Į asociaciją susibūrę aktyvūs jaunuoliai nesėdi sudėję rankų

Trečius metus skaičiuoja Pagėgiuose sėkmingai veikianti asociacija „Indigo jaunimas“. Jos tikslas – spręsti krašto jaunimo problemas, skatinti burtis jaunus žmones, didinti jų užimtumą. Šiai nevyriausybinei organizacijai vadovauja iš Natkiškių kilęs, šiuo metu Pagėgiuose gyvenantis Vaidas Valauskas.

Krašto jaunimas nestokoja geros nuotaikos ir pozityvaus požiūrio į gyvenimą.

Tradiciniai renginiai
Asociacija „Indigo jaunimas“ į veiklą įtraukia ne vien savo organizacijos narius, bet ir rengia visuomeninių akcijų. Gruodžio 6-18 d. „Indigo jaunimas“ rengia kalėdinę akciją, kurios metu rinks aukas vienišiems senjorams, norėdami prieš Kalėdas praskaidrinti jų dienas. Akcijos dalyviams bus dovanojamos kalėdinės eglutės, žaisliukai joms puošti, maisto paketai. Apie žmones, kuriems tokia parama reikalinga, asociacijos nariai sužinojo bendradarbiaudami su seniūnijomis.
Jaunuoliai kasmet organizuoja gamtos švarinimo talkas, noriai bendradarbiauja su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, įstaigomis. Pagėgiuose „Indigo jaunimas“ į savo veiklą įtraukia vaikų globos namų auklėtinius, talkina organizuojant įvairius renginius. Šiuo metu asociacijos nariai ieško panašių organizacijų užsienio šalyse, norėtų užmegzti tarptautinio bendradarbiavimo ryšius.
Pasak Vaido Valausko, jo vadovaujama organizacija dalyvauja įvairiuose projektuose, siekdama gauti lėšų jaunimo idėjoms įgyvendinti, įvairiems renginių organizuoti. Asociacija „Indigo jaunimas“ kasmet surengia apie19 įvairių akcijų, suorganizuoja švenčių. Tradiciškai kas vasarą „Indigo jaunimas“ rengia aktyvaus sporto stovyklą.
Lapkričio pradžioje jaunimas organizuoja šventę su kaukėmis – „helovyną“, organizuoja kalėdinius vakarėlius, švenčia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, vyksta į išvykas, dalyvauja Pagėgių savivaldybės organizuojamose šventėse. Tai pat visokeriopai padeda organizuoti labdaros akcijas. Savo žinias ir kompetenciją jaunieji visuomenininkai kelia dalyvaudami aktualiuose seminaruose ir konferencijose.

Asociacijai „Indigo jaunimas“ vadovauja veiklus pagėgiškis Vaidas Valauskas.

Turi ir būstinę
Jaunimo organizacija dažniausiai organizuoja visokius renginius savo nariams, tad veiklūs jaunuoliai gali papildyti organizacijos gretas. Asociacija „Indigo jaunimas“ šiuo metu vienija virš 50 narių, iš kurių aktyviausią branduolį sudaro 37 žmonės – jie nepraleidžia nė vieno renginio ir aktyviai dalyvauja visoje organizacijos veikloje.
Asociacijos narių amžiaus vidurkis – nuo 14 iki 29 m.
„Idėja kurti asociaciją kilo spontaniškai. Su bendraminčiais besikalbėdami užsiminėme, kad reikėtų imtis kažkokios veiklos kasdienybei paįvairinti. Mokyklos, darbo ir namų rutina aktuali ne vienam jaunam žmogui, tad ilgai nedelsdami ir subūrėme organizaciją. Tai suteikė galimybių dalyvauti įvairiuose projektuose ir gauti finansavimą idėjoms ir renginiams įgyvendinti. Kurdami pavadinimą, siekėme išskirtinumo, kad mūsų asociacijos nemaišytų su kitomis“, – kalbėjo „Indigo jaunimo“ pirmininkas V. Valauskas.
Asociacija „Indigo jaunimas“ kreipėsi į Pagėgių savivaldybę skirti jaunimui patalpų. Prašymas buvo patenkintas, pagal panaudos sutartį jiems skirta vietos Pagėgių PSPC pastate. Jaunimiečiai savo patalpose turi projektorių, tad gali patogiai žiūrėti filmus, yra žaidimų stalas, kita laisvalaikiui leisti reikalinga įranga. Baldais ir remontui reikalingomis medžiagomis jaunimui padėjo natkiškietis Tadas Girčius. Pasak V. Valausko, asociacijos nariai šiose patalpose renkasi nuolatos, ypač, kai atvėsta orai.
Neseniai vykusioje jaunimo vietų rezervavimo akcijoje „Rezervuota jaunimui“ „Indigo jaunimo“ būstinė Lietuvoje pelnė trečią vietą. Šioje Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotoje informacinėje akcijoje dalyvavo per 3000 jaunų žmonių iš visos Lietuvos, kurie beveik tris mėnesius balsavo rinkdami mėgstamiausias jaunimo vietas.
Akcija „Rezervuota jaunimui“ parodė, kad jaunimas prie savo mėgstamų vietų priskiria atvirus jaunimo centrus ir atviras jaunimo erdves – beveik kiekvienoje savivaldybėje esantys panašūs centrai buvo įtraukti į jaunimo mėgstamiausių vietų sąrašą.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite