Įspūdinga gimnazistų ekskursija

Neseniai Šilutės pirmosios gimnazijos antrokai, lydimi auklėtojų, išsiruošė į pažintinę kelionę, kurios metu aplankė pramogų parką „Lokės pėda“ ir Kauno IX forto muziejų.

Už Kauno esančiame nuotykių parke „Lokės pėda“ yra penkios laipiojimo trasos, suskirstytos pagal sunkumą nuo lengviausios iki sunkiausios: žalia, mėlyna, raudona, juoda ir sunkiausia – olimpinė trasa.
Pirmą kartą šiame parke apsilankę gimnazistai buvo atsargūs ir rinkosi lengvesnes trasas: žalią ir mėlyną, o drąsesni iš karto lipo į raudoną ar net juodą.
Parko slėnyje vienu metu girdėjosi ir baimingi šūksniai, ir džiugus klegesys pasiekus tikslą. Apačioje likusios mokytojos drąsino atlikti užduotis ir įveikti baimę.
Įveikę sudėtingas trasas, šiek tiek pavargę, bet pilni įspūdžių išvykome į IX forto muziejų. Čia pasitiko gidė, kuri papasakojo gynybinės sienos istoriją.
Antrojo pasaulinio karo metais IX forte veikė mirties stovykla, kurioje buvo masiškai naikinami žydų tautybės žmonės iš Lietuvos ir kitų Europos šalių. Patekusieji į Kauno fortą be išimčių, net vaikai ir kūdikiai, buvo masiškai žudomi. Pamatę kalėjimo kameros vaizdus ir išgirdę istoriją apie Antrojo pasaulinio karo belaisvius, gimnazistai pasibaisėjo, kaip žiauriai gali elgtis žmogus…
Moksleiviai išgirdo daug naudingos informacijos, kuri pravers istorijos ir kitų dalykų pamokose. Atlikdami užduotis ekskursantai turėjo galimybę paklaidžioti painiais forto koridoriais.
Ši vieta visiems paliko gilų įspūdį. Kadangi tai buvo integruota istorijos, lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamoka, sugrįžę gautą informaciją gimnazistai apibendrino ir panaudos gamindami lankstinuką.
Aplankę planuotas vietas, pavargę, bet laimingi grįždami namo visi vieningai kalbėjo, kad ekskursija labai patiko ir norėtų kuo daugiau tokių išvykų.

Ieva Tijūnaitytė
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite