Injekcinės mezoterapijos/biorevitalizacijos klinikinis panaudojimas

Mezoterapija/biorevitalizacija hialurono rūgštimi yra kosmetinis metodas, šiuo metu taikomas odai  atjauninti. Rinkoje yra įvairių produktų, kurių sudėtyje yra daug įvairių sudėtinių dalių, skirtų odos atjaunėjimui. Daugumoje šių preparatų yra hialurono rūgšties kartu su biorevitalizacijos „kokteiliu“, kurį sudaro įvairūs vitaminų, mineralų, amino rūgščių, nukleotidų, kofermentų ir antioksidantų kiekiai. Nors skirtingų produktų sudedamosios dalys yra labai panašios, in vitro (bandymų mėgintuvėlyje) ir klinikinis poveikis gali labai skirtis.

Mezoterapijos tyrimai

Odos fibroblastų gyvybingumas ir jos gebėjimas paskatinti pagrindinės tarpląstelinės matricos gamybą buvo įvertintas Ispanijos SKIN TECH PHARMA GROUP mokslininkų tyrime, esant skirtingoms injekcinėms hialurono rūgšties koncentracijoms. Gyvybingumas buvo įvertintas kolorimetriniu tyrimu, o pagrindiniai ekstraląstelinės matricos genai, I tipo kolagenas ir elastinas, buvo įvertinti kiekybine polimerazės grandinine reakcija.

Rezultatai parodė, kad injekcinis tirpalas gali padidinti žmogaus odos fibroblastų gyvybingumą ir padidinti I tipo kolageno ir elastino fibroblastų genų ekspresiją atitinkamai 9,7 ir 14 kartų in vitro. Šie rezultatai rodo, kad mezoterapijos/biorevitalizacijos produktai gali, bent jau in vitro, veiksmingai moduliuoti žmogaus odos fibroblastus.

Procedūros aprašymas

Mezoterapija yra minimaliai invazinė technika, kurią sudaro vietinė intraderminė terapija su vaistais ar kitomis medžiagomis. Šios medžiagos yra leidžiamos nedideliais kiekiais per daugkartines odos punkcijas. Terminas „mezo“ kilęs iš graikiško žodžio „mesos“, reiškiančio mezodermą (arba vidurinę gemalo ląstelę/sluoksnį) ankstyvame embrione, kuri diferencijuojasi į audinius ir struktūras, įskaitant kaulus, kremzles, raumenis ir jungiamąjį audinį.

Farmakologiniai produktai buvo leidžiami į odą daugiau nei šimtmetį, tačiau tik daug vėliau šis metodas tapo plačiau naudojamas. Prancūzų gydytojas Michelis Pistoras pranešė apie vilčių teikiančius rezultatus, kai pacientams, jaučiantiems skausmą, buvo sušvirkštos į odą nedidelės vaistų dozės. Be paties metodo atradimo, vienas iš svarbiausių dalykų yra tai, kad, pavyzdžiui, 1988 m. Prancūzijos medicinos akademija patvirtino, kad šis metodas yra neatsiejama klasikinės medicinos dalis.

Nuo technikos aprašymo terapijos naudojimas per pirmuosius 20 metų (1971–1991 m.) augo lėtai, o per pastaruosius 20 metų – eksponentiškai. Klinikiniai terapijos procedūrų, naudojamų skausmui malšinti, tyrimai patvirtina priešuždegiminių vaistų veiksmingumą ir toleravimą.  Vis dėlto, šiais laikais išaugęs terapinių procedūrų skaičius didžiąja dalimi yra susijęs su odos atjauninimo tikslu. Iš tiesų sunku įvertinti terapines procedūras taikančių estetikos gydytojų skaičių, kuris, priklausomai nuo šaltinio, gali svyruoti nuo 10 000 iki 40 000 visame pasaulyje. Vien Prancūzijoje, 2016 metų duomenimis, mezoterapeutais yra registruoti 122 gydytojai, tačiau daug daugiau gydytojų taiko šią techniką kasdien. Klasikiniai junginiai, naudojami odos atjauninimo mezoterapijoje / biorevitalizacijoje, yra hialurono rūgštis arba organinis silicis kaip pagrindinė sudedamoji dalis, o aminorūgštys, vitaminai, flavonoidai, augalų ekstraktai ir kt. kaip antrinės sudedamosios dalys.

Nors šią procedūrą plačiai taiko estetikos gydytojai, mokslinės informacijos, susijusios su tokio odos atjauninimo klinikiniu veiksmingumu, labai trūksta.

pr2022/142

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite