Ir apdegęs Aukštumalos pažintinis takas traukia lankytojus

„Pamarys“ jau rašė, kad prieš metus įrengtą Aukštumalos pažintinį taką gegužės 4 d. apgadino gaisras. Tačiau net ir apgadintas ugnies pažintinis takas sutraukia nemažai lankytojų. Savivaldybės vadovai LR aplinkos ministro Kęstučio Navicko vizito metu jo prašė padėti atkurti ugnies suniokotą taką, spėjusį tapti populiariu lankymo objektu.

Spėjama, kad gaisro priežastimi tapo numesta nuorūka, tačiau, pasak Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Rimanto Mačijausko, gaisro priežastys dar tiriamos. Gaisro padaryti nuostoliai įvertinti apie 7000 eurų.
Po gaisro praėjus daugiau kaip mėnesiui, Aukštumalos pažintiniame take vėl galima sutikti nemažai lankytojų. Nors apdegusiose vietose medinis takas nestabilus ir einant siūbuoja, čia lankosi net šeimos su mažyliais vežimėlyje… Iš karto po gaisro takas buvo uždarytas, o įėjimas į jį buvo užtvertas įspėjamosiomis juostomis. Dabar tako pradžioje tų juostų nebeliko, o lankytojus pasitinka plakatai, kviečiantys prisidėti prie tako atnaujinimo trumpąja žinute už 1,35 euro įsigyjant lankytojo bilietą. Savo tinklalapyje Nemuno deltos regioninio parko direkcija kviečia prisidėti aukojant į Nemuno deltos regioninio parko direkcijos paramos sąskaitą kad ir nedidelę sumą.

Rekvizitai mokėjimo pervedimams
Gavėjas: Nemuno deltos regioninio parko direkcija, sąsk. Nr. LT167300 0100 0258 7243, mokėjimo paskirtis: parama Aukštumalai.

Pasak Nemuno deltos regioninio parko ekologo Roberto Kubiliaus, lėšų kol kas suaukota nedaug – per 400 eurų. Jo kolegė Kristina Mudinaitė sakė, kad aktyviausiai žmonės aukojo iš karto po nelaimės, kai apie gaisrą buvo pranešta visai Lietuvai. Tuomet būta tokių, kurie paaukojo ir 100 eurų. Po kiek laiko žinia apie nelaimę buvo primiršta, aukų srovelė suplonėjo.
Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis sakė, kad aplinkos ministro K. Navicko vizito metu svečiui buvo parodytas apdegęs takas ir prašyta paramos takui atkurti. Pasak V. Pozingio, Savivaldybė stengiasi padėti, tačiau formaliai Aukštumalos pažintinis takas priklauso Nemuno deltos regioninio parko direkcijai, tad pirmiausiai ji turi rūpintis per trumpą laiką spėjusio išpopuliarėti lankomo objekto atstatymu.


Anksčiau vadintas „Bebrų taku“, po rekonstrukcijos pailgėjęs iki 1,2 km medinis takas su apžvalgos bokštais, pavadintas Aukštumalos pažintiniu taku oficialiai lankytojams buvo atidarytas 2016 m. liepos 8 d. Dalis naujojo tako sumontuota ant tvirtų 30 cm skersmens plastikinių vamzdžių, todėl lankytojai gali drąsiai, net nesušlapdami kojų grožėtis gamta. Medinei tako daliai įrengti naudotos impregnuotos pušinės lentos. Pažintinio tako pabaigoje prie pelkinio ežerokšnio įrengta 3 m aukščio apžvalgos platforma, nuo kurios atsiveria Aukštumalos pelkės panorama. Šiai platformai įrengti lėšų skyrė UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“, o tako montavimo darbus atliko UAB „Šilutės polderiai“ meistrai.
Aukštumalos pažintinis takas nusidriekė per vieną didžiausių ir gražiausių Aukštumalos aukštapelkę, plytinčią Kintų seniūnijoje. Iki mūsų dienų natūralius bruožus išlaikė tik vakarinė pelkės dalis (užimanti 1/3 buvusios pelkės ploto), kuri 1995 m. buvo paskelbta telmologiniu (pelkių) draustiniu. 1993 m. ji įrašyta į pelkių ir kitų šlapynių apsaugai skirtos Ramsaro konvencijos tarptautinės svarbos teritorijų sąrašą, o nuo 2004 m. tapo Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ dalimi. Aukštumala vilioja keliautojus pelkiniais ežerėliais, kiminų patalais su spanguolynais, nykštukinėmis pušaitėmis, labai retų tyrulinių erikų vainiklapiais, saulašarėmis, laukinių paukščių – gervių, sėjikų, tikučių ar kuolingų balsais bei galimybe pamatyti sklandantį jūrinį erelį.
Vaidotas VILKAS

Hits: 717

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite