Investuotojai pateikė siūlymų dėl autobusų parko

Šilutės rajono politikai ir visuomenės atstovai dalyvavo pristatant projektinius pasiūlymus dėl Šilutės autobusų parko iškėlimo. Juos pateikė „Capital City Group“ bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Zaremba ir UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas, jo pavaduotojas Darius Baliukevičius.

UAB „Projestos projektai“ siūlo statyti apie 3000 kv. m ploto prekybos centrą, o šalia apie 200 kvadratų autobusų stotį su stiklinėmis pertvaromis, nuo vėjo ir lietaus apsaugotais peronais.

UAB „Projestos projektai“ siūlo statyti apie 3000 kv. m ploto prekybos centrą, o šalia apie 200 kvadratų autobusų stotį su stiklinėmis pertvaromis, nuo vėjo ir lietaus apsaugotais peronais.

Rugpjūčio mėnesį siūlymus numatoma aptarti jungtiniame Tarybos komitetų posėdyje, o vėliau šaukti neeilinį Tarybos posėdį jungtinės veiklos sutarčiai pasirašyti.

5 milijonų eurų investicijos
Pasiklausyti potencialių investuotojų pasiūlymų susirinko rajono politikai, visuomenės atstovai, Savivaldybės administracijos darbuotojai. Įdėmiai jų klausėsi Šilutės autobusų parko bendrovės direktorius Artūras Stonkus. Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad investuotojai atsiliepė paviešinus kvietimą savivaldybės interneto svetainėje: „Mes pateikėme pasiūlymą, o verslas turi apsispręsti – naudingas jis ar ne“.
Pirmasis kalbėjo „Capital City Group“ bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Zaremba. Jis sakė, kad jo vadovaujama įmonė nekilnojamojo turto srityje dirba daugiau kaip 10 metų, veikia Lietuvoje ir Baltarusijoje. „Capital City Group“ siūlo dabartinėje autobusų parko teritorijoje pastatyti naują autobusų stotį, kuri būtų sujungta su apie 3500 kv. m ploto prekybos centru. Jau sutarta, kad tai galėtų būti „Maxima“. Panašų projektą įmonė esanti įgyvendinusi Palangoje – pastatė su „Maxima“ sujungtą autobusų stotį.
Patį autobusų parką numatoma perkelti į Savivaldybei priklausantį sklypą Dariaus ir Girėno gatvėje. Apie 1400-1500 kv. metrų plote numatoma pastatyti naują kompleksą, kuriame būtų administracinis pastatas, remonto dirbtuvės, autobusų plovykla, techninės pažiūros, dažymo vietos bei kitos reikalingos patalpos.
Taip pat numatoma įrengti stovėjimo aikštelę, kurioje tilptų apie pusšimtis autobusų ir lengvųjų automobilių. Projektą planuojama įgyvendinti per dvejus metus, investuojant apie 5 milijonus eurų. Jei Taryba nuspręstų pasirinkti „Capital City Group“, iš karto būtų pradėti priešprojektiniai ir projektavimo darbai, kitą pavasarį prasidėtų naujo autobusų parko statyba, o perkėlus autobusų parką, 2018 m. būtų pastatyta nauja autobusų stotis ir prekybos centras Tilžės gatvėje.

Investicinių projektų pristatymai sulaukė didelio susidomėjimo. Susirinkusieji vos tilpo mažojoje posėdžių salėje.

Investicinių projektų pristatymai sulaukė didelio susidomėjimo. Susirinkusieji vos tilpo mažojoje posėdžių salėje.

„Capital City Group“ bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Zaremba pateikė Palangos ir Skuodo merų rekomendacinius laiškus.
Apie savo investicinį projektą kalbėjo UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas. Jis sakė, kad jų įmonė turi ilgalaikę autobusų stočių su prekybos centrais statybos patirtį ir veikia šioje srityje apie 20 metų. Dirbta kartu su prekybos tinklais statant Kėdainių, Klaipėdos, Ukmergės, Vievio autobusų stotis. Šilutėje greičiausiai atsirastų dar vienas „Iki“ prekybos centras, tačiau dirbama ir su „Lidl“.
UAB „Projestos projektai“ siūlo statyti apie 3000 kv. m ploto prekybos centrą ir apie 200 kv. m ploto autobusų stotį su stiklinėmis pertvaromis nuo vėjo ir lietaus apsaugotais peronais. Autobusų stotis gali būti viename pastate su prekybos centru arba atskiruose pastatuose. Kad derintųsi su esamu architektūriniu ansambliu, siūloma naudoti rausvų klinkerio plytų apdailą. Autobusų stotį galėtų puošti bokštelis su laikrodžiu ir Šilutės herbu.
Autobusų parkas Dariaus ir Girėno gatvėje iškiltų apie 2000 kv. m ploto. Siūloma panaudoti geresnes ir brangesnes medžiagas, bet pastatyti taip, kad ir autobusų parkas nebūtų vien stačiakampių pramoninių kubų rinkinys. Į šį projektą numatoma investuoti apie 4 mln. eurų, darbus žadama pabaigti iki 2017 m. pabaigos.
„Mūsų tikslas, kad Savivaldybė neišleistų nė vieno euro. Mes prisidedame tik suteikiamais sklypais jungtinės veiklos sutarties pagrindu“, – po investuotojų pasisakymų paaiškino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
Jis kalbėjo, kad šis susitikimas pirmas, bet tikrai ne paskutinis. Rugpjūčio mėnesį pasiūlymus numatoma aptarti jungtiniame Tarybos komitetų posėdyje, o vėliau sušaukti neeilinį Tarybos posėdį jungtinės veiklos sutarčiai pasirašyti.

UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovas Audrius Endzinas siūlo naują Šilutės autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 esančioje teritorijoje, kur kažkada buvo paruošų kontora.

UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovas Audrius Endzinas siūlo naują Šilutės autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 esančioje teritorijoje, kur kažkada buvo paruošų kontora.

Kitoks pasiūlymas
UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovas Audrius Endzinas Savivaldybei siūlė naują Šilutės autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 esančioje teritorijoje. Čia, priešais Šilutės miškų urėdiją esančiame 1500-1700 kv. m plote. pastačius autobusų parką, gerokai sumažėtų atstumas tarp jo ir naujosios autobusų stoties Tilžės gatvėje. Tai sumažintų išlaidų degalams, mažiau trukdytų eismui po miestą važinėjantys autobusai.
Nemaža Nemuno g. 12 teritorijos dalis yra išasfaltuota, autobusų parko reikmėms būtų galima pritaikyti esamus statinius.
A. Endzinas siūlė pamiršti politines ir partines ambicijas ir rinktis labiausiai Šilutei tinkantį sprendimą. Jis tvirtino, kad savo pasiūlymą buvo pateikęs Savivaldybei, jį svarstė Šilutės autobusų parko stebėtojų taryba.

Iš kairės: Tarybos nariai Vladas Kainovaitis, Vaidas Bendaravičius, Autobusų parko  direktorius Artūras Stonkus ir Tarybos narys Jonas Jatautas įdėmiai apžiūrėjo investicinius siūlymus.

Iš kairės: Tarybos nariai Vladas Kainovaitis, Vaidas Bendaravičius, Autobusų parko direktorius Artūras Stonkus ir Tarybos narys Jonas Jatautas įdėmiai apžiūrėjo investicinius siūlymus.

Nuomonės
Autobusų parko direktorius Artūras Stonkus sakė girdėjęs apie Audriaus Endzino pasiūlymą. Anot jo, jis tikrai vertas įdėmaus nagrinėjimo ir toji vieta autobusų parkui būtų visai tinkama. Anot A. Stonkaus, renkantis vietą būsimajam autobusų parkui, reikėtų atsižvelgti į visus privalumus ir trūkumus.
Vienas iš tokių trūkumų rengiant autobusų parką Nemuno gatvėje – greičiausiai ten tektų nugriauti visus, išskyrus administracinį, statinius. Kita vertus, pastačius autobusų parką Dariaus ir Girėno gatvėje, padidėtų atstumas iki autobusų stoties.

Tarybos narys Jonas Jatautas:
– Kol kas įvyko tik pirmasis investicinių projektų pristatymas. Vieno tokio susibėgimo maža, iškils dar daug klausimų. Vieta priešais katalikų bažnyčią labai jautri, todėl bet ką ten statant reikia gerai apgalvoti.
Taip pat reikėtų pasvarstyti, ar statyti autobusų parką Nemuno, ar Dariaus ir Girėno gatvėje. Kita vertus, ar toks gigantiškas, kaip siūloma, autobusų parkas nebus per didelis?

Tarybos narys Steponas Kazlauskas:
– Labiausiai džiugina, kad pagaliau pasiryžta iškelti autobusų parką iš dabartinės vietos. Pradedama daryti tai, apie ką kalbama jau 20 metų. Kuris projektas bus pasirinktas, nelabai svarbu, nes jie abu gana panašūs.
Galimybę statyti autobusų parką Nemuno gatvėje vertinčiau skeptiškai, nes nežinia, kiek atsilieps kainai, kai teks griauti trukdančius statinius.

Tarybos narys Raimundas Ambrozaitis:
– Gerai, kad įgyvendinat projektą Savivaldybei nereikės investuoti lėšų. Investicinių projektų pristatymo metu norėjau išgirsti daugiau ir įvairesnių pasiūlymų. Teko girdėti ir apie A. Endzinio siūlymą autobusų parką rengti Nemuno gatvėje. Komitetuose reikėtų aptarti visus variantus. Vis dėlto svarbiausia, kad reikalai pagaliau pajudėjo.

Vaidotas VILKAS

„Capital City Group“ pateiktame siūlyme autobusų stotis ir prekybos centras galėtų būti viename pastate.

„Capital City Group“ pateiktame siūlyme autobusų stotis ir prekybos centras galėtų būti viename pastate.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite