Ilgametės draugystės ir bendradarbiavimo jubiliejus

Šiais metais Šilutės pirmoji gimnazija ir Vokietijos Bukstehudės Halepgheno gimnazija mini trisdešimties metų bendradarbiavimo jubiliejų. Gimnazijoje eksponuojamos parodos iš tarptautinių mainų projektų. Prie aktų salės pristatyta Goethe‘s instituto paroda „Vokietijos miestai ir kraštovaizdis“. Šiuo metu gimnazijoje dar galima pamatyti mokinių kurtus stendus „Kelias ir kelionės“.

Mainų dalyviai prie gimnazijos ąžuoliuko.

Šį pavasarį mus aplankė 21 gimnazistas su vadovais I. Schleinitz ir H. Hausmann bei septyni draugijos „Lietuva – Vokietija“ nariai.
Svečiai iš Vokietijos atvyko gegužės 15-ąją į Vilnių. Čia jie aplankė sostinės senamiestį, vėliau viešėjo Trakų pilyje. Kitą dieną mūsų gimnazijos trečiokai gimnazistai, mainų dalyviai, vyko svečių pasitikti į Vilnių. Tą dieną visi aplankėme MO muziejų, kuriame, lydimi gidės, tyrinėjome paveikslus ir išsakėme savo mintis. Valstybės pažinimo centre vokiečių svečiai buvo supažindinti su mūsų šalimi, jos istorija, politika. Dienos pabaigoje Kongresų rūmuose mainų dalyviai klausėsi simfoninio orkestro, kuris taip pat šventė 30-ties metų sukaktį.

Kitą dieną vokiečiai buvo supažindinti su mūsų gimnazijos struktūra ir nuostatais, tikslais bei istorija. Šeštadienį visi vykome į ekskursiją po Kretingą, lankėmės Kretingos bažnyčioje ir vienuolyne. Beje, pasak brolio pranciškono, laisvoje Lietuvoje jie irgi jau švenčia trisdešimtmetį. Tą dieną ėjome į 12 km žygį iš Šventosios į Palangą. Mokiniai keliavo ir takais per miškus, ir paplūdimiu, o netikėtai užklupęs lietus žygį padarė dar įdomesnį.
Prasidėjus naujai darbo savaitei, mokiniai buvo suskirstyti į nedideles grupes skirtingomis temomis (2000 km iki Juodosios jūros, Nacionalinė ekspedicija, M. Šalčiaus ir A. Poškos kelionės, S. Dariaus ir S. Girėno skrydis, emigracijos ir tremties istorijos, tarptautinių mainų „Šilutė –Buxtehude“ archyvinė medžiaga) ir tris dienas dirbo savarankiškai grupėse, ruošė stendus ir programas. Dalis grupės narių vyko į Saugas, kur su menininku R. Pilibavičiumi skaptavo dubenėlius, pynė kepures. Jubiliejinio renginio metu pristatyti darbai mokytojams, tėvams, tarptautinių mainų dalyviams.
Bendra nuotrauka prie prieš dešimt metų pasodinto ąžuoliuko priminė, kad greitai auga ne tik medžiai, bet ir vaikai…

Penktadienio rytą stebėjome Paskutinio skambučio šventę, po kurios išplaukėme į Nidą. Kadangi svečiai iš Vokietijos visada atsiveža puikų orą, tai šį kartą irgi grįžome į namus nubučiuoti saulės. Paskutinę dieną, šeštadienį, mūsų gimnazistai su svečiais dalyvavo miesto šventėje bei eisenoje. Sekmadienį, gegužės 26-ąją dieną, vokiečiai išvyko. Mainų dalyvių akys buvo kupinos ašarų ir liūdesio, jog turi vieni su kitais atsisveikinti, tačiau šypsenos ir juokas rodė, jog tai buvo nepaprasta patirtis ir naujų draugysčių pradžia. Svečiai buvo sužavėti Lietuvos žalumos, žmonių tolerancijos ir valstybės istorijos. Gyvendami šeimose jie buvo supažindinti su mūsų tautos kultūra, įpročiais ir kasdieniu gyvenimu.
Tarptautinių mainų programa skatina bendradarbiavimą, drąsą atskleisti bei įgyvendinti savo ir kitų idėjas, išklausyti vieni kitus ir, žinoma, lavinti užsienio kalbos įgūdžius.

Dėkojame gimnazijos direktorei Laimai Spirgienei ir visai gimnazijos bendruomenei, tėvams, prisidėjusiems, kad šie jubiliejiniai mainai vyktų sklandžiai.

Mes linkime sėkmės tarptautinių mainų vadovams J. ir A. Ežerinskiams ir būsimiems naujos grupės nariams bei delegacijos atstovams, gruodžio mėnesį vyksiantiems į Bukstehudę paminėti gražaus jubiliejaus. Ilgametis Vokietijos mainų vadovas H. Hausmann, dovanodamas mūsų direktorei paveikslą su laivu, sakė: „Tegul niekada mums nepritrūks ūpo, tegul lydės mus sėkmė kelyje ir mūsų draugystė dar gyvuos ilgai“.

Šilutės pirmosios gimnazijos žurnalistė ir tarptautinių mainų dalyvė Simona Bendžiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite