Įspūdingi Ingos tortai ir gebėjimas džiaugtis gyvenimu

Apie šilutiškės Ingos Balsienės pomėgį kepti ir dekoruoti įspūdingus tortus žino ir jos draugai, ir giminės. Ingos tortai – tikri meno kūriniai. Pirmiausia sužavi išvaizda, paskui – ir skoniu. Išmoningų tortų Inga dovanoja savo draugams ar giminėms, jų gimtadienių ir kitų išskirtinių švenčių progomis.

Inga Balsienė su savo augintiniais.

Temą padiktuoja žmonės
Kokia bus torto dekoracija, priklauso nuo to, kam jis bus skirtas. Pasak Ingos, rinkdamasi kepinio temą svarbiausia žmogaus, kuriam dovanos tortą, asmenybė, pomėgiai. Anot pačios Ingos, todėl savo pomėgio ji negalėtų paversti verslu. Kulinariniais šedevrais lepinanti savo gimines ir draugus Inga džiaugiasi, kad net suaugusieji, priimdami netikėtos formos dovanojamą tortą, džiūgauja kaip vaikai.
Daug laiko lipdiniams
Ingos pomėgis atsiskleidė dar paauglystėje. Tuo metu populiarius tortus „Medučius“ kepė Ingos mama. Talkindama mamai savarankiškai tortą kepti pradėjo ir Inga.
Vartant Ingos albumą, kuriame daugybė nuotraukų su įspūdingais tortais, neįmanoma nesistebėti. Glazūruotais lipdiniais papuošti Ingos tortai stebina darbo kruopštumu ir subtilumu. Inga sako, kad iškepti tortą nėra sudėtinga. Tačiau padaryti lipdinius užtrunka net visą dieną. Taip įsijaučianti į kūrybą, kad šeima lieka be pietų – turi būti sotūs sumuštiniais.
Mamai talkina ir sūnūs – aštuoniolikmetis Egidijus išplaka baltymus iki standžių putų, torto kepti atskuba ir aštuonmetis Mantas. Kokios formos bus tortas, kaip jį dekoruos Ingai „pašnibžda“ pats žmogus, teisingiau, žmogaus, kuriam ji kepa tortą, pomėgiai, jo charakteris.
Inga rodo nuotrauką ir pasakoja: „Karališko būdo draugei gimtadienio proga iškepiau ir sulipdžiau trijų aukštų karališką tortą. Dekoravau pastelinių spalvų rožių žiedais ir auksinių ornamentų lipdiniais. Tortą Evijos krikštynoms papuošiau mažų batelių pora ir romantiškos suknelės iš širdelių su karoliukais lipdiniais“.
Vaikų tortai – automobiliai, Barbės…
Vaikai – didžiausi smaližiai. Tačiau jie „valgo“ ir akimis. Ingos tortai jiems tikriausia gimtadienio staigmena. Ingai visada smagu matyti vaikų emocijas. Jie ir tyrinėja, ir krykštauja, matydami ant torto savo pamėgtų animacinių filmų herojus. Jei berniukas domisi mašinomis, jam kepa tortinį automobilį, mergaitei, mėgstančiai žaisti su lėlėmis, tortą Barbę. Gerai pažįstanti giminaičių vaikus, jų polinkius atspindi torto puošyboje.
Vilkikas ant torto
Inga savo mylimos sesės gimtadieniui iškepė tortą, dekoruotą jos pomėgio motyvais. Daug laiko skiriančiai sodui ir daržui, ant torto sukūrė sodo-daržo ir poilsio erdvių kompoziciją – balta tvora apjuostame sode gėles prižiūrinti sesuo. Kitame kampe nulipdytas daržas su kopūstų, morkų lysvėmis. Dar tolėliau – baltas fotelis, skėtis nuo saulės, stalelis…
70-ojo jubiliejaus proga keliauti mėgstančiai poniai tortą papuošė kelionių aksesuarais: lagaminu ir rankine. Vilkiko vairuotojo jubiliejui iškepė tortą-vilkiką, vežantį lengvuosius automobilius… Jubiliatas savo svečiams surengė aukcioną. Gimtadienio, kurio šventėje teko nusipirkti burnoje tirpstantį kąsnį – automobilio kėbulą, ratą, veidrodėlį ar kitą mašinos dalį – neįmanoma pamiršti.
Ingos tortų pagrindas – biskvitas. Jį kepti išmoko dirbdama Italijoje. Slaugydama italę senolę iš jos marčios sužinojo biskvito receptą. Stebėjusi, kaip ruošiama tešla, Inga suprato svarbią biskvito gaminimo paslaptį. Ta paslaptis – kiaušiniuose. Baltymą su cukrumi reikia išplakti iki standžių putų, tik tada sukrėsti trynius, suberti miltus, pridėti kepimo miltelių. Dešimčiai kiaušinių beriama maždaug pusė šaukštelio kepimo miltelių.
Dekoruoti tortai – ne vienintelis Ingos pomėgis. Namus puošia jos tapyti paveikslai, o liūdėti neleidžia Jorkšyro veislės šuniukai. Bendraudamas su Inga netrukus supranti, kad jauna moteris mokanti džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, tuo užkrečia ir kitus.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite