Gyventojų – mažyn, nusikaltimų – daugyn. Kuo džiaugtis?

Šilutės rajono savivaldybės didžiojoje salėje dvelkė švente, tiesa, dalyvavo tik keli iš 27 Savivaldybės tarybos narių, užtat susirinko visi seniūnai, visa, kiek jos tuo metu buvo, rajono valdžia, didelis būrys uniformuotų policininkų, šventiškai nusiteikę policijos vadai iš Vilniaus, Tauragės ir Šilutės, visi, kiek begali būti, žiniasklaidos kurmiai. Betrūko orkestro ir žavių šokėjų – būtų dar šventiškiau vainikuota Šilutės policijos praėjusių metų veiklos ataskaitos pateikimo šventė.

Tiesa, būtina paminėti, kad gausybe pagyrų, nemažai apdovanojimų ir raudonų rožių žiedais pamargintą iškilmingą renginį sugadino vienas „nesusipratėlis“. Gaisrų išvargintas asmuo, nesulaukęs policijos pagalbos, išdrįso apie tai pasakyti viešai… Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla reagavo bemat: pateikit visą informaciją – ištirsim.
Garbės prezidiume generalinio komisaro pavaduotojui iš dešinės sėdėjo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas, iš kairės – Tauragės a. VPK Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius. Išgirdome, kad ponas R. Rudminas jau perkeltas dirbti į Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą.
Tokią karjerą padaręs R. Rudminas tik nusišypsojo, po visų iškilmių išgirdęs mano tylų klausimą, ar dar laukti atsakymo į praėjusių metų lapkričio 7 d. išsakytus pastebėjimus…
Rudenį pora jaunų patrulių tarnybiniu automobiliu per gatvės bortus užvažiavo ant pėstiesiems skirtos aikštės, Šilutėje, priešais Savivaldybės pastatą. Tai mane išties papiktino. Priėjusi paklausiau, ar jiems negalioja Kelių eismo taisyklės, ar jie žino, kad išgrįsti teritoriją trinkelėmis Savivaldybei kainavo milijonus skolintų litų?
Sėdėjo sutrikę ir nieko neatsakė. Gal buvo kurčnebyliai? Atlikau pilietinę pareigą. Informavau. Sulaukiau policijos atsakymo: „Jie nieko blogo nepadarė“. Patrulių pavardžių nenurodė. R. Rudminas pažadėjo: bus ištirta. Galbūt tebetiria, nes atsakymo vis nesulaukiu. Gal iš Telšių atsiųs?
Tiesa, pernai teko patirti ir dar vieną panašų „kultūringos“ policijos dėmesį: kai apie 2 val. nakties prie Traksėdžių geležinkelio pervažos sustabdė mano automobilį tarp kitų dviejų. Uniformuotas pareigūnas nė neatsakė į mano pasisveikinimą, neprisistatė, nepaaiškino, kodėl sustabdė, tik mostelėjo ranka: „Važiuok“. Tarsi kartu būtume kiaules ganę…
Tiesa, yra viena „didelė“ Šilutės policijos praėjusių metų pergalė: sulaikė 1 neblaivų automobilį vairavusį saviškį, policininką, atleido iš darbo, tai paskelbta tarnybiniame tinklalapyje, tačiau nurodė tik ano policininko inicialus. Kodėl ne pavardę?
Tarp kitko: kadangi tikiu tuo, ką matau ir girdžiu, rodos, panašių „erelių“ mūsų policija dar turi…
Sugrįžkime prie esmės
Bet pažvelkime į Šilutės policijos praėjusių metų veiklos ataskaitą. Trečioji eilutė iš viršaus: 2013 m. Šilutės rajone gyveno 43 218 gyventojų. Dar prisimenu, kai gyventojų buvo per 53 tūkst. Kasmet gyventojų mažėja, o kai kurių nusikaltimų – daugėja, vadinasi nusikaltimų skaičius, tenkantis 1000 gyventojų, gerokai išaugo. Jeigu Informatikos ir ryšių departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos teisingai suskaičiavo, 2012 ir 2013 metais Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės teritorijos bei dar kelios Lietuvos žemėlapyje nuspalvintos juodžiausia spalva. Pagal nusikalstamumą – lyderiai Lietuvoje.
Šilutės policijos komisariato interneto svetainėje skelbiama, kad mūsų kriminalistų komandą sudaro vien moterys ir merginos. Šaunuolės! Iš solidarumo tikiuosi, kad jų vadovė nesusidės, kaip buvęs kriminalistų vadas, su visokio plauko sukčiais ir neatsidurs teisiamųjų suole, neužtrauks Šilutei gėdos, kai ją vis linksniuoja televizijos ir kita žiniasklaida. Tiesa, byla dar nebaigta, dar linksniuos.
Ir pernai, ir šiemet Šilutės rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Rimvydas Kurpavičius ataskaitoje pasigedo policijos darbo rezultatų tiriant plėšimus, vagystes iš butų, su narkotikais susijusius nusikaltimus. Vagysčių – daug, išaiškinimo rezultatai – vargani. Iš 383 vagysčių pernai ištirta tik 151, tai yra 39,7 proc. Iš 6 didelės vertės svetimo turto vagysčių ištirta tik 2, pavogti 9 automobiliai, išaiškintos 4 tokios vagystės. Buvo 50 vagysčių iš gyvenamųjų patalpų, ištirta tik 14 (28 proc.). Iš 11 plėšimų ištirti 6. Kodėl?
Atsakymą į kylantį klausimą perša viršininko S. Mikutavičiaus ataskaitos pabaigoje nurodytos trys problemos: pareigūnų stygius (trūksta 18 policininkų), dėl didelės pareigūnų kaitos pasireiškė policijos pareigūnų profesionalumo stoka, esą būtina gerinti darbo sąlygas, remontuoti komisariato patalpas. Man abejonių nekelia tik vienas pripažinimas – profesionalumo stoka.
Beje, situacija rajono keliuose, rodos, tebėra nevaldoma. Užregistruoti 224 eismo įvykiai, 2012 m. buvo 208, 71-ame įvykyje nukentėjo žmonės, žuvo 8 asmenys (2012 m. – 7), sužeisti 88 asmenys (2012 m. – 70). Palyginus su 2012 metais, nukentėjo daugiau pėsčiųjų, vairuotojų, keleivių. 30 eismo įvykių padarė neblaivūs vairuotojai. Pernai sulaikyti 226 neblaivūs vairuotojai, 2012 tokių buvo 237.
Lyg ir norėjosi iš policijos vadų išgirsti išvadą, kai, mažėjant gyventojų, daugėja nusikaltimų, todėl džiūgauti lyg ir nederėtų, tačiau į tokį klausimą svečias iš Vilniaus atsakė, kad „pasitikėjimas policija didėja ir Lietuvoje, ir užsienyje…“
Tiesa, policijos automobiliai zuja po Šilutę. Iš vieno policijos vado girdėjau, kad degalų turima per akis, lėšų remontams netrūksta. Tik ko tada policijos vadų galvos krypsta į Šilutės rajono savivaldybę, turinčią per 53 milijonus litų skolų? Jeigu neklystu, norėtų finansinės paramos. Ir randasi politikų, kurie dega noru paremti policiją. O juk jau rėmė: škodų pripirko, kasmet po keliasdešimt tūkstančių litų skirdavo. Ir ką? Neslėpsiu, už tą paramą ir aš balsavau. O po matyto ataskaitos šou mano ranka jau nepakiltų.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite