ESO pradeda diegti išmaniuosius elektros skaitiklius. Kas pasikeis?

išmanieji skaitikliai

ESO pradeda diegti išmaniuosius skaitiklius buitiniams vartotojams. Dainius Labutis (ELTA)

Lietuvos energijos skirstomųjų tinklų prižiūrėtojas „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) antradienį pakeitė pirmąjį elektros apskaitos skaitiklį į išmanųjį bei taip pradėjo išmaniosios apskaitos projektą – masinį išmaniųjų skaitiklių diegimą visiems vartotojams.

 

Tikimasi, kad vartotojai keis įpročius

Viliamasi, kad įdiegus naująją technologiją ir suteikus gyventojams galimybę detaliai stebėti savo energijos suvartojimo duomenis, vartotojai sutaupys apie 6 proc. elektros.

„Matėme vieno skaitiklio pakeitimą, kuris Lietuvoje jau vyksta. Tai vienas ESO strateginių tikslų, jis turės didelę įtaką Lietuvos energetikai“– simboliniame pirmojo išmaniojo skaitiklio keitimo renginyje sakė laikinasis ESO direktorius Renaldas Radvila.

„Yra atliktos studijos su 3 tūkst. klientų, kurios parodė, kad klientai detaliai matydami savo suvartojimo istoriją, keičia savo įpročius ir taip gali sutaupyti iki 6 proc. elektros. O dabartiniu metu taupyti ir matyti, kurie buitiniai prietaisai suvartoja daugiausiai, yra labai svarbu“, – pažymėjo ESO vadovas.

Jis kalbėjo, kad įgyvendinus atnaujinimą, elektros tinklas bus pilnai skaitmenizuotas, ESO „iki galutinio taško“ galės stebėti jo būklę.

Bus galima stebėti suvartojimą

Žurnalistams ESO Išmaniosios apskaitos valdymo departamento direktorė Aurelija Židickytė-Orvydė pasakojo, kad visi išmaniuosius skaitiklius įsidiegę buitiniai vartotojai ir verslas ESO internetiniame savitarnos puslapyje galės stebėti valandinį bei visos dienos savo elektros suvartojimą. Duomenys bus pateikiami 15 minučių arba valandos tikslumu.

„Šitoje informacijoje galima matyti bendrą suvartojimą dienos, kuriais momentais buvo elektros suvartojimo pikas. Pagal tai klientas gali įsivertinti: galbūt vieną daug energijos suvartojantį įrenginį reikia pakeisti efektyvesniu, galbūt jis kažkurią valandą paliko kažkokį įrenginį neatjungęs. Šioje suvestinėje klientai galės įsivertinti savo vartojimo įpročius“, – žurnalistams aiškino A. Židickytė-Orvydė.

Skaitikliai visiems gyventojams, kurie suvartoja virš 1 tūkst. kWh elektros kasmet (apie 65 proc. visų buitinių vartotojų), taip pat verslo klientams, turėtų būti pakeisti iki 2026 metų. Šiuo laikotarpiu bus pakeista 1,2 mln. prietaisų. Nuo 2026 m. jie bus keičiami, kai pasibaigs dabartinių skaitiklių metrologinė patikra. Procesą vykdo prancūzų įmonė „Sagemcom Energy and Telecom“.

Pagerės kokybė?

ESO tvirtina, kad įdiegus skaitiklius pagerės ESO teikiamų paslaugų kokybė: operatorius nuotoliniu būdu greičiau gaus informaciją apie gedimus, tad greičiau juos ir pašalins.

Gyventojams išmaniųjų skaitiklių rodmenų nurašinėti nereikės, juos ESO gaus automatiškai, o tiksli mokėjimo suma bus automatiškai įrašyta sąskaitoje.

Apie konkrečią datą ir laiką, kada skaitikliai bus keičiami, ESO vartotojus informuos asmeniškai, jų keitimas nieko nekainuos.

ESO duomenimis, išmaniuosius skaitiklius jau įsirengė apie 35 tūkst. vartotojų. Pradėjus masinį diegimą planuojama įrengti apie 30 tūkst. skaitiklių per mėnesį, o didžiajai daliai vartotojų juos įdiegti per ateinančius trejus metus.

ESO atstovų teigimu, Lietuva, kartu su Čekija, yra paskutinės tokį projektą vykdančios valstybės, tačiau dėl to šalies vartotojams bus įdiegti moderniausi prietaisai.

Senuosius skaitiklius ketinama utilizuoti.

Lukas Juozapaitis (ELTA)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite