Ir vėl sklinda garsas apie rinkimus Šilutėje

Vakar elektroninė žiniasklaida pranešė: „Demaskuota gauja, kuri įtariama Šilutėje balsus pirkusi partijai Tvarka ir teisingumas“; „K. Komskis stabdo narystę partijoje“. Per Lietuvą vėl nuvilnijo: per Seimo rinkimus Šilutėje vėl galėjo būti perkami rinkėjų balsai… Sulaikyti įtariamieji neva mini Seimo ir partijos Tvarka ir teisingumas vicepirmininko Kęsto Komskio pavardę.

balsavo

Štai ką vakar skelbė portalas www.15min.lt (pateikiame sutrumpintai).

Sulaikyti 7 įtariamieji
Atlikus pirminius veiksmus, nustatyta, kad Šilutės gyventojai, per rinkimus į LR Seimą už alkoholį, cigaretes ir grynuosius pinigus rinkėjams siūlė balsuoti už kandidatus, priklausančius vienai iš partijų. Atliktos kratos įtariamųjų gyvenamosiose ir negyvenamosiose patalpose, jų metu rasta bylai reikšmingų daiktų. Sulaikyti 7 įtariamieji, tarp kurių galimi organizatoriai ir vykdytojai, jie apklausti. Taip pat nustatyti ir apklausti papirktieji asmenys. Vienas asmuo suimtas dešimčiai parų.
Spalio 6 d. Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate gauta anoniminė informacija apie galimą rinkėjų papirkinėjimą. Tą pačią dieną pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl bandymų papirkti rinkėjus.
Tyrimą kontroliuojanti Tauragės apylinkės prokurorė Stefa Dalia Ramanauskienė BNS sakė, kad suimtam asmeniui pareikšti įtarimai dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise. Byloje yra ir daugiau asmenų, kuriems yra pareikšti įtarimai. Šie įtariamieji nėra suimti.
Policijos departamento atstovas R. Matonis BNS sakė, kad apie šį tyrimą policija anksčiau neskelbė viešai tyrimo sėkmės sumetimais. Vykstant rinkimams į Seimą iš viso buvo pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai, o nuo rinkimų kampanijos pradžios atliekama 13 tyrimų.

Prašė reitinguoti K. Komskį
Anot www.15min.lt, su tyrimu susiję šaltiniai pasakoję, kad sulaikyti balsų pirkimo organizatoriai disponavo didelėmis grynųjų pinigų sumomis. Vienas tarpininkas turėjęs apie 3000 eurų grynaisiais, kurie galėjo būti skirti balsams pirkti. Balsus pardavusiems rinkėjams buvo nurodoma reitinguoti partijos vicepirmininką K. Komskį, beje, K. Komskis po reitingavimo partijos sąraše iš 2 vietos nukrito į 4-ąją. Tam galėjo turėti įtakos prieš pat rinkimus kilęs skandalas, kai K. Komskio brolis Arvydas Komskis medžiodamas nušovė kontrabandininkus persekiojusį VSAT Pagėgių rinktinės tarnybinį šunį Ramzį.
Įtarimai kelia grėsmę partijai
Šilutės vienmandatėje apygardoje K. Komskis nepateko į antrą rinkimų turą. Jis surinko 2305 balsus ir liko trečias. Pietų Žemaitijos apygardoje kandidatavo laikinuoju partijos Tvarka ir teisingumas pirmininku išrinktas Remigijus Žemaitaitis. Jis užtikrintai laimėjo pirmąjį turą, surinkęs 6421 balsą (38,03 proc. balsų) ir gerokai aplenkęs antroje vietoje likusį konservatorių Stasį Šedbarą (17,14 proc.).
Šilutės apygardoje „Tvarka ir teisingumas“ gavo 2053 balsus, o Pietų Žemaitijos apygardoje – 3665 balsus. www.15min.lt suskaičiavo, „kad šis skandalas gali sukelti abejonių, ar partija Tvarka ir teisingumas“ teisėtai įveikė 5 proc. barjerą ir pateko į Seimą, jau užsitikrino 5 mandatus. „Tvarka ir teisingumas“ iš viso gavo 67 794 balsus, 5 proc. barjeras – 63 569. Tai reiškia, kad jei iš 5718 Šilutės ir Pietų Žemaitijos apygardose šios partijos gautų balsų bent 4225 balsai sukeltų abejonių, „Tvarka ir teisingumas“ neperžengtų 5 proc. barjero“.
R. Žemaitaitis: „Tai socdemai turi problemų Šilutėje“

www.15min.lt susisiekė su R. Žemaitaičiu.zemaitaitis Politikas tikino pirmą kartą girdintis tai, jog jo atstovaujama partija siejama su balsų pirkimo skandalu Šilutėje. „Pričiom čia aš, nelabai suprantu? Pirmą kartą girdžiu naujieną apie kažkokį pirkimą. Aš tai turiu informacijos, kad socdemai yra išsigandę. Kad Skardžius užsakė (socialdemokratų kandidatas Artūras Skardžius Šilutės apygardoje liko ketvirtas, nusileidęs trečioje vietoje likusiam K. Komskiui, ir neturi jokių galimybių patekti į antrą turą, – red. past.). Kaip tik esu Šilalėje, susitinku su rinkėjais. Tai sutikau ir vietinius socdemus, kurie pasakė, kad turi problemų Šilutėje. Kad kažkas kažką bando pripaišyti kaip papirkinėjimą. Kad problemos – iš oro. Tiek težinau“, – įtarimų kratėsi R. Žemaitaitis.

K. Komskis sustabdė narystę partijoje
k-komskisVakar Seimo Pirmininko pavaduotojo K. Komskio sekretoriatas išplatino pranešimą spaudai. Jame rašoma: „Šiandien pasirodžius dar vieniems kontraversiškiems įtarimams partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio atžvilgiu, jis apsisprendė sustabdyti narystę partijoje. Anot K. Komskio, jau kuris laikas tendencingai siekiama sukompromituoti ir sužlugdyti jį kaip politiką, kas turėtų labai didelės neigiamos įtakos ir partijai.
„Visos paskutiniu metu viena po kitos viešoje erdvėje pasirodančios ir plėtojamos istorijos primena ne ką kitą, kaip gerai apgalvotas pastangas ne tik pakenti partijai Tvarka ir teisingumas rinkimuose, bet ir pašalinti mane iš politinio gyvenimo. Net jei tai traktuočiau kaip sutapimus, tiek jų vienu metu būti negali. Juo labiau, kad nė su viena istorija absoliučiai neturiu nieko bendro.
Siekdamas nepakenkti partijos įvaizdžiui ir reputacijai priėmiau sprendimą laikinai pasitraukti iš partijos narių iki tol, kol nebus baigti visi ikiteisminiai tyrimai ir išsiaiškinta iki galo. Turiu omenyje ne tik šią galimo balsų pirkimo, bet ir šuns Ramzio istoriją“, – teigė K. Komskis.“

Pranešė ELTA
„Vilnius, spalio 13 d. (ELTA). „Tvarkiečiai“ teigia, kad partijos Tvarka ir teisingumas rinkimų štabas negalėjo disponuoti ir nedisponavo jokiomis grynųjų pinigų sumomis ar kitais resursais, kurie yra nurodyti Policijos departamento pateiktoje informacijoje apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl balsų pirkimo.
„Melagingų žinių paskleidimas prieš Seimo rinkimų antrąjį rinkimų turą apie įvykius Šilutėje partijos kandidatams daro didžiulę žalą. Teisėsaugos struktūrų veiksmai artimiausiu metu turės būti kruopščiai ištirti ir teisiškai įvertinti“, – tikina „tvarkiečiai“.
„Informacija apie policijos neva „demaskuotą gaują, kuri įtariama pirkusi balsus partijos Tvarka ir teisingumas kandidatų naudai“, yra tendencinga ir visiškai neatitinka tikrovės. Tai – provokacija, kuria siekiama kvestionuoti rinkėjų valią ir mesti šešėlį mūsų kandidatams, kurie teisėtai ir skaidriai vykdė savo rinkimų kampaniją“, – pareiškė laikinasis partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.
Pasak R. Žemaitaičio, pats ikiteisminio tyrimo pobūdis kelia rimtų abejonių, nes policijos ir kai kurių žiniasklaidos priemonių veiksmai gali būti „režisuojami“, siekiant padaryti spaudimą Vyriausiajai rinkimų komisijai ir įtaką rinkimų rezultatams.

Pranešė lrytas.lt
Portalas www.lrytas.lt vakar skelbė: „Po policijos įtarimų dėl galimo rinkėjų balsų pirkimo Šilutėje „Tvarkos ir teisingumo“ bei jos kandidatų naudai, gali būti keliamas klausimas ir dėl visos partijos rezultatų, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas. „Tiek dėl daugiamandatės rinkimų rezultatų, tiek pačiam kandidatui, tiek kandidatų sąrašui, mano supratimu, klausimai bus keliami, mes kelsime. Nes Šilutės apygardoje yra 22 tūkstančiai rinkėjų balsavę. Kitas dalykas, kad partija virš barjero yra surinkusi per 5 tūkstančius balsų. Ir ankstesniuose rinkimuose kaltinimų būta (…). Dėl daugiamandatės turėsime įvertinti, ar Kęstas Komskis lieka kandidatas, ar sąrašas lieka. Manau, kad tą klausimą kels ir politikai, ir mes patys turėsime vertinti“, – BNS ketvirtadienį sakė Z. Vaigauskas. Anot jo, VRK sprendimai priklausys nuo ikiteisminio tyrimo rezultatų.
Tiesa, situacija vienmandatėje Šilutės apygardoje keistis neturėtų – K. Komskis liko trečias ir nebepretenduoja tapti Seimo nariu.

Balsai pirkti partijai Tvarka ir teisingumas
Seimo rinkimų balsų pirkimas Šilutėje vyko partijos Tvarka ir teisingumas naudai, ketvirtadienį patvirtino policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.
Policijos generalinio komisaro pavaduotojas patvirtino, kad balsai pirkti partijai Tvarka ir teisingumas. Ar bus apklausiami partijos nariai, anot E. Šilerio, spręs ikiteisminį tyrimą kontroliuojantys prokurorai. Pasiteiravus, ar balsai buvo pirkti partijai, ar konkretiems kandidatams, E. Šileris patvirtino, kad tai daryta partijos naudai.
Dalis ikiteisminiame tyrime sulaikytų asmenų savo kaltę pripažino, dalis – ne.
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas neatmeta, kad dėl policijos įtarimų gali būti keliamas klausimas ir dėl visos partijos Tvarka ir teisingumas rezultatų pirmajame rinkimų ture.

Partija Tvarka ir teisingumas 2012-2016 metų kadencijos Seime, per praėjusius rinkimus gavusi 11 mandatų, dirbo valdančiojoje daugumoje. „Tvarkiečiai“ turi apie 13 tūkst. narių.

Parengta pagal šalies žiniasklaidos pranešimus

 

2 komentarai

 • Arvydas

  Būtina informuoti rinkėjus: Gėda dėl Lietuvos rinkėjų pasirinkimo: 1.Renka „valstietišką“ mišrainę už tai, kad lyderis yra “supirkęs” tūkstančius hektarų žemės, kurią išdalinus jaunoms šeimoms bent po 3 ha, Lietuvoje padaugėtų gyventojų, sumažėtų emigracijos mastai. 2.Renka už tai, kad būdamas „skvernu“ viršininku, kaliniui leido laisvai „pasiimti“ automatą, kuriuos „skverni“ žiopliai išsidalino be jokio pagrindo. 3.Melas,nes “valstiečiais“ pasivadino buvę funkcionieriai, jie – ne valstiečiai, jie – žemgrobiai bei gėdingi žiopliai – policininkai. Tokie yra nenuginčijami faktai…

 • Patriotas

  Jei nenorite tokios netvarkos antrame ture nebalsuokite už Nausėdą ir jo atstovaujamus valstiečius!
  Rusiškų trąšų ir kombainų importuotojas Ramūnas Karbauskis – tai naujasis Viktoras Uspaskichas!

  Visa tiesa apie “gelbėtoją” Ramūną Karbauskį ir jo valstiečių partiją čia
  https://www.facebook.com/VALSTYBE/posts/10154553803337207
  ir dar papildomai čia
  https://indd.adobe.com/view/f3b90f04-d2da-4eee-8a91-b3fa8fdd8f63
  Žiūrėkite paskutinį puslapį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite