Garsus Kolumbijos politikas Antanas Mockus grįžta į Šilutę

Jau ne pirmą kartą garsusis Kolumbijos politikas, filosofas ir matematikas Antanas Mockus grįžta į Šilutę, į kraštą, kuriame gimė jo tėvas Alfonsas Mockus. Šįkart savo krašto žmonėms jis atveža italų režisieriaus Sandro Bozzolo kurtą dokumentinį filmą „Nijolė“. Tai pasakojimas ne tik apie Kolumbijoje gyvenusią menininkę Nijolę Šivickas, bet ir apie ypatingą mamos ir sūnaus ryšį. Filmo pristatymas rugsėjo 24 dieną, 17 valandą vyks Šilutės Vydūno gimnazijoje.

Visada jaučiau, kad ši istorija – daugiau nei tobula. Įvyko tiek daug atsitiktinumų, o jos pradžia ir pabaiga susijungė į dvidešimties metų ratą, iš kurio, turbūt, man jau nepavyks ištrūkti“, – sako kino režisierius, italas Sandro Bozzolo. Praėjusiais metais į gyvenimą jis paleido dokumentinį filmą „Nijolė“, kuriame subtiliai atskleidė ekscentriškojo Kolumbijos politiko, lietuvio Antano Mockaus ir jo mamos, menininkės Nijolės Šivickas ryšį.

Tarptautinė filmo premjera įvyko praėjusių metų rudenį prestižiniame Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje. Pirmieji Lietuvos žiūrovai filmą pamatys rugsėjo 19 dieną Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje. Pristatyti jo į Lietuvą  atvyksta režisierius Sandro Bozzolo, kolumbietė scenarijaus bendraautorė Maria Cecilia Reyes ir pats Antanas Mockus. Pagrindinė filmo herojė iškeliavo anapus, eidama 97-uosius metus, 2018 metais, vos tik filmas buvo baigtas.

Filmo „Nijolė“ kūrybinė kelionė prasidėjo nuo Kauno. Sandro Bozzolo, anuomet programos „Erasmus“ studentas, čia pirmą kartą išgirdo Antano Mockaus pavardę. Ją ištarė Laisvės alėjoje sutiktas kolumbietis studentas, atvykęs pamatyti šalies, iš kurios yra kilęs jo mėgstamas Kolumbijos politikas, Bogotos meras, filosofas ir matematikas. Netrukus Sandro pats atsidūrė Bogotoje, Mockų šeimos namuose. Čia užsimezgė itin gilūs ir, kaip sako režisierius, asmeniški santykiai su Antanu Mockumi ir jo mama Nijole.

„Šeimai nebuvo lengva įsileisti į savo asmeninį, ramų gyvenimą pašalinį žmogų su kamera. Antano mama Nijolė savo privatumą gynė visą gyvenimą, todėl filmavimo komanda buvo labai maža – tik aš ir Maria Cecilia“, – pasakoja režisierius Sandro Bozzolo, filmo scenarijų rašęs kartu su kolumbiete Maria Cecilia Reyes.

„Nijolė buvo tikrai stipri asmenybė, – sako scenarijaus bendraautorė Maria Cecilia Reyes. – Ji niekada nenorėjo išmokti ispanų kalbos, tad dažniausiai kalbėjo lietuviškai, o ispaniškai – tik trumpais sakiniais. Sakė tiesiai ir konkrečiai, nesistengė būti mandagi“.

Kartu su Sandro Bozzolo ir Maria Cecilia Reyes filmą „Nijolė“ kūrė ir lietuvių komanda – montažo režisierė Silvija Vilkaitė, kompozitorė Lina Lapelytė, garso režisierius Vytis Puronas, koloristas Justinas Vencius.

Filmo prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė sako, kad menininkė Nijolė Šivickas kino kūrėjus tarsi pakvietė į iššūkiu tapusią bendrą kūrybinę kelionę. „Filmas į vieną komandą sujungė trijų tautybių kūrėjus – lietuvius, italus, kolumbiečius. Visi mes atėjome iš skirtingų kultūrų ir kontekstų, tačiau kurdami stengėmės nepasiduoti pagundai eiti į kompromisus, ieškojome būdų kartu dirbti taip, kad kiekvienas liktume išgirstas ir kiekvienas galėtume maksimaliai realizuoti save bendrame projekte. Lengva nebuvo, bet buvo verta ir aš esu labai patenkinta rezultatu. Tikiu, kad tai ir buvo svarbiausia Nijolės ir Antano pamoka ir dovana mums visiems. O mes jiems atsidėkojome filmu „Nijolė“.

Dokumentinio filmo „Nijolė“ premjera ir susitikimas su Antanu Mockumi Šilutės Vydūno gimnazijoje – rugsėjo 24 dieną, 17 valandą.  




Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Degalų kainos pakito nežymiai

Praėjusią savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,2 proc., o dyzelino kaina 0,6 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę sumažėjo apie 0,1 proc., o dyzelino sumažėjo 0,6 procento. Palyginus su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,2 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 11-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,60 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,50 Eur/l. Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo

Ar išsipildys penkiametės Marijos svajonė tapti Lietuvos Respublikos Prezidente?  

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose.   Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi. Ji svajoja užaugti ir išpildyti savo svajonę tapti Lietuvos Respublikos Prezidente. Marija tiki, kad pasveikę vaikai, būsimi Lietuvos lyderiai, išgyvenę ir užaugę, atneš daug žadančių permainų mūsų šaliai, kurs naujos kartos valstybę, gins ir tarnaus jai savo širdimi, protu ir atsidavimu. Kovo 14 dieną mergaitė atvyko į

Pasveikino šimtametę šilutiškę Emiliją Baikauskienę

Gyvenimas šilutiškei Emilijai Baikauskienei padovanojo pačią gražiausią dovaną – 100-ąjį gimtadienį. Apsupta gražiausių gėlių žiedų, pačių artimiausių šeimos narių dėmesiu ir globa kovo 13-ąją E. Baikauskienė minėjo šią ypatingą progą! Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatei gimimo dieną atvežė ir Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Komunikacijos skyrius

Lietuvos bankas: gynybos stiprinimui – mokesčių pajamos ir skolintos lėšos

Didesnes Lietuvos valstybės gynybos išlaidas galima finansuoti gautomis papildomomis pajamomis atsisakius ar sumažinus galiojančias mokesčių lengvatas, peržiūrėjus turto apmokestinimą ir papildomai skolinantis. Tokią išvadą padarė Lietuvos bankas, kuris, reaguodamas į būtinybę didinti gynybos finansavimą, remdamasis savo ekspertine kompetencija ekonomikos ir finansų srityse, išanalizavo galimus lėšų šaltinius valstybės saugumui didinti ir artimiausiu metu analizę bei išvadas pateiks Finansų ministerijai. „Šalies gynybos finansavimas turėtų būti užtikrinamas mišriu modeliu – finansuojamas iš dviejų šaltinių. Nuolatinio palaikomojo pobūdžio gynybos poreikiai turėtų būti finansuojami papildomomis

Taip pat skaitykite