Gyventojų – mažyn, nusikaltimų – daugyn. Kuo džiaugtis?

Šilutės rajono savivaldybės didžiojoje salėje dvelkė švente, tiesa, dalyvavo tik keli iš 27 Savivaldybės tarybos narių, užtat susirinko visi seniūnai, visa, kiek jos tuo metu buvo, rajono valdžia, didelis būrys uniformuotų policininkų, šventiškai nusiteikę policijos vadai iš Vilniaus, Tauragės ir Šilutės, visi, kiek begali būti, žiniasklaidos kurmiai. Betrūko orkestro ir žavių šokėjų – būtų dar šventiškiau vainikuota Šilutės policijos praėjusių metų veiklos ataskaitos pateikimo šventė.

Tiesa, būtina paminėti, kad gausybe pagyrų, nemažai apdovanojimų ir raudonų rožių žiedais pamargintą iškilmingą renginį sugadino vienas „nesusipratėlis“. Gaisrų išvargintas asmuo, nesulaukęs policijos pagalbos, išdrįso apie tai pasakyti viešai… Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla reagavo bemat: pateikit visą informaciją – ištirsim.
Garbės prezidiume generalinio komisaro pavaduotojui iš dešinės sėdėjo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas, iš kairės – Tauragės a. VPK Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius. Išgirdome, kad ponas R. Rudminas jau perkeltas dirbti į Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą.
Tokią karjerą padaręs R. Rudminas tik nusišypsojo, po visų iškilmių išgirdęs mano tylų klausimą, ar dar laukti atsakymo į praėjusių metų lapkričio 7 d. išsakytus pastebėjimus…
Rudenį pora jaunų patrulių tarnybiniu automobiliu per gatvės bortus užvažiavo ant pėstiesiems skirtos aikštės, Šilutėje, priešais Savivaldybės pastatą. Tai mane išties papiktino. Priėjusi paklausiau, ar jiems negalioja Kelių eismo taisyklės, ar jie žino, kad išgrįsti teritoriją trinkelėmis Savivaldybei kainavo milijonus skolintų litų?
Sėdėjo sutrikę ir nieko neatsakė. Gal buvo kurčnebyliai? Atlikau pilietinę pareigą. Informavau. Sulaukiau policijos atsakymo: „Jie nieko blogo nepadarė“. Patrulių pavardžių nenurodė. R. Rudminas pažadėjo: bus ištirta. Galbūt tebetiria, nes atsakymo vis nesulaukiu. Gal iš Telšių atsiųs?
Tiesa, pernai teko patirti ir dar vieną panašų „kultūringos“ policijos dėmesį: kai apie 2 val. nakties prie Traksėdžių geležinkelio pervažos sustabdė mano automobilį tarp kitų dviejų. Uniformuotas pareigūnas nė neatsakė į mano pasisveikinimą, neprisistatė, nepaaiškino, kodėl sustabdė, tik mostelėjo ranka: „Važiuok“. Tarsi kartu būtume kiaules ganę…
Tiesa, yra viena „didelė“ Šilutės policijos praėjusių metų pergalė: sulaikė 1 neblaivų automobilį vairavusį saviškį, policininką, atleido iš darbo, tai paskelbta tarnybiniame tinklalapyje, tačiau nurodė tik ano policininko inicialus. Kodėl ne pavardę?
Tarp kitko: kadangi tikiu tuo, ką matau ir girdžiu, rodos, panašių „erelių“ mūsų policija dar turi…
Sugrįžkime prie esmės
Bet pažvelkime į Šilutės policijos praėjusių metų veiklos ataskaitą. Trečioji eilutė iš viršaus: 2013 m. Šilutės rajone gyveno 43 218 gyventojų. Dar prisimenu, kai gyventojų buvo per 53 tūkst. Kasmet gyventojų mažėja, o kai kurių nusikaltimų – daugėja, vadinasi nusikaltimų skaičius, tenkantis 1000 gyventojų, gerokai išaugo. Jeigu Informatikos ir ryšių departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos teisingai suskaičiavo, 2012 ir 2013 metais Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės teritorijos bei dar kelios Lietuvos žemėlapyje nuspalvintos juodžiausia spalva. Pagal nusikalstamumą – lyderiai Lietuvoje.
Šilutės policijos komisariato interneto svetainėje skelbiama, kad mūsų kriminalistų komandą sudaro vien moterys ir merginos. Šaunuolės! Iš solidarumo tikiuosi, kad jų vadovė nesusidės, kaip buvęs kriminalistų vadas, su visokio plauko sukčiais ir neatsidurs teisiamųjų suole, neužtrauks Šilutei gėdos, kai ją vis linksniuoja televizijos ir kita žiniasklaida. Tiesa, byla dar nebaigta, dar linksniuos.
Ir pernai, ir šiemet Šilutės rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Rimvydas Kurpavičius ataskaitoje pasigedo policijos darbo rezultatų tiriant plėšimus, vagystes iš butų, su narkotikais susijusius nusikaltimus. Vagysčių – daug, išaiškinimo rezultatai – vargani. Iš 383 vagysčių pernai ištirta tik 151, tai yra 39,7 proc. Iš 6 didelės vertės svetimo turto vagysčių ištirta tik 2, pavogti 9 automobiliai, išaiškintos 4 tokios vagystės. Buvo 50 vagysčių iš gyvenamųjų patalpų, ištirta tik 14 (28 proc.). Iš 11 plėšimų ištirti 6. Kodėl?
Atsakymą į kylantį klausimą perša viršininko S. Mikutavičiaus ataskaitos pabaigoje nurodytos trys problemos: pareigūnų stygius (trūksta 18 policininkų), dėl didelės pareigūnų kaitos pasireiškė policijos pareigūnų profesionalumo stoka, esą būtina gerinti darbo sąlygas, remontuoti komisariato patalpas. Man abejonių nekelia tik vienas pripažinimas – profesionalumo stoka.
Beje, situacija rajono keliuose, rodos, tebėra nevaldoma. Užregistruoti 224 eismo įvykiai, 2012 m. buvo 208, 71-ame įvykyje nukentėjo žmonės, žuvo 8 asmenys (2012 m. – 7), sužeisti 88 asmenys (2012 m. – 70). Palyginus su 2012 metais, nukentėjo daugiau pėsčiųjų, vairuotojų, keleivių. 30 eismo įvykių padarė neblaivūs vairuotojai. Pernai sulaikyti 226 neblaivūs vairuotojai, 2012 tokių buvo 237.
Lyg ir norėjosi iš policijos vadų išgirsti išvadą, kai, mažėjant gyventojų, daugėja nusikaltimų, todėl džiūgauti lyg ir nederėtų, tačiau į tokį klausimą svečias iš Vilniaus atsakė, kad „pasitikėjimas policija didėja ir Lietuvoje, ir užsienyje…“
Tiesa, policijos automobiliai zuja po Šilutę. Iš vieno policijos vado girdėjau, kad degalų turima per akis, lėšų remontams netrūksta. Tik ko tada policijos vadų galvos krypsta į Šilutės rajono savivaldybę, turinčią per 53 milijonus litų skolų? Jeigu neklystu, norėtų finansinės paramos. Ir randasi politikų, kurie dega noru paremti policiją. O juk jau rėmė: škodų pripirko, kasmet po keliasdešimt tūkstančių litų skirdavo. Ir ką? Neslėpsiu, už tą paramą ir aš balsavau. O po matyto ataskaitos šou mano ranka jau nepakiltų.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite