Geležinkelio stotis kyla naujam gyvenimui

Vargu ar vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ įkurtuvės būtų tapusios Šilutei tokiu reikšmingu įvykiu, jeigu ne viena aplinkybė. Nauja klasė įkurta Šilutės geležinkelio keleivių laukimo salėje, kurią pritaikant naujoms reikmėms kruopščiai išsaugotos pastato istorinės detalės, patikslinta stoties statybos data.

Šilutės geležinkelio stotis tarsi atgimė naujam gyvenimui, čia atidarius vairavimo mokymo klasę.

1912-ieji ar 1870-ieji?
Individualios įmonės „Šoferiukai“ savininkas Albinas Knapkis pasakojo, kad įrengti nedidelę naują klasę prireikė daugiau kaip metų laiko ir apie 100 tūkst. Lt investicijų. Anot A. Knapkio, atliekant remontą nuotraukose buvo kruopščiai fiksuojama kiekviena detalė ir be Kultūros vertybių apsaugos departamento žinios neįkalta nė vienos naujos vinies…
Rengiant patalpas aptikti užmiršti laiptai į rūsį, kur anksčiau būta restorano virtuvės. Radinį dabar gali apžiūrėti visi, tačiau, pasak A. Knapkio, rūsio patalpos jo įmonei nepriklauso, todėl tebėra nesutvarkytos. Ardant sienas tarp plytų aptiktas seno kalendoriaus lapelis, ant kurio išspausdinta data: 1870 m. gruodžio 8 d.
A. Knapkio manymu, 1870-ieji – tikroji Šilutės geležinkelio stoties pastatymo data. Esamuose istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad geležinkelio stotis pastatyta 1912 metais. Pasak įmonės savininko, visos geležinkelio stotys nuo Klaipėdos iki Šilutės buvo pastatytos vienu metu pagal tipinius projektus, kurie skyrėsi, priklausomai nuo gyvenvietės dydžio. Pavyzdžiui, Priekulės geležinkelio stotis mažai kuo skiriasi nuo Šilutės ir, nors ji labiau nudėvėta, tačiau išlaikiusi daugiau autentiškų detalių.

Tvarkant patalpas aptikti į rūsį vedantys laiptai, apie kuriuos seniai buvo pamiršta.

Grindų plytelės – kaip dvare
Ieškodamas originalių durų rankenų, A. Knapkis aplankė visas geležinkelio stotis, tačiau jų neaptiko, tad buvo pagamintos naujos, atitinkančios anų laikų įvaizdį. Nemažai vargo būta ir su grindų plytelėmis, kurių dalis buvo sunaikinta. Tokiomis pat grindų plytelėmis išklota ir dalis patalpų restauruojamame H. Šojaus dvare. Teko ieškoti panašių šiuolaikinių ir jomis lopyti tas vietas, kur plytelių trūko.
Viena „Šoferiukų“ vairavimo mokyklos klasė yra įsikūrusi Pagėgių geležinkelio stoties patalpose. Anksčiau ten buvo apleistas butas ir naujieji šeimininkai nieko įdomesnio jame neaptiko. Tik keičiant senas duris buvo aptikta užmūryta arka ir naujos durys įstatytos atsižvelgiant į buvusį architektūrinį sprendimą.

Tarp plytų aptiktas kalendoriaus lapelis greičiausiai liudija, kad stotis buvo statoma 1870 metais.

Įkurtuvės
Pasveikinti su įkurtuvėmis Albino Knapkio atvyko AB „Lietuvos geležinkeliai“ geležinkelių infrastruktūros direkcijos direktorius, generalinio direktoriaus pavaduotojas Albinas Ragauskis. Jis pasidžiaugė, kad atsirado žmonių, kurie puoselėdami savo verslą nepamiršo ir kultūrinio paveldo, darydami gera savo kraštui.
A. Ragauskis užsiminė, kad turi ketinimų vėl atnaujinti keleivinių traukinukų eismą nuo Klaipėdos iki Radviliškio ir atgal. Anot jo, kol kas atliekami geležinkelio linijų tvarkymo darbai, o vėliau bus galima pamąstyti ir apie traukinuką. Tai galėtų būti nedidelė, ekonomiška vieno vagono, panaši į autobusą, motrisa. Nors maršrutas tikrai nebūtų pelningas, bendravardžio Albino Knapkio pavyzdys skatina ir geležinkelininkus padaryti ką nors gero visuomenei.
Šiek tiek vėliau abu Albinai iškilmingai perkirpo įkurtuvių juostelę. Pasveikinti įkurtuvių proga atvyko Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, administracijos direktorius Tomas Budrikis. Šilutės teritorinės darbo biržos vadovas Andrius Šašilkinas pasidžiaugė, kad šiuo metu, kai trūksta profesionalių vairuotojų, juos bus galima mokyti Šilutėje, taip sudarant galimybių įdarbinti daugiau žmonių.

Įkurtuvių juostelę perkirpo du Albinai: individualios įmonės „Šoferiukai“ savininkas Albinas Knapkis (kairėje) ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ geležinkelių infrastruktūros direkcijos direktorius Albinas Ragauskis.

Įkurtuvių proga A. Knapkį sveikino Lietuvos automobilininkų sąjungos vairavimo mokyklų komiteto bei Kultūros vertybių apsaugos departamento atstovai, architektai ir grupė bičiulių bei bendraminčių. Naujoje klasėje vienu metu bus galima mokyti iki 12 būsimų vairuotojų. Baigusieji vairavimo mokyklą galės įgyti AM, A, B, BE, C, CE ir D kategorijų vairuotojų kvalifikaciją.

Vaidotas VILKAS

 

 

 

Buvusioje keleivių laukimo salėje įrengta 12 vietų šiuolaikiška vairuotojų mokymo klasė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite