Ir vėl sklinda garsas apie rinkimus Šilutėje

Vakar elektroninė žiniasklaida pranešė: „Demaskuota gauja, kuri įtariama Šilutėje balsus pirkusi partijai Tvarka ir teisingumas“; „K. Komskis stabdo narystę partijoje“. Per Lietuvą vėl nuvilnijo: per Seimo rinkimus Šilutėje vėl galėjo būti perkami rinkėjų balsai… Sulaikyti įtariamieji neva mini Seimo ir partijos Tvarka ir teisingumas vicepirmininko Kęsto Komskio pavardę.

balsavo

Štai ką vakar skelbė portalas www.15min.lt (pateikiame sutrumpintai).

Sulaikyti 7 įtariamieji
Atlikus pirminius veiksmus, nustatyta, kad Šilutės gyventojai, per rinkimus į LR Seimą už alkoholį, cigaretes ir grynuosius pinigus rinkėjams siūlė balsuoti už kandidatus, priklausančius vienai iš partijų. Atliktos kratos įtariamųjų gyvenamosiose ir negyvenamosiose patalpose, jų metu rasta bylai reikšmingų daiktų. Sulaikyti 7 įtariamieji, tarp kurių galimi organizatoriai ir vykdytojai, jie apklausti. Taip pat nustatyti ir apklausti papirktieji asmenys. Vienas asmuo suimtas dešimčiai parų.
Spalio 6 d. Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate gauta anoniminė informacija apie galimą rinkėjų papirkinėjimą. Tą pačią dieną pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl bandymų papirkti rinkėjus.
Tyrimą kontroliuojanti Tauragės apylinkės prokurorė Stefa Dalia Ramanauskienė BNS sakė, kad suimtam asmeniui pareikšti įtarimai dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise. Byloje yra ir daugiau asmenų, kuriems yra pareikšti įtarimai. Šie įtariamieji nėra suimti.
Policijos departamento atstovas R. Matonis BNS sakė, kad apie šį tyrimą policija anksčiau neskelbė viešai tyrimo sėkmės sumetimais. Vykstant rinkimams į Seimą iš viso buvo pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai, o nuo rinkimų kampanijos pradžios atliekama 13 tyrimų.

Prašė reitinguoti K. Komskį
Anot www.15min.lt, su tyrimu susiję šaltiniai pasakoję, kad sulaikyti balsų pirkimo organizatoriai disponavo didelėmis grynųjų pinigų sumomis. Vienas tarpininkas turėjęs apie 3000 eurų grynaisiais, kurie galėjo būti skirti balsams pirkti. Balsus pardavusiems rinkėjams buvo nurodoma reitinguoti partijos vicepirmininką K. Komskį, beje, K. Komskis po reitingavimo partijos sąraše iš 2 vietos nukrito į 4-ąją. Tam galėjo turėti įtakos prieš pat rinkimus kilęs skandalas, kai K. Komskio brolis Arvydas Komskis medžiodamas nušovė kontrabandininkus persekiojusį VSAT Pagėgių rinktinės tarnybinį šunį Ramzį.
Įtarimai kelia grėsmę partijai
Šilutės vienmandatėje apygardoje K. Komskis nepateko į antrą rinkimų turą. Jis surinko 2305 balsus ir liko trečias. Pietų Žemaitijos apygardoje kandidatavo laikinuoju partijos Tvarka ir teisingumas pirmininku išrinktas Remigijus Žemaitaitis. Jis užtikrintai laimėjo pirmąjį turą, surinkęs 6421 balsą (38,03 proc. balsų) ir gerokai aplenkęs antroje vietoje likusį konservatorių Stasį Šedbarą (17,14 proc.).
Šilutės apygardoje „Tvarka ir teisingumas“ gavo 2053 balsus, o Pietų Žemaitijos apygardoje – 3665 balsus. www.15min.lt suskaičiavo, „kad šis skandalas gali sukelti abejonių, ar partija Tvarka ir teisingumas“ teisėtai įveikė 5 proc. barjerą ir pateko į Seimą, jau užsitikrino 5 mandatus. „Tvarka ir teisingumas“ iš viso gavo 67 794 balsus, 5 proc. barjeras – 63 569. Tai reiškia, kad jei iš 5718 Šilutės ir Pietų Žemaitijos apygardose šios partijos gautų balsų bent 4225 balsai sukeltų abejonių, „Tvarka ir teisingumas“ neperžengtų 5 proc. barjero“.
R. Žemaitaitis: „Tai socdemai turi problemų Šilutėje“

www.15min.lt susisiekė su R. Žemaitaičiu.zemaitaitis Politikas tikino pirmą kartą girdintis tai, jog jo atstovaujama partija siejama su balsų pirkimo skandalu Šilutėje. „Pričiom čia aš, nelabai suprantu? Pirmą kartą girdžiu naujieną apie kažkokį pirkimą. Aš tai turiu informacijos, kad socdemai yra išsigandę. Kad Skardžius užsakė (socialdemokratų kandidatas Artūras Skardžius Šilutės apygardoje liko ketvirtas, nusileidęs trečioje vietoje likusiam K. Komskiui, ir neturi jokių galimybių patekti į antrą turą, – red. past.). Kaip tik esu Šilalėje, susitinku su rinkėjais. Tai sutikau ir vietinius socdemus, kurie pasakė, kad turi problemų Šilutėje. Kad kažkas kažką bando pripaišyti kaip papirkinėjimą. Kad problemos – iš oro. Tiek težinau“, – įtarimų kratėsi R. Žemaitaitis.

K. Komskis sustabdė narystę partijoje
k-komskisVakar Seimo Pirmininko pavaduotojo K. Komskio sekretoriatas išplatino pranešimą spaudai. Jame rašoma: „Šiandien pasirodžius dar vieniems kontraversiškiems įtarimams partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio atžvilgiu, jis apsisprendė sustabdyti narystę partijoje. Anot K. Komskio, jau kuris laikas tendencingai siekiama sukompromituoti ir sužlugdyti jį kaip politiką, kas turėtų labai didelės neigiamos įtakos ir partijai.
„Visos paskutiniu metu viena po kitos viešoje erdvėje pasirodančios ir plėtojamos istorijos primena ne ką kitą, kaip gerai apgalvotas pastangas ne tik pakenti partijai Tvarka ir teisingumas rinkimuose, bet ir pašalinti mane iš politinio gyvenimo. Net jei tai traktuočiau kaip sutapimus, tiek jų vienu metu būti negali. Juo labiau, kad nė su viena istorija absoliučiai neturiu nieko bendro.
Siekdamas nepakenkti partijos įvaizdžiui ir reputacijai priėmiau sprendimą laikinai pasitraukti iš partijos narių iki tol, kol nebus baigti visi ikiteisminiai tyrimai ir išsiaiškinta iki galo. Turiu omenyje ne tik šią galimo balsų pirkimo, bet ir šuns Ramzio istoriją“, – teigė K. Komskis.“

Pranešė ELTA
„Vilnius, spalio 13 d. (ELTA). „Tvarkiečiai“ teigia, kad partijos Tvarka ir teisingumas rinkimų štabas negalėjo disponuoti ir nedisponavo jokiomis grynųjų pinigų sumomis ar kitais resursais, kurie yra nurodyti Policijos departamento pateiktoje informacijoje apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl balsų pirkimo.
„Melagingų žinių paskleidimas prieš Seimo rinkimų antrąjį rinkimų turą apie įvykius Šilutėje partijos kandidatams daro didžiulę žalą. Teisėsaugos struktūrų veiksmai artimiausiu metu turės būti kruopščiai ištirti ir teisiškai įvertinti“, – tikina „tvarkiečiai“.
„Informacija apie policijos neva „demaskuotą gaują, kuri įtariama pirkusi balsus partijos Tvarka ir teisingumas kandidatų naudai“, yra tendencinga ir visiškai neatitinka tikrovės. Tai – provokacija, kuria siekiama kvestionuoti rinkėjų valią ir mesti šešėlį mūsų kandidatams, kurie teisėtai ir skaidriai vykdė savo rinkimų kampaniją“, – pareiškė laikinasis partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.
Pasak R. Žemaitaičio, pats ikiteisminio tyrimo pobūdis kelia rimtų abejonių, nes policijos ir kai kurių žiniasklaidos priemonių veiksmai gali būti „režisuojami“, siekiant padaryti spaudimą Vyriausiajai rinkimų komisijai ir įtaką rinkimų rezultatams.

Pranešė lrytas.lt
Portalas www.lrytas.lt vakar skelbė: „Po policijos įtarimų dėl galimo rinkėjų balsų pirkimo Šilutėje „Tvarkos ir teisingumo“ bei jos kandidatų naudai, gali būti keliamas klausimas ir dėl visos partijos rezultatų, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas. „Tiek dėl daugiamandatės rinkimų rezultatų, tiek pačiam kandidatui, tiek kandidatų sąrašui, mano supratimu, klausimai bus keliami, mes kelsime. Nes Šilutės apygardoje yra 22 tūkstančiai rinkėjų balsavę. Kitas dalykas, kad partija virš barjero yra surinkusi per 5 tūkstančius balsų. Ir ankstesniuose rinkimuose kaltinimų būta (…). Dėl daugiamandatės turėsime įvertinti, ar Kęstas Komskis lieka kandidatas, ar sąrašas lieka. Manau, kad tą klausimą kels ir politikai, ir mes patys turėsime vertinti“, – BNS ketvirtadienį sakė Z. Vaigauskas. Anot jo, VRK sprendimai priklausys nuo ikiteisminio tyrimo rezultatų.
Tiesa, situacija vienmandatėje Šilutės apygardoje keistis neturėtų – K. Komskis liko trečias ir nebepretenduoja tapti Seimo nariu.

Balsai pirkti partijai Tvarka ir teisingumas
Seimo rinkimų balsų pirkimas Šilutėje vyko partijos Tvarka ir teisingumas naudai, ketvirtadienį patvirtino policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.
Policijos generalinio komisaro pavaduotojas patvirtino, kad balsai pirkti partijai Tvarka ir teisingumas. Ar bus apklausiami partijos nariai, anot E. Šilerio, spręs ikiteisminį tyrimą kontroliuojantys prokurorai. Pasiteiravus, ar balsai buvo pirkti partijai, ar konkretiems kandidatams, E. Šileris patvirtino, kad tai daryta partijos naudai.
Dalis ikiteisminiame tyrime sulaikytų asmenų savo kaltę pripažino, dalis – ne.
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas neatmeta, kad dėl policijos įtarimų gali būti keliamas klausimas ir dėl visos partijos Tvarka ir teisingumas rezultatų pirmajame rinkimų ture.

Partija Tvarka ir teisingumas 2012-2016 metų kadencijos Seime, per praėjusius rinkimus gavusi 11 mandatų, dirbo valdančiojoje daugumoje. „Tvarkiečiai“ turi apie 13 tūkst. narių.

Parengta pagal šalies žiniasklaidos pranešimus

 

2 komentarai

 • Arvydas

  Būtina informuoti rinkėjus: Gėda dėl Lietuvos rinkėjų pasirinkimo: 1.Renka „valstietišką“ mišrainę už tai, kad lyderis yra “supirkęs” tūkstančius hektarų žemės, kurią išdalinus jaunoms šeimoms bent po 3 ha, Lietuvoje padaugėtų gyventojų, sumažėtų emigracijos mastai. 2.Renka už tai, kad būdamas „skvernu“ viršininku, kaliniui leido laisvai „pasiimti“ automatą, kuriuos „skverni“ žiopliai išsidalino be jokio pagrindo. 3.Melas,nes “valstiečiais“ pasivadino buvę funkcionieriai, jie – ne valstiečiai, jie – žemgrobiai bei gėdingi žiopliai – policininkai. Tokie yra nenuginčijami faktai…

 • Patriotas

  Jei nenorite tokios netvarkos antrame ture nebalsuokite už Nausėdą ir jo atstovaujamus valstiečius!
  Rusiškų trąšų ir kombainų importuotojas Ramūnas Karbauskis – tai naujasis Viktoras Uspaskichas!

  Visa tiesa apie “gelbėtoją” Ramūną Karbauskį ir jo valstiečių partiją čia
  https://www.facebook.com/VALSTYBE/posts/10154553803337207
  ir dar papildomai čia
  https://indd.adobe.com/view/f3b90f04-d2da-4eee-8a91-b3fa8fdd8f63
  Žiūrėkite paskutinį puslapį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite