Į Piktupėnus sugrįžo tradicinė kaimo šventė – Tėvo diena

Po dvejų metų pertraukos Piktupėnuose kaimo bendruomenė kartu su mokykla suorganizavo linksmą šventę: iškilmingai atidarytas sporto aikštynas, pagerbtas Metų tėvelis, Metų senelis, buvo vaišių, dainų, gegužinė ir net fejerverkai.

Piktupėnų kaimo Metų tėvelis – Remigijus Kuizinas su šeima.

Piktupėnų bendruomenės pirmininkė Angelė Jonikienė džiaugėsi, kad šventė sugrąžinta į kaimą, kad ji vėl buvo linksma ir sutraukė gausybę žmonių. Metų tėvelio vardą gavo Remigijus Kuizinas, kuris su žmona Jūrate augina tris sūnus – dešimtoką Eimantą, šeštoką Vilių ir mažylį Gustą. Metų seneliu paskelbtas kitas gerbiamas Piktupėnų kaimo gyventojas Henrikas Zaviskauskas, su žmona Danute užauginę dvi dukras ir sūnų, dukros jau ištekėjusios, yra 3 vaikaičiai. Piktupėnų parkelyje šoko ir dainavo vaikai ir jaunimas, o kaimo žmonės su džiaugsmu plojo pasirodantiems savo vaikams. Piktupėniškius pasveikino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kiti svečiai.
Šventės dieną šalia Piktupėnų pagrindinės mokyklos iškilmingai atidarytas europietiškai įrengtas sporto aikštynas, pritaikytas krepšiniui, tinkliniui, lauko tenisui žaisti. Šis aikštynas skirtas bendruomenės reikmėms. Žinoma, ir kaimo jaunimui. Šventę organizavo kaimo bendruomenė ir mokykla, kurios direktorė Loreta Zinovjevienė „Pamariui“ pasidžiaugė šiais glaudžiais ryšiais su kaimo žmonėmis – čia įprasta kartu švęsti ir dirbti. Vyko gatvės krepšinio turnyras 3×3.
Šventėje sulaukta Mociškių kaimo bendruomenės, kuri čia kepė blynus, virė sriubą ir žirnių košę. Piktupėnų bendruomenė jau buvo užraugusi savo tradicinės giros. Koncertavo Vytautas Šiškauskas. Vyko smagi gegužinė. Buvo ir fejerverkai. A. Jonikienė paminėjo, kad prie šventės prisidėjo Piktupėnų gyventojai, o vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“ tam skyrė 6800 Lt.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 66

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite