Išgyveno 90 metų, nes nevartojo alkoholio

Apsiavusi aukštakulnius batelius, vilkinti žaviu kostiumėliu, dailiai sušukuotais plaukais, moteris maloniai šypsodamasi pasitiko svečius, siūlydama arbatos ir šventinio jubiliejinio torto. Šmaikštaudama paragino atvykėlius pakelti taurę šampano už savo sveikatą. Tiesa, pati devyniasdešimtąjį jubiliejų švenčianti Jadvyga Putnynienė sakėsi, kad puikią sveikatą išsaugojo tik todėl, kad niekada nevartojusi alkoholio…

Garbingo 90-mečio jubiliejaus proga svečių sulaukusi Jadvygą Putnynienė dalijosi prisiminimais.

 

Svečius – Pagėgių savivaldybės merą Virginijų Komskį, administracijos direktoriaus pavaduotoją Alvidą Einikį ir Pagėgių seniūną Dainių Maciukevičių – pasitiko žavi moteris, visai nepanaši į senučiukę.
Sukaktuvininkė žavėjo skvarbiu protu, kai kalba pakrypo apie nūdieną, ir puikia atmintimi, kai dalijosi prisiminimais. 1952-aisiais tuometėje Žemės ūkio akademijoje įgijusi mokslinio agronomo specialybę, gražuolė Kauno panelė gavo paskyrimą į Šilutės rajoną, kur pradėjo dirbti Piktupėnų tarybiniame ūkyje vyriausiąja agronome.
Ponia Jadvyga didžiuodamasi gali skelbti, kad ji su savo kurso draugais buvo pirmieji agronomai Lietuvoje, pradėję taikyti sėjomainą, kuri kėlė žemės ūkio našumą „kaip ant mielių“. Ponia Jadvyga net į televiziją buvo pakviesta kalbėti ir pasidalyti patirtimi, kaip jai pavyko įgyvendinti šią naujovę. Sukaktuvininkė sakė, kad dar visai neseniai ūkininkai kreipdavosi į ją patarimo su vienu ar kitu augalininkystės klausimu. Šiuo metu, pasak pašnekovės, viskas pasikeitę: chemikalai nebe tie, javai įgiję visai kitas augimo, atsparumo savybes, todėl patarinėti jau nebesiimtų.
Vėliau dirbdama Pagėgių rajono Žemės ūkio skyriuje sutiko ir savo vyrą Martyną – žemėtvarkininką, iki šiol žmonių menamą griežtą, bet teisingą vyriausiąjį Pagėgių architektą. Sujungus rajonus, darbovietė persikėlė į Šilutę, į Žemės ūkio skyrių, kur kasdien tekdavo važiuoti. Nelengva moters būtis, kai reikia ir vaikus auginti ir į darbą suspėti, tačiau vyro padedama Jadvyga atlaikė sunkumus.
Sudrėko močiutės akys kalbant apie gyvenimo palydovą, nes jau keturiasdešimt metų nebeturi jo šalia. Sunki liga neleido tęsti darnios gyvenimo kelionės, tačiau ir šiuo metu Jadvyga yra sveika ir laiminga močiutė, promočiutė, dažnai lankoma sūnaus ir dukters šeimų, penkių anūkų ir tiek pat proanūkių. Džiaugėsi senolė puikiai besimokiusiais ir daug gyvenime pasiekusiais anūkais, didžiuojasi proanūkiais.
Anot Savivaldybės mero, mums, šalia tokių tvirtas gyvenimo vertybes turinčių žmonių gyvenantiems, taip pat reikia didžiuotis ir dėkoti už oraus ir garbingo gyvenimo pavyzdį.
Anot, svečiams arbatą išvirusios anūkės Editos (Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos anglų kalbos mokytojos), močiutė ir dabar negali gyventi be gėlių darželio, nesodindama bulvių.
O labiausiai anūkę žavi tai, kad iki šiol senolė bendrauja su savo kurso draugais, vyksta į grupės susitikimus. Pasak Jadvygos, vyrų labai mažai telikę, tačiau moterys nė nežadančios pasiduoti gyvenimo audroms: susiskambina, lanko viena kitą, tenka ir paskutinėn gyvenimo kelionėn palydėti kurį nors kurso draugą. Šie žmonės Jadvygai tarsi broliai ir seserys, kurių turėjusi trejetą (vienas brolis ir dvi seserys), šiuo metu nebeturi nė vieno.
„Su grupės draugais nejaučiu vienatvės“, – kalbėjo žavioji jubiliatė, visiškai nesiskundžianti sveikatos sutrikimais, puikiai mieganti, žiūrinti televizorių, besidominti pasaulio naujienomis.
Svečiai juokais išgavę pažadą būti laukiami tuo pačiu metu ir kitą sausį, paliko ponios Jadvygos namus įkvėpti žmogaus žavesio ir gyvenimo jėgos. Gyvenimo, verto puikios, gyventi mokančios knygos.

Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite