Ir apdegęs Aukštumalos pažintinis takas traukia lankytojus

„Pamarys“ jau rašė, kad prieš metus įrengtą Aukštumalos pažintinį taką gegužės 4 d. apgadino gaisras. Tačiau net ir apgadintas ugnies pažintinis takas sutraukia nemažai lankytojų. Savivaldybės vadovai LR aplinkos ministro Kęstučio Navicko vizito metu jo prašė padėti atkurti ugnies suniokotą taką, spėjusį tapti populiariu lankymo objektu.

Spėjama, kad gaisro priežastimi tapo numesta nuorūka, tačiau, pasak Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Rimanto Mačijausko, gaisro priežastys dar tiriamos. Gaisro padaryti nuostoliai įvertinti apie 7000 eurų.
Po gaisro praėjus daugiau kaip mėnesiui, Aukštumalos pažintiniame take vėl galima sutikti nemažai lankytojų. Nors apdegusiose vietose medinis takas nestabilus ir einant siūbuoja, čia lankosi net šeimos su mažyliais vežimėlyje… Iš karto po gaisro takas buvo uždarytas, o įėjimas į jį buvo užtvertas įspėjamosiomis juostomis. Dabar tako pradžioje tų juostų nebeliko, o lankytojus pasitinka plakatai, kviečiantys prisidėti prie tako atnaujinimo trumpąja žinute už 1,35 euro įsigyjant lankytojo bilietą. Savo tinklalapyje Nemuno deltos regioninio parko direkcija kviečia prisidėti aukojant į Nemuno deltos regioninio parko direkcijos paramos sąskaitą kad ir nedidelę sumą.

Rekvizitai mokėjimo pervedimams
Gavėjas: Nemuno deltos regioninio parko direkcija, sąsk. Nr. LT167300 0100 0258 7243, mokėjimo paskirtis: parama Aukštumalai.

Pasak Nemuno deltos regioninio parko ekologo Roberto Kubiliaus, lėšų kol kas suaukota nedaug – per 400 eurų. Jo kolegė Kristina Mudinaitė sakė, kad aktyviausiai žmonės aukojo iš karto po nelaimės, kai apie gaisrą buvo pranešta visai Lietuvai. Tuomet būta tokių, kurie paaukojo ir 100 eurų. Po kiek laiko žinia apie nelaimę buvo primiršta, aukų srovelė suplonėjo.
Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis sakė, kad aplinkos ministro K. Navicko vizito metu svečiui buvo parodytas apdegęs takas ir prašyta paramos takui atkurti. Pasak V. Pozingio, Savivaldybė stengiasi padėti, tačiau formaliai Aukštumalos pažintinis takas priklauso Nemuno deltos regioninio parko direkcijai, tad pirmiausiai ji turi rūpintis per trumpą laiką spėjusio išpopuliarėti lankomo objekto atstatymu.


Anksčiau vadintas „Bebrų taku“, po rekonstrukcijos pailgėjęs iki 1,2 km medinis takas su apžvalgos bokštais, pavadintas Aukštumalos pažintiniu taku oficialiai lankytojams buvo atidarytas 2016 m. liepos 8 d. Dalis naujojo tako sumontuota ant tvirtų 30 cm skersmens plastikinių vamzdžių, todėl lankytojai gali drąsiai, net nesušlapdami kojų grožėtis gamta. Medinei tako daliai įrengti naudotos impregnuotos pušinės lentos. Pažintinio tako pabaigoje prie pelkinio ežerokšnio įrengta 3 m aukščio apžvalgos platforma, nuo kurios atsiveria Aukštumalos pelkės panorama. Šiai platformai įrengti lėšų skyrė UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“, o tako montavimo darbus atliko UAB „Šilutės polderiai“ meistrai.
Aukštumalos pažintinis takas nusidriekė per vieną didžiausių ir gražiausių Aukštumalos aukštapelkę, plytinčią Kintų seniūnijoje. Iki mūsų dienų natūralius bruožus išlaikė tik vakarinė pelkės dalis (užimanti 1/3 buvusios pelkės ploto), kuri 1995 m. buvo paskelbta telmologiniu (pelkių) draustiniu. 1993 m. ji įrašyta į pelkių ir kitų šlapynių apsaugai skirtos Ramsaro konvencijos tarptautinės svarbos teritorijų sąrašą, o nuo 2004 m. tapo Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ dalimi. Aukštumala vilioja keliautojus pelkiniais ežerėliais, kiminų patalais su spanguolynais, nykštukinėmis pušaitėmis, labai retų tyrulinių erikų vainiklapiais, saulašarėmis, laukinių paukščių – gervių, sėjikų, tikučių ar kuolingų balsais bei galimybe pamatyti sklandantį jūrinį erelį.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite