Dviem miesto tvarkymo projektams – per 3,5 mln. eurų

Šilutės r. savivaldybės taryba nusprendė dalyvauti įgyvendinant projektus: „Daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo, esančio Šilutės mieste, tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g., kompleksinis sutvarkymas“ ir „Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas“. Bendra šių projektų vertė viršija 3,5 milijono eurų. Įgyvendinant pirmąjį projektą Savivaldybei teks pridėti tik 26 tūkstančius, o antrąjį – 239 tūkst. eurų.

 Tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. esančių daugiabučių kiemai netrukus gyventojams taps gerokai patogesni.

Tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. esančių daugiabučių kiemai netrukus gyventojams taps gerokai patogesni.

Bus kaip Jaunimo alėjoje
Savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis sakė, kad įgyvendinant Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo bendrai naudojamų teritorijų ir viešosios infrastruktūros sutvarkymo projektą, siekiama, kad kiemai čia atrodytų taip, kaip dabar atrodo Šilutės Jaunimo alėjos 7 ir 9 namų kiemai, kur stovėjimo aikštelėse yra vietos kiekvieno buto gyventojų vienam automobiliui. Pagal senuosius sovietinius standartus buvo skaičiuojama, kad 100 gyventojui pakaks vieno automobilio stovėjimo aikštelės…
Anot vyriausiojo architekto, projekto įgyvendinimo metu taip pat būtų tvarkomos lietaus nuotekos, apšvietimo tinklai, vaikų žaidimo aikštelės.
Minėtas projektas yra įtrauktas į Savivaldybės 2016-2018 m. strateginio veiklos plano Investicijų pritraukimo ir verslo plėtros programą ir bus įtrauktas į 2015-2024 m. strateginį plėtros planą.
Aikštė su padažytais fasadais
Kur kas didesnės apimties projektas, kuriam pritarė Taryba, yra Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymo projektas. Jį jau seniai ruošiamasi įgyvendinti. Vyko architektūrinių siūlymų konkursas, kurio rezultatais bus naudojamasi įgyvendinant šį projektą.

Rekonstruojant Šilokarčemos kvartalą daugiausiai problemų iškils dėl Senojo turgaus aikštėje esančių daugiabučių.

Rekonstruojant Šilokarčemos kvartalą daugiausiai problemų iškils dėl Senojo turgaus aikštėje esančių daugiabučių.

Šis projektas taip pat yra įtrauktas į Savivaldybės strateginio planavimo dokumentus.
Įgyvendinant šį projektą numatyta atlikti tokius darbus: Turgaus, Žuvų, Uosto gatvių su prieigomis, Statybininkų g. atkarpos nuo Aukštumalės g. iki Pievų g. su prieigomis, Klaipėdos g. atkarpos nuo Lietuvininkų g. iki Kalinausko g., Rusnės g. atkarpos nuo geltonojo tilto iki Šilutės ligoninės tilto paprastasis remontas, pėsčiųjų-dviratininkų tilto per Šyšos upę nauja statyba, Traksėdžių polderio rekonstrukcija.
Numatoma atidengti senąjį aikštės grindinį, plokštumoje pažymėti buvusių pastatų vietas, Šyšos kilpoje rengti amfiteatrą, kur galėtų vykti kameriniai ir saviveiklos koncertai, rinktis jaunimas. Tikimasi, kad tai paskatins smulkiojo verslo plėtrą. Turėtų atsirasti viešojo interneto prieiga.
Pasak E. Benečio, didžiausias sunkumas įgyvendinant šį projektą, – ką daryti su aplinkui senąją turgaus aikštę stovinčiais senais daugiabučiais namais. Jie įtraukti į kultūrinio paveldo objektų sąrašą, todėl renovuoti juos kainuotų brangiai. Tai privati, o ne Savivaldybės nuosavybė ir investuoti biudžeto lėšų nebus galima.
Kol kas svarstoma galimybė tik padažyti išorinius namų fasadus, visą kitą paliekant kaip buvę. Architekto manymu, sutvarkyta aikštė su padažytais fasadais – geriau, negu nieko, tačiau tai senų namų renovavimo problemos neišsprendžia.

Šilutės rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis susirūpinęs, kad jeigu geresnių išeičių surasti nepavyks, Senojo turgaus aikštėje turėsime sutvarkytą aikštę su tik padažytais fasadais.

Šilutės rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis susirūpinęs, kad jeigu geresnių išeičių surasti nepavyks, Senojo turgaus aikštėje turėsime sutvarkytą aikštę su tik padažytais fasadais.

„Tai ne tik Šilutės – tai visos Lietuvos problema. Kol kas nesugalvota, kaip renovuoti privatiems asmenims priklausančius į kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktus statinius, jeigu to negali padaryti patys jų savininkai“, – sakė E. Benetis. Jo žiniomis, kitose ES šalyse tokie namai tvarkomi skiriant valstybės paramą, kuri teikiama kaip kompensacija už nepatogumus, kuriuos patiria saugomuose pastatuose gyvenantys ar dirbantys žmonės.

Vaidotas VILKAS

Hits: 195

3 komentarai

  • Red

    Tik padažyti pastatus? Manau, kad būtina renovuoti. Renovacija – tai neišvengiamybė. Ogi kodėl Latvijoje ir Estijoje yra daugiau renovuotų namų, negu Lietuvoje… gal vis dar nepakankamai žmonės turi informacijos, kad galėtų leisti daugiabučius Šilutėje aktyviau renovuoti. Po keletą namų per metus. O gal geriau būtų kvartalinė renovacija?

  • Red

    Neužtenka padažyti. Manau, kad tiesiog būtina tuos namus prie senojo turgaus renovuoti, dėl to būtina rasti sprendimą. Tai tiesiog tikrai prisidėtų prie gyventojų gerbūvio pakėlimą bei gražesnes bei tvarkinginės aplinkos.

  • Laura

    Deja ne visi senojo turgaus aikštėje daugiabučiai yra įtraukti į kultūrinio paveldo objektų sąrašą. Turgaus g. namas 9 nėra tame sąraše.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite