Girtaujančiose ir smurtaujančiose šeimose – 141 vaikas

Šiandien Pagėgių savivaldybėje šaukiamas posėdis, kuriame numatyta detaliau aptarti veiklą ir institucijų bendradarbiavimą bei siūlymus, kaip globoti socialinės rizikos šeimas ir saugoti vaikus nuo girtaujančių tėvų bei artimųjų smurto. Sausio pradžioje, vos Lietuvoje pasklidus baisiai žiniai apie Kėdainių rajone galimai tėvo į šulinį sumestus du mažamečius savo vaikus, sausio 4-osios rytą Pagėgių savivaldybėje buvo sušauktas pirmasis skubus posėdis.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis (pirmas iš kairės), kaip ir kiti Savivaldybės vadovai, skyrių specialistai, seniūnai, vyko į socialinės rizikos šeimas.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis (pirmas iš kairės), kaip ir kiti Savivaldybės vadovai, skyrių specialistai, seniūnai, vyko į socialinės rizikos šeimas.

 

Sausio 4 d. posėdyje Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kiti vadovai, seniūnai, Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių vadovai ir atstovai pasikeitė nuomonėmis ir informacija apie pagalbą socialinės rizikos šeimoms bei rūpinimąsi jose augančiais vaikais. Kitą dieną, antradienį, meras, administracijos vadovai, seniūnai, socialiniai ir vaiko teisių apsaugos specialistai vyko į socialinės rizikos šeimas Pagėgių, Stoniškių, Natkiškių, Lumpėnų ir Vilkyškių seniūnijose. Šiandien numatyta aptarti pamatytą situaciją, papildomą informaciją bei siūlymus, kaip gerinti asocialių šeimų ir jose augančių vaikų globą, priežiūrą, kontrolę.
67 šeimose auga 141 vaikas
Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Vaitiekienė „Pamarį“ informavo, kad Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra 67 socialinės rizikos šeimos, jose auga 141 vaikas. Policija nuolat organizuoja reidus į tokias šeimas, dalyvauja ir socialiniai darbuotojai. Visų socialinių, švietimo ir kitų įstaigų, organizacijų, žinybų bendradarbiavimas, aktyviai veikiančios komisijos ar grupės seniūnijose, gyventojų pranešimai apie galimą girtavimą, smurtą išsyk, kai tik tai pastebi, greitas reagavimas į tokį skambutį, net jeigu jis ir anoniminis, panašu, tėra vienintelis būdas saugoti ir apsaugoti vaikus, kurie auga tose sunkiose šeimose. D. Vaitiekienė teigė, kad girtaujama ne tik gavus pašalpas. Mat yra šeimų, kurios pinigų į rankas negauna: socialiniai darbuotojai sprendžia, ką ir kiek pirkti, rūpinasi, kad mokesčius sumokėtų, skolas padengtų. Kitos šeimos gaunamas pajamas tvarkosi pačios. Esą šeimose tėvų, kurie dirba, galbūt gauna vienkartinio darbo, tad tai, ką užsidirba, patys ir išleidžia. Noras papuotauti yra didelis, o priežasčių sugalvojama įvairiausių.
D. Vaitiekienė įsitikinusi, kad seniūnijose reikia turėti komandas, grupes darbuotojų, kurie prireikus ir ne darbo metu vyktų į šeimą. Vienam socialiniam darbuotojui yra nesaugu eiti ten, kur girtaujama, smurtaujama. Pagėgiuose socialinė darbuotoja turi transportą, kitose seniūnijose naudojamasi seniūno, kitu tarnybiniu trasportu. Pernai socialinėms pašalpoms, kompensacijoms už šildymą, vandenį Pagėgių krašte išleista mažiau pinigų – ne visi, kurie buvo skirti, tačiau taupymas yra suprantamas. Kai šias išmokas perėmė skirstyti savivalda, radosi daugiau kontrolės ir pagalba skiriama tik tiems, kam ji tikrai būtina.
Visų bėdų priežastis – alkoholis
Taip teigia Natkiškių seniūnijos socialinė darbuotoja Rita Montrimienė. Moteris rūpinasi 8 socialinės rizikos šeimomis, jose yra 18 vaikų, taip pat stebi dar 6 šeimas. Aštuonerius metus socialine darbuotoja dirbanti R. Montrimienė pastebėjo, kad 3 socialinės rizikos šeimos turi ir dirbančių suaugusiųjų. Pernai Natkiškių seniūnijoje įregistruota 12 naujagimių, tačiau daugelio sulaukta užsienyje arba tėvai tėra deklaravę, kad gyvena Natkiškiuose. Netiesa, kad naujagimių sulaukia tik socialinės rizikos šeimos, vaikus augina daug tvarkingų šeimų. Girtavimas, alkoholizmas – pagrindinė smurtavimo šeimose priežastis. Tuo įsitikinusi R. Montrimienė teigia, kad galbūt padėtų priverstinis gydymas nuo alkoholizmo, tačiau žmogus dar turi ir dirbti, tuomet drausmina pareiga eiti laiku į darbą, užsidirbti atlyginimą. Kai turi darbą, bijo jį prarasti.
Vienas šeimas tenka lankyti net iki 3 kartų per savaitę – tokia pinigų netvarko, tad tenka pirkti maisto, vežtis vaikus, kai jiems reikia nupirkti drabužių, reikia sumokėti mokesčius ir t.t. Moteris teigia nebijanti eiti į girtaujančių šeimų namus, tačiau saugiau reidų metu važiuoti su policija.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Augustinavičiūtė svarbiausiu laiko visų sričių specialistų bendradarbiavimą, keitimąsi informacija ir bendrus reidus į šeimas. Pagėgių policija rodanti iniciatyvą, reidų būta daug. Be to, Vaiko teisių apsaugos skyrius turi budinčių specialistų grafiką, jį žino policija, tad smurto atveju gali skambinti, kviestis į pagalbą. Skambina ir anonimai: vykstama, tikrinama, nors ne visi tokie pranešimai pasitvirtino. L. Augustinavičiūtė pasidžiaugė labai gerais ryšiais su policija: keičiamasi informacija ir apie girtavimą, skurdą šeimose, apie išvykusias bei atvykusias gyventi socialinės rizikos šeimas.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • šilutiškis

    Kas per nostalgija , tiems Pagėgiams? Savų problemų nėra?

  • šilutiškiui

    Patogu taip gyventi: svetimi vaikai, kurie tėvo sumesti į šulinį vaitoja, neberūpi… Tai gal ir rūpinkis tik savim, jeigu daugiau nieko aplinkui nematai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite