Dviem miesto tvarkymo projektams – per 3,5 mln. eurų

Šilutės r. savivaldybės taryba nusprendė dalyvauti įgyvendinant projektus: „Daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo, esančio Šilutės mieste, tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g., kompleksinis sutvarkymas“ ir „Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas“. Bendra šių projektų vertė viršija 3,5 milijono eurų. Įgyvendinant pirmąjį projektą Savivaldybei teks pridėti tik 26 tūkstančius, o antrąjį – 239 tūkst. eurų.

 Tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. esančių daugiabučių kiemai netrukus gyventojams taps gerokai patogesni.

Tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. esančių daugiabučių kiemai netrukus gyventojams taps gerokai patogesni.

Bus kaip Jaunimo alėjoje
Savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis sakė, kad įgyvendinant Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo bendrai naudojamų teritorijų ir viešosios infrastruktūros sutvarkymo projektą, siekiama, kad kiemai čia atrodytų taip, kaip dabar atrodo Šilutės Jaunimo alėjos 7 ir 9 namų kiemai, kur stovėjimo aikštelėse yra vietos kiekvieno buto gyventojų vienam automobiliui. Pagal senuosius sovietinius standartus buvo skaičiuojama, kad 100 gyventojui pakaks vieno automobilio stovėjimo aikštelės…
Anot vyriausiojo architekto, projekto įgyvendinimo metu taip pat būtų tvarkomos lietaus nuotekos, apšvietimo tinklai, vaikų žaidimo aikštelės.
Minėtas projektas yra įtrauktas į Savivaldybės 2016-2018 m. strateginio veiklos plano Investicijų pritraukimo ir verslo plėtros programą ir bus įtrauktas į 2015-2024 m. strateginį plėtros planą.
Aikštė su padažytais fasadais
Kur kas didesnės apimties projektas, kuriam pritarė Taryba, yra Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymo projektas. Jį jau seniai ruošiamasi įgyvendinti. Vyko architektūrinių siūlymų konkursas, kurio rezultatais bus naudojamasi įgyvendinant šį projektą.

Rekonstruojant Šilokarčemos kvartalą daugiausiai problemų iškils dėl Senojo turgaus aikštėje esančių daugiabučių.

Rekonstruojant Šilokarčemos kvartalą daugiausiai problemų iškils dėl Senojo turgaus aikštėje esančių daugiabučių.

Šis projektas taip pat yra įtrauktas į Savivaldybės strateginio planavimo dokumentus.
Įgyvendinant šį projektą numatyta atlikti tokius darbus: Turgaus, Žuvų, Uosto gatvių su prieigomis, Statybininkų g. atkarpos nuo Aukštumalės g. iki Pievų g. su prieigomis, Klaipėdos g. atkarpos nuo Lietuvininkų g. iki Kalinausko g., Rusnės g. atkarpos nuo geltonojo tilto iki Šilutės ligoninės tilto paprastasis remontas, pėsčiųjų-dviratininkų tilto per Šyšos upę nauja statyba, Traksėdžių polderio rekonstrukcija.
Numatoma atidengti senąjį aikštės grindinį, plokštumoje pažymėti buvusių pastatų vietas, Šyšos kilpoje rengti amfiteatrą, kur galėtų vykti kameriniai ir saviveiklos koncertai, rinktis jaunimas. Tikimasi, kad tai paskatins smulkiojo verslo plėtrą. Turėtų atsirasti viešojo interneto prieiga.
Pasak E. Benečio, didžiausias sunkumas įgyvendinant šį projektą, – ką daryti su aplinkui senąją turgaus aikštę stovinčiais senais daugiabučiais namais. Jie įtraukti į kultūrinio paveldo objektų sąrašą, todėl renovuoti juos kainuotų brangiai. Tai privati, o ne Savivaldybės nuosavybė ir investuoti biudžeto lėšų nebus galima.
Kol kas svarstoma galimybė tik padažyti išorinius namų fasadus, visą kitą paliekant kaip buvę. Architekto manymu, sutvarkyta aikštė su padažytais fasadais – geriau, negu nieko, tačiau tai senų namų renovavimo problemos neišsprendžia.

Šilutės rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis susirūpinęs, kad jeigu geresnių išeičių surasti nepavyks, Senojo turgaus aikštėje turėsime sutvarkytą aikštę su tik padažytais fasadais.

Šilutės rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis susirūpinęs, kad jeigu geresnių išeičių surasti nepavyks, Senojo turgaus aikštėje turėsime sutvarkytą aikštę su tik padažytais fasadais.

„Tai ne tik Šilutės – tai visos Lietuvos problema. Kol kas nesugalvota, kaip renovuoti privatiems asmenims priklausančius į kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktus statinius, jeigu to negali padaryti patys jų savininkai“, – sakė E. Benetis. Jo žiniomis, kitose ES šalyse tokie namai tvarkomi skiriant valstybės paramą, kuri teikiama kaip kompensacija už nepatogumus, kuriuos patiria saugomuose pastatuose gyvenantys ar dirbantys žmonės.

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

  • Red

    Tik padažyti pastatus? Manau, kad būtina renovuoti. Renovacija – tai neišvengiamybė. Ogi kodėl Latvijoje ir Estijoje yra daugiau renovuotų namų, negu Lietuvoje… gal vis dar nepakankamai žmonės turi informacijos, kad galėtų leisti daugiabučius Šilutėje aktyviau renovuoti. Po keletą namų per metus. O gal geriau būtų kvartalinė renovacija?

  • Red

    Neužtenka padažyti. Manau, kad tiesiog būtina tuos namus prie senojo turgaus renovuoti, dėl to būtina rasti sprendimą. Tai tiesiog tikrai prisidėtų prie gyventojų gerbūvio pakėlimą bei gražesnes bei tvarkinginės aplinkos.

  • Laura

    Deja ne visi senojo turgaus aikštėje daugiabučiai yra įtraukti į kultūrinio paveldo objektų sąrašą. Turgaus g. namas 9 nėra tame sąraše.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite