Girtaujančiose ir smurtaujančiose šeimose – 141 vaikas

Šiandien Pagėgių savivaldybėje šaukiamas posėdis, kuriame numatyta detaliau aptarti veiklą ir institucijų bendradarbiavimą bei siūlymus, kaip globoti socialinės rizikos šeimas ir saugoti vaikus nuo girtaujančių tėvų bei artimųjų smurto. Sausio pradžioje, vos Lietuvoje pasklidus baisiai žiniai apie Kėdainių rajone galimai tėvo į šulinį sumestus du mažamečius savo vaikus, sausio 4-osios rytą Pagėgių savivaldybėje buvo sušauktas pirmasis skubus posėdis.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis (pirmas iš kairės), kaip ir kiti Savivaldybės vadovai, skyrių specialistai, seniūnai, vyko į socialinės rizikos šeimas.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis (pirmas iš kairės), kaip ir kiti Savivaldybės vadovai, skyrių specialistai, seniūnai, vyko į socialinės rizikos šeimas.

 

Sausio 4 d. posėdyje Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kiti vadovai, seniūnai, Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių vadovai ir atstovai pasikeitė nuomonėmis ir informacija apie pagalbą socialinės rizikos šeimoms bei rūpinimąsi jose augančiais vaikais. Kitą dieną, antradienį, meras, administracijos vadovai, seniūnai, socialiniai ir vaiko teisių apsaugos specialistai vyko į socialinės rizikos šeimas Pagėgių, Stoniškių, Natkiškių, Lumpėnų ir Vilkyškių seniūnijose. Šiandien numatyta aptarti pamatytą situaciją, papildomą informaciją bei siūlymus, kaip gerinti asocialių šeimų ir jose augančių vaikų globą, priežiūrą, kontrolę.
67 šeimose auga 141 vaikas
Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Vaitiekienė „Pamarį“ informavo, kad Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra 67 socialinės rizikos šeimos, jose auga 141 vaikas. Policija nuolat organizuoja reidus į tokias šeimas, dalyvauja ir socialiniai darbuotojai. Visų socialinių, švietimo ir kitų įstaigų, organizacijų, žinybų bendradarbiavimas, aktyviai veikiančios komisijos ar grupės seniūnijose, gyventojų pranešimai apie galimą girtavimą, smurtą išsyk, kai tik tai pastebi, greitas reagavimas į tokį skambutį, net jeigu jis ir anoniminis, panašu, tėra vienintelis būdas saugoti ir apsaugoti vaikus, kurie auga tose sunkiose šeimose. D. Vaitiekienė teigė, kad girtaujama ne tik gavus pašalpas. Mat yra šeimų, kurios pinigų į rankas negauna: socialiniai darbuotojai sprendžia, ką ir kiek pirkti, rūpinasi, kad mokesčius sumokėtų, skolas padengtų. Kitos šeimos gaunamas pajamas tvarkosi pačios. Esą šeimose tėvų, kurie dirba, galbūt gauna vienkartinio darbo, tad tai, ką užsidirba, patys ir išleidžia. Noras papuotauti yra didelis, o priežasčių sugalvojama įvairiausių.
D. Vaitiekienė įsitikinusi, kad seniūnijose reikia turėti komandas, grupes darbuotojų, kurie prireikus ir ne darbo metu vyktų į šeimą. Vienam socialiniam darbuotojui yra nesaugu eiti ten, kur girtaujama, smurtaujama. Pagėgiuose socialinė darbuotoja turi transportą, kitose seniūnijose naudojamasi seniūno, kitu tarnybiniu trasportu. Pernai socialinėms pašalpoms, kompensacijoms už šildymą, vandenį Pagėgių krašte išleista mažiau pinigų – ne visi, kurie buvo skirti, tačiau taupymas yra suprantamas. Kai šias išmokas perėmė skirstyti savivalda, radosi daugiau kontrolės ir pagalba skiriama tik tiems, kam ji tikrai būtina.
Visų bėdų priežastis – alkoholis
Taip teigia Natkiškių seniūnijos socialinė darbuotoja Rita Montrimienė. Moteris rūpinasi 8 socialinės rizikos šeimomis, jose yra 18 vaikų, taip pat stebi dar 6 šeimas. Aštuonerius metus socialine darbuotoja dirbanti R. Montrimienė pastebėjo, kad 3 socialinės rizikos šeimos turi ir dirbančių suaugusiųjų. Pernai Natkiškių seniūnijoje įregistruota 12 naujagimių, tačiau daugelio sulaukta užsienyje arba tėvai tėra deklaravę, kad gyvena Natkiškiuose. Netiesa, kad naujagimių sulaukia tik socialinės rizikos šeimos, vaikus augina daug tvarkingų šeimų. Girtavimas, alkoholizmas – pagrindinė smurtavimo šeimose priežastis. Tuo įsitikinusi R. Montrimienė teigia, kad galbūt padėtų priverstinis gydymas nuo alkoholizmo, tačiau žmogus dar turi ir dirbti, tuomet drausmina pareiga eiti laiku į darbą, užsidirbti atlyginimą. Kai turi darbą, bijo jį prarasti.
Vienas šeimas tenka lankyti net iki 3 kartų per savaitę – tokia pinigų netvarko, tad tenka pirkti maisto, vežtis vaikus, kai jiems reikia nupirkti drabužių, reikia sumokėti mokesčius ir t.t. Moteris teigia nebijanti eiti į girtaujančių šeimų namus, tačiau saugiau reidų metu važiuoti su policija.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Augustinavičiūtė svarbiausiu laiko visų sričių specialistų bendradarbiavimą, keitimąsi informacija ir bendrus reidus į šeimas. Pagėgių policija rodanti iniciatyvą, reidų būta daug. Be to, Vaiko teisių apsaugos skyrius turi budinčių specialistų grafiką, jį žino policija, tad smurto atveju gali skambinti, kviestis į pagalbą. Skambina ir anonimai: vykstama, tikrinama, nors ne visi tokie pranešimai pasitvirtino. L. Augustinavičiūtė pasidžiaugė labai gerais ryšiais su policija: keičiamasi informacija ir apie girtavimą, skurdą šeimose, apie išvykusias bei atvykusias gyventi socialinės rizikos šeimas.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • šilutiškis

    Kas per nostalgija , tiems Pagėgiams? Savų problemų nėra?

  • šilutiškiui

    Patogu taip gyventi: svetimi vaikai, kurie tėvo sumesti į šulinį vaitoja, neberūpi… Tai gal ir rūpinkis tik savim, jeigu daugiau nieko aplinkui nematai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite