Iškilmės Vilkyškiuose

Gegužės 16 dieną iškilmingai paminėtas Johaneso Bobrovskio vardo suteikimas Vilkyškių vidurinei mokyklai. Iš pradžių į šventę atvykę svečiai, tarp kurių buvo J. Bobrovskio sūnus Adamas ir dukra Ulrikė, buvo supažindinti su įžymaus vokiečių rašytojo, vaikystę praleidusio Mociškiuose ir Vilkyškiuose, muziejumi.

Apie muziejaus kūrimą ir eksponatus papasakojo Pagėgių krašto turizmo ir informacijos centro vadovė I. Meirė. Visus sujaudino J. Bobrovskio sūnaus skaitomas tėvo apsakymas „Pelėdžiukas“. 11 klasės mokinė Rūta Valiukaitė muziejui padovanojo savo sukurtą rašytojo bareljefą.
Mokyklos bendruomenė dalyvavo pamaldose Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur nuskambėjo mokinių atliekama mokyklos daina, tauragiškių „Dainos teatro“ kūriniai. Vėliau šventė persikėlė į mokyklą. Mokyklos direktorius L. Mišeikis pakvietė J. Bobrovskio vaikus atidengti naująją mokyklos iškabą, kurią pašventino klebonas K. Žutautas ir kunigas M. Kairys. Sveikindami mokyklos bendruomenę, svečiai linkėjo būti vertiems J. Bobrovskio vardo, gerais darbais garsinti savo mokyklą. Sveikinimo žodį tarė LR Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė D. Butvydienė, Švietimo skyriaus vedėja V. Sirvidienė, buvę mokyklos direktoriai A. Dumbliauskas ir L. Gudavičienė, Berlyno J. Bobrovskio draugijos narė, Tilžėje (Sovetskas, Kaliningrado sr.) įkurto rašytojo muziejaus atstovė ir kiti.
Meninę renginio dalį abiturientai pradėjo etiudu „Medis“ (režisierius R. Kaubrys). J. Bobrovskio romano „Lietuviški fortepijonai“ veikėjai Gavėnas ir Počka pristatė „Paveikslų galeriją“, kurios darbams mokiniai sėmėsi įkvėpimo iš rašytojo gyvenimo ir kūrybos. Apie savo veiklą pasakojo mokykloje veikiančios „J. B.“ studijos nariai (vadovė I. Taliatienė). Dvyliktokai parengė fotografijų parodą apie Vilkyškius ir aplinkinius kaimus, minimus J. Bobrovskio kūriniuose. Svečiai apžiūrėjo galerijoje „Dėžė“ eksponuojamus per įvairių dalykų pamokas sukurtus mokinių darbus, skirtus J. Bobrovskiui.
Svečiams padovanoti 11 klasės mokinės G. Navickaitės sukurti atvirukai „Linkėjimai iš Vilkyškių“, kurie dar ilgai primins šventės įspūdžius.

Rima Navickienė
Lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite