Egzaminas M. Jankaus mokyklos direktoriui

Šilutės r. savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį į Šilutės Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą, kur šiuo metu mokosi 680, o šios mokyklos Traksėdžių skyriuje – 121 vaikas. Nors posėdis buvo eilinis, iš anksto suplanuotas, atsakinėjimas į politikų klausimus M. Jankaus mokyklos direktoriui Audriui Astasevičiui tapo tikru egzaminu.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius Šilutės rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariams aprodė atnaujintas klases.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius Šilutės rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariams aprodė atnaujintas klases.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, matyt, tikėjosi, kad Socialinių reikalų komiteto nariai domėsis tik vykstančia mokyklos renovacija. Tačiau teko pakalbėti ir apie blogus egzaminų rezultatus, ir apie mokinių maitinimą, ir net apie penktokų lytinius santykius…
Audrius Astasevičius pasakojo, kad mokykloje jau daug metų laukta vidaus patalpų remonto, kuris šiuo metu vyksta. Mokyklos išorė ir šildymo sistema sutvarkyta prieš ketverius metus. Ką tai davė, puikiai rodo toks palyginimas: lapkričio mėnesį už 7500 kv. m ploto renovuotos M. Jankaus mokyklos šildymą teko mokėti 1200 eurų, kai 2500 kv. m nerenovuotos Traksėdžių mokyklos, kuri nuo rudens tapo M. Jankaus pagrindinės mokyklos padaliniu, šildymas kainavo 1900 eurų.
Pradinukai naujose klasėse ir koridoriuose mokosi jau visus metus, o praėjusią vasarą prasidėjo bendrasis mokyklos remontas. Kadangi tai sutapo su mokslo metų pradžia, patalpos remontuojamos palaipsniui, uždarant po 4-5 klases. Per tą laiką sutvarkytas trečias ir antras aukštai, tualetai, valgykla, baigiamas pirmojo aukšto vakarinio fligelio remontas. Kai bus baigta remontuoti šį mokyklos fragmentą, statybininkai persikels į kitas patalpas.
Kad darbai netrukdytų mokymo procesui, remontuojamos patalpos atskiriamos specialiomis nuo dulkių ir triukšmo apsaugančiomis sienomis. „Su statybininkais esame susigyvenę. Dirba labai atsakinga firma (UAB „Stamela“ iš Šilutės – autoriaus pastaba). Pirmą kartą per keletą metų nereikia kvaršinti galvos dėl darbo kokybės. Susitinkame, aptariame etapus, ir darbas vyksta“, – džiaugėsi A. Astasevičius.
Mokyklos vadovas sakė, kad kai kuriuos darbus – sporto ir aktų salės, mokyklos vestibiulio remontą – bus galima užbaigti tik vasarą, kai nebevyks pamokos.
Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė klausė apie plačiai nuskambėjusį atvejį, kai M. Jankaus pagrindinės mokyklos penktokas savo anketoje parašė jau turėjęs lytinių santykių. Pasak direktoriaus, tai buvo anoniminė psichologo parengta anketa apie sveiką gyvenimo būdą. Vienas iš 84 anketoje dalyvavusių penktokų anketoje parašė būtent taip. Direktoriaus manymu moksleivis grafą užpildė nesupratęs ar net neperskaitęs klausimo. O gal norėjo pašmaikštauti?
Kitas direktoriui nemalonus klausimas buvo apie pagrindinių ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatus. Anot Socialinių reikalų komiteto pirmininkės D. Žebelienės, M. Jankaus pagrindinės mokyklos auklėtiniai pasirodė labai prastai, atsidūrę paskutinėse vietose šalyje.
Direktorius papasakojo, kad M. Jankaus mokyklą lanko daug specialiųjų poreikių turinčių vaikų. Šiuo metu tokių yra 87, iš jų 4 tenka mokyti namie. Nesvarbu, ar vaikas su specialiaisiais poreikiais, ar ne, jis privalo laikyti tą patį savotišką egzaminą. Kai iš 38 laikančiųjų egzaminą 6 yra su specialiaisiais poreikiais, tai neišvengiamai atsiliepia egzamino rezultatui.
Kita vertus, labai menka 9-10 klasių mokinių mokymosi motyvacija. Gabesni ir labiau motyvuoti iš pagrindinių mokyklų išeina tęsti mokslo į kitas ugdymo įstaigas, o likusiųjų pagrindinėse mokyklose niekas neįpareigoja gerai išlaikyti egzaminų. Iš esmės, jiems tereikia dalyvauti egzamine. Ateina, pasėdi 15-20 minučių ir jau gaus 10 klasių baigimo pažymėjimą.
Padėtį bandoma gerinti stiprinant atsakomybę ir motyvaciją. Per metus rezultatai pagerėjo vienu balu. Įvesta individualios pažangos apskaita, nauja vertinimo tvarka, palaikomas ryšys su tėvais. Tačiau į 10 klasę mokiniai ateina su menkais pažymių vidurkiais ir šuolių čia nebūna.
„Per 10 metų devintokai ir dešimtokai atprato atsakyti už blogo mokymosi pasekmes, nes pažymėjimą apie įgytą išsilavinimą jie vis tiek gauna“, – sakė mokyklos vadovas.
Prakalbus apie mokinių maitinimą, direktorius paaiškino, kad šiuo metu maistu moksleivius aprūpina UAB „Valna“. Anksčiau maistą moksleiviams tiekusios UAB „Kretingos maistas“ paslaugų užpernai teko atsisakyti.
Vaidotas VILKAS

Vakariniame pirmojo aukšto fligelyje darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai.

Vakariniame pirmojo aukšto fligelyje darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite