Ekomiestelyje mokė puoselėti gamtą

Šilutės kultūros ir pramogų centre buvo įsikūręs po Lietuvą keliaujantis ekomiestelis. Atėjusieji į šį miestą galėjo išgirsti atsakymus į visus rūpimus klausimus, kaip puoselėti gyvenamąją aplinką, ką daryti su antrinėmis atliekomis, kaip jas paversti vertingomis žaliavomis.

Ekomiestelyje buvo įsikūrusios ekodirbtuvės.

Ekomiestelis yra Aplinkos apsaugos ministerijos inicijuoto projekto, kurį ėmėsi įgyvendinti RV agentūra. Projekto šūkis „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk“ atspindi projekto tikslą. Taigi, renginio metu domėtasi, ar jaunieji šilutiškiai moka teisingai rūšiuoti atliekas. Su jaunimu jiems priimtina forma diskutuota apie gamtą, aplinką ir taršą, vartojimo mažinimą, antrinių atliekų panaudojimą.
Gausiai susirinkę šilutiškiai kartu su projekto dalyviais aiškinosi, kaip galima prisidėti prie švarios ir darnios aplinkos puoselėjimo. Buvo atsakyta į visus klausimus apie antrines žaliavas: kaip gauti atliekų rūšiavimo priemonių, kas bus, jei nemokėsime rinkliavos už atliekas, kokios lengvatos taikomos socialiai remtiniems ir t. t.
Ekomiestelio gyventojus pasveikinti atvykęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad šis ekomiestelis Šilutėje įsikūrė pačiu laiku: „Šiame globaliame pasaulyje viena iš didžiausių problemų yra atliekos. Daug kalbama, diskutuojama, kaip jas perdirbti, paversti antrinėmis žaliavomis, sumažinti gamtos užterštumą. Ši akcija ugdys įprotį atliekas panaudoti kaip antrinę žaliavą“.
Meras patikino, kad jaunieji šilutiškiai apie antrines atliekas žino nemažai. Visiems palinkėjo naujų žinių ir įdomios veiklos, kad ši akcija taptų kasdienybe. Neišvengęs klausimo, ar pats meras rūšiuoja atliekas, patikino, kad tuos įgūdžius jau ugdo. Tačiau kai balandžio mėnesį rajono gyventojai bus aprūpinti konteineriais rūšiavimui, tai daryti bus dar paprasčiau. Tada prasidės tikrasis rūšiavimas.
Ekomiestelyje vyko konkursas, koncertas, parodytas filmas „Stebuklų laukas“. Norintieji mokėsi, kaip iš atliekų pasidaryti skirtuką knygai, piešė, tapė ekomiesto namelį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Naudingos informacijos buvo ir spalvinimo knygelėse.

Hits: 13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Taip pat skaitykite