Ekomiestelyje mokė puoselėti gamtą

Šilutės kultūros ir pramogų centre buvo įsikūręs po Lietuvą keliaujantis ekomiestelis. Atėjusieji į šį miestą galėjo išgirsti atsakymus į visus rūpimus klausimus, kaip puoselėti gyvenamąją aplinką, ką daryti su antrinėmis atliekomis, kaip jas paversti vertingomis žaliavomis.

Ekomiestelyje buvo įsikūrusios ekodirbtuvės.

Ekomiestelis yra Aplinkos apsaugos ministerijos inicijuoto projekto, kurį ėmėsi įgyvendinti RV agentūra. Projekto šūkis „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk“ atspindi projekto tikslą. Taigi, renginio metu domėtasi, ar jaunieji šilutiškiai moka teisingai rūšiuoti atliekas. Su jaunimu jiems priimtina forma diskutuota apie gamtą, aplinką ir taršą, vartojimo mažinimą, antrinių atliekų panaudojimą.
Gausiai susirinkę šilutiškiai kartu su projekto dalyviais aiškinosi, kaip galima prisidėti prie švarios ir darnios aplinkos puoselėjimo. Buvo atsakyta į visus klausimus apie antrines žaliavas: kaip gauti atliekų rūšiavimo priemonių, kas bus, jei nemokėsime rinkliavos už atliekas, kokios lengvatos taikomos socialiai remtiniems ir t. t.
Ekomiestelio gyventojus pasveikinti atvykęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad šis ekomiestelis Šilutėje įsikūrė pačiu laiku: „Šiame globaliame pasaulyje viena iš didžiausių problemų yra atliekos. Daug kalbama, diskutuojama, kaip jas perdirbti, paversti antrinėmis žaliavomis, sumažinti gamtos užterštumą. Ši akcija ugdys įprotį atliekas panaudoti kaip antrinę žaliavą“.
Meras patikino, kad jaunieji šilutiškiai apie antrines atliekas žino nemažai. Visiems palinkėjo naujų žinių ir įdomios veiklos, kad ši akcija taptų kasdienybe. Neišvengęs klausimo, ar pats meras rūšiuoja atliekas, patikino, kad tuos įgūdžius jau ugdo. Tačiau kai balandžio mėnesį rajono gyventojai bus aprūpinti konteineriais rūšiavimui, tai daryti bus dar paprasčiau. Tada prasidės tikrasis rūšiavimas.
Ekomiestelyje vyko konkursas, koncertas, parodytas filmas „Stebuklų laukas“. Norintieji mokėsi, kaip iš atliekų pasidaryti skirtuką knygai, piešė, tapė ekomiesto namelį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Naudingos informacijos buvo ir spalvinimo knygelėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite