Garbus amžius – ne kliūtis pradžiuginti kitus

Natkiškių kaimo gyventojai jau įpratę, kad šv. Kalėdų proga į jų namų duris pasibels Kalėdų senelis, nešinas dovanų maišu. Lyg ir nieko stebėtino, jeigu ne viena išimtis: šis puošnus ir laukiamas Kalėdų senelis – tai šio kaimo garbaus amžiaus senbuvė Antanina Mickienė.

Gal 50 metų natkiškietė Antanina Mickienė kasmet persirengia Kalėdų seneliu ir lanko žmones su dovanomis.
Simono Skutulo nuotr.

Per Kalėdas ši Kalėdų seneliu persirengusi senutė, artėjanti prie 90 metų amžiaus, lankė gyventojus net tik pačiuose Natkiškiuose, bet ir aplinkiniuose kaimuose. Gražią senolės idėją palaiko Švedijos humanitarinės pagalbos organizacija „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“, tad jai parūpino įvairių dovanų, kurios pradžiugino butų, sodybų gyventojus. Minėtos organizacijos atstovas Lietuvoje Tadas Girčius padėjo A. Mickienei atrinkti žmones, kuriuos pradžiugintų jos apsilankymas ir dovanos, o po apylinkes vežiojo ir ją lydėjo natkiškietis Antanas Gaubys.
Šiais metais į garbingą 90 – ties metų jubiliejų artėjanti A. Mickienė nestokoja energijos ir švenčių proga kasmet važiuoja sveikinti vienišų, senyvo amžiaus, sunkiau besiverčiančių asmenų bei vaikų. Kilniaširdė senolė juokavo, jog dažnai aplankyti žmonės būna gerokai už ją jaunesni ir stebisi jos ištverme ir energija.
A. Mickienė šiemet dovanoms paskyrė ir 200 litų iš savo pensijos. Už šiuos pinigus ji nupirko saldainių, kuriuos išdalino aplankytiems žmonėms. Garbaus amžiaus močiutei supakuoti ir paruošti dovanas kasmet padeda Birutė Baužienė. Tačiau senolė dovanas daro netgi pati. Iš Švedijos humanitarinės pagalbos organizacijos „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“ gautų drabužių ji siuva pirštines ir jas dovanoja. Sėdusi prie savosios siuvimo mašinos, ji netrukus galėjo puištis pačios sukurtu Kalėdų senelio kostiumu. Tokių apdarų ji turi net 3 komplektus, kurie kasmet yra atnaujinami.
„Anais laikais pas žmones su dovanomis važiuodavome pasikinkę arklius. Tik saldainių nuveždavau, o dabar, kai remia geri žmonės, jau dovanoju ir reikalingų įvairių daiktų, jau pasiekiu ir aplinkinius kaimus. Man gera, kai galiu kitiems padėti, kai žmonės pajunta šventes, o juk ne visi per jas laimingi būna. Kiek metų taip darau? Gal jau bus 50 metų…“ – pasakojo ilgaamžė.
Vien šįkart per porą Kalėdų dienų senolė aplankė per 80 šeimų Natkiškiuose bei aplinkiniuose kaimuose. A. Mickienė neslėpė, jog vienai tiek daug padaryti būtų sunkiai sekęsi, tad pasidžiaugė sulaukusi pagalbos. Gražia akcija žmones pradžiuginanti senolė sakė, kad didžiausias atpildas jai – šypsenos aplankytų žmonių veiduose. Ne vienas iš jų turbūt nustebo ir net nepatikėjo, kai į devintą dešimtį kopianti A. Mickienė kuo raiškiausiai mintinai padeklamavo aštuoneilį.

Simonas SKUTULAS

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite