Įspūdinga gimnazistų ekskursija

Neseniai Šilutės pirmosios gimnazijos antrokai, lydimi auklėtojų, išsiruošė į pažintinę kelionę, kurios metu aplankė pramogų parką „Lokės pėda“ ir Kauno IX forto muziejų.

Už Kauno esančiame nuotykių parke „Lokės pėda“ yra penkios laipiojimo trasos, suskirstytos pagal sunkumą nuo lengviausios iki sunkiausios: žalia, mėlyna, raudona, juoda ir sunkiausia – olimpinė trasa.
Pirmą kartą šiame parke apsilankę gimnazistai buvo atsargūs ir rinkosi lengvesnes trasas: žalią ir mėlyną, o drąsesni iš karto lipo į raudoną ar net juodą.
Parko slėnyje vienu metu girdėjosi ir baimingi šūksniai, ir džiugus klegesys pasiekus tikslą. Apačioje likusios mokytojos drąsino atlikti užduotis ir įveikti baimę.
Įveikę sudėtingas trasas, šiek tiek pavargę, bet pilni įspūdžių išvykome į IX forto muziejų. Čia pasitiko gidė, kuri papasakojo gynybinės sienos istoriją.
Antrojo pasaulinio karo metais IX forte veikė mirties stovykla, kurioje buvo masiškai naikinami žydų tautybės žmonės iš Lietuvos ir kitų Europos šalių. Patekusieji į Kauno fortą be išimčių, net vaikai ir kūdikiai, buvo masiškai žudomi. Pamatę kalėjimo kameros vaizdus ir išgirdę istoriją apie Antrojo pasaulinio karo belaisvius, gimnazistai pasibaisėjo, kaip žiauriai gali elgtis žmogus…
Moksleiviai išgirdo daug naudingos informacijos, kuri pravers istorijos ir kitų dalykų pamokose. Atlikdami užduotis ekskursantai turėjo galimybę paklaidžioti painiais forto koridoriais.
Ši vieta visiems paliko gilų įspūdį. Kadangi tai buvo integruota istorijos, lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamoka, sugrįžę gautą informaciją gimnazistai apibendrino ir panaudos gamindami lankstinuką.
Aplankę planuotas vietas, pavargę, bet laimingi grįždami namo visi vieningai kalbėjo, kad ekskursija labai patiko ir norėtų kuo daugiau tokių išvykų.

Ieva Tijūnaitytė
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Maskuoklis – kosmetinė priemonė, leisianti džiaugtis tobulai atrodančia oda

Drąsiai galima sakyti, kad maskuokliai yra tos priemonės, kurios leis džiaugtis tobulai atrodančia oda. Tad pats metas sužinoti, kaip ir kuo jums gali būti naudinga ši priemonė. Miego trūkumas, nuovargis, stresas – visa tai yra priežastys, dėl kurių paakiai gali būti patamsėję. Nereikia ir sakyti – jie tikrai mūsų nepuošia. Tačiau būtent maskuoklis yra ta priemonė, kuri gali užtikrinti, kad patamsėję paakiai daugiau negadintų jūsų nuotaikos. Priklausomai nuo situacijos, oda gali turėti ir tam tikrų trūkumų – pigmentinių dėmių, spuogelių,

Tarybos nario Audriaus Endzino veiklos apžvalga (ataskaita)

Endzinas

Su kovo mėnesio rinkimais baigiasi šios kadencijos Šilutės rajono savivaldybės tarybos darbas. Sudaromos sąlygos naujai išrinktiems rajono politikams imtis Savivaldybės reikalų. Todėl ši glausta ataskaita yra apie ketverių metų veiklą atstovaujant krašto žmonių interesams Savivaldybės taryboje.   Ir man pačiam, ir kolegoms kilo nemažai idėjų, kurios buvo pristatytos Taryboje. Pradedant nuo Savivaldybės tarybos darbo reglamento tobulinimo iki, pvz., naujagimio kraitelio dalinio finansavimo arba kompensacijų vaikų ugdymui darželių negalinčių lankyti vaikų tėvams. Deja, reikia pripažinti, kad ir kokius siūlymus Savivaldybės taryboje teikiau tiek aš

Savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose nustatyta korupcijos rizikos

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai kontroliuojamas, o šioms paslaugoms įsigyti vykdomuose viešuosiuose pirkimuose – trūksta skaidrumo. Itin didelė veiklos laisvė Pastebėta, kad galiojančios teisės aktų nuostatos ne visais atvejais įgalina savivaldybes efektyviai vykdyti teikiamos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kontrolės funkcijas, o kai kuriais atvejais komunalinių atliekų tvarkymo sistemų administratoriams yra suteikta itin

Taip pat skaitykite