo pristatyti įvairių kompanijų, bibliotekų, valstybinių institucijų bei leidėjų stendai. Demonstruotos naujausios technologijos, kurias gali savo veikloje taikyti bibliotekininkai. Naujausiomis technologijomis susidomėję konferencijos dalyviai galėjo pabendrauti su parodos dalyviais, aptarti bendradarbiavimo sąlygas, užmegzti kontaktus.
Dalyvavimas IFLA konferencijoje suteikia galimybę įgyti tarptautinės patirties, pamatyti reikšmingiausius atliktus darbus, bibliotekų veikloje taikomas naujoves bei šiuolaikines skaitmenines technologijas.
Informacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite