Egzaminas M. Jankaus mokyklos direktoriui

Šilutės r. savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį į Šilutės Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą, kur šiuo metu mokosi 680, o šios mokyklos Traksėdžių skyriuje – 121 vaikas. Nors posėdis buvo eilinis, iš anksto suplanuotas, atsakinėjimas į politikų klausimus M. Jankaus mokyklos direktoriui Audriui Astasevičiui tapo tikru egzaminu.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius Šilutės rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariams aprodė atnaujintas klases.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius Šilutės rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariams aprodė atnaujintas klases.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, matyt, tikėjosi, kad Socialinių reikalų komiteto nariai domėsis tik vykstančia mokyklos renovacija. Tačiau teko pakalbėti ir apie blogus egzaminų rezultatus, ir apie mokinių maitinimą, ir net apie penktokų lytinius santykius…
Audrius Astasevičius pasakojo, kad mokykloje jau daug metų laukta vidaus patalpų remonto, kuris šiuo metu vyksta. Mokyklos išorė ir šildymo sistema sutvarkyta prieš ketverius metus. Ką tai davė, puikiai rodo toks palyginimas: lapkričio mėnesį už 7500 kv. m ploto renovuotos M. Jankaus mokyklos šildymą teko mokėti 1200 eurų, kai 2500 kv. m nerenovuotos Traksėdžių mokyklos, kuri nuo rudens tapo M. Jankaus pagrindinės mokyklos padaliniu, šildymas kainavo 1900 eurų.
Pradinukai naujose klasėse ir koridoriuose mokosi jau visus metus, o praėjusią vasarą prasidėjo bendrasis mokyklos remontas. Kadangi tai sutapo su mokslo metų pradžia, patalpos remontuojamos palaipsniui, uždarant po 4-5 klases. Per tą laiką sutvarkytas trečias ir antras aukštai, tualetai, valgykla, baigiamas pirmojo aukšto vakarinio fligelio remontas. Kai bus baigta remontuoti šį mokyklos fragmentą, statybininkai persikels į kitas patalpas.
Kad darbai netrukdytų mokymo procesui, remontuojamos patalpos atskiriamos specialiomis nuo dulkių ir triukšmo apsaugančiomis sienomis. „Su statybininkais esame susigyvenę. Dirba labai atsakinga firma (UAB „Stamela“ iš Šilutės – autoriaus pastaba). Pirmą kartą per keletą metų nereikia kvaršinti galvos dėl darbo kokybės. Susitinkame, aptariame etapus, ir darbas vyksta“, – džiaugėsi A. Astasevičius.
Mokyklos vadovas sakė, kad kai kuriuos darbus – sporto ir aktų salės, mokyklos vestibiulio remontą – bus galima užbaigti tik vasarą, kai nebevyks pamokos.
Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė klausė apie plačiai nuskambėjusį atvejį, kai M. Jankaus pagrindinės mokyklos penktokas savo anketoje parašė jau turėjęs lytinių santykių. Pasak direktoriaus, tai buvo anoniminė psichologo parengta anketa apie sveiką gyvenimo būdą. Vienas iš 84 anketoje dalyvavusių penktokų anketoje parašė būtent taip. Direktoriaus manymu moksleivis grafą užpildė nesupratęs ar net neperskaitęs klausimo. O gal norėjo pašmaikštauti?
Kitas direktoriui nemalonus klausimas buvo apie pagrindinių ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatus. Anot Socialinių reikalų komiteto pirmininkės D. Žebelienės, M. Jankaus pagrindinės mokyklos auklėtiniai pasirodė labai prastai, atsidūrę paskutinėse vietose šalyje.
Direktorius papasakojo, kad M. Jankaus mokyklą lanko daug specialiųjų poreikių turinčių vaikų. Šiuo metu tokių yra 87, iš jų 4 tenka mokyti namie. Nesvarbu, ar vaikas su specialiaisiais poreikiais, ar ne, jis privalo laikyti tą patį savotišką egzaminą. Kai iš 38 laikančiųjų egzaminą 6 yra su specialiaisiais poreikiais, tai neišvengiamai atsiliepia egzamino rezultatui.
Kita vertus, labai menka 9-10 klasių mokinių mokymosi motyvacija. Gabesni ir labiau motyvuoti iš pagrindinių mokyklų išeina tęsti mokslo į kitas ugdymo įstaigas, o likusiųjų pagrindinėse mokyklose niekas neįpareigoja gerai išlaikyti egzaminų. Iš esmės, jiems tereikia dalyvauti egzamine. Ateina, pasėdi 15-20 minučių ir jau gaus 10 klasių baigimo pažymėjimą.
Padėtį bandoma gerinti stiprinant atsakomybę ir motyvaciją. Per metus rezultatai pagerėjo vienu balu. Įvesta individualios pažangos apskaita, nauja vertinimo tvarka, palaikomas ryšys su tėvais. Tačiau į 10 klasę mokiniai ateina su menkais pažymių vidurkiais ir šuolių čia nebūna.
„Per 10 metų devintokai ir dešimtokai atprato atsakyti už blogo mokymosi pasekmes, nes pažymėjimą apie įgytą išsilavinimą jie vis tiek gauna“, – sakė mokyklos vadovas.
Prakalbus apie mokinių maitinimą, direktorius paaiškino, kad šiuo metu maistu moksleivius aprūpina UAB „Valna“. Anksčiau maistą moksleiviams tiekusios UAB „Kretingos maistas“ paslaugų užpernai teko atsisakyti.
Vaidotas VILKAS

Vakariniame pirmojo aukšto fligelyje darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai.

Vakariniame pirmojo aukšto fligelyje darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite