Elektros rinkoje. Gyventojams kaina krenta žemiau 26 centų

Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ jau antrą savaitę iš eilės siūlo gyventojams fiksuoti elektros kainą, kuri yra mažesnė už valstybės nustatytą kompensuojamą ribą. Nepriklausoma elektros tiekėja nuo šiandien buitiniams vartotojams siūlo 25,91 ct/kWh kainą, ją fiksuojant 6 mėnesiams.

Martynas Giga.

„Atsižvelgdami į ateities sandorių kainas, nuosekliai vystomus mūsų pačių elektros gamybos projektus bei profesionaliai naudodami rizikų valdymo instrumentus, šiuo metu gyventojams galime pasiūlyti tokias palankias kainas, kokios dar prieš kelis mėnesius buvo visiškai neįmanomos. Be jokių valstybės institucijų raginimų, atsižvelgdami į situaciją rinkoje, kainas vartotojams nuosekliai mažiname nuo pat 2022 m. spalio mėnesio. Tai rodo ir Lietuvos energetikos agentūros kas savaitę skelbiama nepriklausomų tiekėjų kainų palyginimo informacija”, – komentuoja energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Kainos kaip prieš 10 mėnesių

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, panašios kainos, kokios vartotojams siūlomos šiuo metu, buvo tik prieš 10 mėnesių, kai tiekėjai gyventojus kvietė sudaryti ilgalaikes sutartis mokant po 22–30 ct/kWh. Tuo tarpu 2022 m. rugpjūčio–rugsėjo mėn. tiekėjų siūlomos kainos buvo pasiekusios ir 55–60 ct/kWh.

Savo ruožtu vartotojai visada turi galimybę pasinaudoti situacija liberalizuotoje rinkoje ir rinktis. M. Giga primena, kad kainoms mažėjant vartotojai neturėtų sėdėti rankas sudėję – dabar yra tinkamas metas peržiūrėti esamas sutartis. Jei pasitikrinus galiojančias sąlygas ir kainas atrodo, kad permokama, reikėtų nutraukti tokią sutartį ir pasinaudoti kito tiekėjo pasiūlymu.

„Vartotojams aktualios ne tik žemos kainos, bet ir optimalios sutarčių sąlygos, negąsdinančios baudomis ir neverčiančios įsipareigoti ilgam laikui. Su šiuo planu gyventojai nemoka jokių papildomų mokesčių, be to, gali bet kada nutraukti sutartį, jiems nebus taikomos baudos. Šiandien, kai kainas toli į ateitį yra gana sunku numatyti, tai yra optimalus variantas“, – sako jis.

„Elektrum Lietuva“ vadovo teigimu, sukrusti turėtų ir daugiau nei 520 tūkst. vartotojų, iki šiol tebesinaudojančių visuomeniniu elektros tiekimu. Nors jie po valstybės kompensacijos moka po 28 ct/kWh, tačiau už kiekvieną jų suvartotą kilovatvalandę visuomeniniam tiekėjui dar sumokama po 28,5 cento iš valstybės biudžeto.

Neadekvati visuomeninio tiekimo kaina

„Visą pirmą pusmetį galioja 56,5 ct/kWh visuomeninio tiekimo kaina, kuri, žvelgiant iš šios dienos pozicijų, atrodo visiškai neadekvati, generuojanti visuomeninio tiekėjo viršpelnius visų mokesčių mokėtojų sąskaita. Perėję į nepriklausomą tiekimą, visuomeninio tiekimo klientai su mūsų pasiūlymu ne tik sutaupytų mokėdami 2 ct/kWh mažiau, bet ir palengvintų naštą valstybės biudžetui – tokiu atveju kompensacijoms numatytas biudžeto lėšas būtų galima naudoti tikslingiau ir naudingiau, sprendžiant kitus tiems patiems vartotojams aktualius klausimus“, – akcentuoja bendrovės vadovas.

Pasak M. Gigos, 25,910 ct/kWh tarifas siūlomas buitiniams vartotojams, fiksuojant kainą 6 mėn. nuo vasario 1 d. Praėjusią savaitę bendrovė pristatė ir 36 mėn. kainos fiksavimo planą bei pasiūlė 27,845 ct/kWh tarifą tiems gyventojams, kurie nori stabilumo ir ramybės ilgesniam laikui, t. y. trejiems metams. Abu naujieji bendrovės planai yra be jokių nutraukimo mokesčių, o šie kainos pasiūlymai galioja iki sausio 30 dienos (imtinai).

 

Apie bendrovę „Elektrum Lietuva“

 

„Elektrum Lietuva“ yra „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė, teikianti įvairius energetikos sprendimus buitiniams ir verslo klientams Lietuvoje. Net 88 proc. „Latvenergo“ pagamintos elektros energijos yra iš atsinaujinančių šaltinių.

Milda Basijokienė, 
„Elektrum Lietuva“ atstovė spaudai

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite