Ekomiestelyje mokė puoselėti gamtą

Šilutės kultūros ir pramogų centre buvo įsikūręs po Lietuvą keliaujantis ekomiestelis. Atėjusieji į šį miestą galėjo išgirsti atsakymus į visus rūpimus klausimus, kaip puoselėti gyvenamąją aplinką, ką daryti su antrinėmis atliekomis, kaip jas paversti vertingomis žaliavomis.

Ekomiestelyje buvo įsikūrusios ekodirbtuvės.

Ekomiestelis yra Aplinkos apsaugos ministerijos inicijuoto projekto, kurį ėmėsi įgyvendinti RV agentūra. Projekto šūkis „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk“ atspindi projekto tikslą. Taigi, renginio metu domėtasi, ar jaunieji šilutiškiai moka teisingai rūšiuoti atliekas. Su jaunimu jiems priimtina forma diskutuota apie gamtą, aplinką ir taršą, vartojimo mažinimą, antrinių atliekų panaudojimą.
Gausiai susirinkę šilutiškiai kartu su projekto dalyviais aiškinosi, kaip galima prisidėti prie švarios ir darnios aplinkos puoselėjimo. Buvo atsakyta į visus klausimus apie antrines žaliavas: kaip gauti atliekų rūšiavimo priemonių, kas bus, jei nemokėsime rinkliavos už atliekas, kokios lengvatos taikomos socialiai remtiniems ir t. t.
Ekomiestelio gyventojus pasveikinti atvykęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad šis ekomiestelis Šilutėje įsikūrė pačiu laiku: „Šiame globaliame pasaulyje viena iš didžiausių problemų yra atliekos. Daug kalbama, diskutuojama, kaip jas perdirbti, paversti antrinėmis žaliavomis, sumažinti gamtos užterštumą. Ši akcija ugdys įprotį atliekas panaudoti kaip antrinę žaliavą“.
Meras patikino, kad jaunieji šilutiškiai apie antrines atliekas žino nemažai. Visiems palinkėjo naujų žinių ir įdomios veiklos, kad ši akcija taptų kasdienybe. Neišvengęs klausimo, ar pats meras rūšiuoja atliekas, patikino, kad tuos įgūdžius jau ugdo. Tačiau kai balandžio mėnesį rajono gyventojai bus aprūpinti konteineriais rūšiavimui, tai daryti bus dar paprasčiau. Tada prasidės tikrasis rūšiavimas.
Ekomiestelyje vyko konkursas, koncertas, parodytas filmas „Stebuklų laukas“. Norintieji mokėsi, kaip iš atliekų pasidaryti skirtuką knygai, piešė, tapė ekomiesto namelį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Naudingos informacijos buvo ir spalvinimo knygelėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite