Iš „Gimtosios žemės“ švėkšniškiai parsivežė Jorį

Į šių metų „Gimtosios žemės“ Jorio apdovanojimą „Už tai, kad visiems būtų geriau“ pretendavo 15 kandidatų iš įvairių Lietuvos vietovių, tarp kurių buvo ir švėkšniškė Ingrita Riterienė.

Balandžio 24 d., penktadienį, buvome kviečiami dalyvauti baigiamajame LRT TV „Gimtosios žemės“ renginyje Akmenės savivaldybėje. Renginys prasidėjo Akmenės r. savivaldybės kultūros centre, Naujojoje Akmenėje.
Po to – pažintinė kelionė–turistinis automobilių ralispo Akmenės kraštą. Vakarop, atvykome į Augustaičių malūną ant Ventos kranto (Papilės sen., Akmenės r.), prie kurio vyko „Gimtosios žemės“ Jorio apdovanojimų teikimo iškilmės ir Papilės kultūros namų bei žirgyno savininko Algirdo Martyšiaus rengiamos tradicinės Jurginės.
Po dainų, šokių ir apeigų, šventės organizatoriai pakvietė TV laidos „Gimtosios žemės“ prodiuserį Kęstutį Ligeiką, paskelbti Jorio nominantą. Kelios laukimo akimirkos ir nuaidėjo švėkšniškių džiaugsmo šūksniai, išgirdus, kad Ingrita Riterienė paskelbta 2015 m. Jorio „Už tai, kad visiems būtų geriau“ nominante!
Ingritos darbštumas, kuklumas, gebėjimas į visuomeninę veiklą įtraukti didelį būrį žmonių, neliko nepastebėtas. Didžiuojamės tavimi, Ingrita, kad kūrybinėmis idėjomis garsini Švėkšną ne tik rajone, bet ir Respublikoje, kad šalia tavęs gera ir įdomu.

Violeta Astrauskienė, Švėkšna

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vaistininkė: liaudies medicina gali ne tik padėti, bet ir pakenkti

Prasidėjęs peršalimo ligų sezonas ne vieną paskatina imtis papildomų sveikatinimosi priemonių: griebiamės ne tik vaistažolių arbatų, bet ir tradicinių liaudies medicinos receptų. Vaistininkė perspėja, kad derinant liaudies mediciną su įprastomis gydymo priemonėmis svarbu nepamesti saiko, kad besigydydami dar labiau sau nepakenktume. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Giedrės Tautkevičienės, į vaistinę užsukantys neretai klausia, ar saugu naudoti vieną ar kitą liaudies medicinoje naudojamą gydymo būdą. Pasitaiko atvejų, kai žmonės ateina besiskundžiantys įvairiais simptomais, kurių nepavyko įveikti tradicinėmis priemonėmis. „Pavyzdžiui, kilusį kosulį bando

Ligonių kasos primena privalomojo sveikatos draudimo garantijas neįgaliesiems

Mums visiems kartais reikia šiek tiek pastangų visaverčiam gyvenimui gyventi. Tačiau daugiau kaip 220 tūkst. žmonių Lietuvoje neretai tenka labai stengtis, kad pasiektų kitiems paprastą tikslą. Tai – žmonės su negalia, į kurių kasdienybės iššūkius turėtume atkreipti dėmesį. Kaip šiuos iššūkius kasdien gali palengvinti privalomojo sveikatos draudimo garantijos? Draudimas valstybės lėšomis Esminis palengvinimas – privalomasis sveikatos draudimas (PSD). Nedirbantys gyventojai, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais, PSD yra draudžiami valstybės lėšomis. Tai reiškia, kad šiems žmonėms nereikia mokėti PSD įmokos,

Gydytoja įspėja: perštėjimas ir ašarojimas gali būti ne akių nuovargio, o pavojingesnės būklės požymiai

Žiemiški orai ir minusinė temperatūra didina ne tik peršalimo ligų riziką, bet ir tikimybę susidurti su akių problemomis. Šaltis ir vėjas lauke, šildymo įrenginių išsausintas patalpų oras, ryškus dirbtinis apšvietimas, taip pat ir nuolatinis žiūrėjimas į kompiuterių ekranus lemia, kad akys sausėja ir atsiranda perštėjimas, paraudimas, neryškus matymas. Gydytojų teigimu, svarbu nenumoti į simptomus ranka, nes jie yra būdingi ne tik laikinam akių nuovargiui, bet ir sausų akių sindromui, kuris negydomas gali sutrikdyti regėjimą. „Sausų akių sindromas nėra paprastas akių

Kodėl paukščiai nešioja žiedus?

Paukščių ekologija ir elgesys tiriami įvairiais metodais. Vienas jų, ypač dažnai ir plačiai naudojamas visame pasaulyje – žiedavimas. Žiedavimu išaiškinami paukščių migracijų maršrutai, žiemojimo vietos, amžiaus trukmė, žuvimo priežastys, gausumo tendencijos ir daugybė kitų paukščių ekologijos ir elgesio klausimų. Šiuo metodu vykdoma ir jūrinių erelių stebėsena. Jūriniai ereliai buvo stebimi ir Blinstrubiškių miške, kur ekosistemai išsaugoti įsteigtas biosferos poligonas. Visa ši saugoma teritorija priskirta „Natura 2000“ tinklui, kaip buveinių ir paukščių apsaugai svarbi teritorija, kurios didžiausia vertybė čia perinčios jūrinių

Taip pat skaitykite