Ekomiestelyje mokė puoselėti gamtą

Šilutės kultūros ir pramogų centre buvo įsikūręs po Lietuvą keliaujantis ekomiestelis. Atėjusieji į šį miestą galėjo išgirsti atsakymus į visus rūpimus klausimus, kaip puoselėti gyvenamąją aplinką, ką daryti su antrinėmis atliekomis, kaip jas paversti vertingomis žaliavomis.

Ekomiestelyje buvo įsikūrusios ekodirbtuvės.

Ekomiestelis yra Aplinkos apsaugos ministerijos inicijuoto projekto, kurį ėmėsi įgyvendinti RV agentūra. Projekto šūkis „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk“ atspindi projekto tikslą. Taigi, renginio metu domėtasi, ar jaunieji šilutiškiai moka teisingai rūšiuoti atliekas. Su jaunimu jiems priimtina forma diskutuota apie gamtą, aplinką ir taršą, vartojimo mažinimą, antrinių atliekų panaudojimą.
Gausiai susirinkę šilutiškiai kartu su projekto dalyviais aiškinosi, kaip galima prisidėti prie švarios ir darnios aplinkos puoselėjimo. Buvo atsakyta į visus klausimus apie antrines žaliavas: kaip gauti atliekų rūšiavimo priemonių, kas bus, jei nemokėsime rinkliavos už atliekas, kokios lengvatos taikomos socialiai remtiniems ir t. t.
Ekomiestelio gyventojus pasveikinti atvykęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad šis ekomiestelis Šilutėje įsikūrė pačiu laiku: „Šiame globaliame pasaulyje viena iš didžiausių problemų yra atliekos. Daug kalbama, diskutuojama, kaip jas perdirbti, paversti antrinėmis žaliavomis, sumažinti gamtos užterštumą. Ši akcija ugdys įprotį atliekas panaudoti kaip antrinę žaliavą“.
Meras patikino, kad jaunieji šilutiškiai apie antrines atliekas žino nemažai. Visiems palinkėjo naujų žinių ir įdomios veiklos, kad ši akcija taptų kasdienybe. Neišvengęs klausimo, ar pats meras rūšiuoja atliekas, patikino, kad tuos įgūdžius jau ugdo. Tačiau kai balandžio mėnesį rajono gyventojai bus aprūpinti konteineriais rūšiavimui, tai daryti bus dar paprasčiau. Tada prasidės tikrasis rūšiavimas.
Ekomiestelyje vyko konkursas, koncertas, parodytas filmas „Stebuklų laukas“. Norintieji mokėsi, kaip iš atliekų pasidaryti skirtuką knygai, piešė, tapė ekomiesto namelį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Naudingos informacijos buvo ir spalvinimo knygelėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite