Geležinkelio stotis kyla naujam gyvenimui

Vargu ar vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ įkurtuvės būtų tapusios Šilutei tokiu reikšmingu įvykiu, jeigu ne viena aplinkybė. Nauja klasė įkurta Šilutės geležinkelio keleivių laukimo salėje, kurią pritaikant naujoms reikmėms kruopščiai išsaugotos pastato istorinės detalės, patikslinta stoties statybos data.

Šilutės geležinkelio stotis tarsi atgimė naujam gyvenimui, čia atidarius vairavimo mokymo klasę.

1912-ieji ar 1870-ieji?
Individualios įmonės „Šoferiukai“ savininkas Albinas Knapkis pasakojo, kad įrengti nedidelę naują klasę prireikė daugiau kaip metų laiko ir apie 100 tūkst. Lt investicijų. Anot A. Knapkio, atliekant remontą nuotraukose buvo kruopščiai fiksuojama kiekviena detalė ir be Kultūros vertybių apsaugos departamento žinios neįkalta nė vienos naujos vinies…
Rengiant patalpas aptikti užmiršti laiptai į rūsį, kur anksčiau būta restorano virtuvės. Radinį dabar gali apžiūrėti visi, tačiau, pasak A. Knapkio, rūsio patalpos jo įmonei nepriklauso, todėl tebėra nesutvarkytos. Ardant sienas tarp plytų aptiktas seno kalendoriaus lapelis, ant kurio išspausdinta data: 1870 m. gruodžio 8 d.
A. Knapkio manymu, 1870-ieji – tikroji Šilutės geležinkelio stoties pastatymo data. Esamuose istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad geležinkelio stotis pastatyta 1912 metais. Pasak įmonės savininko, visos geležinkelio stotys nuo Klaipėdos iki Šilutės buvo pastatytos vienu metu pagal tipinius projektus, kurie skyrėsi, priklausomai nuo gyvenvietės dydžio. Pavyzdžiui, Priekulės geležinkelio stotis mažai kuo skiriasi nuo Šilutės ir, nors ji labiau nudėvėta, tačiau išlaikiusi daugiau autentiškų detalių.

Tvarkant patalpas aptikti į rūsį vedantys laiptai, apie kuriuos seniai buvo pamiršta.

Grindų plytelės – kaip dvare
Ieškodamas originalių durų rankenų, A. Knapkis aplankė visas geležinkelio stotis, tačiau jų neaptiko, tad buvo pagamintos naujos, atitinkančios anų laikų įvaizdį. Nemažai vargo būta ir su grindų plytelėmis, kurių dalis buvo sunaikinta. Tokiomis pat grindų plytelėmis išklota ir dalis patalpų restauruojamame H. Šojaus dvare. Teko ieškoti panašių šiuolaikinių ir jomis lopyti tas vietas, kur plytelių trūko.
Viena „Šoferiukų“ vairavimo mokyklos klasė yra įsikūrusi Pagėgių geležinkelio stoties patalpose. Anksčiau ten buvo apleistas butas ir naujieji šeimininkai nieko įdomesnio jame neaptiko. Tik keičiant senas duris buvo aptikta užmūryta arka ir naujos durys įstatytos atsižvelgiant į buvusį architektūrinį sprendimą.

Tarp plytų aptiktas kalendoriaus lapelis greičiausiai liudija, kad stotis buvo statoma 1870 metais.

Įkurtuvės
Pasveikinti su įkurtuvėmis Albino Knapkio atvyko AB „Lietuvos geležinkeliai“ geležinkelių infrastruktūros direkcijos direktorius, generalinio direktoriaus pavaduotojas Albinas Ragauskis. Jis pasidžiaugė, kad atsirado žmonių, kurie puoselėdami savo verslą nepamiršo ir kultūrinio paveldo, darydami gera savo kraštui.
A. Ragauskis užsiminė, kad turi ketinimų vėl atnaujinti keleivinių traukinukų eismą nuo Klaipėdos iki Radviliškio ir atgal. Anot jo, kol kas atliekami geležinkelio linijų tvarkymo darbai, o vėliau bus galima pamąstyti ir apie traukinuką. Tai galėtų būti nedidelė, ekonomiška vieno vagono, panaši į autobusą, motrisa. Nors maršrutas tikrai nebūtų pelningas, bendravardžio Albino Knapkio pavyzdys skatina ir geležinkelininkus padaryti ką nors gero visuomenei.
Šiek tiek vėliau abu Albinai iškilmingai perkirpo įkurtuvių juostelę. Pasveikinti įkurtuvių proga atvyko Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, administracijos direktorius Tomas Budrikis. Šilutės teritorinės darbo biržos vadovas Andrius Šašilkinas pasidžiaugė, kad šiuo metu, kai trūksta profesionalių vairuotojų, juos bus galima mokyti Šilutėje, taip sudarant galimybių įdarbinti daugiau žmonių.

Įkurtuvių juostelę perkirpo du Albinai: individualios įmonės „Šoferiukai“ savininkas Albinas Knapkis (kairėje) ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ geležinkelių infrastruktūros direkcijos direktorius Albinas Ragauskis.

Įkurtuvių proga A. Knapkį sveikino Lietuvos automobilininkų sąjungos vairavimo mokyklų komiteto bei Kultūros vertybių apsaugos departamento atstovai, architektai ir grupė bičiulių bei bendraminčių. Naujoje klasėje vienu metu bus galima mokyti iki 12 būsimų vairuotojų. Baigusieji vairavimo mokyklą galės įgyti AM, A, B, BE, C, CE ir D kategorijų vairuotojų kvalifikaciją.

Vaidotas VILKAS

 

 

 

Buvusioje keleivių laukimo salėje įrengta 12 vietų šiuolaikiška vairuotojų mokymo klasė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite