Egzaminas M. Jankaus mokyklos direktoriui

Šilutės r. savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį į Šilutės Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą, kur šiuo metu mokosi 680, o šios mokyklos Traksėdžių skyriuje – 121 vaikas. Nors posėdis buvo eilinis, iš anksto suplanuotas, atsakinėjimas į politikų klausimus M. Jankaus mokyklos direktoriui Audriui Astasevičiui tapo tikru egzaminu.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius Šilutės rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariams aprodė atnaujintas klases.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius Šilutės rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariams aprodė atnaujintas klases.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, matyt, tikėjosi, kad Socialinių reikalų komiteto nariai domėsis tik vykstančia mokyklos renovacija. Tačiau teko pakalbėti ir apie blogus egzaminų rezultatus, ir apie mokinių maitinimą, ir net apie penktokų lytinius santykius…
Audrius Astasevičius pasakojo, kad mokykloje jau daug metų laukta vidaus patalpų remonto, kuris šiuo metu vyksta. Mokyklos išorė ir šildymo sistema sutvarkyta prieš ketverius metus. Ką tai davė, puikiai rodo toks palyginimas: lapkričio mėnesį už 7500 kv. m ploto renovuotos M. Jankaus mokyklos šildymą teko mokėti 1200 eurų, kai 2500 kv. m nerenovuotos Traksėdžių mokyklos, kuri nuo rudens tapo M. Jankaus pagrindinės mokyklos padaliniu, šildymas kainavo 1900 eurų.
Pradinukai naujose klasėse ir koridoriuose mokosi jau visus metus, o praėjusią vasarą prasidėjo bendrasis mokyklos remontas. Kadangi tai sutapo su mokslo metų pradžia, patalpos remontuojamos palaipsniui, uždarant po 4-5 klases. Per tą laiką sutvarkytas trečias ir antras aukštai, tualetai, valgykla, baigiamas pirmojo aukšto vakarinio fligelio remontas. Kai bus baigta remontuoti šį mokyklos fragmentą, statybininkai persikels į kitas patalpas.
Kad darbai netrukdytų mokymo procesui, remontuojamos patalpos atskiriamos specialiomis nuo dulkių ir triukšmo apsaugančiomis sienomis. „Su statybininkais esame susigyvenę. Dirba labai atsakinga firma (UAB „Stamela“ iš Šilutės – autoriaus pastaba). Pirmą kartą per keletą metų nereikia kvaršinti galvos dėl darbo kokybės. Susitinkame, aptariame etapus, ir darbas vyksta“, – džiaugėsi A. Astasevičius.
Mokyklos vadovas sakė, kad kai kuriuos darbus – sporto ir aktų salės, mokyklos vestibiulio remontą – bus galima užbaigti tik vasarą, kai nebevyks pamokos.
Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė klausė apie plačiai nuskambėjusį atvejį, kai M. Jankaus pagrindinės mokyklos penktokas savo anketoje parašė jau turėjęs lytinių santykių. Pasak direktoriaus, tai buvo anoniminė psichologo parengta anketa apie sveiką gyvenimo būdą. Vienas iš 84 anketoje dalyvavusių penktokų anketoje parašė būtent taip. Direktoriaus manymu moksleivis grafą užpildė nesupratęs ar net neperskaitęs klausimo. O gal norėjo pašmaikštauti?
Kitas direktoriui nemalonus klausimas buvo apie pagrindinių ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatus. Anot Socialinių reikalų komiteto pirmininkės D. Žebelienės, M. Jankaus pagrindinės mokyklos auklėtiniai pasirodė labai prastai, atsidūrę paskutinėse vietose šalyje.
Direktorius papasakojo, kad M. Jankaus mokyklą lanko daug specialiųjų poreikių turinčių vaikų. Šiuo metu tokių yra 87, iš jų 4 tenka mokyti namie. Nesvarbu, ar vaikas su specialiaisiais poreikiais, ar ne, jis privalo laikyti tą patį savotišką egzaminą. Kai iš 38 laikančiųjų egzaminą 6 yra su specialiaisiais poreikiais, tai neišvengiamai atsiliepia egzamino rezultatui.
Kita vertus, labai menka 9-10 klasių mokinių mokymosi motyvacija. Gabesni ir labiau motyvuoti iš pagrindinių mokyklų išeina tęsti mokslo į kitas ugdymo įstaigas, o likusiųjų pagrindinėse mokyklose niekas neįpareigoja gerai išlaikyti egzaminų. Iš esmės, jiems tereikia dalyvauti egzamine. Ateina, pasėdi 15-20 minučių ir jau gaus 10 klasių baigimo pažymėjimą.
Padėtį bandoma gerinti stiprinant atsakomybę ir motyvaciją. Per metus rezultatai pagerėjo vienu balu. Įvesta individualios pažangos apskaita, nauja vertinimo tvarka, palaikomas ryšys su tėvais. Tačiau į 10 klasę mokiniai ateina su menkais pažymių vidurkiais ir šuolių čia nebūna.
„Per 10 metų devintokai ir dešimtokai atprato atsakyti už blogo mokymosi pasekmes, nes pažymėjimą apie įgytą išsilavinimą jie vis tiek gauna“, – sakė mokyklos vadovas.
Prakalbus apie mokinių maitinimą, direktorius paaiškino, kad šiuo metu maistu moksleivius aprūpina UAB „Valna“. Anksčiau maistą moksleiviams tiekusios UAB „Kretingos maistas“ paslaugų užpernai teko atsisakyti.
Vaidotas VILKAS

Vakariniame pirmojo aukšto fligelyje darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai.

Vakariniame pirmojo aukšto fligelyje darbuojasi UAB „Stamela“ statybininkai.

Hits: 1175

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite