Garbus amžius – ne kliūtis pradžiuginti kitus

Natkiškių kaimo gyventojai jau įpratę, kad šv. Kalėdų proga į jų namų duris pasibels Kalėdų senelis, nešinas dovanų maišu. Lyg ir nieko stebėtino, jeigu ne viena išimtis: šis puošnus ir laukiamas Kalėdų senelis – tai šio kaimo garbaus amžiaus senbuvė Antanina Mickienė.

Gal 50 metų natkiškietė Antanina Mickienė kasmet persirengia Kalėdų seneliu ir lanko žmones su dovanomis.
Simono Skutulo nuotr.

Per Kalėdas ši Kalėdų seneliu persirengusi senutė, artėjanti prie 90 metų amžiaus, lankė gyventojus net tik pačiuose Natkiškiuose, bet ir aplinkiniuose kaimuose. Gražią senolės idėją palaiko Švedijos humanitarinės pagalbos organizacija „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“, tad jai parūpino įvairių dovanų, kurios pradžiugino butų, sodybų gyventojus. Minėtos organizacijos atstovas Lietuvoje Tadas Girčius padėjo A. Mickienei atrinkti žmones, kuriuos pradžiugintų jos apsilankymas ir dovanos, o po apylinkes vežiojo ir ją lydėjo natkiškietis Antanas Gaubys.
Šiais metais į garbingą 90 – ties metų jubiliejų artėjanti A. Mickienė nestokoja energijos ir švenčių proga kasmet važiuoja sveikinti vienišų, senyvo amžiaus, sunkiau besiverčiančių asmenų bei vaikų. Kilniaširdė senolė juokavo, jog dažnai aplankyti žmonės būna gerokai už ją jaunesni ir stebisi jos ištverme ir energija.
A. Mickienė šiemet dovanoms paskyrė ir 200 litų iš savo pensijos. Už šiuos pinigus ji nupirko saldainių, kuriuos išdalino aplankytiems žmonėms. Garbaus amžiaus močiutei supakuoti ir paruošti dovanas kasmet padeda Birutė Baužienė. Tačiau senolė dovanas daro netgi pati. Iš Švedijos humanitarinės pagalbos organizacijos „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“ gautų drabužių ji siuva pirštines ir jas dovanoja. Sėdusi prie savosios siuvimo mašinos, ji netrukus galėjo puištis pačios sukurtu Kalėdų senelio kostiumu. Tokių apdarų ji turi net 3 komplektus, kurie kasmet yra atnaujinami.
„Anais laikais pas žmones su dovanomis važiuodavome pasikinkę arklius. Tik saldainių nuveždavau, o dabar, kai remia geri žmonės, jau dovanoju ir reikalingų įvairių daiktų, jau pasiekiu ir aplinkinius kaimus. Man gera, kai galiu kitiems padėti, kai žmonės pajunta šventes, o juk ne visi per jas laimingi būna. Kiek metų taip darau? Gal jau bus 50 metų…“ – pasakojo ilgaamžė.
Vien šįkart per porą Kalėdų dienų senolė aplankė per 80 šeimų Natkiškiuose bei aplinkiniuose kaimuose. A. Mickienė neslėpė, jog vienai tiek daug padaryti būtų sunkiai sekęsi, tad pasidžiaugė sulaukusi pagalbos. Gražia akcija žmones pradžiuginanti senolė sakė, kad didžiausias atpildas jai – šypsenos aplankytų žmonių veiduose. Ne vienas iš jų turbūt nustebo ir net nepatikėjo, kai į devintą dešimtį kopianti A. Mickienė kuo raiškiausiai mintinai padeklamavo aštuoneilį.

Simonas SKUTULAS

Hits: 166

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite