Investuotojai pateikė siūlymų dėl autobusų parko

Šilutės rajono politikai ir visuomenės atstovai dalyvavo pristatant projektinius pasiūlymus dėl Šilutės autobusų parko iškėlimo. Juos pateikė „Capital City Group“ bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Zaremba ir UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas, jo pavaduotojas Darius Baliukevičius.

UAB „Projestos projektai“ siūlo statyti apie 3000 kv. m ploto prekybos centrą, o šalia apie 200 kvadratų autobusų stotį su stiklinėmis pertvaromis, nuo vėjo ir lietaus apsaugotais peronais.

UAB „Projestos projektai“ siūlo statyti apie 3000 kv. m ploto prekybos centrą, o šalia apie 200 kvadratų autobusų stotį su stiklinėmis pertvaromis, nuo vėjo ir lietaus apsaugotais peronais.

Rugpjūčio mėnesį siūlymus numatoma aptarti jungtiniame Tarybos komitetų posėdyje, o vėliau šaukti neeilinį Tarybos posėdį jungtinės veiklos sutarčiai pasirašyti.

5 milijonų eurų investicijos
Pasiklausyti potencialių investuotojų pasiūlymų susirinko rajono politikai, visuomenės atstovai, Savivaldybės administracijos darbuotojai. Įdėmiai jų klausėsi Šilutės autobusų parko bendrovės direktorius Artūras Stonkus. Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad investuotojai atsiliepė paviešinus kvietimą savivaldybės interneto svetainėje: „Mes pateikėme pasiūlymą, o verslas turi apsispręsti – naudingas jis ar ne“.
Pirmasis kalbėjo „Capital City Group“ bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Zaremba. Jis sakė, kad jo vadovaujama įmonė nekilnojamojo turto srityje dirba daugiau kaip 10 metų, veikia Lietuvoje ir Baltarusijoje. „Capital City Group“ siūlo dabartinėje autobusų parko teritorijoje pastatyti naują autobusų stotį, kuri būtų sujungta su apie 3500 kv. m ploto prekybos centru. Jau sutarta, kad tai galėtų būti „Maxima“. Panašų projektą įmonė esanti įgyvendinusi Palangoje – pastatė su „Maxima“ sujungtą autobusų stotį.
Patį autobusų parką numatoma perkelti į Savivaldybei priklausantį sklypą Dariaus ir Girėno gatvėje. Apie 1400-1500 kv. metrų plote numatoma pastatyti naują kompleksą, kuriame būtų administracinis pastatas, remonto dirbtuvės, autobusų plovykla, techninės pažiūros, dažymo vietos bei kitos reikalingos patalpos.
Taip pat numatoma įrengti stovėjimo aikštelę, kurioje tilptų apie pusšimtis autobusų ir lengvųjų automobilių. Projektą planuojama įgyvendinti per dvejus metus, investuojant apie 5 milijonus eurų. Jei Taryba nuspręstų pasirinkti „Capital City Group“, iš karto būtų pradėti priešprojektiniai ir projektavimo darbai, kitą pavasarį prasidėtų naujo autobusų parko statyba, o perkėlus autobusų parką, 2018 m. būtų pastatyta nauja autobusų stotis ir prekybos centras Tilžės gatvėje.

Investicinių projektų pristatymai sulaukė didelio susidomėjimo. Susirinkusieji vos tilpo mažojoje posėdžių salėje.

Investicinių projektų pristatymai sulaukė didelio susidomėjimo. Susirinkusieji vos tilpo mažojoje posėdžių salėje.

„Capital City Group“ bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Zaremba pateikė Palangos ir Skuodo merų rekomendacinius laiškus.
Apie savo investicinį projektą kalbėjo UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas. Jis sakė, kad jų įmonė turi ilgalaikę autobusų stočių su prekybos centrais statybos patirtį ir veikia šioje srityje apie 20 metų. Dirbta kartu su prekybos tinklais statant Kėdainių, Klaipėdos, Ukmergės, Vievio autobusų stotis. Šilutėje greičiausiai atsirastų dar vienas „Iki“ prekybos centras, tačiau dirbama ir su „Lidl“.
UAB „Projestos projektai“ siūlo statyti apie 3000 kv. m ploto prekybos centrą ir apie 200 kv. m ploto autobusų stotį su stiklinėmis pertvaromis nuo vėjo ir lietaus apsaugotais peronais. Autobusų stotis gali būti viename pastate su prekybos centru arba atskiruose pastatuose. Kad derintųsi su esamu architektūriniu ansambliu, siūloma naudoti rausvų klinkerio plytų apdailą. Autobusų stotį galėtų puošti bokštelis su laikrodžiu ir Šilutės herbu.
Autobusų parkas Dariaus ir Girėno gatvėje iškiltų apie 2000 kv. m ploto. Siūloma panaudoti geresnes ir brangesnes medžiagas, bet pastatyti taip, kad ir autobusų parkas nebūtų vien stačiakampių pramoninių kubų rinkinys. Į šį projektą numatoma investuoti apie 4 mln. eurų, darbus žadama pabaigti iki 2017 m. pabaigos.
„Mūsų tikslas, kad Savivaldybė neišleistų nė vieno euro. Mes prisidedame tik suteikiamais sklypais jungtinės veiklos sutarties pagrindu“, – po investuotojų pasisakymų paaiškino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
Jis kalbėjo, kad šis susitikimas pirmas, bet tikrai ne paskutinis. Rugpjūčio mėnesį pasiūlymus numatoma aptarti jungtiniame Tarybos komitetų posėdyje, o vėliau sušaukti neeilinį Tarybos posėdį jungtinės veiklos sutarčiai pasirašyti.

UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovas Audrius Endzinas siūlo naują Šilutės autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 esančioje teritorijoje, kur kažkada buvo paruošų kontora.

UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovas Audrius Endzinas siūlo naują Šilutės autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 esančioje teritorijoje, kur kažkada buvo paruošų kontora.

Kitoks pasiūlymas
UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovas Audrius Endzinas Savivaldybei siūlė naują Šilutės autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 esančioje teritorijoje. Čia, priešais Šilutės miškų urėdiją esančiame 1500-1700 kv. m plote. pastačius autobusų parką, gerokai sumažėtų atstumas tarp jo ir naujosios autobusų stoties Tilžės gatvėje. Tai sumažintų išlaidų degalams, mažiau trukdytų eismui po miestą važinėjantys autobusai.
Nemaža Nemuno g. 12 teritorijos dalis yra išasfaltuota, autobusų parko reikmėms būtų galima pritaikyti esamus statinius.
A. Endzinas siūlė pamiršti politines ir partines ambicijas ir rinktis labiausiai Šilutei tinkantį sprendimą. Jis tvirtino, kad savo pasiūlymą buvo pateikęs Savivaldybei, jį svarstė Šilutės autobusų parko stebėtojų taryba.

Iš kairės: Tarybos nariai Vladas Kainovaitis, Vaidas Bendaravičius, Autobusų parko  direktorius Artūras Stonkus ir Tarybos narys Jonas Jatautas įdėmiai apžiūrėjo investicinius siūlymus.

Iš kairės: Tarybos nariai Vladas Kainovaitis, Vaidas Bendaravičius, Autobusų parko direktorius Artūras Stonkus ir Tarybos narys Jonas Jatautas įdėmiai apžiūrėjo investicinius siūlymus.

Nuomonės
Autobusų parko direktorius Artūras Stonkus sakė girdėjęs apie Audriaus Endzino pasiūlymą. Anot jo, jis tikrai vertas įdėmaus nagrinėjimo ir toji vieta autobusų parkui būtų visai tinkama. Anot A. Stonkaus, renkantis vietą būsimajam autobusų parkui, reikėtų atsižvelgti į visus privalumus ir trūkumus.
Vienas iš tokių trūkumų rengiant autobusų parką Nemuno gatvėje – greičiausiai ten tektų nugriauti visus, išskyrus administracinį, statinius. Kita vertus, pastačius autobusų parką Dariaus ir Girėno gatvėje, padidėtų atstumas iki autobusų stoties.

Tarybos narys Jonas Jatautas:
– Kol kas įvyko tik pirmasis investicinių projektų pristatymas. Vieno tokio susibėgimo maža, iškils dar daug klausimų. Vieta priešais katalikų bažnyčią labai jautri, todėl bet ką ten statant reikia gerai apgalvoti.
Taip pat reikėtų pasvarstyti, ar statyti autobusų parką Nemuno, ar Dariaus ir Girėno gatvėje. Kita vertus, ar toks gigantiškas, kaip siūloma, autobusų parkas nebus per didelis?

Tarybos narys Steponas Kazlauskas:
– Labiausiai džiugina, kad pagaliau pasiryžta iškelti autobusų parką iš dabartinės vietos. Pradedama daryti tai, apie ką kalbama jau 20 metų. Kuris projektas bus pasirinktas, nelabai svarbu, nes jie abu gana panašūs.
Galimybę statyti autobusų parką Nemuno gatvėje vertinčiau skeptiškai, nes nežinia, kiek atsilieps kainai, kai teks griauti trukdančius statinius.

Tarybos narys Raimundas Ambrozaitis:
– Gerai, kad įgyvendinat projektą Savivaldybei nereikės investuoti lėšų. Investicinių projektų pristatymo metu norėjau išgirsti daugiau ir įvairesnių pasiūlymų. Teko girdėti ir apie A. Endzinio siūlymą autobusų parką rengti Nemuno gatvėje. Komitetuose reikėtų aptarti visus variantus. Vis dėlto svarbiausia, kad reikalai pagaliau pajudėjo.

Vaidotas VILKAS

„Capital City Group“ pateiktame siūlyme autobusų stotis ir prekybos centras galėtų būti viename pastate.

„Capital City Group“ pateiktame siūlyme autobusų stotis ir prekybos centras galėtų būti viename pastate.

 

Hits: 133

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite