Dviem miesto tvarkymo projektams – per 3,5 mln. eurų

Šilutės r. savivaldybės taryba nusprendė dalyvauti įgyvendinant projektus: „Daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo, esančio Šilutės mieste, tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g., kompleksinis sutvarkymas“ ir „Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas“. Bendra šių projektų vertė viršija 3,5 milijono eurų. Įgyvendinant pirmąjį projektą Savivaldybei teks pridėti tik 26 tūkstančius, o antrąjį – 239 tūkst. eurų.

 Tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. esančių daugiabučių kiemai netrukus gyventojams taps gerokai patogesni.

Tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. esančių daugiabučių kiemai netrukus gyventojams taps gerokai patogesni.

Bus kaip Jaunimo alėjoje
Savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis sakė, kad įgyvendinant Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo bendrai naudojamų teritorijų ir viešosios infrastruktūros sutvarkymo projektą, siekiama, kad kiemai čia atrodytų taip, kaip dabar atrodo Šilutės Jaunimo alėjos 7 ir 9 namų kiemai, kur stovėjimo aikštelėse yra vietos kiekvieno buto gyventojų vienam automobiliui. Pagal senuosius sovietinius standartus buvo skaičiuojama, kad 100 gyventojui pakaks vieno automobilio stovėjimo aikštelės…
Anot vyriausiojo architekto, projekto įgyvendinimo metu taip pat būtų tvarkomos lietaus nuotekos, apšvietimo tinklai, vaikų žaidimo aikštelės.
Minėtas projektas yra įtrauktas į Savivaldybės 2016-2018 m. strateginio veiklos plano Investicijų pritraukimo ir verslo plėtros programą ir bus įtrauktas į 2015-2024 m. strateginį plėtros planą.
Aikštė su padažytais fasadais
Kur kas didesnės apimties projektas, kuriam pritarė Taryba, yra Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymo projektas. Jį jau seniai ruošiamasi įgyvendinti. Vyko architektūrinių siūlymų konkursas, kurio rezultatais bus naudojamasi įgyvendinant šį projektą.

Rekonstruojant Šilokarčemos kvartalą daugiausiai problemų iškils dėl Senojo turgaus aikštėje esančių daugiabučių.

Rekonstruojant Šilokarčemos kvartalą daugiausiai problemų iškils dėl Senojo turgaus aikštėje esančių daugiabučių.

Šis projektas taip pat yra įtrauktas į Savivaldybės strateginio planavimo dokumentus.
Įgyvendinant šį projektą numatyta atlikti tokius darbus: Turgaus, Žuvų, Uosto gatvių su prieigomis, Statybininkų g. atkarpos nuo Aukštumalės g. iki Pievų g. su prieigomis, Klaipėdos g. atkarpos nuo Lietuvininkų g. iki Kalinausko g., Rusnės g. atkarpos nuo geltonojo tilto iki Šilutės ligoninės tilto paprastasis remontas, pėsčiųjų-dviratininkų tilto per Šyšos upę nauja statyba, Traksėdžių polderio rekonstrukcija.
Numatoma atidengti senąjį aikštės grindinį, plokštumoje pažymėti buvusių pastatų vietas, Šyšos kilpoje rengti amfiteatrą, kur galėtų vykti kameriniai ir saviveiklos koncertai, rinktis jaunimas. Tikimasi, kad tai paskatins smulkiojo verslo plėtrą. Turėtų atsirasti viešojo interneto prieiga.
Pasak E. Benečio, didžiausias sunkumas įgyvendinant šį projektą, – ką daryti su aplinkui senąją turgaus aikštę stovinčiais senais daugiabučiais namais. Jie įtraukti į kultūrinio paveldo objektų sąrašą, todėl renovuoti juos kainuotų brangiai. Tai privati, o ne Savivaldybės nuosavybė ir investuoti biudžeto lėšų nebus galima.
Kol kas svarstoma galimybė tik padažyti išorinius namų fasadus, visą kitą paliekant kaip buvę. Architekto manymu, sutvarkyta aikštė su padažytais fasadais – geriau, negu nieko, tačiau tai senų namų renovavimo problemos neišsprendžia.

Šilutės rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis susirūpinęs, kad jeigu geresnių išeičių surasti nepavyks, Senojo turgaus aikštėje turėsime sutvarkytą aikštę su tik padažytais fasadais.

Šilutės rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis susirūpinęs, kad jeigu geresnių išeičių surasti nepavyks, Senojo turgaus aikštėje turėsime sutvarkytą aikštę su tik padažytais fasadais.

„Tai ne tik Šilutės – tai visos Lietuvos problema. Kol kas nesugalvota, kaip renovuoti privatiems asmenims priklausančius į kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktus statinius, jeigu to negali padaryti patys jų savininkai“, – sakė E. Benetis. Jo žiniomis, kitose ES šalyse tokie namai tvarkomi skiriant valstybės paramą, kuri teikiama kaip kompensacija už nepatogumus, kuriuos patiria saugomuose pastatuose gyvenantys ar dirbantys žmonės.

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

  • Red

    Tik padažyti pastatus? Manau, kad būtina renovuoti. Renovacija – tai neišvengiamybė. Ogi kodėl Latvijoje ir Estijoje yra daugiau renovuotų namų, negu Lietuvoje… gal vis dar nepakankamai žmonės turi informacijos, kad galėtų leisti daugiabučius Šilutėje aktyviau renovuoti. Po keletą namų per metus. O gal geriau būtų kvartalinė renovacija?

  • Red

    Neužtenka padažyti. Manau, kad tiesiog būtina tuos namus prie senojo turgaus renovuoti, dėl to būtina rasti sprendimą. Tai tiesiog tikrai prisidėtų prie gyventojų gerbūvio pakėlimą bei gražesnes bei tvarkinginės aplinkos.

  • Laura

    Deja ne visi senojo turgaus aikštėje daugiabučiai yra įtraukti į kultūrinio paveldo objektų sąrašą. Turgaus g. namas 9 nėra tame sąraše.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite