Garbus amžius – ne kliūtis pradžiuginti kitus

Natkiškių kaimo gyventojai jau įpratę, kad šv. Kalėdų proga į jų namų duris pasibels Kalėdų senelis, nešinas dovanų maišu. Lyg ir nieko stebėtino, jeigu ne viena išimtis: šis puošnus ir laukiamas Kalėdų senelis – tai šio kaimo garbaus amžiaus senbuvė Antanina Mickienė.

Gal 50 metų natkiškietė Antanina Mickienė kasmet persirengia Kalėdų seneliu ir lanko žmones su dovanomis.
Simono Skutulo nuotr.

Per Kalėdas ši Kalėdų seneliu persirengusi senutė, artėjanti prie 90 metų amžiaus, lankė gyventojus net tik pačiuose Natkiškiuose, bet ir aplinkiniuose kaimuose. Gražią senolės idėją palaiko Švedijos humanitarinės pagalbos organizacija „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“, tad jai parūpino įvairių dovanų, kurios pradžiugino butų, sodybų gyventojus. Minėtos organizacijos atstovas Lietuvoje Tadas Girčius padėjo A. Mickienei atrinkti žmones, kuriuos pradžiugintų jos apsilankymas ir dovanos, o po apylinkes vežiojo ir ją lydėjo natkiškietis Antanas Gaubys.
Šiais metais į garbingą 90 – ties metų jubiliejų artėjanti A. Mickienė nestokoja energijos ir švenčių proga kasmet važiuoja sveikinti vienišų, senyvo amžiaus, sunkiau besiverčiančių asmenų bei vaikų. Kilniaširdė senolė juokavo, jog dažnai aplankyti žmonės būna gerokai už ją jaunesni ir stebisi jos ištverme ir energija.
A. Mickienė šiemet dovanoms paskyrė ir 200 litų iš savo pensijos. Už šiuos pinigus ji nupirko saldainių, kuriuos išdalino aplankytiems žmonėms. Garbaus amžiaus močiutei supakuoti ir paruošti dovanas kasmet padeda Birutė Baužienė. Tačiau senolė dovanas daro netgi pati. Iš Švedijos humanitarinės pagalbos organizacijos „Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“ gautų drabužių ji siuva pirštines ir jas dovanoja. Sėdusi prie savosios siuvimo mašinos, ji netrukus galėjo puištis pačios sukurtu Kalėdų senelio kostiumu. Tokių apdarų ji turi net 3 komplektus, kurie kasmet yra atnaujinami.
„Anais laikais pas žmones su dovanomis važiuodavome pasikinkę arklius. Tik saldainių nuveždavau, o dabar, kai remia geri žmonės, jau dovanoju ir reikalingų įvairių daiktų, jau pasiekiu ir aplinkinius kaimus. Man gera, kai galiu kitiems padėti, kai žmonės pajunta šventes, o juk ne visi per jas laimingi būna. Kiek metų taip darau? Gal jau bus 50 metų…“ – pasakojo ilgaamžė.
Vien šįkart per porą Kalėdų dienų senolė aplankė per 80 šeimų Natkiškiuose bei aplinkiniuose kaimuose. A. Mickienė neslėpė, jog vienai tiek daug padaryti būtų sunkiai sekęsi, tad pasidžiaugė sulaukusi pagalbos. Gražia akcija žmones pradžiuginanti senolė sakė, kad didžiausias atpildas jai – šypsenos aplankytų žmonių veiduose. Ne vienas iš jų turbūt nustebo ir net nepatikėjo, kai į devintą dešimtį kopianti A. Mickienė kuo raiškiausiai mintinai padeklamavo aštuoneilį.

Simonas SKUTULAS

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apgauta moteris neteko 2700 eurų

Tauragės apskrities VPK rugpjūčio 12 d., penktadienį, paskelbė įvykių keturiose šiam komisariatui priklausančiose savivaldybėse suvestinę: Tauragės, Pagėgių ir Šilalės savivaldybėse nieko neužfiksuota, o štai Šilutės rajone – prastos žinios.  Rugpjūčio 11-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1952 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 8 d. moteris, gim. 1987 m., paspaudusi elektroniniame pašte gautą nuorodą ir suvedusi prašomus elektroninės bankininkystės duomenis, sąskaitoje neteko 2700 eurų. Rugpjūčio 11 d. Cintjoniškių g., Šilutėje, neblaivus (0,8 prom.) vyras, gim.

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Taip pat skaitykite