Gyventojų – mažyn, nusikaltimų – daugyn. Kuo džiaugtis?

Šilutės rajono savivaldybės didžiojoje salėje dvelkė švente, tiesa, dalyvavo tik keli iš 27 Savivaldybės tarybos narių, užtat susirinko visi seniūnai, visa, kiek jos tuo metu buvo, rajono valdžia, didelis būrys uniformuotų policininkų, šventiškai nusiteikę policijos vadai iš Vilniaus, Tauragės ir Šilutės, visi, kiek begali būti, žiniasklaidos kurmiai. Betrūko orkestro ir žavių šokėjų – būtų dar šventiškiau vainikuota Šilutės policijos praėjusių metų veiklos ataskaitos pateikimo šventė.

Tiesa, būtina paminėti, kad gausybe pagyrų, nemažai apdovanojimų ir raudonų rožių žiedais pamargintą iškilmingą renginį sugadino vienas „nesusipratėlis“. Gaisrų išvargintas asmuo, nesulaukęs policijos pagalbos, išdrįso apie tai pasakyti viešai… Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla reagavo bemat: pateikit visą informaciją – ištirsim.
Garbės prezidiume generalinio komisaro pavaduotojui iš dešinės sėdėjo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas, iš kairės – Tauragės a. VPK Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius. Išgirdome, kad ponas R. Rudminas jau perkeltas dirbti į Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą.
Tokią karjerą padaręs R. Rudminas tik nusišypsojo, po visų iškilmių išgirdęs mano tylų klausimą, ar dar laukti atsakymo į praėjusių metų lapkričio 7 d. išsakytus pastebėjimus…
Rudenį pora jaunų patrulių tarnybiniu automobiliu per gatvės bortus užvažiavo ant pėstiesiems skirtos aikštės, Šilutėje, priešais Savivaldybės pastatą. Tai mane išties papiktino. Priėjusi paklausiau, ar jiems negalioja Kelių eismo taisyklės, ar jie žino, kad išgrįsti teritoriją trinkelėmis Savivaldybei kainavo milijonus skolintų litų?
Sėdėjo sutrikę ir nieko neatsakė. Gal buvo kurčnebyliai? Atlikau pilietinę pareigą. Informavau. Sulaukiau policijos atsakymo: „Jie nieko blogo nepadarė“. Patrulių pavardžių nenurodė. R. Rudminas pažadėjo: bus ištirta. Galbūt tebetiria, nes atsakymo vis nesulaukiu. Gal iš Telšių atsiųs?
Tiesa, pernai teko patirti ir dar vieną panašų „kultūringos“ policijos dėmesį: kai apie 2 val. nakties prie Traksėdžių geležinkelio pervažos sustabdė mano automobilį tarp kitų dviejų. Uniformuotas pareigūnas nė neatsakė į mano pasisveikinimą, neprisistatė, nepaaiškino, kodėl sustabdė, tik mostelėjo ranka: „Važiuok“. Tarsi kartu būtume kiaules ganę…
Tiesa, yra viena „didelė“ Šilutės policijos praėjusių metų pergalė: sulaikė 1 neblaivų automobilį vairavusį saviškį, policininką, atleido iš darbo, tai paskelbta tarnybiniame tinklalapyje, tačiau nurodė tik ano policininko inicialus. Kodėl ne pavardę?
Tarp kitko: kadangi tikiu tuo, ką matau ir girdžiu, rodos, panašių „erelių“ mūsų policija dar turi…
Sugrįžkime prie esmės
Bet pažvelkime į Šilutės policijos praėjusių metų veiklos ataskaitą. Trečioji eilutė iš viršaus: 2013 m. Šilutės rajone gyveno 43 218 gyventojų. Dar prisimenu, kai gyventojų buvo per 53 tūkst. Kasmet gyventojų mažėja, o kai kurių nusikaltimų – daugėja, vadinasi nusikaltimų skaičius, tenkantis 1000 gyventojų, gerokai išaugo. Jeigu Informatikos ir ryšių departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos teisingai suskaičiavo, 2012 ir 2013 metais Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės teritorijos bei dar kelios Lietuvos žemėlapyje nuspalvintos juodžiausia spalva. Pagal nusikalstamumą – lyderiai Lietuvoje.
Šilutės policijos komisariato interneto svetainėje skelbiama, kad mūsų kriminalistų komandą sudaro vien moterys ir merginos. Šaunuolės! Iš solidarumo tikiuosi, kad jų vadovė nesusidės, kaip buvęs kriminalistų vadas, su visokio plauko sukčiais ir neatsidurs teisiamųjų suole, neužtrauks Šilutei gėdos, kai ją vis linksniuoja televizijos ir kita žiniasklaida. Tiesa, byla dar nebaigta, dar linksniuos.
Ir pernai, ir šiemet Šilutės rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Rimvydas Kurpavičius ataskaitoje pasigedo policijos darbo rezultatų tiriant plėšimus, vagystes iš butų, su narkotikais susijusius nusikaltimus. Vagysčių – daug, išaiškinimo rezultatai – vargani. Iš 383 vagysčių pernai ištirta tik 151, tai yra 39,7 proc. Iš 6 didelės vertės svetimo turto vagysčių ištirta tik 2, pavogti 9 automobiliai, išaiškintos 4 tokios vagystės. Buvo 50 vagysčių iš gyvenamųjų patalpų, ištirta tik 14 (28 proc.). Iš 11 plėšimų ištirti 6. Kodėl?
Atsakymą į kylantį klausimą perša viršininko S. Mikutavičiaus ataskaitos pabaigoje nurodytos trys problemos: pareigūnų stygius (trūksta 18 policininkų), dėl didelės pareigūnų kaitos pasireiškė policijos pareigūnų profesionalumo stoka, esą būtina gerinti darbo sąlygas, remontuoti komisariato patalpas. Man abejonių nekelia tik vienas pripažinimas – profesionalumo stoka.
Beje, situacija rajono keliuose, rodos, tebėra nevaldoma. Užregistruoti 224 eismo įvykiai, 2012 m. buvo 208, 71-ame įvykyje nukentėjo žmonės, žuvo 8 asmenys (2012 m. – 7), sužeisti 88 asmenys (2012 m. – 70). Palyginus su 2012 metais, nukentėjo daugiau pėsčiųjų, vairuotojų, keleivių. 30 eismo įvykių padarė neblaivūs vairuotojai. Pernai sulaikyti 226 neblaivūs vairuotojai, 2012 tokių buvo 237.
Lyg ir norėjosi iš policijos vadų išgirsti išvadą, kai, mažėjant gyventojų, daugėja nusikaltimų, todėl džiūgauti lyg ir nederėtų, tačiau į tokį klausimą svečias iš Vilniaus atsakė, kad „pasitikėjimas policija didėja ir Lietuvoje, ir užsienyje…“
Tiesa, policijos automobiliai zuja po Šilutę. Iš vieno policijos vado girdėjau, kad degalų turima per akis, lėšų remontams netrūksta. Tik ko tada policijos vadų galvos krypsta į Šilutės rajono savivaldybę, turinčią per 53 milijonus litų skolų? Jeigu neklystu, norėtų finansinės paramos. Ir randasi politikų, kurie dega noru paremti policiją. O juk jau rėmė: škodų pripirko, kasmet po keliasdešimt tūkstančių litų skirdavo. Ir ką? Neslėpsiu, už tą paramą ir aš balsavau. O po matyto ataskaitos šou mano ranka jau nepakiltų.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite