Egzaminas M. Jankaus mokyklos direktoriui

Šilutės r. savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį į Šilutės Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą, kur šiuo metu mokosi 680, o šios mokyklos Traksėdžių skyriuje – 121 vaikas. Nors posėdis buvo eilinis, iš anksto suplanuotas, atsakinėjimas į politikų klausimus M. Jankaus mokyklos direktoriui Audriui Astasevičiui tapo tikru egzaminu.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius Šilutės rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariams aprodė atnaujintas klases.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius Šilutės rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariams aprodė atnaujintas klases.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, matyt, tikėjosi, kad Socialinių reikalų komiteto nariai domėsis tik vykstančia mokyklos renovacija. Tačiau teko pakalbėti ir apie blogus egzaminų rezultatus, ir apie mokinių maitinimą, ir net apie penktokų lytinius santykius…
Audrius Astasevičius pasakojo, kad mokykloje jau daug metų laukta vidaus patalpų remonto, kuris šiuo metu vyksta. Mokyklos išorė ir šildymo sistema sutvarkyta prieš ketverius metus. Ką tai davė, puikiai rodo toks palyginimas: lapkričio mėnesį už 7500 kv. m ploto renovuotos M. Jankaus mokyklos šildymą teko mokėti 1200 eurų, kai 2500 kv. m nerenovuotos Traksėdžių mokyklos, kuri nuo rudens tapo M. Jankaus pagrindinės mokyklos padaliniu, šildymas kainavo 1900 eurų.
Pradinukai naujose klasėse ir koridoriuose mokosi jau visus metus, o praėjusią vasarą prasidėjo bendrasis mokyklos remontas. Kadangi tai sutapo su mokslo metų pradžia, patalpos remontuojamos palaipsniui, uždarant po 4-5 klases. Per tą laiką sutvarkytas trečias ir antras aukštai, tualetai, valgykla, baigiamas pirmojo aukšto vakarinio fligelio remontas. Kai bus baigta remontuoti šį mokyklos fragmentą, statybininkai persikels į kitas patalpas.
Kad darbai netrukdytų mokymo procesui, remontuojamos patalpos atskiriamos specialiomis nuo dulkių ir triukšmo apsaugančiomis sienomis. „Su statybininkais esame susigyvenę. Dirba labai atsakinga firma (UAB „Stamela“ iš Šilutės – autoriaus pastaba). Pirmą kartą per keletą metų nereikia kvaršinti galvos dėl darbo kokybės. Susitinkame, aptariame etapus, ir darbas vyksta“, – džiaugėsi A. Astasevičius.
Mokyklos vadovas sakė, kad kai kuriuos darbus – sporto ir aktų salės, mokyklos vestibiulio remontą – bus galima užbaigti tik vasarą, kai nebevyks pamokos.
Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė klausė apie plačiai nuskambėjusį atvejį, kai M. Jankaus pagrindinės mokyklos penktokas savo anketoje parašė jau turėjęs lytinių santykių. Pasak direktoriaus, tai buvo anoniminė psichologo parengta anketa apie sveiką gyvenimo būdą. Vienas iš 84 anketoje dalyvavusių penktokų anketoje parašė būtent taip. Direktoriaus manymu moksleivis grafą užpildė nesupratęs ar net neperskaitęs klausimo. O gal norėjo pašmaikštauti?
Kitas direktoriui nemalonus klausimas buvo apie pagrindinių ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatus. Anot Socialinių reikalų komiteto pirmininkės D. Žebelienės, M. Jankaus pagrindinės mokyklos auklėtiniai pasirodė labai prastai, atsidūrę paskutinėse vietose šalyje.
Direktorius papasakojo, kad M. Jankaus mokyklą lanko daug specialiųjų poreikių turinčių vaikų. Šiuo metu tokių yra 87, iš jų 4 tenka mokyti namie. Nesvarbu, ar vaikas su specialiaisiais poreikiais, ar ne, jis privalo laikyti tą patį savotišką egzaminą. Kai iš 38 laikančiųjų egzaminą 6 yra su specialiaisiais poreikiais, tai neišvengiamai atsiliepia egzamino rezultatui.
Kita vertus, labai menka 9-10 klasių mokinių mokymosi motyvacija. Gabesni ir labiau motyvuoti iš pagrindinių mokyklų išeina tęsti mokslo į kitas ugdymo įstaigas, o likusiųjų pagrindinėse mokyklose niekas neįpareigoja gerai išlaikyti egzaminų. Iš esmės, jiems tereikia dalyvauti egzamine. Ateina, pasėdi 15-20 minučių ir jau gaus 10 klasių baigimo pažymėjimą.
Padėtį bandoma gerinti stiprinant atsakomybę ir motyvaciją. Per metus rezultatai pagerėjo vienu balu. Įvesta individualios pažangos apskaita, nauja vertinimo tvarka, palaikomas ryšys su tėvais. Tačiau į 10 klasę mokiniai ateina su menkais pažymių vidurkiais ir šuolių čia nebūna.
„Per 10 metų devintokai ir dešimtokai atprato atsakyti už blogo mokymosi pasekmes, nes pažymėjimą apie įgytą išsilavinimą jie vis tiek gauna“, – sakė mokyklos vadovas.
Prakalbus apie mokinių maitinimą, direktorius paaiškino, kad šiuo metu maistu moksleivius aprūpina UAB „Valna“. Anksčiau maistą moksleiviams tiekusios UAB „Kretingos maistas“ paslaugų užpernai teko atsisakyti.
Vaidotas VILKAS

Vakariniame pirmojo aukšto fligelyje darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai.

Vakariniame pirmojo aukšto fligelyje darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite