Garbus amžius – ne kliūtis pradžiuginti kitus

Natkiškių kaimo gyventojai jau įpratę, kad šv. Kalėdų proga į jų namų duris pasibels Kalėdų senelis, nešinas dovanų maišu. Lyg ir nieko stebėtino, jeigu ne viena išimtis: šis puošnus ir laukiamas Kalėdų senelis – tai šio kaimo garbaus amžiaus senbuvė Antanina Mickienė.

Gal 50 metų natkiškietė Antanina Mickienė kasmet persirengia Kalėdų seneliu ir lanko žmones su dovanomis.
Simono Skutulo nuotr.

Per Kalėdas ši Kalėdų seneliu persirengusi senutė, artėjanti prie 90 metų amžiaus, lankė gyventojus net tik pačiuose Natkiškiuose, bet ir aplinkiniuose kaimuose. Gražią senolės idėją palaiko Švedijos humanitarinės pagalbos organizacija „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“, tad jai parūpino įvairių dovanų, kurios pradžiugino butų, sodybų gyventojus. Minėtos organizacijos atstovas Lietuvoje Tadas Girčius padėjo A. Mickienei atrinkti žmones, kuriuos pradžiugintų jos apsilankymas ir dovanos, o po apylinkes vežiojo ir ją lydėjo natkiškietis Antanas Gaubys.
Šiais metais į garbingą 90 – ties metų jubiliejų artėjanti A. Mickienė nestokoja energijos ir švenčių proga kasmet važiuoja sveikinti vienišų, senyvo amžiaus, sunkiau besiverčiančių asmenų bei vaikų. Kilniaširdė senolė juokavo, jog dažnai aplankyti žmonės būna gerokai už ją jaunesni ir stebisi jos ištverme ir energija.
A. Mickienė šiemet dovanoms paskyrė ir 200 litų iš savo pensijos. Už šiuos pinigus ji nupirko saldainių, kuriuos išdalino aplankytiems žmonėms. Garbaus amžiaus močiutei supakuoti ir paruošti dovanas kasmet padeda Birutė Baužienė. Tačiau senolė dovanas daro netgi pati. Iš Švedijos humanitarinės pagalbos organizacijos „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“ gautų drabužių ji siuva pirštines ir jas dovanoja. Sėdusi prie savosios siuvimo mašinos, ji netrukus galėjo puištis pačios sukurtu Kalėdų senelio kostiumu. Tokių apdarų ji turi net 3 komplektus, kurie kasmet yra atnaujinami.
„Anais laikais pas žmones su dovanomis važiuodavome pasikinkę arklius. Tik saldainių nuveždavau, o dabar, kai remia geri žmonės, jau dovanoju ir reikalingų įvairių daiktų, jau pasiekiu ir aplinkinius kaimus. Man gera, kai galiu kitiems padėti, kai žmonės pajunta šventes, o juk ne visi per jas laimingi būna. Kiek metų taip darau? Gal jau bus 50 metų…“ – pasakojo ilgaamžė.
Vien šįkart per porą Kalėdų dienų senolė aplankė per 80 šeimų Natkiškiuose bei aplinkiniuose kaimuose. A. Mickienė neslėpė, jog vienai tiek daug padaryti būtų sunkiai sekęsi, tad pasidžiaugė sulaukusi pagalbos. Gražia akcija žmones pradžiuginanti senolė sakė, kad didžiausias atpildas jai – šypsenos aplankytų žmonių veiduose. Ne vienas iš jų turbūt nustebo ir net nepatikėjo, kai į devintą dešimtį kopianti A. Mickienė kuo raiškiausiai mintinai padeklamavo aštuoneilį.

Simonas SKUTULAS

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite