Girtaujančiose ir smurtaujančiose šeimose – 141 vaikas

Šiandien Pagėgių savivaldybėje šaukiamas posėdis, kuriame numatyta detaliau aptarti veiklą ir institucijų bendradarbiavimą bei siūlymus, kaip globoti socialinės rizikos šeimas ir saugoti vaikus nuo girtaujančių tėvų bei artimųjų smurto. Sausio pradžioje, vos Lietuvoje pasklidus baisiai žiniai apie Kėdainių rajone galimai tėvo į šulinį sumestus du mažamečius savo vaikus, sausio 4-osios rytą Pagėgių savivaldybėje buvo sušauktas pirmasis skubus posėdis.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis (pirmas iš kairės), kaip ir kiti Savivaldybės vadovai, skyrių specialistai, seniūnai, vyko į socialinės rizikos šeimas.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis (pirmas iš kairės), kaip ir kiti Savivaldybės vadovai, skyrių specialistai, seniūnai, vyko į socialinės rizikos šeimas.

 

Sausio 4 d. posėdyje Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kiti vadovai, seniūnai, Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių vadovai ir atstovai pasikeitė nuomonėmis ir informacija apie pagalbą socialinės rizikos šeimoms bei rūpinimąsi jose augančiais vaikais. Kitą dieną, antradienį, meras, administracijos vadovai, seniūnai, socialiniai ir vaiko teisių apsaugos specialistai vyko į socialinės rizikos šeimas Pagėgių, Stoniškių, Natkiškių, Lumpėnų ir Vilkyškių seniūnijose. Šiandien numatyta aptarti pamatytą situaciją, papildomą informaciją bei siūlymus, kaip gerinti asocialių šeimų ir jose augančių vaikų globą, priežiūrą, kontrolę.
67 šeimose auga 141 vaikas
Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Vaitiekienė „Pamarį“ informavo, kad Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra 67 socialinės rizikos šeimos, jose auga 141 vaikas. Policija nuolat organizuoja reidus į tokias šeimas, dalyvauja ir socialiniai darbuotojai. Visų socialinių, švietimo ir kitų įstaigų, organizacijų, žinybų bendradarbiavimas, aktyviai veikiančios komisijos ar grupės seniūnijose, gyventojų pranešimai apie galimą girtavimą, smurtą išsyk, kai tik tai pastebi, greitas reagavimas į tokį skambutį, net jeigu jis ir anoniminis, panašu, tėra vienintelis būdas saugoti ir apsaugoti vaikus, kurie auga tose sunkiose šeimose. D. Vaitiekienė teigė, kad girtaujama ne tik gavus pašalpas. Mat yra šeimų, kurios pinigų į rankas negauna: socialiniai darbuotojai sprendžia, ką ir kiek pirkti, rūpinasi, kad mokesčius sumokėtų, skolas padengtų. Kitos šeimos gaunamas pajamas tvarkosi pačios. Esą šeimose tėvų, kurie dirba, galbūt gauna vienkartinio darbo, tad tai, ką užsidirba, patys ir išleidžia. Noras papuotauti yra didelis, o priežasčių sugalvojama įvairiausių.
D. Vaitiekienė įsitikinusi, kad seniūnijose reikia turėti komandas, grupes darbuotojų, kurie prireikus ir ne darbo metu vyktų į šeimą. Vienam socialiniam darbuotojui yra nesaugu eiti ten, kur girtaujama, smurtaujama. Pagėgiuose socialinė darbuotoja turi transportą, kitose seniūnijose naudojamasi seniūno, kitu tarnybiniu trasportu. Pernai socialinėms pašalpoms, kompensacijoms už šildymą, vandenį Pagėgių krašte išleista mažiau pinigų – ne visi, kurie buvo skirti, tačiau taupymas yra suprantamas. Kai šias išmokas perėmė skirstyti savivalda, radosi daugiau kontrolės ir pagalba skiriama tik tiems, kam ji tikrai būtina.
Visų bėdų priežastis – alkoholis
Taip teigia Natkiškių seniūnijos socialinė darbuotoja Rita Montrimienė. Moteris rūpinasi 8 socialinės rizikos šeimomis, jose yra 18 vaikų, taip pat stebi dar 6 šeimas. Aštuonerius metus socialine darbuotoja dirbanti R. Montrimienė pastebėjo, kad 3 socialinės rizikos šeimos turi ir dirbančių suaugusiųjų. Pernai Natkiškių seniūnijoje įregistruota 12 naujagimių, tačiau daugelio sulaukta užsienyje arba tėvai tėra deklaravę, kad gyvena Natkiškiuose. Netiesa, kad naujagimių sulaukia tik socialinės rizikos šeimos, vaikus augina daug tvarkingų šeimų. Girtavimas, alkoholizmas – pagrindinė smurtavimo šeimose priežastis. Tuo įsitikinusi R. Montrimienė teigia, kad galbūt padėtų priverstinis gydymas nuo alkoholizmo, tačiau žmogus dar turi ir dirbti, tuomet drausmina pareiga eiti laiku į darbą, užsidirbti atlyginimą. Kai turi darbą, bijo jį prarasti.
Vienas šeimas tenka lankyti net iki 3 kartų per savaitę – tokia pinigų netvarko, tad tenka pirkti maisto, vežtis vaikus, kai jiems reikia nupirkti drabužių, reikia sumokėti mokesčius ir t.t. Moteris teigia nebijanti eiti į girtaujančių šeimų namus, tačiau saugiau reidų metu važiuoti su policija.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Augustinavičiūtė svarbiausiu laiko visų sričių specialistų bendradarbiavimą, keitimąsi informacija ir bendrus reidus į šeimas. Pagėgių policija rodanti iniciatyvą, reidų būta daug. Be to, Vaiko teisių apsaugos skyrius turi budinčių specialistų grafiką, jį žino policija, tad smurto atveju gali skambinti, kviestis į pagalbą. Skambina ir anonimai: vykstama, tikrinama, nors ne visi tokie pranešimai pasitvirtino. L. Augustinavičiūtė pasidžiaugė labai gerais ryšiais su policija: keičiamasi informacija ir apie girtavimą, skurdą šeimose, apie išvykusias bei atvykusias gyventi socialinės rizikos šeimas.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • šilutiškis

    Kas per nostalgija , tiems Pagėgiams? Savų problemų nėra?

  • šilutiškiui

    Patogu taip gyventi: svetimi vaikai, kurie tėvo sumesti į šulinį vaitoja, neberūpi… Tai gal ir rūpinkis tik savim, jeigu daugiau nieko aplinkui nematai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite