Gyvename švariau – šiemet per talką šiukšlių surinkta mažiau

Visą praėjusią savaitę Šilutės rajone vyko talkos, kurių metu buvo tvarkoma aplinka, renkamos šiukšlės. Lyginant su kitais metais šiemet šiukšlių surinkta mažiau, gal todėl, kad švarinti aplinką nuolat padeda pašalpų gavėjai, kuriems privalu atidirbti viešuosius darbus.

Jaunimas triūsė ne prasčiau už suaugusiuosius.

 

Šilutės visuomenė ir Savivaldybės darbuotojai aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom“ buvo pakviesti dalyvauti šeštadienį. Apie 10 val. ryto jie rinkosi prie geležinkelio stoties ir valė už bėgių esantį miškelį. Į talką atskubėjo per 20 žmonių, daugiausiai Savivaldybės darbuotojų ir Socialinių paslaugų centro padalinį „Raudonkepuraitės“ darželį-lopšelį lankančių vaikų. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir jo pavaduotojas Algirdas Ivanauskas išdalijo pirštines ir maišus šiukšlėms rinkti. Beje, vaikučiai į talką atėjo su savo pirštinėmis. Beprasidedant darbui, prie talkininkų prisijungė būrelis socialdemokratų, kurie prieš tai tvarkė aplinką ties Šilutės turgaviete.
Talkininkai darbavosi apie valandą, mat šiukšlių šiemet buvo gerokai mažiau negu ankstesniais metais. Pasak talkoje dalyvavusio Savivaldybės ūkio skyriaus vedėjo Sigito Šepučio, šiemet šiukšlių rasta bent dvigubai mažiau. Tiek seniūnas, tiek jo pavaduotojas kalbėjo, kad tai viešųjų darbų rezultatas. Kiek nuveikia viešuosius darbus turintys atidirbti pašalpų gavėjai, kurių kas mėnesį padirbėti į seniūniją nukreipiama per 200, akivaizdžiai parodė gerokai sumažėjęs šiukšlių kiekis. Daugiausiai surinkta tuščių plastikinių butelių, paprastai vadinamų bambaliais. „Jeigu bus pradėta pirkti ir šią tarą, šiukšlių dar gerokai sumažės“, – kalbėjo talkininkai. Iš stambesnių šiukšlių rasta sena sunkvežimio padanga ir metalinis lovos karkasas.
Talkoje ypač aktyviai darbavosi vaikai, kartu atsivedę ir keturkojį draugą. Šiukšlių jie surinko tiek pat, kiek suaugusieji, o gal ir daugiau. Pasak Šilutės gamtosaugininko Remigijaus Rimkaus, talkos metu surinktos šiukšlės sveriamos atskirai ir tik vėliau bus žinoma, kiek jų išvežta į sąvartyną.
Talkos Šilutės rajone vyko visą antrąją balandžio pusę. Dalyvavo ko ne visos mokymo įstaigos, daug organizacijų. Antai Šilutės miškų urėdijos administracija surengė net kelias talkas, jos vyko visose dvylikoje jai priklausančių girininkijų, iš viso talkose dalyvavo apie 260 žmonių. Jie surinko 11 tonų šiukšlių ir 325 padangas. Padangas rinkę urėdijos darbuotojai susidūrė su netikėta problema. Į Rumšų sąvartyną nuvežtas surinktas sunkvežimių padangas buvo paprasčiau atiduoti negu lengvųjų automobilių. Pasirodo, vienas lengvojo automobilio savininkas, pateikęs automobilio registracijos dokumentą, nemokamai gali atiduoti tik 5 padangas, o miškininkai jų atvežė gerokai daugiau…

Vaidotas VILKAS

Viešųjų darbų dėka šiukšlių šiemet surinkta mažiau, nei ankstesniais metais.

Savivaldybės administracijos darbuotojai moka ne tik dokumentus vartyti.

Mažieji talkininkai ir jų keturkojis draugas po darbų.

Pačioje Šilutėje miškų urėdijos darbuotojai valė miškelį nuo miesto kapinių iki miesto aplinkkelio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite