Į asociaciją susibūrę aktyvūs jaunuoliai nesėdi sudėję rankų

Trečius metus skaičiuoja Pagėgiuose sėkmingai veikianti asociacija „Indigo jaunimas“. Jos tikslas – spręsti krašto jaunimo problemas, skatinti burtis jaunus žmones, didinti jų užimtumą. Šiai nevyriausybinei organizacijai vadovauja iš Natkiškių kilęs, šiuo metu Pagėgiuose gyvenantis Vaidas Valauskas.

Krašto jaunimas nestokoja geros nuotaikos ir pozityvaus požiūrio į gyvenimą.

Tradiciniai renginiai
Asociacija „Indigo jaunimas“ į veiklą įtraukia ne vien savo organizacijos narius, bet ir rengia visuomeninių akcijų. Gruodžio 6-18 d. „Indigo jaunimas“ rengia kalėdinę akciją, kurios metu rinks aukas vienišiems senjorams, norėdami prieš Kalėdas praskaidrinti jų dienas. Akcijos dalyviams bus dovanojamos kalėdinės eglutės, žaisliukai joms puošti, maisto paketai. Apie žmones, kuriems tokia parama reikalinga, asociacijos nariai sužinojo bendradarbiaudami su seniūnijomis.
Jaunuoliai kasmet organizuoja gamtos švarinimo talkas, noriai bendradarbiauja su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, įstaigomis. Pagėgiuose „Indigo jaunimas“ į savo veiklą įtraukia vaikų globos namų auklėtinius, talkina organizuojant įvairius renginius. Šiuo metu asociacijos nariai ieško panašių organizacijų užsienio šalyse, norėtų užmegzti tarptautinio bendradarbiavimo ryšius.
Pasak Vaido Valausko, jo vadovaujama organizacija dalyvauja įvairiuose projektuose, siekdama gauti lėšų jaunimo idėjoms įgyvendinti, įvairiems renginių organizuoti. Asociacija „Indigo jaunimas“ kasmet surengia apie19 įvairių akcijų, suorganizuoja švenčių. Tradiciškai kas vasarą „Indigo jaunimas“ rengia aktyvaus sporto stovyklą.
Lapkričio pradžioje jaunimas organizuoja šventę su kaukėmis – „helovyną“, organizuoja kalėdinius vakarėlius, švenčia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, vyksta į išvykas, dalyvauja Pagėgių savivaldybės organizuojamose šventėse. Tai pat visokeriopai padeda organizuoti labdaros akcijas. Savo žinias ir kompetenciją jaunieji visuomenininkai kelia dalyvaudami aktualiuose seminaruose ir konferencijose.

Asociacijai „Indigo jaunimas“ vadovauja veiklus pagėgiškis Vaidas Valauskas.

Turi ir būstinę
Jaunimo organizacija dažniausiai organizuoja visokius renginius savo nariams, tad veiklūs jaunuoliai gali papildyti organizacijos gretas. Asociacija „Indigo jaunimas“ šiuo metu vienija virš 50 narių, iš kurių aktyviausią branduolį sudaro 37 žmonės – jie nepraleidžia nė vieno renginio ir aktyviai dalyvauja visoje organizacijos veikloje.
Asociacijos narių amžiaus vidurkis – nuo 14 iki 29 m.
„Idėja kurti asociaciją kilo spontaniškai. Su bendraminčiais besikalbėdami užsiminėme, kad reikėtų imtis kažkokios veiklos kasdienybei paįvairinti. Mokyklos, darbo ir namų rutina aktuali ne vienam jaunam žmogui, tad ilgai nedelsdami ir subūrėme organizaciją. Tai suteikė galimybių dalyvauti įvairiuose projektuose ir gauti finansavimą idėjoms ir renginiams įgyvendinti. Kurdami pavadinimą, siekėme išskirtinumo, kad mūsų asociacijos nemaišytų su kitomis“, – kalbėjo „Indigo jaunimo“ pirmininkas V. Valauskas.
Asociacija „Indigo jaunimas“ kreipėsi į Pagėgių savivaldybę skirti jaunimui patalpų. Prašymas buvo patenkintas, pagal panaudos sutartį jiems skirta vietos Pagėgių PSPC pastate. Jaunimiečiai savo patalpose turi projektorių, tad gali patogiai žiūrėti filmus, yra žaidimų stalas, kita laisvalaikiui leisti reikalinga įranga. Baldais ir remontui reikalingomis medžiagomis jaunimui padėjo natkiškietis Tadas Girčius. Pasak V. Valausko, asociacijos nariai šiose patalpose renkasi nuolatos, ypač, kai atvėsta orai.
Neseniai vykusioje jaunimo vietų rezervavimo akcijoje „Rezervuota jaunimui“ „Indigo jaunimo“ būstinė Lietuvoje pelnė trečią vietą. Šioje Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotoje informacinėje akcijoje dalyvavo per 3000 jaunų žmonių iš visos Lietuvos, kurie beveik tris mėnesius balsavo rinkdami mėgstamiausias jaunimo vietas.
Akcija „Rezervuota jaunimui“ parodė, kad jaunimas prie savo mėgstamų vietų priskiria atvirus jaunimo centrus ir atviras jaunimo erdves – beveik kiekvienoje savivaldybėje esantys panašūs centrai buvo įtraukti į jaunimo mėgstamiausių vietų sąrašą.

Simonas SKUTULAS

Hits: 40

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite