Įspūdinga gimnazistų ekskursija

Neseniai Šilutės pirmosios gimnazijos antrokai, lydimi auklėtojų, išsiruošė į pažintinę kelionę, kurios metu aplankė pramogų parką „Lokės pėda“ ir Kauno IX forto muziejų.

Už Kauno esančiame nuotykių parke „Lokės pėda“ yra penkios laipiojimo trasos, suskirstytos pagal sunkumą nuo lengviausios iki sunkiausios: žalia, mėlyna, raudona, juoda ir sunkiausia – olimpinė trasa.
Pirmą kartą šiame parke apsilankę gimnazistai buvo atsargūs ir rinkosi lengvesnes trasas: žalią ir mėlyną, o drąsesni iš karto lipo į raudoną ar net juodą.
Parko slėnyje vienu metu girdėjosi ir baimingi šūksniai, ir džiugus klegesys pasiekus tikslą. Apačioje likusios mokytojos drąsino atlikti užduotis ir įveikti baimę.
Įveikę sudėtingas trasas, šiek tiek pavargę, bet pilni įspūdžių išvykome į IX forto muziejų. Čia pasitiko gidė, kuri papasakojo gynybinės sienos istoriją.
Antrojo pasaulinio karo metais IX forte veikė mirties stovykla, kurioje buvo masiškai naikinami žydų tautybės žmonės iš Lietuvos ir kitų Europos šalių. Patekusieji į Kauno fortą be išimčių, net vaikai ir kūdikiai, buvo masiškai žudomi. Pamatę kalėjimo kameros vaizdus ir išgirdę istoriją apie Antrojo pasaulinio karo belaisvius, gimnazistai pasibaisėjo, kaip žiauriai gali elgtis žmogus…
Moksleiviai išgirdo daug naudingos informacijos, kuri pravers istorijos ir kitų dalykų pamokose. Atlikdami užduotis ekskursantai turėjo galimybę paklaidžioti painiais forto koridoriais.
Ši vieta visiems paliko gilų įspūdį. Kadangi tai buvo integruota istorijos, lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamoka, sugrįžę gautą informaciją gimnazistai apibendrino ir panaudos gamindami lankstinuką.
Aplankę planuotas vietas, pavargę, bet laimingi grįždami namo visi vieningai kalbėjo, kad ekskursija labai patiko ir norėtų kuo daugiau tokių išvykų.

Ieva Tijūnaitytė
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Taip pat skaitykite