Gruodžio 15-oji – Tarptautinė arbatos diena

„Gal puodelį arbatos?“ – vis dažniau išgirstame kvietimą. Gal net dažniau nei pasiūlymą pasišnekučiuoti prie puodelio kavos. Arbata vis labiau mėgstama ir vis  populiaresnė. Gal todėl minima ir Tarptautinė arbatos diena – gruodžio 15-ą, t. y. šiandien.

Arbatų įvairovė – didžiulė. Be to, arbatos turi gydomųjų, stiprinamųjų savybių.  

Kaip teisingai ruošti arbatą?

Pasirinkus mėgstamiausią arbatos rūšį, ja galima mėgautis nuo ryto iki vakaro.

Primename arbatos plikymo taisykles.

Tik atrodo, kad arbata pakeliuose pigesnė, o jos paruošimo būdas trumpesnis. Iš tiesų būtent biri arbata dažnai būna ne tik kokybiškesnė, skanesnė, tačiau ir pigesnė už parduodamą pakeliuose.

Nemažą arbatos, parduodamos pakeliuose, kainos dalį sudaro pakuotė. O ką jau kalbėti apie įvairius priedus. Palyginę birios ir pakeliais parduodamos arbatos kainas, įsitikinsime, kad būtent biri yra pigesnė.

Juodąją arbatą rekomenduojama plikyti užvirusiu ir „nurimusiu“, t. y. neverdančiu vandeniu. Biri juodoji arbata pritrauks per 4–5 min. Idealu, jei arbatžolės bus nukoštos ir nebemirks vandenyje. Priešingu atveju arbata po truputį ims kartėti.

Žaliosios ar baltosios arbatos negalima plikyti verdančiu vandeniu, nes jos yra jautriausios. Užpiltos verdančiu vandeniu jos praranda savo skonį ir aromatą. Minėtąsias arbatas reikėtų užpilti užvirusiu ir iki 70–85 °C atvėsusiu vandeniu. Arbatžoles užtenka palaikyti 2–3 min.

Žaliąją arbatą, priešingai nei juodąją, galima plikyti 2–3 kartus. Tiesa, plikant tas pačias žaliosios arbatos arbatžoles kelis kartus, svarbu neleisti joms išdžiūti.

Arbata negali būti laikoma labai ilgai. Pagal higienos normas ji turėtų būti suvartojama per dvejus metus, nors gamintojai dažnai nurodo 5 metų laikotarpį. Tiesa, yra išimtis – tai pu-erh arbata, kuri net neturi galiojimo laiko. Kuo ji senesnė – tuo tampa vertingesnė.

Tradiciškai supresuota pu-erh arbata.

Iš VIKIPEDIJOS

  • Pu-erh arbata (kin. 普洱茶, pinyin: pǔ’ěr chá) – subrandinta žalioji arbata, kilusi iš KinijosJunano provincijos. Taip pat gaminama kitose Kinijos srityse, TailandeVietnameLaoseMianmare. Išsiskiria savo gamybos technologija – pradžioje arbata paruošiama kaip žalioji, o vėliau fermentuojama pasitelkiant natūralų arba dirbtinį (pagreitintą) būdą. Jei daugumą arbatų rekomenduojama suvartoti per pirmus metus po pagaminimo, „Pu-erh“ su laiku įgija vis geresnę kokybę.
  • Pu-erh arbata skirstoma į žaliąją (青饼) ir subrandintą (熟饼). Subrandinta pu-erh turi daug skirtingų rūšių, mat keičiant fermentavimo sąlygas arbata gaunama vis kitokia. Sufermentuota arbata laikoma 2-3 metus, kol iš jos pasišalina kartumas. Kinijoje pu-erh tradiciškai presuojama į įvairių formų figūras. Gėrimui paprastai dedami 4 gr arbatos/150 ml vandens.
  • Ši arbata nuo seno vartojama kinų liaudies medicinoje kaip gerinanti virškinimą, blužnies darbą. Nustatyta, kad Pu-erh mažina cholesterolio kiekį kraujyje, turi antimikrobinių, antimutageninių savybių.

Kai kurie žmonės mano, jog tonizuoja tik juodoji arbata. Nieko panašaus – lygiai taip pat žvalumo suteikia ir žalioji arbata, todėl mėgaukitės ja pirmoje dienos pusėje. O štai vakarui rinkitės raudonąją ar įvairių žolelių arbatas, taip pat gėrimus, paruoštus su įvairiomis uogomis.

Tad, po puodelį arbatos! Šiandien tam ypač tinkama diena…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių krašto kultūros darbuotojai netradiciškai minėjo Pasaulinę kultūros dieną

Pasaulinę kultūros dieną – balandžio 15-ąją –  Pagėgių sav. kultūros srities atstovai (Vydūno viešosios bibliotekos ir filialų, M. Jankaus muziejaus ir kultūros centro specialistai) dalyvavo mažlietuviško kulinarinio paveldo sklaidai skirtoje edukacijoje „Lietuvininkų valgių ypatumai“.   Šią kulinarinę edukaciją dovanojo, medaus desertus su belgišku šokoladu Pagėgių krašto kultūros darbuotojams įteikė bei nuoširdžiausius sveikinimo žodžius tarė kaimo turizmo sodybos „Mociškių palivarkas“ šeimininkai Rasa ir Sigitas Stoniai. Pasaulinės kultūros dienos proga kultūros darbuotojus sveikinusi Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida

Vydūno viešoji biblioteka kviečia minėti 24-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę

Tradiciškai paskutinę balandžio mėnesio savaitę šalyje minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia savaitė šalies bibliotekoms. Nors Lietuvoje 24-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė minima nuo 2024 m. balandžio 23 d., Pagėgių krašte ji prasidės anksčiau –balandžio 18 d. Pagėgių sav. Vydūno viešoji biblioteka bei jos filialai balandžio 18-29 dienomis kvies visuomenę drauge paminėti šią savaitę. Šių metų tema – „Europos šeimoje“, skirta kalbėtis apie bendrą kuriamą vienybę, lygybę ir vertybes. Pagėgių krašto bibliotekos lankytojams siūlys daugybę įvairių veiklų – knygų pristatymų,

Miškasodyje – vėl ir Saugų seniūnijos bendruomenė

Nors miškasodis Lietuvoje paskelbtas balandžio 20 d., artėjantį šeštadienį, „Šilutės baldų“ įmonės kolektyvas kartu su kolegomis iš SBA, Saugų seniūnijos bendruomenė jau paviešino gerų žinių: medelių pasodinta, padirbėta iš peties… Saugų bendruomenė paskelbė: „Miškasodyje dalyvavome ir šiemet! Ačiū Šilutės krašto miškininkams už galimybę prisidėti prie šios gražios akcijos, kuri šiemet vyko Saugų seniūnijos teritorijoje. Pasodinta 3000 pušų, 1700 eglių ir 700 beržo sodinukų“.  

Šilutėje pasodintas ąžuoliukas, skirtas 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei

Balandžio 15 d. Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė kartu su Šilutės krašto kultūrininkais parke prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pasodino simbolinį ąžuoliuką, skirtą šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei ,,Kad giria žaliuotų“. Primename, kad į šią dainų šventę vyks beveik 400 Šilutės rajono šokėjų, dainininkų, muzikantų. Komunikacijos skyrius

Taip pat skaitykite