Injekcinės mezoterapijos/biorevitalizacijos klinikinis panaudojimas

Mezoterapija/biorevitalizacija hialurono rūgštimi yra kosmetinis metodas, šiuo metu taikomas odai  atjauninti. Rinkoje yra įvairių produktų, kurių sudėtyje yra daug įvairių sudėtinių dalių, skirtų odos atjaunėjimui. Daugumoje šių preparatų yra hialurono rūgšties kartu su biorevitalizacijos „kokteiliu“, kurį sudaro įvairūs vitaminų, mineralų, amino rūgščių, nukleotidų, kofermentų ir antioksidantų kiekiai. Nors skirtingų produktų sudedamosios dalys yra labai panašios, in vitro (bandymų mėgintuvėlyje) ir klinikinis poveikis gali labai skirtis.

Mezoterapijos tyrimai

Odos fibroblastų gyvybingumas ir jos gebėjimas paskatinti pagrindinės tarpląstelinės matricos gamybą buvo įvertintas Ispanijos SKIN TECH PHARMA GROUP mokslininkų tyrime, esant skirtingoms injekcinėms hialurono rūgšties koncentracijoms. Gyvybingumas buvo įvertintas kolorimetriniu tyrimu, o pagrindiniai ekstraląstelinės matricos genai, I tipo kolagenas ir elastinas, buvo įvertinti kiekybine polimerazės grandinine reakcija.

Rezultatai parodė, kad injekcinis tirpalas gali padidinti žmogaus odos fibroblastų gyvybingumą ir padidinti I tipo kolageno ir elastino fibroblastų genų ekspresiją atitinkamai 9,7 ir 14 kartų in vitro. Šie rezultatai rodo, kad mezoterapijos/biorevitalizacijos produktai gali, bent jau in vitro, veiksmingai moduliuoti žmogaus odos fibroblastus.

Procedūros aprašymas

Mezoterapija yra minimaliai invazinė technika, kurią sudaro vietinė intraderminė terapija su vaistais ar kitomis medžiagomis. Šios medžiagos yra leidžiamos nedideliais kiekiais per daugkartines odos punkcijas. Terminas „mezo“ kilęs iš graikiško žodžio „mesos“, reiškiančio mezodermą (arba vidurinę gemalo ląstelę/sluoksnį) ankstyvame embrione, kuri diferencijuojasi į audinius ir struktūras, įskaitant kaulus, kremzles, raumenis ir jungiamąjį audinį.

Farmakologiniai produktai buvo leidžiami į odą daugiau nei šimtmetį, tačiau tik daug vėliau šis metodas tapo plačiau naudojamas. Prancūzų gydytojas Michelis Pistoras pranešė apie vilčių teikiančius rezultatus, kai pacientams, jaučiantiems skausmą, buvo sušvirkštos į odą nedidelės vaistų dozės. Be paties metodo atradimo, vienas iš svarbiausių dalykų yra tai, kad, pavyzdžiui, 1988 m. Prancūzijos medicinos akademija patvirtino, kad šis metodas yra neatsiejama klasikinės medicinos dalis.

Nuo technikos aprašymo terapijos naudojimas per pirmuosius 20 metų (1971–1991 m.) augo lėtai, o per pastaruosius 20 metų – eksponentiškai. Klinikiniai terapijos procedūrų, naudojamų skausmui malšinti, tyrimai patvirtina priešuždegiminių vaistų veiksmingumą ir toleravimą.  Vis dėlto, šiais laikais išaugęs terapinių procedūrų skaičius didžiąja dalimi yra susijęs su odos atjauninimo tikslu. Iš tiesų sunku įvertinti terapines procedūras taikančių estetikos gydytojų skaičių, kuris, priklausomai nuo šaltinio, gali svyruoti nuo 10 000 iki 40 000 visame pasaulyje. Vien Prancūzijoje, 2016 metų duomenimis, mezoterapeutais yra registruoti 122 gydytojai, tačiau daug daugiau gydytojų taiko šią techniką kasdien. Klasikiniai junginiai, naudojami odos atjauninimo mezoterapijoje / biorevitalizacijoje, yra hialurono rūgštis arba organinis silicis kaip pagrindinė sudedamoji dalis, o aminorūgštys, vitaminai, flavonoidai, augalų ekstraktai ir kt. kaip antrinės sudedamosios dalys.

Nors šią procedūrą plačiai taiko estetikos gydytojai, mokslinės informacijos, susijusios su tokio odos atjauninimo klinikiniu veiksmingumu, labai trūksta.

pr2022/142

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite