Garbus amžius – ne kliūtis pradžiuginti kitus

Natkiškių kaimo gyventojai jau įpratę, kad šv. Kalėdų proga į jų namų duris pasibels Kalėdų senelis, nešinas dovanų maišu. Lyg ir nieko stebėtino, jeigu ne viena išimtis: šis puošnus ir laukiamas Kalėdų senelis – tai šio kaimo garbaus amžiaus senbuvė Antanina Mickienė.

Gal 50 metų natkiškietė Antanina Mickienė kasmet persirengia Kalėdų seneliu ir lanko žmones su dovanomis.
Simono Skutulo nuotr.

Per Kalėdas ši Kalėdų seneliu persirengusi senutė, artėjanti prie 90 metų amžiaus, lankė gyventojus net tik pačiuose Natkiškiuose, bet ir aplinkiniuose kaimuose. Gražią senolės idėją palaiko Švedijos humanitarinės pagalbos organizacija „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“, tad jai parūpino įvairių dovanų, kurios pradžiugino butų, sodybų gyventojus. Minėtos organizacijos atstovas Lietuvoje Tadas Girčius padėjo A. Mickienei atrinkti žmones, kuriuos pradžiugintų jos apsilankymas ir dovanos, o po apylinkes vežiojo ir ją lydėjo natkiškietis Antanas Gaubys.
Šiais metais į garbingą 90 – ties metų jubiliejų artėjanti A. Mickienė nestokoja energijos ir švenčių proga kasmet važiuoja sveikinti vienišų, senyvo amžiaus, sunkiau besiverčiančių asmenų bei vaikų. Kilniaširdė senolė juokavo, jog dažnai aplankyti žmonės būna gerokai už ją jaunesni ir stebisi jos ištverme ir energija.
A. Mickienė šiemet dovanoms paskyrė ir 200 litų iš savo pensijos. Už šiuos pinigus ji nupirko saldainių, kuriuos išdalino aplankytiems žmonėms. Garbaus amžiaus močiutei supakuoti ir paruošti dovanas kasmet padeda Birutė Baužienė. Tačiau senolė dovanas daro netgi pati. Iš Švedijos humanitarinės pagalbos organizacijos „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“ gautų drabužių ji siuva pirštines ir jas dovanoja. Sėdusi prie savosios siuvimo mašinos, ji netrukus galėjo puištis pačios sukurtu Kalėdų senelio kostiumu. Tokių apdarų ji turi net 3 komplektus, kurie kasmet yra atnaujinami.
„Anais laikais pas žmones su dovanomis važiuodavome pasikinkę arklius. Tik saldainių nuveždavau, o dabar, kai remia geri žmonės, jau dovanoju ir reikalingų įvairių daiktų, jau pasiekiu ir aplinkinius kaimus. Man gera, kai galiu kitiems padėti, kai žmonės pajunta šventes, o juk ne visi per jas laimingi būna. Kiek metų taip darau? Gal jau bus 50 metų…“ – pasakojo ilgaamžė.
Vien šįkart per porą Kalėdų dienų senolė aplankė per 80 šeimų Natkiškiuose bei aplinkiniuose kaimuose. A. Mickienė neslėpė, jog vienai tiek daug padaryti būtų sunkiai sekęsi, tad pasidžiaugė sulaukusi pagalbos. Gražia akcija žmones pradžiuginanti senolė sakė, kad didžiausias atpildas jai – šypsenos aplankytų žmonių veiduose. Ne vienas iš jų turbūt nustebo ir net nepatikėjo, kai į devintą dešimtį kopianti A. Mickienė kuo raiškiausiai mintinai padeklamavo aštuoneilį.

Simonas SKUTULAS

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite