Girtaujančiose ir smurtaujančiose šeimose – 141 vaikas

Šiandien Pagėgių savivaldybėje šaukiamas posėdis, kuriame numatyta detaliau aptarti veiklą ir institucijų bendradarbiavimą bei siūlymus, kaip globoti socialinės rizikos šeimas ir saugoti vaikus nuo girtaujančių tėvų bei artimųjų smurto. Sausio pradžioje, vos Lietuvoje pasklidus baisiai žiniai apie Kėdainių rajone galimai tėvo į šulinį sumestus du mažamečius savo vaikus, sausio 4-osios rytą Pagėgių savivaldybėje buvo sušauktas pirmasis skubus posėdis.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis (pirmas iš kairės), kaip ir kiti Savivaldybės vadovai, skyrių specialistai, seniūnai, vyko į socialinės rizikos šeimas.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis (pirmas iš kairės), kaip ir kiti Savivaldybės vadovai, skyrių specialistai, seniūnai, vyko į socialinės rizikos šeimas.

 

Sausio 4 d. posėdyje Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kiti vadovai, seniūnai, Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių vadovai ir atstovai pasikeitė nuomonėmis ir informacija apie pagalbą socialinės rizikos šeimoms bei rūpinimąsi jose augančiais vaikais. Kitą dieną, antradienį, meras, administracijos vadovai, seniūnai, socialiniai ir vaiko teisių apsaugos specialistai vyko į socialinės rizikos šeimas Pagėgių, Stoniškių, Natkiškių, Lumpėnų ir Vilkyškių seniūnijose. Šiandien numatyta aptarti pamatytą situaciją, papildomą informaciją bei siūlymus, kaip gerinti asocialių šeimų ir jose augančių vaikų globą, priežiūrą, kontrolę.
67 šeimose auga 141 vaikas
Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Vaitiekienė „Pamarį“ informavo, kad Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra 67 socialinės rizikos šeimos, jose auga 141 vaikas. Policija nuolat organizuoja reidus į tokias šeimas, dalyvauja ir socialiniai darbuotojai. Visų socialinių, švietimo ir kitų įstaigų, organizacijų, žinybų bendradarbiavimas, aktyviai veikiančios komisijos ar grupės seniūnijose, gyventojų pranešimai apie galimą girtavimą, smurtą išsyk, kai tik tai pastebi, greitas reagavimas į tokį skambutį, net jeigu jis ir anoniminis, panašu, tėra vienintelis būdas saugoti ir apsaugoti vaikus, kurie auga tose sunkiose šeimose. D. Vaitiekienė teigė, kad girtaujama ne tik gavus pašalpas. Mat yra šeimų, kurios pinigų į rankas negauna: socialiniai darbuotojai sprendžia, ką ir kiek pirkti, rūpinasi, kad mokesčius sumokėtų, skolas padengtų. Kitos šeimos gaunamas pajamas tvarkosi pačios. Esą šeimose tėvų, kurie dirba, galbūt gauna vienkartinio darbo, tad tai, ką užsidirba, patys ir išleidžia. Noras papuotauti yra didelis, o priežasčių sugalvojama įvairiausių.
D. Vaitiekienė įsitikinusi, kad seniūnijose reikia turėti komandas, grupes darbuotojų, kurie prireikus ir ne darbo metu vyktų į šeimą. Vienam socialiniam darbuotojui yra nesaugu eiti ten, kur girtaujama, smurtaujama. Pagėgiuose socialinė darbuotoja turi transportą, kitose seniūnijose naudojamasi seniūno, kitu tarnybiniu trasportu. Pernai socialinėms pašalpoms, kompensacijoms už šildymą, vandenį Pagėgių krašte išleista mažiau pinigų – ne visi, kurie buvo skirti, tačiau taupymas yra suprantamas. Kai šias išmokas perėmė skirstyti savivalda, radosi daugiau kontrolės ir pagalba skiriama tik tiems, kam ji tikrai būtina.
Visų bėdų priežastis – alkoholis
Taip teigia Natkiškių seniūnijos socialinė darbuotoja Rita Montrimienė. Moteris rūpinasi 8 socialinės rizikos šeimomis, jose yra 18 vaikų, taip pat stebi dar 6 šeimas. Aštuonerius metus socialine darbuotoja dirbanti R. Montrimienė pastebėjo, kad 3 socialinės rizikos šeimos turi ir dirbančių suaugusiųjų. Pernai Natkiškių seniūnijoje įregistruota 12 naujagimių, tačiau daugelio sulaukta užsienyje arba tėvai tėra deklaravę, kad gyvena Natkiškiuose. Netiesa, kad naujagimių sulaukia tik socialinės rizikos šeimos, vaikus augina daug tvarkingų šeimų. Girtavimas, alkoholizmas – pagrindinė smurtavimo šeimose priežastis. Tuo įsitikinusi R. Montrimienė teigia, kad galbūt padėtų priverstinis gydymas nuo alkoholizmo, tačiau žmogus dar turi ir dirbti, tuomet drausmina pareiga eiti laiku į darbą, užsidirbti atlyginimą. Kai turi darbą, bijo jį prarasti.
Vienas šeimas tenka lankyti net iki 3 kartų per savaitę – tokia pinigų netvarko, tad tenka pirkti maisto, vežtis vaikus, kai jiems reikia nupirkti drabužių, reikia sumokėti mokesčius ir t.t. Moteris teigia nebijanti eiti į girtaujančių šeimų namus, tačiau saugiau reidų metu važiuoti su policija.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Augustinavičiūtė svarbiausiu laiko visų sričių specialistų bendradarbiavimą, keitimąsi informacija ir bendrus reidus į šeimas. Pagėgių policija rodanti iniciatyvą, reidų būta daug. Be to, Vaiko teisių apsaugos skyrius turi budinčių specialistų grafiką, jį žino policija, tad smurto atveju gali skambinti, kviestis į pagalbą. Skambina ir anonimai: vykstama, tikrinama, nors ne visi tokie pranešimai pasitvirtino. L. Augustinavičiūtė pasidžiaugė labai gerais ryšiais su policija: keičiamasi informacija ir apie girtavimą, skurdą šeimose, apie išvykusias bei atvykusias gyventi socialinės rizikos šeimas.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • šilutiškis

    Kas per nostalgija , tiems Pagėgiams? Savų problemų nėra?

  • šilutiškiui

    Patogu taip gyventi: svetimi vaikai, kurie tėvo sumesti į šulinį vaitoja, neberūpi… Tai gal ir rūpinkis tik savim, jeigu daugiau nieko aplinkui nematai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite