Iškilmės Vilkyškiuose

Gegužės 16 dieną iškilmingai paminėtas Johaneso Bobrovskio vardo suteikimas Vilkyškių vidurinei mokyklai. Iš pradžių į šventę atvykę svečiai, tarp kurių buvo J. Bobrovskio sūnus Adamas ir dukra Ulrikė, buvo supažindinti su įžymaus vokiečių rašytojo, vaikystę praleidusio Mociškiuose ir Vilkyškiuose, muziejumi.

Apie muziejaus kūrimą ir eksponatus papasakojo Pagėgių krašto turizmo ir informacijos centro vadovė I. Meirė. Visus sujaudino J. Bobrovskio sūnaus skaitomas tėvo apsakymas „Pelėdžiukas“. 11 klasės mokinė Rūta Valiukaitė muziejui padovanojo savo sukurtą rašytojo bareljefą.
Mokyklos bendruomenė dalyvavo pamaldose Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur nuskambėjo mokinių atliekama mokyklos daina, tauragiškių „Dainos teatro“ kūriniai. Vėliau šventė persikėlė į mokyklą. Mokyklos direktorius L. Mišeikis pakvietė J. Bobrovskio vaikus atidengti naująją mokyklos iškabą, kurią pašventino klebonas K. Žutautas ir kunigas M. Kairys. Sveikindami mokyklos bendruomenę, svečiai linkėjo būti vertiems J. Bobrovskio vardo, gerais darbais garsinti savo mokyklą. Sveikinimo žodį tarė LR Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė D. Butvydienė, Švietimo skyriaus vedėja V. Sirvidienė, buvę mokyklos direktoriai A. Dumbliauskas ir L. Gudavičienė, Berlyno J. Bobrovskio draugijos narė, Tilžėje (Sovetskas, Kaliningrado sr.) įkurto rašytojo muziejaus atstovė ir kiti.
Meninę renginio dalį abiturientai pradėjo etiudu „Medis“ (režisierius R. Kaubrys). J. Bobrovskio romano „Lietuviški fortepijonai“ veikėjai Gavėnas ir Počka pristatė „Paveikslų galeriją“, kurios darbams mokiniai sėmėsi įkvėpimo iš rašytojo gyvenimo ir kūrybos. Apie savo veiklą pasakojo mokykloje veikiančios „J. B.“ studijos nariai (vadovė I. Taliatienė). Dvyliktokai parengė fotografijų parodą apie Vilkyškius ir aplinkinius kaimus, minimus J. Bobrovskio kūriniuose. Svečiai apžiūrėjo galerijoje „Dėžė“ eksponuojamus per įvairių dalykų pamokas sukurtus mokinių darbus, skirtus J. Bobrovskiui.
Svečiams padovanoti 11 klasės mokinės G. Navickaitės sukurti atvirukai „Linkėjimai iš Vilkyškių“, kurie dar ilgai primins šventės įspūdžius.

Rima Navickienė
Lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite