ESO: Ką reikėtų žinoti apie kompensavimo tvarką

Vyriausybei pirmadienį patvirtinus elektros ir dujų kainų kompensavimo tvarką, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sulaukia vis daugiau klausimų, kaip ji bus taikoma.

Į dažniausiai gyventojams kylančius klausimus atsako ESO Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila.

Pradėkime nuo bene dažniausiai užduodamo klausimo: kokio dydžio kompensacija bus taikoma?

Vartotojui svarbu žinoti tai, kad kompensacijos dydis priklauso nuo pasirinkto elektros energijos tiekėjo pasiūlytos kainos už 1 elektros energijos kilovatvalandę (kWh). Pritaikius kompensaciją kaina negali būti mažesnė nei 24 ct/kWh, o taikoma kompensacija didesnė nei 9 ct/kWh. Pavyzdžiui:

  • Pasirinkto nepriklausomo tiekėjo kaina už elektros energiją yra 31 ct/ kWh, tokiu atveju taikoma kompensacija yra 7 ct/kWh, o mokama suma lygi 24 ct/kWh.
  • Jeigu kaina yra 40 ct/kWh, tai taikoma kompensacija bus 9 ct/kWh, o galutinė mokama kaina už elektros energiją – 31 ct/kWh.
  • Jeigu kaina yra lygi arba mažesnė už 24 ct/kWh – kompensacija netaikoma.

 

Kiek laiko bus mokamos kompensacijos už elektrą ir gamtines dujas? 

Kompensacija už suvartotą ir deklaruotą elektros energiją bus taikoma nuo 2022 m. liepos 1 d. iki 2022 m. gruodžio mėn. 31 d.

Kuriems vartotojams bus taikomas kompensavimas? Ar nepasirinkę nepriklausomo tiekėjo ar patenkantys į garantinį tiekimą gaus kompensaciją? 

Kompensavimas taikomas visiems privatiems ir kitiems elektros energijos vartotojams, turintiems teisę į privačių elektros energijos vartotojų tarifus (pvz.: bendrijos, daugiabučių administratoriai).

Kompensavimas taikomas tiek jau pasirinkusiems nepriklausomą elektros energijos tiekėją, tiek dar esantiems visuomeniniame ar jau patekusiems į garantinį elektros energijos tiekimą, vartotojams.

Ką gyventojui reikia daryti, kad jis gautų kompensaciją?

Daryti nieko nereikia. Pritaikytos kompensacijos dydis bus nurodytas sąskaitoje už suvartotą elektros energiją.

Ar gyventojas sąskaitoje matys pritaikytą kompensaciją?

Taip, sąskaitoje matysis pritaikyta kompensacija. Ji sąskaitoje bus atvaizduojama atskira eilute.

Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad kompensacija atsispindės kito mėnesio sąskaitoje. Pavyzdžiui, kompensacijos sumą už liepos mėnesį matysite rugpjūčio mėnesį gautoje sąskaitoje, rugpjūčio mėnesį pritaikyta kompensacija atsispindės rugsėjo mėnesio sąskaitoje ir t.t.

Kaip bus pritaikyta kompensacija, kai yra dviejų (ar daugiau) laiko zonų tarifo planas?

Jeigu naudojamasi dviejų (ar daugiau) laiko zonų tarifo planu, kompensacija bus skaičiuojama kiekvienai laiko skalei atskirai.

Pavyzdžiui, jeigu dieninis tarifas yra 33 ct/kWh, tai jam bus pritaikyta 9 ct/kWh kompensacija, o esant 24 ct/kWh naktiniam tarifui – kompensacija taikoma nebus.

Ar taikoma kompensacija 24 ct/kWh ir mažesnei kainai?

Ne, tokiu atveju kompensacija netaikoma.

Ar gaminančiam vartotojui taip pat priklauso kompensacija?

Taip, kompensacija gaminančiam vartotojui priklauso.

Daugiau informacijos apie kompensavimą už elektros energiją rasite svetainėje www.pasirinkitetiekeja.lt

arba paskambinę klientų aptarnavimo telefonu +370 626 55565

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite