Girtaujančiose ir smurtaujančiose šeimose – 141 vaikas

Šiandien Pagėgių savivaldybėje šaukiamas posėdis, kuriame numatyta detaliau aptarti veiklą ir institucijų bendradarbiavimą bei siūlymus, kaip globoti socialinės rizikos šeimas ir saugoti vaikus nuo girtaujančių tėvų bei artimųjų smurto. Sausio pradžioje, vos Lietuvoje pasklidus baisiai žiniai apie Kėdainių rajone galimai tėvo į šulinį sumestus du mažamečius savo vaikus, sausio 4-osios rytą Pagėgių savivaldybėje buvo sušauktas pirmasis skubus posėdis.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis (pirmas iš kairės), kaip ir kiti Savivaldybės vadovai, skyrių specialistai, seniūnai, vyko į socialinės rizikos šeimas.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis (pirmas iš kairės), kaip ir kiti Savivaldybės vadovai, skyrių specialistai, seniūnai, vyko į socialinės rizikos šeimas.

 

Sausio 4 d. posėdyje Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kiti vadovai, seniūnai, Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių vadovai ir atstovai pasikeitė nuomonėmis ir informacija apie pagalbą socialinės rizikos šeimoms bei rūpinimąsi jose augančiais vaikais. Kitą dieną, antradienį, meras, administracijos vadovai, seniūnai, socialiniai ir vaiko teisių apsaugos specialistai vyko į socialinės rizikos šeimas Pagėgių, Stoniškių, Natkiškių, Lumpėnų ir Vilkyškių seniūnijose. Šiandien numatyta aptarti pamatytą situaciją, papildomą informaciją bei siūlymus, kaip gerinti asocialių šeimų ir jose augančių vaikų globą, priežiūrą, kontrolę.
67 šeimose auga 141 vaikas
Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Vaitiekienė „Pamarį“ informavo, kad Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra 67 socialinės rizikos šeimos, jose auga 141 vaikas. Policija nuolat organizuoja reidus į tokias šeimas, dalyvauja ir socialiniai darbuotojai. Visų socialinių, švietimo ir kitų įstaigų, organizacijų, žinybų bendradarbiavimas, aktyviai veikiančios komisijos ar grupės seniūnijose, gyventojų pranešimai apie galimą girtavimą, smurtą išsyk, kai tik tai pastebi, greitas reagavimas į tokį skambutį, net jeigu jis ir anoniminis, panašu, tėra vienintelis būdas saugoti ir apsaugoti vaikus, kurie auga tose sunkiose šeimose. D. Vaitiekienė teigė, kad girtaujama ne tik gavus pašalpas. Mat yra šeimų, kurios pinigų į rankas negauna: socialiniai darbuotojai sprendžia, ką ir kiek pirkti, rūpinasi, kad mokesčius sumokėtų, skolas padengtų. Kitos šeimos gaunamas pajamas tvarkosi pačios. Esą šeimose tėvų, kurie dirba, galbūt gauna vienkartinio darbo, tad tai, ką užsidirba, patys ir išleidžia. Noras papuotauti yra didelis, o priežasčių sugalvojama įvairiausių.
D. Vaitiekienė įsitikinusi, kad seniūnijose reikia turėti komandas, grupes darbuotojų, kurie prireikus ir ne darbo metu vyktų į šeimą. Vienam socialiniam darbuotojui yra nesaugu eiti ten, kur girtaujama, smurtaujama. Pagėgiuose socialinė darbuotoja turi transportą, kitose seniūnijose naudojamasi seniūno, kitu tarnybiniu trasportu. Pernai socialinėms pašalpoms, kompensacijoms už šildymą, vandenį Pagėgių krašte išleista mažiau pinigų – ne visi, kurie buvo skirti, tačiau taupymas yra suprantamas. Kai šias išmokas perėmė skirstyti savivalda, radosi daugiau kontrolės ir pagalba skiriama tik tiems, kam ji tikrai būtina.
Visų bėdų priežastis – alkoholis
Taip teigia Natkiškių seniūnijos socialinė darbuotoja Rita Montrimienė. Moteris rūpinasi 8 socialinės rizikos šeimomis, jose yra 18 vaikų, taip pat stebi dar 6 šeimas. Aštuonerius metus socialine darbuotoja dirbanti R. Montrimienė pastebėjo, kad 3 socialinės rizikos šeimos turi ir dirbančių suaugusiųjų. Pernai Natkiškių seniūnijoje įregistruota 12 naujagimių, tačiau daugelio sulaukta užsienyje arba tėvai tėra deklaravę, kad gyvena Natkiškiuose. Netiesa, kad naujagimių sulaukia tik socialinės rizikos šeimos, vaikus augina daug tvarkingų šeimų. Girtavimas, alkoholizmas – pagrindinė smurtavimo šeimose priežastis. Tuo įsitikinusi R. Montrimienė teigia, kad galbūt padėtų priverstinis gydymas nuo alkoholizmo, tačiau žmogus dar turi ir dirbti, tuomet drausmina pareiga eiti laiku į darbą, užsidirbti atlyginimą. Kai turi darbą, bijo jį prarasti.
Vienas šeimas tenka lankyti net iki 3 kartų per savaitę – tokia pinigų netvarko, tad tenka pirkti maisto, vežtis vaikus, kai jiems reikia nupirkti drabužių, reikia sumokėti mokesčius ir t.t. Moteris teigia nebijanti eiti į girtaujančių šeimų namus, tačiau saugiau reidų metu važiuoti su policija.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Augustinavičiūtė svarbiausiu laiko visų sričių specialistų bendradarbiavimą, keitimąsi informacija ir bendrus reidus į šeimas. Pagėgių policija rodanti iniciatyvą, reidų būta daug. Be to, Vaiko teisių apsaugos skyrius turi budinčių specialistų grafiką, jį žino policija, tad smurto atveju gali skambinti, kviestis į pagalbą. Skambina ir anonimai: vykstama, tikrinama, nors ne visi tokie pranešimai pasitvirtino. L. Augustinavičiūtė pasidžiaugė labai gerais ryšiais su policija: keičiamasi informacija ir apie girtavimą, skurdą šeimose, apie išvykusias bei atvykusias gyventi socialinės rizikos šeimas.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 35

2 komentarai

  • šilutiškis

    Kas per nostalgija , tiems Pagėgiams? Savų problemų nėra?

  • šilutiškiui

    Patogu taip gyventi: svetimi vaikai, kurie tėvo sumesti į šulinį vaitoja, neberūpi… Tai gal ir rūpinkis tik savim, jeigu daugiau nieko aplinkui nematai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite