ESO: Ką reikėtų žinoti apie kompensavimo tvarką

Vyriausybei pirmadienį patvirtinus elektros ir dujų kainų kompensavimo tvarką, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sulaukia vis daugiau klausimų, kaip ji bus taikoma.

Į dažniausiai gyventojams kylančius klausimus atsako ESO Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila.

Pradėkime nuo bene dažniausiai užduodamo klausimo: kokio dydžio kompensacija bus taikoma?

Vartotojui svarbu žinoti tai, kad kompensacijos dydis priklauso nuo pasirinkto elektros energijos tiekėjo pasiūlytos kainos už 1 elektros energijos kilovatvalandę (kWh). Pritaikius kompensaciją kaina negali būti mažesnė nei 24 ct/kWh, o taikoma kompensacija didesnė nei 9 ct/kWh. Pavyzdžiui:

  • Pasirinkto nepriklausomo tiekėjo kaina už elektros energiją yra 31 ct/ kWh, tokiu atveju taikoma kompensacija yra 7 ct/kWh, o mokama suma lygi 24 ct/kWh.
  • Jeigu kaina yra 40 ct/kWh, tai taikoma kompensacija bus 9 ct/kWh, o galutinė mokama kaina už elektros energiją – 31 ct/kWh.
  • Jeigu kaina yra lygi arba mažesnė už 24 ct/kWh – kompensacija netaikoma.

 

Kiek laiko bus mokamos kompensacijos už elektrą ir gamtines dujas? 

Kompensacija už suvartotą ir deklaruotą elektros energiją bus taikoma nuo 2022 m. liepos 1 d. iki 2022 m. gruodžio mėn. 31 d.

Kuriems vartotojams bus taikomas kompensavimas? Ar nepasirinkę nepriklausomo tiekėjo ar patenkantys į garantinį tiekimą gaus kompensaciją? 

Kompensavimas taikomas visiems privatiems ir kitiems elektros energijos vartotojams, turintiems teisę į privačių elektros energijos vartotojų tarifus (pvz.: bendrijos, daugiabučių administratoriai).

Kompensavimas taikomas tiek jau pasirinkusiems nepriklausomą elektros energijos tiekėją, tiek dar esantiems visuomeniniame ar jau patekusiems į garantinį elektros energijos tiekimą, vartotojams.

Ką gyventojui reikia daryti, kad jis gautų kompensaciją?

Daryti nieko nereikia. Pritaikytos kompensacijos dydis bus nurodytas sąskaitoje už suvartotą elektros energiją.

Ar gyventojas sąskaitoje matys pritaikytą kompensaciją?

Taip, sąskaitoje matysis pritaikyta kompensacija. Ji sąskaitoje bus atvaizduojama atskira eilute.

Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad kompensacija atsispindės kito mėnesio sąskaitoje. Pavyzdžiui, kompensacijos sumą už liepos mėnesį matysite rugpjūčio mėnesį gautoje sąskaitoje, rugpjūčio mėnesį pritaikyta kompensacija atsispindės rugsėjo mėnesio sąskaitoje ir t.t.

Kaip bus pritaikyta kompensacija, kai yra dviejų (ar daugiau) laiko zonų tarifo planas?

Jeigu naudojamasi dviejų (ar daugiau) laiko zonų tarifo planu, kompensacija bus skaičiuojama kiekvienai laiko skalei atskirai.

Pavyzdžiui, jeigu dieninis tarifas yra 33 ct/kWh, tai jam bus pritaikyta 9 ct/kWh kompensacija, o esant 24 ct/kWh naktiniam tarifui – kompensacija taikoma nebus.

Ar taikoma kompensacija 24 ct/kWh ir mažesnei kainai?

Ne, tokiu atveju kompensacija netaikoma.

Ar gaminančiam vartotojui taip pat priklauso kompensacija?

Taip, kompensacija gaminančiam vartotojui priklauso.

Daugiau informacijos apie kompensavimą už elektros energiją rasite svetainėje www.pasirinkitetiekeja.lt

arba paskambinę klientų aptarnavimo telefonu +370 626 55565

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite