Elektros rinkoje. Gyventojams kaina krenta žemiau 26 centų

Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ jau antrą savaitę iš eilės siūlo gyventojams fiksuoti elektros kainą, kuri yra mažesnė už valstybės nustatytą kompensuojamą ribą. Nepriklausoma elektros tiekėja nuo šiandien buitiniams vartotojams siūlo 25,91 ct/kWh kainą, ją fiksuojant 6 mėnesiams.

Martynas Giga.

„Atsižvelgdami į ateities sandorių kainas, nuosekliai vystomus mūsų pačių elektros gamybos projektus bei profesionaliai naudodami rizikų valdymo instrumentus, šiuo metu gyventojams galime pasiūlyti tokias palankias kainas, kokios dar prieš kelis mėnesius buvo visiškai neįmanomos. Be jokių valstybės institucijų raginimų, atsižvelgdami į situaciją rinkoje, kainas vartotojams nuosekliai mažiname nuo pat 2022 m. spalio mėnesio. Tai rodo ir Lietuvos energetikos agentūros kas savaitę skelbiama nepriklausomų tiekėjų kainų palyginimo informacija”, – komentuoja energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Kainos kaip prieš 10 mėnesių

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, panašios kainos, kokios vartotojams siūlomos šiuo metu, buvo tik prieš 10 mėnesių, kai tiekėjai gyventojus kvietė sudaryti ilgalaikes sutartis mokant po 22–30 ct/kWh. Tuo tarpu 2022 m. rugpjūčio–rugsėjo mėn. tiekėjų siūlomos kainos buvo pasiekusios ir 55–60 ct/kWh.

Savo ruožtu vartotojai visada turi galimybę pasinaudoti situacija liberalizuotoje rinkoje ir rinktis. M. Giga primena, kad kainoms mažėjant vartotojai neturėtų sėdėti rankas sudėję – dabar yra tinkamas metas peržiūrėti esamas sutartis. Jei pasitikrinus galiojančias sąlygas ir kainas atrodo, kad permokama, reikėtų nutraukti tokią sutartį ir pasinaudoti kito tiekėjo pasiūlymu.

„Vartotojams aktualios ne tik žemos kainos, bet ir optimalios sutarčių sąlygos, negąsdinančios baudomis ir neverčiančios įsipareigoti ilgam laikui. Su šiuo planu gyventojai nemoka jokių papildomų mokesčių, be to, gali bet kada nutraukti sutartį, jiems nebus taikomos baudos. Šiandien, kai kainas toli į ateitį yra gana sunku numatyti, tai yra optimalus variantas“, – sako jis.

„Elektrum Lietuva“ vadovo teigimu, sukrusti turėtų ir daugiau nei 520 tūkst. vartotojų, iki šiol tebesinaudojančių visuomeniniu elektros tiekimu. Nors jie po valstybės kompensacijos moka po 28 ct/kWh, tačiau už kiekvieną jų suvartotą kilovatvalandę visuomeniniam tiekėjui dar sumokama po 28,5 cento iš valstybės biudžeto.

Neadekvati visuomeninio tiekimo kaina

„Visą pirmą pusmetį galioja 56,5 ct/kWh visuomeninio tiekimo kaina, kuri, žvelgiant iš šios dienos pozicijų, atrodo visiškai neadekvati, generuojanti visuomeninio tiekėjo viršpelnius visų mokesčių mokėtojų sąskaita. Perėję į nepriklausomą tiekimą, visuomeninio tiekimo klientai su mūsų pasiūlymu ne tik sutaupytų mokėdami 2 ct/kWh mažiau, bet ir palengvintų naštą valstybės biudžetui – tokiu atveju kompensacijoms numatytas biudžeto lėšas būtų galima naudoti tikslingiau ir naudingiau, sprendžiant kitus tiems patiems vartotojams aktualius klausimus“, – akcentuoja bendrovės vadovas.

Pasak M. Gigos, 25,910 ct/kWh tarifas siūlomas buitiniams vartotojams, fiksuojant kainą 6 mėn. nuo vasario 1 d. Praėjusią savaitę bendrovė pristatė ir 36 mėn. kainos fiksavimo planą bei pasiūlė 27,845 ct/kWh tarifą tiems gyventojams, kurie nori stabilumo ir ramybės ilgesniam laikui, t. y. trejiems metams. Abu naujieji bendrovės planai yra be jokių nutraukimo mokesčių, o šie kainos pasiūlymai galioja iki sausio 30 dienos (imtinai).

 

Apie bendrovę „Elektrum Lietuva“

 

„Elektrum Lietuva“ yra „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė, teikianti įvairius energetikos sprendimus buitiniams ir verslo klientams Lietuvoje. Net 88 proc. „Latvenergo“ pagamintos elektros energijos yra iš atsinaujinančių šaltinių.

Milda Basijokienė, 
„Elektrum Lietuva“ atstovė spaudai

 

 

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip vasarą saugotis parazitinių ligų?

Vasara – ne tik atostogų metas, bet ir palankus laikotarpis kirmėlinėms ligoms plisti. Žemės ūkio darbai, dažnas buvimas gamtoje, neplautos uogos ar daržovės – visa tai gali tapti askaridozės, echinokokozės, toksokarozės ar kitų parazitinių ligų priežastimi. Dažniausiai šiomis ligomis užsikrečia ir serga ikimokyklinio bei jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikai, taip pat vyresni nei 65 metų asmenys. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, kaip apsisaugoti ir išvengti vienos dažniausių parazitinių ligų – askaridozės. Kaip užsikrečiama? Ligą sukelia

Iniciatyvų konkurso nugalėtojai Šilutėje ir Lumpėnuose

„Maxima LT“ paskelbė 15 bendruomenių, kurios šiais metais gavo „Mes – bendruomenė“ 2025 m. finansavimą. Paskelbtame konkūro nugalėtojų sąraše ir viena bendruomenė iš Šilutės, viena – iš Pagėgių savivaldybės. „Maxima LT“ iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ – tai socialinis projektas, kuris šiemet skelbiamas 11-tą kartą. Šia iniciatyva siekiama prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių vaikų prasmingo laisvalaikio po pamokų. Pavyzdžiui, vystant kokybiškas edukacijas, veiklų ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes, plėtojant edukacijos, kultūros ar sporto infrastruktūrą. Prisidėdama prie

Į Vilkyčius grįžta tarptautinės ralio kroso varžybos: laukiama keturių šalių atstovų

Jau birželio 29-ą dieną Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks Baltijos šalių bei Latvijos ir Lietuvos ralio kroso čempionatų etapai. Neabejojama, kad varžybos bus dramatiškos, kadangi organizatoriai čia tikisi sulaukti beveik šimto dalyvių iš mažiausiai keturių šalių. Vos prieš dvi savaites Vilkyčių automobilių sporto komplekse įvyko Lietuvos automobilių kroso čempionato etapo lenktynės. Birželio 29-ą dieną automobilių sporto aistruoliai kviečiami stebėti ralio kroso batalijas. Čia bus surengti net dviejų čempionatų etapai. Į Šilutės rajone įsikūrusį Vilkyčių automobilių sporto kompleksą atvyksta tiek Baltijos

Miškas – ne trasa. Valstybinių miškų urėdija primena lankymosi miške taisykles

Įsibėgėjant aktyviam laisvalaikio gamtoje sezonui, Valstybinių miškų urėdija ragina elgtis atsakingai. Keturračiais ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis miške leidžiama važiuoti tik keliais. Griežtai draudžiama važiuoti kvartalinėmis linijomis, proskynomis, elektros linijų trasomis, raistais, priešgaisrinėmis juostomis, miško paklote ar pažintiniais takais. Miško keliai skirti visiems lankytojams, todėl svarbu gerbti aplinką ir kitus poilsiautojus. Važinėjimas bekele gali padaryti ilgalaikę žalą miško ekosistemoms – pažeisti dirvožemį, sunaikinti augaliją, trikdyti laukinius gyvūnus. Pramogas miškuose dažnai mėgsta pasirinkti keturračių entuziastai. Šių motorinių transporto priemonių vairuotojų ypač

Taip pat skaitykite