Į asociaciją susibūrę aktyvūs jaunuoliai nesėdi sudėję rankų

Trečius metus skaičiuoja Pagėgiuose sėkmingai veikianti asociacija „Indigo jaunimas“. Jos tikslas – spręsti krašto jaunimo problemas, skatinti burtis jaunus žmones, didinti jų užimtumą. Šiai nevyriausybinei organizacijai vadovauja iš Natkiškių kilęs, šiuo metu Pagėgiuose gyvenantis Vaidas Valauskas.

Krašto jaunimas nestokoja geros nuotaikos ir pozityvaus požiūrio į gyvenimą.

Tradiciniai renginiai
Asociacija „Indigo jaunimas“ į veiklą įtraukia ne vien savo organizacijos narius, bet ir rengia visuomeninių akcijų. Gruodžio 6-18 d. „Indigo jaunimas“ rengia kalėdinę akciją, kurios metu rinks aukas vienišiems senjorams, norėdami prieš Kalėdas praskaidrinti jų dienas. Akcijos dalyviams bus dovanojamos kalėdinės eglutės, žaisliukai joms puošti, maisto paketai. Apie žmones, kuriems tokia parama reikalinga, asociacijos nariai sužinojo bendradarbiaudami su seniūnijomis.
Jaunuoliai kasmet organizuoja gamtos švarinimo talkas, noriai bendradarbiauja su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, įstaigomis. Pagėgiuose „Indigo jaunimas“ į savo veiklą įtraukia vaikų globos namų auklėtinius, talkina organizuojant įvairius renginius. Šiuo metu asociacijos nariai ieško panašių organizacijų užsienio šalyse, norėtų užmegzti tarptautinio bendradarbiavimo ryšius.
Pasak Vaido Valausko, jo vadovaujama organizacija dalyvauja įvairiuose projektuose, siekdama gauti lėšų jaunimo idėjoms įgyvendinti, įvairiems renginių organizuoti. Asociacija „Indigo jaunimas“ kasmet surengia apie19 įvairių akcijų, suorganizuoja švenčių. Tradiciškai kas vasarą „Indigo jaunimas“ rengia aktyvaus sporto stovyklą.
Lapkričio pradžioje jaunimas organizuoja šventę su kaukėmis – „helovyną“, organizuoja kalėdinius vakarėlius, švenčia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, vyksta į išvykas, dalyvauja Pagėgių savivaldybės organizuojamose šventėse. Tai pat visokeriopai padeda organizuoti labdaros akcijas. Savo žinias ir kompetenciją jaunieji visuomenininkai kelia dalyvaudami aktualiuose seminaruose ir konferencijose.

Asociacijai „Indigo jaunimas“ vadovauja veiklus pagėgiškis Vaidas Valauskas.

Turi ir būstinę
Jaunimo organizacija dažniausiai organizuoja visokius renginius savo nariams, tad veiklūs jaunuoliai gali papildyti organizacijos gretas. Asociacija „Indigo jaunimas“ šiuo metu vienija virš 50 narių, iš kurių aktyviausią branduolį sudaro 37 žmonės – jie nepraleidžia nė vieno renginio ir aktyviai dalyvauja visoje organizacijos veikloje.
Asociacijos narių amžiaus vidurkis – nuo 14 iki 29 m.
„Idėja kurti asociaciją kilo spontaniškai. Su bendraminčiais besikalbėdami užsiminėme, kad reikėtų imtis kažkokios veiklos kasdienybei paįvairinti. Mokyklos, darbo ir namų rutina aktuali ne vienam jaunam žmogui, tad ilgai nedelsdami ir subūrėme organizaciją. Tai suteikė galimybių dalyvauti įvairiuose projektuose ir gauti finansavimą idėjoms ir renginiams įgyvendinti. Kurdami pavadinimą, siekėme išskirtinumo, kad mūsų asociacijos nemaišytų su kitomis“, – kalbėjo „Indigo jaunimo“ pirmininkas V. Valauskas.
Asociacija „Indigo jaunimas“ kreipėsi į Pagėgių savivaldybę skirti jaunimui patalpų. Prašymas buvo patenkintas, pagal panaudos sutartį jiems skirta vietos Pagėgių PSPC pastate. Jaunimiečiai savo patalpose turi projektorių, tad gali patogiai žiūrėti filmus, yra žaidimų stalas, kita laisvalaikiui leisti reikalinga įranga. Baldais ir remontui reikalingomis medžiagomis jaunimui padėjo natkiškietis Tadas Girčius. Pasak V. Valausko, asociacijos nariai šiose patalpose renkasi nuolatos, ypač, kai atvėsta orai.
Neseniai vykusioje jaunimo vietų rezervavimo akcijoje „Rezervuota jaunimui“ „Indigo jaunimo“ būstinė Lietuvoje pelnė trečią vietą. Šioje Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotoje informacinėje akcijoje dalyvavo per 3000 jaunų žmonių iš visos Lietuvos, kurie beveik tris mėnesius balsavo rinkdami mėgstamiausias jaunimo vietas.
Akcija „Rezervuota jaunimui“ parodė, kad jaunimas prie savo mėgstamų vietų priskiria atvirus jaunimo centrus ir atviras jaunimo erdves – beveik kiekvienoje savivaldybėje esantys panašūs centrai buvo įtraukti į jaunimo mėgstamiausių vietų sąrašą.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite