Įspūdinga gimnazistų ekskursija

Neseniai Šilutės pirmosios gimnazijos antrokai, lydimi auklėtojų, išsiruošė į pažintinę kelionę, kurios metu aplankė pramogų parką „Lokės pėda“ ir Kauno IX forto muziejų.

Už Kauno esančiame nuotykių parke „Lokės pėda“ yra penkios laipiojimo trasos, suskirstytos pagal sunkumą nuo lengviausios iki sunkiausios: žalia, mėlyna, raudona, juoda ir sunkiausia – olimpinė trasa.
Pirmą kartą šiame parke apsilankę gimnazistai buvo atsargūs ir rinkosi lengvesnes trasas: žalią ir mėlyną, o drąsesni iš karto lipo į raudoną ar net juodą.
Parko slėnyje vienu metu girdėjosi ir baimingi šūksniai, ir džiugus klegesys pasiekus tikslą. Apačioje likusios mokytojos drąsino atlikti užduotis ir įveikti baimę.
Įveikę sudėtingas trasas, šiek tiek pavargę, bet pilni įspūdžių išvykome į IX forto muziejų. Čia pasitiko gidė, kuri papasakojo gynybinės sienos istoriją.
Antrojo pasaulinio karo metais IX forte veikė mirties stovykla, kurioje buvo masiškai naikinami žydų tautybės žmonės iš Lietuvos ir kitų Europos šalių. Patekusieji į Kauno fortą be išimčių, net vaikai ir kūdikiai, buvo masiškai žudomi. Pamatę kalėjimo kameros vaizdus ir išgirdę istoriją apie Antrojo pasaulinio karo belaisvius, gimnazistai pasibaisėjo, kaip žiauriai gali elgtis žmogus…
Moksleiviai išgirdo daug naudingos informacijos, kuri pravers istorijos ir kitų dalykų pamokose. Atlikdami užduotis ekskursantai turėjo galimybę paklaidžioti painiais forto koridoriais.
Ši vieta visiems paliko gilų įspūdį. Kadangi tai buvo integruota istorijos, lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamoka, sugrįžę gautą informaciją gimnazistai apibendrino ir panaudos gamindami lankstinuką.
Aplankę planuotas vietas, pavargę, bet laimingi grįždami namo visi vieningai kalbėjo, kad ekskursija labai patiko ir norėtų kuo daugiau tokių išvykų.

Ieva Tijūnaitytė
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite