Geležinkelio stotis kyla naujam gyvenimui

Vargu ar vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ įkurtuvės būtų tapusios Šilutei tokiu reikšmingu įvykiu, jeigu ne viena aplinkybė. Nauja klasė įkurta Šilutės geležinkelio keleivių laukimo salėje, kurią pritaikant naujoms reikmėms kruopščiai išsaugotos pastato istorinės detalės, patikslinta stoties statybos data.

Šilutės geležinkelio stotis tarsi atgimė naujam gyvenimui, čia atidarius vairavimo mokymo klasę.

1912-ieji ar 1870-ieji?
Individualios įmonės „Šoferiukai“ savininkas Albinas Knapkis pasakojo, kad įrengti nedidelę naują klasę prireikė daugiau kaip metų laiko ir apie 100 tūkst. Lt investicijų. Anot A. Knapkio, atliekant remontą nuotraukose buvo kruopščiai fiksuojama kiekviena detalė ir be Kultūros vertybių apsaugos departamento žinios neįkalta nė vienos naujos vinies…
Rengiant patalpas aptikti užmiršti laiptai į rūsį, kur anksčiau būta restorano virtuvės. Radinį dabar gali apžiūrėti visi, tačiau, pasak A. Knapkio, rūsio patalpos jo įmonei nepriklauso, todėl tebėra nesutvarkytos. Ardant sienas tarp plytų aptiktas seno kalendoriaus lapelis, ant kurio išspausdinta data: 1870 m. gruodžio 8 d.
A. Knapkio manymu, 1870-ieji – tikroji Šilutės geležinkelio stoties pastatymo data. Esamuose istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad geležinkelio stotis pastatyta 1912 metais. Pasak įmonės savininko, visos geležinkelio stotys nuo Klaipėdos iki Šilutės buvo pastatytos vienu metu pagal tipinius projektus, kurie skyrėsi, priklausomai nuo gyvenvietės dydžio. Pavyzdžiui, Priekulės geležinkelio stotis mažai kuo skiriasi nuo Šilutės ir, nors ji labiau nudėvėta, tačiau išlaikiusi daugiau autentiškų detalių.

Tvarkant patalpas aptikti į rūsį vedantys laiptai, apie kuriuos seniai buvo pamiršta.

Grindų plytelės – kaip dvare
Ieškodamas originalių durų rankenų, A. Knapkis aplankė visas geležinkelio stotis, tačiau jų neaptiko, tad buvo pagamintos naujos, atitinkančios anų laikų įvaizdį. Nemažai vargo būta ir su grindų plytelėmis, kurių dalis buvo sunaikinta. Tokiomis pat grindų plytelėmis išklota ir dalis patalpų restauruojamame H. Šojaus dvare. Teko ieškoti panašių šiuolaikinių ir jomis lopyti tas vietas, kur plytelių trūko.
Viena „Šoferiukų“ vairavimo mokyklos klasė yra įsikūrusi Pagėgių geležinkelio stoties patalpose. Anksčiau ten buvo apleistas butas ir naujieji šeimininkai nieko įdomesnio jame neaptiko. Tik keičiant senas duris buvo aptikta užmūryta arka ir naujos durys įstatytos atsižvelgiant į buvusį architektūrinį sprendimą.

Tarp plytų aptiktas kalendoriaus lapelis greičiausiai liudija, kad stotis buvo statoma 1870 metais.

Įkurtuvės
Pasveikinti su įkurtuvėmis Albino Knapkio atvyko AB „Lietuvos geležinkeliai“ geležinkelių infrastruktūros direkcijos direktorius, generalinio direktoriaus pavaduotojas Albinas Ragauskis. Jis pasidžiaugė, kad atsirado žmonių, kurie puoselėdami savo verslą nepamiršo ir kultūrinio paveldo, darydami gera savo kraštui.
A. Ragauskis užsiminė, kad turi ketinimų vėl atnaujinti keleivinių traukinukų eismą nuo Klaipėdos iki Radviliškio ir atgal. Anot jo, kol kas atliekami geležinkelio linijų tvarkymo darbai, o vėliau bus galima pamąstyti ir apie traukinuką. Tai galėtų būti nedidelė, ekonomiška vieno vagono, panaši į autobusą, motrisa. Nors maršrutas tikrai nebūtų pelningas, bendravardžio Albino Knapkio pavyzdys skatina ir geležinkelininkus padaryti ką nors gero visuomenei.
Šiek tiek vėliau abu Albinai iškilmingai perkirpo įkurtuvių juostelę. Pasveikinti įkurtuvių proga atvyko Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, administracijos direktorius Tomas Budrikis. Šilutės teritorinės darbo biržos vadovas Andrius Šašilkinas pasidžiaugė, kad šiuo metu, kai trūksta profesionalių vairuotojų, juos bus galima mokyti Šilutėje, taip sudarant galimybių įdarbinti daugiau žmonių.

Įkurtuvių juostelę perkirpo du Albinai: individualios įmonės „Šoferiukai“ savininkas Albinas Knapkis (kairėje) ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ geležinkelių infrastruktūros direkcijos direktorius Albinas Ragauskis.

Įkurtuvių proga A. Knapkį sveikino Lietuvos automobilininkų sąjungos vairavimo mokyklų komiteto bei Kultūros vertybių apsaugos departamento atstovai, architektai ir grupė bičiulių bei bendraminčių. Naujoje klasėje vienu metu bus galima mokyti iki 12 būsimų vairuotojų. Baigusieji vairavimo mokyklą galės įgyti AM, A, B, BE, C, CE ir D kategorijų vairuotojų kvalifikaciją.

Vaidotas VILKAS

 

 

 

Buvusioje keleivių laukimo salėje įrengta 12 vietų šiuolaikiška vairuotojų mokymo klasė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite