Į Piktupėnus sugrįžo tradicinė kaimo šventė – Tėvo diena

Po dvejų metų pertraukos Piktupėnuose kaimo bendruomenė kartu su mokykla suorganizavo linksmą šventę: iškilmingai atidarytas sporto aikštynas, pagerbtas Metų tėvelis, Metų senelis, buvo vaišių, dainų, gegužinė ir net fejerverkai.

Piktupėnų kaimo Metų tėvelis – Remigijus Kuizinas su šeima.

Piktupėnų bendruomenės pirmininkė Angelė Jonikienė džiaugėsi, kad šventė sugrąžinta į kaimą, kad ji vėl buvo linksma ir sutraukė gausybę žmonių. Metų tėvelio vardą gavo Remigijus Kuizinas, kuris su žmona Jūrate augina tris sūnus – dešimtoką Eimantą, šeštoką Vilių ir mažylį Gustą. Metų seneliu paskelbtas kitas gerbiamas Piktupėnų kaimo gyventojas Henrikas Zaviskauskas, su žmona Danute užauginę dvi dukras ir sūnų, dukros jau ištekėjusios, yra 3 vaikaičiai. Piktupėnų parkelyje šoko ir dainavo vaikai ir jaunimas, o kaimo žmonės su džiaugsmu plojo pasirodantiems savo vaikams. Piktupėniškius pasveikino Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kiti svečiai.
Šventės dieną šalia Piktupėnų pagrindinės mokyklos iškilmingai atidarytas europietiškai įrengtas sporto aikštynas, pritaikytas krepšiniui, tinkliniui, lauko tenisui žaisti. Šis aikštynas skirtas bendruomenės reikmėms. Žinoma, ir kaimo jaunimui. Šventę organizavo kaimo bendruomenė ir mokykla, kurios direktorė Loreta Zinovjevienė „Pamariui“ pasidžiaugė šiais glaudžiais ryšiais su kaimo žmonėmis – čia įprasta kartu švęsti ir dirbti. Vyko gatvės krepšinio turnyras 3×3.
Šventėje sulaukta Mociškių kaimo bendruomenės, kuri čia kepė blynus, virė sriubą ir žirnių košę. Piktupėnų bendruomenė jau buvo užraugusi savo tradicinės giros. Koncertavo Vytautas Šiškauskas. Vyko smagi gegužinė. Buvo ir fejerverkai. A. Jonikienė paminėjo, kad prie šventės prisidėjo Piktupėnų gyventojai, o vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“ tam skyrė 6800 Lt.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite