Į asociaciją susibūrę aktyvūs jaunuoliai nesėdi sudėję rankų

Trečius metus skaičiuoja Pagėgiuose sėkmingai veikianti asociacija „Indigo jaunimas“. Jos tikslas – spręsti krašto jaunimo problemas, skatinti burtis jaunus žmones, didinti jų užimtumą. Šiai nevyriausybinei organizacijai vadovauja iš Natkiškių kilęs, šiuo metu Pagėgiuose gyvenantis Vaidas Valauskas.

Krašto jaunimas nestokoja geros nuotaikos ir pozityvaus požiūrio į gyvenimą.

Tradiciniai renginiai
Asociacija „Indigo jaunimas“ į veiklą įtraukia ne vien savo organizacijos narius, bet ir rengia visuomeninių akcijų. Gruodžio 6-18 d. „Indigo jaunimas“ rengia kalėdinę akciją, kurios metu rinks aukas vienišiems senjorams, norėdami prieš Kalėdas praskaidrinti jų dienas. Akcijos dalyviams bus dovanojamos kalėdinės eglutės, žaisliukai joms puošti, maisto paketai. Apie žmones, kuriems tokia parama reikalinga, asociacijos nariai sužinojo bendradarbiaudami su seniūnijomis.
Jaunuoliai kasmet organizuoja gamtos švarinimo talkas, noriai bendradarbiauja su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, įstaigomis. Pagėgiuose „Indigo jaunimas“ į savo veiklą įtraukia vaikų globos namų auklėtinius, talkina organizuojant įvairius renginius. Šiuo metu asociacijos nariai ieško panašių organizacijų užsienio šalyse, norėtų užmegzti tarptautinio bendradarbiavimo ryšius.
Pasak Vaido Valausko, jo vadovaujama organizacija dalyvauja įvairiuose projektuose, siekdama gauti lėšų jaunimo idėjoms įgyvendinti, įvairiems renginių organizuoti. Asociacija „Indigo jaunimas“ kasmet surengia apie19 įvairių akcijų, suorganizuoja švenčių. Tradiciškai kas vasarą „Indigo jaunimas“ rengia aktyvaus sporto stovyklą.
Lapkričio pradžioje jaunimas organizuoja šventę su kaukėmis – „helovyną“, organizuoja kalėdinius vakarėlius, švenčia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, vyksta į išvykas, dalyvauja Pagėgių savivaldybės organizuojamose šventėse. Tai pat visokeriopai padeda organizuoti labdaros akcijas. Savo žinias ir kompetenciją jaunieji visuomenininkai kelia dalyvaudami aktualiuose seminaruose ir konferencijose.

Asociacijai „Indigo jaunimas“ vadovauja veiklus pagėgiškis Vaidas Valauskas.

Turi ir būstinę
Jaunimo organizacija dažniausiai organizuoja visokius renginius savo nariams, tad veiklūs jaunuoliai gali papildyti organizacijos gretas. Asociacija „Indigo jaunimas“ šiuo metu vienija virš 50 narių, iš kurių aktyviausią branduolį sudaro 37 žmonės – jie nepraleidžia nė vieno renginio ir aktyviai dalyvauja visoje organizacijos veikloje.
Asociacijos narių amžiaus vidurkis – nuo 14 iki 29 m.
„Idėja kurti asociaciją kilo spontaniškai. Su bendraminčiais besikalbėdami užsiminėme, kad reikėtų imtis kažkokios veiklos kasdienybei paįvairinti. Mokyklos, darbo ir namų rutina aktuali ne vienam jaunam žmogui, tad ilgai nedelsdami ir subūrėme organizaciją. Tai suteikė galimybių dalyvauti įvairiuose projektuose ir gauti finansavimą idėjoms ir renginiams įgyvendinti. Kurdami pavadinimą, siekėme išskirtinumo, kad mūsų asociacijos nemaišytų su kitomis“, – kalbėjo „Indigo jaunimo“ pirmininkas V. Valauskas.
Asociacija „Indigo jaunimas“ kreipėsi į Pagėgių savivaldybę skirti jaunimui patalpų. Prašymas buvo patenkintas, pagal panaudos sutartį jiems skirta vietos Pagėgių PSPC pastate. Jaunimiečiai savo patalpose turi projektorių, tad gali patogiai žiūrėti filmus, yra žaidimų stalas, kita laisvalaikiui leisti reikalinga įranga. Baldais ir remontui reikalingomis medžiagomis jaunimui padėjo natkiškietis Tadas Girčius. Pasak V. Valausko, asociacijos nariai šiose patalpose renkasi nuolatos, ypač, kai atvėsta orai.
Neseniai vykusioje jaunimo vietų rezervavimo akcijoje „Rezervuota jaunimui“ „Indigo jaunimo“ būstinė Lietuvoje pelnė trečią vietą. Šioje Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotoje informacinėje akcijoje dalyvavo per 3000 jaunų žmonių iš visos Lietuvos, kurie beveik tris mėnesius balsavo rinkdami mėgstamiausias jaunimo vietas.
Akcija „Rezervuota jaunimui“ parodė, kad jaunimas prie savo mėgstamų vietų priskiria atvirus jaunimo centrus ir atviras jaunimo erdves – beveik kiekvienoje savivaldybėje esantys panašūs centrai buvo įtraukti į jaunimo mėgstamiausių vietų sąrašą.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite