Elektros rinkoje. Gyventojams kaina krenta žemiau 26 centų

Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ jau antrą savaitę iš eilės siūlo gyventojams fiksuoti elektros kainą, kuri yra mažesnė už valstybės nustatytą kompensuojamą ribą. Nepriklausoma elektros tiekėja nuo šiandien buitiniams vartotojams siūlo 25,91 ct/kWh kainą, ją fiksuojant 6 mėnesiams.

Martynas Giga.

„Atsižvelgdami į ateities sandorių kainas, nuosekliai vystomus mūsų pačių elektros gamybos projektus bei profesionaliai naudodami rizikų valdymo instrumentus, šiuo metu gyventojams galime pasiūlyti tokias palankias kainas, kokios dar prieš kelis mėnesius buvo visiškai neįmanomos. Be jokių valstybės institucijų raginimų, atsižvelgdami į situaciją rinkoje, kainas vartotojams nuosekliai mažiname nuo pat 2022 m. spalio mėnesio. Tai rodo ir Lietuvos energetikos agentūros kas savaitę skelbiama nepriklausomų tiekėjų kainų palyginimo informacija”, – komentuoja energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Kainos kaip prieš 10 mėnesių

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, panašios kainos, kokios vartotojams siūlomos šiuo metu, buvo tik prieš 10 mėnesių, kai tiekėjai gyventojus kvietė sudaryti ilgalaikes sutartis mokant po 22–30 ct/kWh. Tuo tarpu 2022 m. rugpjūčio–rugsėjo mėn. tiekėjų siūlomos kainos buvo pasiekusios ir 55–60 ct/kWh.

Savo ruožtu vartotojai visada turi galimybę pasinaudoti situacija liberalizuotoje rinkoje ir rinktis. M. Giga primena, kad kainoms mažėjant vartotojai neturėtų sėdėti rankas sudėję – dabar yra tinkamas metas peržiūrėti esamas sutartis. Jei pasitikrinus galiojančias sąlygas ir kainas atrodo, kad permokama, reikėtų nutraukti tokią sutartį ir pasinaudoti kito tiekėjo pasiūlymu.

„Vartotojams aktualios ne tik žemos kainos, bet ir optimalios sutarčių sąlygos, negąsdinančios baudomis ir neverčiančios įsipareigoti ilgam laikui. Su šiuo planu gyventojai nemoka jokių papildomų mokesčių, be to, gali bet kada nutraukti sutartį, jiems nebus taikomos baudos. Šiandien, kai kainas toli į ateitį yra gana sunku numatyti, tai yra optimalus variantas“, – sako jis.

„Elektrum Lietuva“ vadovo teigimu, sukrusti turėtų ir daugiau nei 520 tūkst. vartotojų, iki šiol tebesinaudojančių visuomeniniu elektros tiekimu. Nors jie po valstybės kompensacijos moka po 28 ct/kWh, tačiau už kiekvieną jų suvartotą kilovatvalandę visuomeniniam tiekėjui dar sumokama po 28,5 cento iš valstybės biudžeto.

Neadekvati visuomeninio tiekimo kaina

„Visą pirmą pusmetį galioja 56,5 ct/kWh visuomeninio tiekimo kaina, kuri, žvelgiant iš šios dienos pozicijų, atrodo visiškai neadekvati, generuojanti visuomeninio tiekėjo viršpelnius visų mokesčių mokėtojų sąskaita. Perėję į nepriklausomą tiekimą, visuomeninio tiekimo klientai su mūsų pasiūlymu ne tik sutaupytų mokėdami 2 ct/kWh mažiau, bet ir palengvintų naštą valstybės biudžetui – tokiu atveju kompensacijoms numatytas biudžeto lėšas būtų galima naudoti tikslingiau ir naudingiau, sprendžiant kitus tiems patiems vartotojams aktualius klausimus“, – akcentuoja bendrovės vadovas.

Pasak M. Gigos, 25,910 ct/kWh tarifas siūlomas buitiniams vartotojams, fiksuojant kainą 6 mėn. nuo vasario 1 d. Praėjusią savaitę bendrovė pristatė ir 36 mėn. kainos fiksavimo planą bei pasiūlė 27,845 ct/kWh tarifą tiems gyventojams, kurie nori stabilumo ir ramybės ilgesniam laikui, t. y. trejiems metams. Abu naujieji bendrovės planai yra be jokių nutraukimo mokesčių, o šie kainos pasiūlymai galioja iki sausio 30 dienos (imtinai).

 

Apie bendrovę „Elektrum Lietuva“

 

„Elektrum Lietuva“ yra „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė, teikianti įvairius energetikos sprendimus buitiniams ir verslo klientams Lietuvoje. Net 88 proc. „Latvenergo“ pagamintos elektros energijos yra iš atsinaujinančių šaltinių.

Milda Basijokienė, 
„Elektrum Lietuva“ atstovė spaudai

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite