Gyventojų nedžiugina didėjanti vilkų populiacija

„Santakos“ medžiotojų klubo nariai su pirmosios šio sezono medžioklės laimikiu.

„Santakos“ medžiotojų klubo nariai su pirmosios šio sezono medžioklės laimikiu.

„Bijai vilko – neik į mišką!“ Dažnas žino šią patarlę, bet turbūt ne kiekvienas žino, kad Lietuvos miškuose tikrai dar galima sutikti vilkų. Pagėgių svivaldybėje užfiksuojama vis daugiau atvejų, kai šie plėšrūnai užpuola ūkininkų gyvulius.

Didina kvotas
Paskutinis atvejis užfiksuotas spalio 12 d. Pageldynių kaime. Tąkart vilkai papjovė vieną ožką. Toje pat vietovėje rugsėjo 31 d. buvo papjautos dvi ožkos. Šią vasarą taip pat netoli Pageldynių esančiose ganyklose buvo papjauti 2 veršiukai. Tokių pat nutikimų buvo užfiksuota ir pernai.
Pageldynių kaimas yra tarp dviejų miškų. Viename miške yra tankiai medžių prižėlusi pelkė, į kurią žmogui sunku ir patekti. Manoma, kad ten gali būti apsigyvenusi vilkų gauja.
Visoje Lietuvoje padaugėjus vilkų puldinėjimų, aplinkos ministras šiemet patvirtinto kone dvigubai didesnę vilkų sumedžiojimo kvotą: praėjusiais metais medžiotojams per sezoną buvo leista sumedžioti 33 vilkus, o šiemet kvota padidinta iki 60. Pagal Medžioklės LR teritorijoje taisykles vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 d. ir tęsiasi iki balandžio 1 d.
2015 m. atliktos vilkų apskaitos duomenimis, Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 292 vilkai. Šiemet iki rugsėjo 1 d., Lietuvos savivaldybių duomenimis, buvo užregistruoti 192 atvejai, kai vilkai paskerdė arba sužalojo naminius gyvulius. Tai net 32 proc. daugiau negu per tokį pat laiką praėjusiais metais.
„Santakos“ klubo medžiotojai gali pasigirti šiemet jau nušovę pirmąjį vilką. Pirma šio sezono medžioklė su varovais vyko Palumpių miške. Iš šio miško varovai atsitiktinai išvarė net 3 vilkus. Klubo pirmininkas Romas Minelga, taikliu šūviu vieną plėšrūną paguldė.
Moko medžioti
Pasak valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Pagėgių skyrius vyr. veterinarijos gydytojo – inspektoriaus Sauliaus Tarasausko, jeigu vilkų užpulti gyvuliai būna tinkamai paženklinti ir užregistruoti, nukentėję gyventojai turi teisę kreiptis į Savivaldybę dėl žalos atlyginimo. Nuostolius įvertina sudaryta komisija.
Pasak S. Tarasausko, vasaros pabaigoje vilkai moko jauniklius medžioti. „Pririšti ar aptvare besiganantys gyvuliai – puikus ir užtikrintas grobis jaunikliams, medžioklės įgūdžiams tobulinti. Jeigu vilkai jau buvo užpuolę laikomus gyvulius, didelė tikimybė, kad jie sugrįš. Todėl po jų užpuolimo rekomenduotina gyvulius nakčiai varyti į tvartą.
Rudenį grybauti išsiruošę žmonės turėtų žinoti, kad vilkai tam tikromis sąlygomis gali pulti ir žmones. Tarkim, kai patenkama į jų teritoriją, kur gali būti jaunikliai. Pamačius vilką reikia vengti akių kontakto, nes tai reiškia agresijos demonstravimą, ir vilkas gali pulti.
Pasak S. Tarasausko, gali būti, kad vilkai Pagėgių savivaldybės teritorijoje nuolatos negyvena, o tik perplaukdami Nemuną čia užklysta maitintis. Vilkai yra labai gudrūs, tad sumedžioti juos nėra taip paprasta. Medžiotojai net rengia specialias vilkų medžiokles, kurių metu į svečius pasikviečia kitų būrelių atstovus.
Vienas vilkas nėra labai pavojingas. Daugiau rūpesčių pridaro vilkų gaujos. Jų tarpusavyje vyrauja hierachiniai santykiai, tad medžiodami jie puola grupe. Jeigu tokia gauja imtų puldinėti gyvulius, gyvulių augintojai patirtų nemenkų nuostolių.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite