Įspūdingi Ingos tortai ir gebėjimas džiaugtis gyvenimu

Apie šilutiškės Ingos Balsienės pomėgį kepti ir dekoruoti įspūdingus tortus žino ir jos draugai, ir giminės. Ingos tortai – tikri meno kūriniai. Pirmiausia sužavi išvaizda, paskui – ir skoniu. Išmoningų tortų Inga dovanoja savo draugams ar giminėms, jų gimtadienių ir kitų išskirtinių švenčių progomis.

Inga Balsienė su savo augintiniais.

Temą padiktuoja žmonės
Kokia bus torto dekoracija, priklauso nuo to, kam jis bus skirtas. Pasak Ingos, rinkdamasi kepinio temą svarbiausia žmogaus, kuriam dovanos tortą, asmenybė, pomėgiai. Anot pačios Ingos, todėl savo pomėgio ji negalėtų paversti verslu. Kulinariniais šedevrais lepinanti savo gimines ir draugus Inga džiaugiasi, kad net suaugusieji, priimdami netikėtos formos dovanojamą tortą, džiūgauja kaip vaikai.
Daug laiko lipdiniams
Ingos pomėgis atsiskleidė dar paauglystėje. Tuo metu populiarius tortus „Medučius“ kepė Ingos mama. Talkindama mamai savarankiškai tortą kepti pradėjo ir Inga.
Vartant Ingos albumą, kuriame daugybė nuotraukų su įspūdingais tortais, neįmanoma nesistebėti. Glazūruotais lipdiniais papuošti Ingos tortai stebina darbo kruopštumu ir subtilumu. Inga sako, kad iškepti tortą nėra sudėtinga. Tačiau padaryti lipdinius užtrunka net visą dieną. Taip įsijaučianti į kūrybą, kad šeima lieka be pietų – turi būti sotūs sumuštiniais.
Mamai talkina ir sūnūs – aštuoniolikmetis Egidijus išplaka baltymus iki standžių putų, torto kepti atskuba ir aštuonmetis Mantas. Kokios formos bus tortas, kaip jį dekoruos Ingai „pašnibžda“ pats žmogus, teisingiau, žmogaus, kuriam ji kepa tortą, pomėgiai, jo charakteris.
Inga rodo nuotrauką ir pasakoja: „Karališko būdo draugei gimtadienio proga iškepiau ir sulipdžiau trijų aukštų karališką tortą. Dekoravau pastelinių spalvų rožių žiedais ir auksinių ornamentų lipdiniais. Tortą Evijos krikštynoms papuošiau mažų batelių pora ir romantiškos suknelės iš širdelių su karoliukais lipdiniais“.
Vaikų tortai – automobiliai, Barbės…
Vaikai – didžiausi smaližiai. Tačiau jie „valgo“ ir akimis. Ingos tortai jiems tikriausia gimtadienio staigmena. Ingai visada smagu matyti vaikų emocijas. Jie ir tyrinėja, ir krykštauja, matydami ant torto savo pamėgtų animacinių filmų herojus. Jei berniukas domisi mašinomis, jam kepa tortinį automobilį, mergaitei, mėgstančiai žaisti su lėlėmis, tortą Barbę. Gerai pažįstanti giminaičių vaikus, jų polinkius atspindi torto puošyboje.
Vilkikas ant torto
Inga savo mylimos sesės gimtadieniui iškepė tortą, dekoruotą jos pomėgio motyvais. Daug laiko skiriančiai sodui ir daržui, ant torto sukūrė sodo-daržo ir poilsio erdvių kompoziciją – balta tvora apjuostame sode gėles prižiūrinti sesuo. Kitame kampe nulipdytas daržas su kopūstų, morkų lysvėmis. Dar tolėliau – baltas fotelis, skėtis nuo saulės, stalelis…
70-ojo jubiliejaus proga keliauti mėgstančiai poniai tortą papuošė kelionių aksesuarais: lagaminu ir rankine. Vilkiko vairuotojo jubiliejui iškepė tortą-vilkiką, vežantį lengvuosius automobilius… Jubiliatas savo svečiams surengė aukcioną. Gimtadienio, kurio šventėje teko nusipirkti burnoje tirpstantį kąsnį – automobilio kėbulą, ratą, veidrodėlį ar kitą mašinos dalį – neįmanoma pamiršti.
Ingos tortų pagrindas – biskvitas. Jį kepti išmoko dirbdama Italijoje. Slaugydama italę senolę iš jos marčios sužinojo biskvito receptą. Stebėjusi, kaip ruošiama tešla, Inga suprato svarbią biskvito gaminimo paslaptį. Ta paslaptis – kiaušiniuose. Baltymą su cukrumi reikia išplakti iki standžių putų, tik tada sukrėsti trynius, suberti miltus, pridėti kepimo miltelių. Dešimčiai kiaušinių beriama maždaug pusė šaukštelio kepimo miltelių.
Dekoruoti tortai – ne vienintelis Ingos pomėgis. Namus puošia jos tapyti paveikslai, o liūdėti neleidžia Jorkšyro veislės šuniukai. Bendraudamas su Inga netrukus supranti, kad jauna moteris mokanti džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, tuo užkrečia ir kitus.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 694

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo balandžio 20 dienos draudžiama žvejoti karšius

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose žvejoti karšius (išskyrus karšių žvejybą polderiuose). Karšių žvejyba draudžiama iki gegužės 20 d. „Kaip ir kiekvienais metais, norime atkreipti žvejų dėmesį, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas žvejoti karšius. Aplinkosaugininkai ypatingą dėmesį skirs tiems ruožams, kuriuose yra pagrindinės šių žuvų nerštavietės“, – teigė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas. Pasak aplinkosaugininko, karšiai – viena gausiausių žuvų populiacijų. Tai vyraujanti Kuršių

Kaip ministras siūlo išvalyti marias ir pajūrį?

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Siekdami išvalyti upes ir ežerus, marias ir pajūrį, turime stipriau reglamentuoti mineralinių trąšų naudojimą. „Lietuvoje reikėtų organizuoti ne tik mineralinių trąšų apskaitą, bet apskritai nusistatyti kitą prioritetą – mineralines trąšas keisti mėšlo grąžinimu į dirvą“, – mano aplinkos ministras. Tokią perspektyvą mažinant žemės ūkio sukuriamą taršą jis išreiškė penktadienį susitikęs su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos koalicija“, kuri ministrui išreiškė trąšų naudojimo ir taršos jomis monitoringo būtinybę. „Mėšlo naudojimas yra ypač griežtai reglamentuotas, o mineralinės trąšos ne – tai absurdiška. Mineralinėms

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Taip pat skaitykite