Į asociaciją susibūrę aktyvūs jaunuoliai nesėdi sudėję rankų

Trečius metus skaičiuoja Pagėgiuose sėkmingai veikianti asociacija „Indigo jaunimas“. Jos tikslas – spręsti krašto jaunimo problemas, skatinti burtis jaunus žmones, didinti jų užimtumą. Šiai nevyriausybinei organizacijai vadovauja iš Natkiškių kilęs, šiuo metu Pagėgiuose gyvenantis Vaidas Valauskas.

Krašto jaunimas nestokoja geros nuotaikos ir pozityvaus požiūrio į gyvenimą.

Tradiciniai renginiai
Asociacija „Indigo jaunimas“ į veiklą įtraukia ne vien savo organizacijos narius, bet ir rengia visuomeninių akcijų. Gruodžio 6-18 d. „Indigo jaunimas“ rengia kalėdinę akciją, kurios metu rinks aukas vienišiems senjorams, norėdami prieš Kalėdas praskaidrinti jų dienas. Akcijos dalyviams bus dovanojamos kalėdinės eglutės, žaisliukai joms puošti, maisto paketai. Apie žmones, kuriems tokia parama reikalinga, asociacijos nariai sužinojo bendradarbiaudami su seniūnijomis.
Jaunuoliai kasmet organizuoja gamtos švarinimo talkas, noriai bendradarbiauja su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, įstaigomis. Pagėgiuose „Indigo jaunimas“ į savo veiklą įtraukia vaikų globos namų auklėtinius, talkina organizuojant įvairius renginius. Šiuo metu asociacijos nariai ieško panašių organizacijų užsienio šalyse, norėtų užmegzti tarptautinio bendradarbiavimo ryšius.
Pasak Vaido Valausko, jo vadovaujama organizacija dalyvauja įvairiuose projektuose, siekdama gauti lėšų jaunimo idėjoms įgyvendinti, įvairiems renginių organizuoti. Asociacija „Indigo jaunimas“ kasmet surengia apie19 įvairių akcijų, suorganizuoja švenčių. Tradiciškai kas vasarą „Indigo jaunimas“ rengia aktyvaus sporto stovyklą.
Lapkričio pradžioje jaunimas organizuoja šventę su kaukėmis – „helovyną“, organizuoja kalėdinius vakarėlius, švenčia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, vyksta į išvykas, dalyvauja Pagėgių savivaldybės organizuojamose šventėse. Tai pat visokeriopai padeda organizuoti labdaros akcijas. Savo žinias ir kompetenciją jaunieji visuomenininkai kelia dalyvaudami aktualiuose seminaruose ir konferencijose.

Asociacijai „Indigo jaunimas“ vadovauja veiklus pagėgiškis Vaidas Valauskas.

Turi ir būstinę
Jaunimo organizacija dažniausiai organizuoja visokius renginius savo nariams, tad veiklūs jaunuoliai gali papildyti organizacijos gretas. Asociacija „Indigo jaunimas“ šiuo metu vienija virš 50 narių, iš kurių aktyviausią branduolį sudaro 37 žmonės – jie nepraleidžia nė vieno renginio ir aktyviai dalyvauja visoje organizacijos veikloje.
Asociacijos narių amžiaus vidurkis – nuo 14 iki 29 m.
„Idėja kurti asociaciją kilo spontaniškai. Su bendraminčiais besikalbėdami užsiminėme, kad reikėtų imtis kažkokios veiklos kasdienybei paįvairinti. Mokyklos, darbo ir namų rutina aktuali ne vienam jaunam žmogui, tad ilgai nedelsdami ir subūrėme organizaciją. Tai suteikė galimybių dalyvauti įvairiuose projektuose ir gauti finansavimą idėjoms ir renginiams įgyvendinti. Kurdami pavadinimą, siekėme išskirtinumo, kad mūsų asociacijos nemaišytų su kitomis“, – kalbėjo „Indigo jaunimo“ pirmininkas V. Valauskas.
Asociacija „Indigo jaunimas“ kreipėsi į Pagėgių savivaldybę skirti jaunimui patalpų. Prašymas buvo patenkintas, pagal panaudos sutartį jiems skirta vietos Pagėgių PSPC pastate. Jaunimiečiai savo patalpose turi projektorių, tad gali patogiai žiūrėti filmus, yra žaidimų stalas, kita laisvalaikiui leisti reikalinga įranga. Baldais ir remontui reikalingomis medžiagomis jaunimui padėjo natkiškietis Tadas Girčius. Pasak V. Valausko, asociacijos nariai šiose patalpose renkasi nuolatos, ypač, kai atvėsta orai.
Neseniai vykusioje jaunimo vietų rezervavimo akcijoje „Rezervuota jaunimui“ „Indigo jaunimo“ būstinė Lietuvoje pelnė trečią vietą. Šioje Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotoje informacinėje akcijoje dalyvavo per 3000 jaunų žmonių iš visos Lietuvos, kurie beveik tris mėnesius balsavo rinkdami mėgstamiausias jaunimo vietas.
Akcija „Rezervuota jaunimui“ parodė, kad jaunimas prie savo mėgstamų vietų priskiria atvirus jaunimo centrus ir atviras jaunimo erdves – beveik kiekvienoje savivaldybėje esantys panašūs centrai buvo įtraukti į jaunimo mėgstamiausių vietų sąrašą.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite