ESO: Ką reikėtų žinoti apie kompensavimo tvarką

Vyriausybei pirmadienį patvirtinus elektros ir dujų kainų kompensavimo tvarką, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sulaukia vis daugiau klausimų, kaip ji bus taikoma.

Į dažniausiai gyventojams kylančius klausimus atsako ESO Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila.

Pradėkime nuo bene dažniausiai užduodamo klausimo: kokio dydžio kompensacija bus taikoma?

Vartotojui svarbu žinoti tai, kad kompensacijos dydis priklauso nuo pasirinkto elektros energijos tiekėjo pasiūlytos kainos už 1 elektros energijos kilovatvalandę (kWh). Pritaikius kompensaciją kaina negali būti mažesnė nei 24 ct/kWh, o taikoma kompensacija didesnė nei 9 ct/kWh. Pavyzdžiui:

  • Pasirinkto nepriklausomo tiekėjo kaina už elektros energiją yra 31 ct/ kWh, tokiu atveju taikoma kompensacija yra 7 ct/kWh, o mokama suma lygi 24 ct/kWh.
  • Jeigu kaina yra 40 ct/kWh, tai taikoma kompensacija bus 9 ct/kWh, o galutinė mokama kaina už elektros energiją – 31 ct/kWh.
  • Jeigu kaina yra lygi arba mažesnė už 24 ct/kWh – kompensacija netaikoma.

 

Kiek laiko bus mokamos kompensacijos už elektrą ir gamtines dujas? 

Kompensacija už suvartotą ir deklaruotą elektros energiją bus taikoma nuo 2022 m. liepos 1 d. iki 2022 m. gruodžio mėn. 31 d.

Kuriems vartotojams bus taikomas kompensavimas? Ar nepasirinkę nepriklausomo tiekėjo ar patenkantys į garantinį tiekimą gaus kompensaciją? 

Kompensavimas taikomas visiems privatiems ir kitiems elektros energijos vartotojams, turintiems teisę į privačių elektros energijos vartotojų tarifus (pvz.: bendrijos, daugiabučių administratoriai).

Kompensavimas taikomas tiek jau pasirinkusiems nepriklausomą elektros energijos tiekėją, tiek dar esantiems visuomeniniame ar jau patekusiems į garantinį elektros energijos tiekimą, vartotojams.

Ką gyventojui reikia daryti, kad jis gautų kompensaciją?

Daryti nieko nereikia. Pritaikytos kompensacijos dydis bus nurodytas sąskaitoje už suvartotą elektros energiją.

Ar gyventojas sąskaitoje matys pritaikytą kompensaciją?

Taip, sąskaitoje matysis pritaikyta kompensacija. Ji sąskaitoje bus atvaizduojama atskira eilute.

Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad kompensacija atsispindės kito mėnesio sąskaitoje. Pavyzdžiui, kompensacijos sumą už liepos mėnesį matysite rugpjūčio mėnesį gautoje sąskaitoje, rugpjūčio mėnesį pritaikyta kompensacija atsispindės rugsėjo mėnesio sąskaitoje ir t.t.

Kaip bus pritaikyta kompensacija, kai yra dviejų (ar daugiau) laiko zonų tarifo planas?

Jeigu naudojamasi dviejų (ar daugiau) laiko zonų tarifo planu, kompensacija bus skaičiuojama kiekvienai laiko skalei atskirai.

Pavyzdžiui, jeigu dieninis tarifas yra 33 ct/kWh, tai jam bus pritaikyta 9 ct/kWh kompensacija, o esant 24 ct/kWh naktiniam tarifui – kompensacija taikoma nebus.

Ar taikoma kompensacija 24 ct/kWh ir mažesnei kainai?

Ne, tokiu atveju kompensacija netaikoma.

Ar gaminančiam vartotojui taip pat priklauso kompensacija?

Taip, kompensacija gaminančiam vartotojui priklauso.

Daugiau informacijos apie kompensavimą už elektros energiją rasite svetainėje www.pasirinkitetiekeja.lt

arba paskambinę klientų aptarnavimo telefonu +370 626 55565

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip paruošti burnoje tirpstančius šonkaulius?

Didžiausia skanių ir burnoje tirpstančių šonkaulių paslaptis – tinkamai pasirinkta mėsa ir nuoseklus gamybos procesas. Visos akcijos parduotuvių lentynose siūlo gausybę nuolaidų mėsos produktams, tad ir šonkauliai – ne išimtis. Renkantis mėsą šiam patiekalui svarbiausia atkreipti dėmesį, kad šonkauliai būtų mėsingi. Taip užtikrinsite, kad mėsa bus sultinga – neteks mėgautis  tik apskrudusiais kauliukais. Ne ką mažiau svarbu atidžiai sekti gamybos procesą, skirti tam pakankamai laiko, o galiausiai dar ir priderinti puikiai skonius papildančius garnyrus. Tokį receptą šį kartą ir kviečiame

Prof. Robertas Van Vorenas: šiandien Rusija yra praradusi teisę egzistuoti

„Teoriškai kalbant, nematau priežasties, kodėl Rusija negalėtų grįžti į civilizuotą pasaulį. Juk Vokietija tai padarė po Antrojo pasaulinio karo, po visų žiaurumų, masinių žudymų ir naikinimų. Tačiau su Rusija bus gerokai sudėtingiau: Rusija nebus okupuota, nėra jokios išorinės jėgos, kuri priverstų ją susidoroti su praeitimi. Rusai turės tą padaryti patys, bet aš tiesiog nematau, kaip tai galėtų nutikti. Tik labai nedaugelis rusų supranta ir jaučia kaltę“, – minint antrąsias plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą metines, pasakoja Vytauto Didžiojo universiteto

„Regitra“: daugiau kaip trečdalis vairuotojo pažymėjimų užsakoma internetu – aktyvesnės moterys

2023 metais išduota daugiau kaip 220 tūkst. vairuotojo pažymėjimų, t. y. didžiausias išduotų pažymėjimų skaičius per pastaruosius 5 metus. Vairuotojo pažymėjimo užsakymo paslaugą „Regitra“ sudaro galimybę klientams gauti paprastai ir patogiai, t. y. internetu. Praėjusiais metais šia galimybe pasinaudojo daugiau kaip trečdalis vairuotojo pažymėjimą užsakančių vairuotojų, o pagamintas dokumentas buvo patogiai pristatytas tiesiai į kliento namus. Vairuotojo pažymėjimų užsakymas skaitmeniniais kanalais kasmet auga. 2018 m. internetu buvo užsakyti 8 proc., 2019 m. – 15 proc., o 2023 m. 35 proc.

Šilutės rajone – narkotikai?

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 24 d. naktį Klaipėdos g., Šilutėje, patikrinimui sustabdytas automobilis „Citroen C3“, kurį vairavo vyras, gim. 1993 m. Patikrinimo metu pas jį rastas maišelis su galimai narkotinėmis medžiagomis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vasario 23 d. naktį Šylių k., Gardamo sen., neblaivus (3,77 prom.) vyras, gim. 1961 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,47 prom.) moteriai, gim. 1955 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vasario 23 d. vakare automobilių stovėjimo aikštelėje Kintuose patikrintas stovintis automobilis

Taip pat skaitykite