Ir dainos, ir posmai susirinkus pavakaroti

Pabūti, pasidžiaugti artėjančiomis šventėmis klausantis eilių, dainuojamosios poezijos pakvietė klubo „Muzikos paletė“ atlikėjai Žydrė Adomaitienė, Liuda Kašėtienė, Adas Nausėda ir klubo bičiulis Marijus Budraitis. Šiuos atlikėjus, kūrėjus pažįsta ne tik Šilutės rajono bendruomenė – penkerius metus gyvuojančio klubo nariai kartu ir atskirai yra koncertavę įvairiausiose šalies scenose ir sulaukę klausytojų aplodismentų, nuoširdžių padėkos žodžių.

„Muzikos paletės“ atlikėjai dainos ir eilių vakarą surengė Šilutės kultūros ir pramogų centro fojė. Plevenančių žvakių šviesoje skambėjo jau girdėti ir naujausi Marijaus Budraičio eilėraščiai. Kaip visada, klausytojai susižavėję klausėsi jo kūrybos eilių, skirtų kuriai nors lietuviškai raidei.
Marijus sakė turintis svajonę šiuos eilėraščius – kaip savotišką duoklę lietuviškam raidynui – sudėti į poezijos knygelę. Iš šio eilėraščių ciklo paskaitė 4 eilėraščius, pradėdamas nuo eilėraščio iš raidės „K“ ir baigdamas eilėraščiais, skirtais raidėms „Š“ ir „Ž“.
Klausytojai susidomėję klausėsi jausmingų Ado Nausėdos traukiamų dainų. Vienos posmai pakvietė klausytojus susikibti rankomis ir pajusti vieniems kitų vidinę šilumą, kitoje dainoje atlikėjas prisipažino kokį pats save jis mato senatvėje…
Pamėgome Liudos Kašėtienės ir Žydrės Adomaitienės atliekamas dainas. Jas kurianti Žydrė, šiemet išleidusi pirmąjį savo dainų albumą, jau planuoja leisti antrąjį. Susirinkę pavakaroti dalyviai išgirdo naujausią Ž. Adomaitienės dainą „Vakarykštės dienos šešėlis“, pritardami klausėsi jau girdėtų „Tu užrašyk“, „Geltonas lietus“, „Nepasiklysk, viltie“, „Tu negirdėjai“.
Renginio pabaigai pritiko visada skambanti lyg nauja, nes tik prieš Kalėdas ar per Kalėdas atliekama šiai šventei skirta Žydrės daina.
„Kiekvienas turime savo vaikystės debesėlį“, – sakė M. Budraitis, pakvietęs pasiklausyti eilėraščio, kurį jis sukūrė mintimis sugrįžęs į vaikystę. Prisipažino, kad jam, kaip ir daugeliui Pamario krašto žmonių, nesvetimi debesys ir vėjai, ne blaškantys, bet teikiantys stiprybės, įkvepiantys kūrybai.
Šiltas ir jausmingas vakaras nebūtų įvykęs be VĮ Šilutės miškų urėdijos paramos.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite