Įspūdingi Ingos tortai ir gebėjimas džiaugtis gyvenimu

Apie šilutiškės Ingos Balsienės pomėgį kepti ir dekoruoti įspūdingus tortus žino ir jos draugai, ir giminės. Ingos tortai – tikri meno kūriniai. Pirmiausia sužavi išvaizda, paskui – ir skoniu. Išmoningų tortų Inga dovanoja savo draugams ar giminėms, jų gimtadienių ir kitų išskirtinių švenčių progomis.

Inga Balsienė su savo augintiniais.

Temą padiktuoja žmonės
Kokia bus torto dekoracija, priklauso nuo to, kam jis bus skirtas. Pasak Ingos, rinkdamasi kepinio temą svarbiausia žmogaus, kuriam dovanos tortą, asmenybė, pomėgiai. Anot pačios Ingos, todėl savo pomėgio ji negalėtų paversti verslu. Kulinariniais šedevrais lepinanti savo gimines ir draugus Inga džiaugiasi, kad net suaugusieji, priimdami netikėtos formos dovanojamą tortą, džiūgauja kaip vaikai.
Daug laiko lipdiniams
Ingos pomėgis atsiskleidė dar paauglystėje. Tuo metu populiarius tortus „Medučius“ kepė Ingos mama. Talkindama mamai savarankiškai tortą kepti pradėjo ir Inga.
Vartant Ingos albumą, kuriame daugybė nuotraukų su įspūdingais tortais, neįmanoma nesistebėti. Glazūruotais lipdiniais papuošti Ingos tortai stebina darbo kruopštumu ir subtilumu. Inga sako, kad iškepti tortą nėra sudėtinga. Tačiau padaryti lipdinius užtrunka net visą dieną. Taip įsijaučianti į kūrybą, kad šeima lieka be pietų – turi būti sotūs sumuštiniais.
Mamai talkina ir sūnūs – aštuoniolikmetis Egidijus išplaka baltymus iki standžių putų, torto kepti atskuba ir aštuonmetis Mantas. Kokios formos bus tortas, kaip jį dekoruos Ingai „pašnibžda“ pats žmogus, teisingiau, žmogaus, kuriam ji kepa tortą, pomėgiai, jo charakteris.
Inga rodo nuotrauką ir pasakoja: „Karališko būdo draugei gimtadienio proga iškepiau ir sulipdžiau trijų aukštų karališką tortą. Dekoravau pastelinių spalvų rožių žiedais ir auksinių ornamentų lipdiniais. Tortą Evijos krikštynoms papuošiau mažų batelių pora ir romantiškos suknelės iš širdelių su karoliukais lipdiniais“.
Vaikų tortai – automobiliai, Barbės…
Vaikai – didžiausi smaližiai. Tačiau jie „valgo“ ir akimis. Ingos tortai jiems tikriausia gimtadienio staigmena. Ingai visada smagu matyti vaikų emocijas. Jie ir tyrinėja, ir krykštauja, matydami ant torto savo pamėgtų animacinių filmų herojus. Jei berniukas domisi mašinomis, jam kepa tortinį automobilį, mergaitei, mėgstančiai žaisti su lėlėmis, tortą Barbę. Gerai pažįstanti giminaičių vaikus, jų polinkius atspindi torto puošyboje.
Vilkikas ant torto
Inga savo mylimos sesės gimtadieniui iškepė tortą, dekoruotą jos pomėgio motyvais. Daug laiko skiriančiai sodui ir daržui, ant torto sukūrė sodo-daržo ir poilsio erdvių kompoziciją – balta tvora apjuostame sode gėles prižiūrinti sesuo. Kitame kampe nulipdytas daržas su kopūstų, morkų lysvėmis. Dar tolėliau – baltas fotelis, skėtis nuo saulės, stalelis…
70-ojo jubiliejaus proga keliauti mėgstančiai poniai tortą papuošė kelionių aksesuarais: lagaminu ir rankine. Vilkiko vairuotojo jubiliejui iškepė tortą-vilkiką, vežantį lengvuosius automobilius… Jubiliatas savo svečiams surengė aukcioną. Gimtadienio, kurio šventėje teko nusipirkti burnoje tirpstantį kąsnį – automobilio kėbulą, ratą, veidrodėlį ar kitą mašinos dalį – neįmanoma pamiršti.
Ingos tortų pagrindas – biskvitas. Jį kepti išmoko dirbdama Italijoje. Slaugydama italę senolę iš jos marčios sužinojo biskvito receptą. Stebėjusi, kaip ruošiama tešla, Inga suprato svarbią biskvito gaminimo paslaptį. Ta paslaptis – kiaušiniuose. Baltymą su cukrumi reikia išplakti iki standžių putų, tik tada sukrėsti trynius, suberti miltus, pridėti kepimo miltelių. Dešimčiai kiaušinių beriama maždaug pusė šaukštelio kepimo miltelių.
Dekoruoti tortai – ne vienintelis Ingos pomėgis. Namus puošia jos tapyti paveikslai, o liūdėti neleidžia Jorkšyro veislės šuniukai. Bendraudamas su Inga netrukus supranti, kad jauna moteris mokanti džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, tuo užkrečia ir kitus.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite