Išgyveno 90 metų, nes nevartojo alkoholio

Apsiavusi aukštakulnius batelius, vilkinti žaviu kostiumėliu, dailiai sušukuotais plaukais, moteris maloniai šypsodamasi pasitiko svečius, siūlydama arbatos ir šventinio jubiliejinio torto. Šmaikštaudama paragino atvykėlius pakelti taurę šampano už savo sveikatą. Tiesa, pati devyniasdešimtąjį jubiliejų švenčianti Jadvyga Putnynienė sakėsi, kad puikią sveikatą išsaugojo tik todėl, kad niekada nevartojusi alkoholio…

Garbingo 90-mečio jubiliejaus proga svečių sulaukusi Jadvygą Putnynienė dalijosi prisiminimais.

 

Svečius – Pagėgių savivaldybės merą Virginijų Komskį, administracijos direktoriaus pavaduotoją Alvidą Einikį ir Pagėgių seniūną Dainių Maciukevičių – pasitiko žavi moteris, visai nepanaši į senučiukę.
Sukaktuvininkė žavėjo skvarbiu protu, kai kalba pakrypo apie nūdieną, ir puikia atmintimi, kai dalijosi prisiminimais. 1952-aisiais tuometėje Žemės ūkio akademijoje įgijusi mokslinio agronomo specialybę, gražuolė Kauno panelė gavo paskyrimą į Šilutės rajoną, kur pradėjo dirbti Piktupėnų tarybiniame ūkyje vyriausiąja agronome.
Ponia Jadvyga didžiuodamasi gali skelbti, kad ji su savo kurso draugais buvo pirmieji agronomai Lietuvoje, pradėję taikyti sėjomainą, kuri kėlė žemės ūkio našumą „kaip ant mielių“. Ponia Jadvyga net į televiziją buvo pakviesta kalbėti ir pasidalyti patirtimi, kaip jai pavyko įgyvendinti šią naujovę. Sukaktuvininkė sakė, kad dar visai neseniai ūkininkai kreipdavosi į ją patarimo su vienu ar kitu augalininkystės klausimu. Šiuo metu, pasak pašnekovės, viskas pasikeitę: chemikalai nebe tie, javai įgiję visai kitas augimo, atsparumo savybes, todėl patarinėti jau nebesiimtų.
Vėliau dirbdama Pagėgių rajono Žemės ūkio skyriuje sutiko ir savo vyrą Martyną – žemėtvarkininką, iki šiol žmonių menamą griežtą, bet teisingą vyriausiąjį Pagėgių architektą. Sujungus rajonus, darbovietė persikėlė į Šilutę, į Žemės ūkio skyrių, kur kasdien tekdavo važiuoti. Nelengva moters būtis, kai reikia ir vaikus auginti ir į darbą suspėti, tačiau vyro padedama Jadvyga atlaikė sunkumus.
Sudrėko močiutės akys kalbant apie gyvenimo palydovą, nes jau keturiasdešimt metų nebeturi jo šalia. Sunki liga neleido tęsti darnios gyvenimo kelionės, tačiau ir šiuo metu Jadvyga yra sveika ir laiminga močiutė, promočiutė, dažnai lankoma sūnaus ir dukters šeimų, penkių anūkų ir tiek pat proanūkių. Džiaugėsi senolė puikiai besimokiusiais ir daug gyvenime pasiekusiais anūkais, didžiuojasi proanūkiais.
Anot Savivaldybės mero, mums, šalia tokių tvirtas gyvenimo vertybes turinčių žmonių gyvenantiems, taip pat reikia didžiuotis ir dėkoti už oraus ir garbingo gyvenimo pavyzdį.
Anot, svečiams arbatą išvirusios anūkės Editos (Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos anglų kalbos mokytojos), močiutė ir dabar negali gyventi be gėlių darželio, nesodindama bulvių.
O labiausiai anūkę žavi tai, kad iki šiol senolė bendrauja su savo kurso draugais, vyksta į grupės susitikimus. Pasak Jadvygos, vyrų labai mažai telikę, tačiau moterys nė nežadančios pasiduoti gyvenimo audroms: susiskambina, lanko viena kitą, tenka ir paskutinėn gyvenimo kelionėn palydėti kurį nors kurso draugą. Šie žmonės Jadvygai tarsi broliai ir seserys, kurių turėjusi trejetą (vienas brolis ir dvi seserys), šiuo metu nebeturi nė vieno.
„Su grupės draugais nejaučiu vienatvės“, – kalbėjo žavioji jubiliatė, visiškai nesiskundžianti sveikatos sutrikimais, puikiai mieganti, žiūrinti televizorių, besidominti pasaulio naujienomis.
Svečiai juokais išgavę pažadą būti laukiami tuo pačiu metu ir kitą sausį, paliko ponios Jadvygos namus įkvėpti žmogaus žavesio ir gyvenimo jėgos. Gyvenimo, verto puikios, gyventi mokančios knygos.

Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite