Egzaminas M. Jankaus mokyklos direktoriui

Šilutės r. savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį į Šilutės Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą, kur šiuo metu mokosi 680, o šios mokyklos Traksėdžių skyriuje – 121 vaikas. Nors posėdis buvo eilinis, iš anksto suplanuotas, atsakinėjimas į politikų klausimus M. Jankaus mokyklos direktoriui Audriui Astasevičiui tapo tikru egzaminu.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius Šilutės rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariams aprodė atnaujintas klases.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius Šilutės rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariams aprodė atnaujintas klases.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, matyt, tikėjosi, kad Socialinių reikalų komiteto nariai domėsis tik vykstančia mokyklos renovacija. Tačiau teko pakalbėti ir apie blogus egzaminų rezultatus, ir apie mokinių maitinimą, ir net apie penktokų lytinius santykius…
Audrius Astasevičius pasakojo, kad mokykloje jau daug metų laukta vidaus patalpų remonto, kuris šiuo metu vyksta. Mokyklos išorė ir šildymo sistema sutvarkyta prieš ketverius metus. Ką tai davė, puikiai rodo toks palyginimas: lapkričio mėnesį už 7500 kv. m ploto renovuotos M. Jankaus mokyklos šildymą teko mokėti 1200 eurų, kai 2500 kv. m nerenovuotos Traksėdžių mokyklos, kuri nuo rudens tapo M. Jankaus pagrindinės mokyklos padaliniu, šildymas kainavo 1900 eurų.
Pradinukai naujose klasėse ir koridoriuose mokosi jau visus metus, o praėjusią vasarą prasidėjo bendrasis mokyklos remontas. Kadangi tai sutapo su mokslo metų pradžia, patalpos remontuojamos palaipsniui, uždarant po 4-5 klases. Per tą laiką sutvarkytas trečias ir antras aukštai, tualetai, valgykla, baigiamas pirmojo aukšto vakarinio fligelio remontas. Kai bus baigta remontuoti šį mokyklos fragmentą, statybininkai persikels į kitas patalpas.
Kad darbai netrukdytų mokymo procesui, remontuojamos patalpos atskiriamos specialiomis nuo dulkių ir triukšmo apsaugančiomis sienomis. „Su statybininkais esame susigyvenę. Dirba labai atsakinga firma (UAB „Stamela“ iš Šilutės – autoriaus pastaba). Pirmą kartą per keletą metų nereikia kvaršinti galvos dėl darbo kokybės. Susitinkame, aptariame etapus, ir darbas vyksta“, – džiaugėsi A. Astasevičius.
Mokyklos vadovas sakė, kad kai kuriuos darbus – sporto ir aktų salės, mokyklos vestibiulio remontą – bus galima užbaigti tik vasarą, kai nebevyks pamokos.
Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė klausė apie plačiai nuskambėjusį atvejį, kai M. Jankaus pagrindinės mokyklos penktokas savo anketoje parašė jau turėjęs lytinių santykių. Pasak direktoriaus, tai buvo anoniminė psichologo parengta anketa apie sveiką gyvenimo būdą. Vienas iš 84 anketoje dalyvavusių penktokų anketoje parašė būtent taip. Direktoriaus manymu moksleivis grafą užpildė nesupratęs ar net neperskaitęs klausimo. O gal norėjo pašmaikštauti?
Kitas direktoriui nemalonus klausimas buvo apie pagrindinių ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatus. Anot Socialinių reikalų komiteto pirmininkės D. Žebelienės, M. Jankaus pagrindinės mokyklos auklėtiniai pasirodė labai prastai, atsidūrę paskutinėse vietose šalyje.
Direktorius papasakojo, kad M. Jankaus mokyklą lanko daug specialiųjų poreikių turinčių vaikų. Šiuo metu tokių yra 87, iš jų 4 tenka mokyti namie. Nesvarbu, ar vaikas su specialiaisiais poreikiais, ar ne, jis privalo laikyti tą patį savotišką egzaminą. Kai iš 38 laikančiųjų egzaminą 6 yra su specialiaisiais poreikiais, tai neišvengiamai atsiliepia egzamino rezultatui.
Kita vertus, labai menka 9-10 klasių mokinių mokymosi motyvacija. Gabesni ir labiau motyvuoti iš pagrindinių mokyklų išeina tęsti mokslo į kitas ugdymo įstaigas, o likusiųjų pagrindinėse mokyklose niekas neįpareigoja gerai išlaikyti egzaminų. Iš esmės, jiems tereikia dalyvauti egzamine. Ateina, pasėdi 15-20 minučių ir jau gaus 10 klasių baigimo pažymėjimą.
Padėtį bandoma gerinti stiprinant atsakomybę ir motyvaciją. Per metus rezultatai pagerėjo vienu balu. Įvesta individualios pažangos apskaita, nauja vertinimo tvarka, palaikomas ryšys su tėvais. Tačiau į 10 klasę mokiniai ateina su menkais pažymių vidurkiais ir šuolių čia nebūna.
„Per 10 metų devintokai ir dešimtokai atprato atsakyti už blogo mokymosi pasekmes, nes pažymėjimą apie įgytą išsilavinimą jie vis tiek gauna“, – sakė mokyklos vadovas.
Prakalbus apie mokinių maitinimą, direktorius paaiškino, kad šiuo metu maistu moksleivius aprūpina UAB „Valna“. Anksčiau maistą moksleiviams tiekusios UAB „Kretingos maistas“ paslaugų užpernai teko atsisakyti.
Vaidotas VILKAS

Vakariniame pirmojo aukšto fligelyje darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai.

Vakariniame pirmojo aukšto fligelyje darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Kodėl verta rinkti roletus langams uždengti?

Daugelis žmonių nekreipia daug dėmesio į langų uždengimą ir dažnai pasirenka bet kokias žaliuzes ar roletus, kurios yra jų namuose. Jie praranda galimybę pakeisti savo erdvę, sukurti reikiamą funkcionalumą ir sukurti norimą išvaizdą. Taip yra todėl, kad puikiai parinkti roletai gali papildyti jūsų namų dizainą ir suteikti stilių. Alternatyva tradicinėms langų užuolaidoms yra langų roletai, tinkantys bet kurioje erdvėje. Jie yra ne tik praktiškas būdas padidinti kambario privatumą, bet ir puikus būdas valdyti šviesą ir temperatūrą. Protingai parinktos langų žaliuzės

Baldų furnitūra: kodėl lankstai tokie svarbūs?

Šiandien baldai neįsivaizduojami be furnitūros. Tai gali būti, pavyzdžiui, lankstai ir jų komponentai, kurie užtikrina gaminio funkcionalumą. Ar spintelė yra spintelė, jei jos durelės  tinkamai nesivarsto? Būtent durelių lankstai, spintelių lankstai bei panaši baldų furnitūra garantuoja baldo panaudojimo kokybę ir patvarumą.  Kaip išsirinkti tinkamus lankstus? Pagal tvirtinimo būdą ir vietą lankstai gali šiek tiek skirtis. Priklausomai nuo durelių atidarymo ir baldo konstrukcinių ypatumų, lankstai baldams būna įvairūs ir atitinka skirtingą atidarymo kampą. Taigi, standartinis kampas yra 105–110 laipsnių, o specialaus

Taip pat skaitykite