Įspūdingi Ingos tortai ir gebėjimas džiaugtis gyvenimu

Apie šilutiškės Ingos Balsienės pomėgį kepti ir dekoruoti įspūdingus tortus žino ir jos draugai, ir giminės. Ingos tortai – tikri meno kūriniai. Pirmiausia sužavi išvaizda, paskui – ir skoniu. Išmoningų tortų Inga dovanoja savo draugams ar giminėms, jų gimtadienių ir kitų išskirtinių švenčių progomis.

Inga Balsienė su savo augintiniais.

Temą padiktuoja žmonės
Kokia bus torto dekoracija, priklauso nuo to, kam jis bus skirtas. Pasak Ingos, rinkdamasi kepinio temą svarbiausia žmogaus, kuriam dovanos tortą, asmenybė, pomėgiai. Anot pačios Ingos, todėl savo pomėgio ji negalėtų paversti verslu. Kulinariniais šedevrais lepinanti savo gimines ir draugus Inga džiaugiasi, kad net suaugusieji, priimdami netikėtos formos dovanojamą tortą, džiūgauja kaip vaikai.
Daug laiko lipdiniams
Ingos pomėgis atsiskleidė dar paauglystėje. Tuo metu populiarius tortus „Medučius“ kepė Ingos mama. Talkindama mamai savarankiškai tortą kepti pradėjo ir Inga.
Vartant Ingos albumą, kuriame daugybė nuotraukų su įspūdingais tortais, neįmanoma nesistebėti. Glazūruotais lipdiniais papuošti Ingos tortai stebina darbo kruopštumu ir subtilumu. Inga sako, kad iškepti tortą nėra sudėtinga. Tačiau padaryti lipdinius užtrunka net visą dieną. Taip įsijaučianti į kūrybą, kad šeima lieka be pietų – turi būti sotūs sumuštiniais.
Mamai talkina ir sūnūs – aštuoniolikmetis Egidijus išplaka baltymus iki standžių putų, torto kepti atskuba ir aštuonmetis Mantas. Kokios formos bus tortas, kaip jį dekoruos Ingai „pašnibžda“ pats žmogus, teisingiau, žmogaus, kuriam ji kepa tortą, pomėgiai, jo charakteris.
Inga rodo nuotrauką ir pasakoja: „Karališko būdo draugei gimtadienio proga iškepiau ir sulipdžiau trijų aukštų karališką tortą. Dekoravau pastelinių spalvų rožių žiedais ir auksinių ornamentų lipdiniais. Tortą Evijos krikštynoms papuošiau mažų batelių pora ir romantiškos suknelės iš širdelių su karoliukais lipdiniais“.
Vaikų tortai – automobiliai, Barbės…
Vaikai – didžiausi smaližiai. Tačiau jie „valgo“ ir akimis. Ingos tortai jiems tikriausia gimtadienio staigmena. Ingai visada smagu matyti vaikų emocijas. Jie ir tyrinėja, ir krykštauja, matydami ant torto savo pamėgtų animacinių filmų herojus. Jei berniukas domisi mašinomis, jam kepa tortinį automobilį, mergaitei, mėgstančiai žaisti su lėlėmis, tortą Barbę. Gerai pažįstanti giminaičių vaikus, jų polinkius atspindi torto puošyboje.
Vilkikas ant torto
Inga savo mylimos sesės gimtadieniui iškepė tortą, dekoruotą jos pomėgio motyvais. Daug laiko skiriančiai sodui ir daržui, ant torto sukūrė sodo-daržo ir poilsio erdvių kompoziciją – balta tvora apjuostame sode gėles prižiūrinti sesuo. Kitame kampe nulipdytas daržas su kopūstų, morkų lysvėmis. Dar tolėliau – baltas fotelis, skėtis nuo saulės, stalelis…
70-ojo jubiliejaus proga keliauti mėgstančiai poniai tortą papuošė kelionių aksesuarais: lagaminu ir rankine. Vilkiko vairuotojo jubiliejui iškepė tortą-vilkiką, vežantį lengvuosius automobilius… Jubiliatas savo svečiams surengė aukcioną. Gimtadienio, kurio šventėje teko nusipirkti burnoje tirpstantį kąsnį – automobilio kėbulą, ratą, veidrodėlį ar kitą mašinos dalį – neįmanoma pamiršti.
Ingos tortų pagrindas – biskvitas. Jį kepti išmoko dirbdama Italijoje. Slaugydama italę senolę iš jos marčios sužinojo biskvito receptą. Stebėjusi, kaip ruošiama tešla, Inga suprato svarbią biskvito gaminimo paslaptį. Ta paslaptis – kiaušiniuose. Baltymą su cukrumi reikia išplakti iki standžių putų, tik tada sukrėsti trynius, suberti miltus, pridėti kepimo miltelių. Dešimčiai kiaušinių beriama maždaug pusė šaukštelio kepimo miltelių.
Dekoruoti tortai – ne vienintelis Ingos pomėgis. Namus puošia jos tapyti paveikslai, o liūdėti neleidžia Jorkšyro veislės šuniukai. Bendraudamas su Inga netrukus supranti, kad jauna moteris mokanti džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, tuo užkrečia ir kitus.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite