Dviem miesto tvarkymo projektams – per 3,5 mln. eurų

Šilutės r. savivaldybės taryba nusprendė dalyvauti įgyvendinant projektus: „Daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo, esančio Šilutės mieste, tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g., kompleksinis sutvarkymas“ ir „Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas“. Bendra šių projektų vertė viršija 3,5 milijono eurų. Įgyvendinant pirmąjį projektą Savivaldybei teks pridėti tik 26 tūkstančius, o antrąjį – 239 tūkst. eurų.

 Tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. esančių daugiabučių kiemai netrukus gyventojams taps gerokai patogesni.

Tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. esančių daugiabučių kiemai netrukus gyventojams taps gerokai patogesni.

Bus kaip Jaunimo alėjoje
Savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis sakė, kad įgyvendinant Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo bendrai naudojamų teritorijų ir viešosios infrastruktūros sutvarkymo projektą, siekiama, kad kiemai čia atrodytų taip, kaip dabar atrodo Šilutės Jaunimo alėjos 7 ir 9 namų kiemai, kur stovėjimo aikštelėse yra vietos kiekvieno buto gyventojų vienam automobiliui. Pagal senuosius sovietinius standartus buvo skaičiuojama, kad 100 gyventojui pakaks vieno automobilio stovėjimo aikštelės…
Anot vyriausiojo architekto, projekto įgyvendinimo metu taip pat būtų tvarkomos lietaus nuotekos, apšvietimo tinklai, vaikų žaidimo aikštelės.
Minėtas projektas yra įtrauktas į Savivaldybės 2016-2018 m. strateginio veiklos plano Investicijų pritraukimo ir verslo plėtros programą ir bus įtrauktas į 2015-2024 m. strateginį plėtros planą.
Aikštė su padažytais fasadais
Kur kas didesnės apimties projektas, kuriam pritarė Taryba, yra Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymo projektas. Jį jau seniai ruošiamasi įgyvendinti. Vyko architektūrinių siūlymų konkursas, kurio rezultatais bus naudojamasi įgyvendinant šį projektą.

Rekonstruojant Šilokarčemos kvartalą daugiausiai problemų iškils dėl Senojo turgaus aikštėje esančių daugiabučių.

Rekonstruojant Šilokarčemos kvartalą daugiausiai problemų iškils dėl Senojo turgaus aikštėje esančių daugiabučių.

Šis projektas taip pat yra įtrauktas į Savivaldybės strateginio planavimo dokumentus.
Įgyvendinant šį projektą numatyta atlikti tokius darbus: Turgaus, Žuvų, Uosto gatvių su prieigomis, Statybininkų g. atkarpos nuo Aukštumalės g. iki Pievų g. su prieigomis, Klaipėdos g. atkarpos nuo Lietuvininkų g. iki Kalinausko g., Rusnės g. atkarpos nuo geltonojo tilto iki Šilutės ligoninės tilto paprastasis remontas, pėsčiųjų-dviratininkų tilto per Šyšos upę nauja statyba, Traksėdžių polderio rekonstrukcija.
Numatoma atidengti senąjį aikštės grindinį, plokštumoje pažymėti buvusių pastatų vietas, Šyšos kilpoje rengti amfiteatrą, kur galėtų vykti kameriniai ir saviveiklos koncertai, rinktis jaunimas. Tikimasi, kad tai paskatins smulkiojo verslo plėtrą. Turėtų atsirasti viešojo interneto prieiga.
Pasak E. Benečio, didžiausias sunkumas įgyvendinant šį projektą, – ką daryti su aplinkui senąją turgaus aikštę stovinčiais senais daugiabučiais namais. Jie įtraukti į kultūrinio paveldo objektų sąrašą, todėl renovuoti juos kainuotų brangiai. Tai privati, o ne Savivaldybės nuosavybė ir investuoti biudžeto lėšų nebus galima.
Kol kas svarstoma galimybė tik padažyti išorinius namų fasadus, visą kitą paliekant kaip buvę. Architekto manymu, sutvarkyta aikštė su padažytais fasadais – geriau, negu nieko, tačiau tai senų namų renovavimo problemos neišsprendžia.

Šilutės rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis susirūpinęs, kad jeigu geresnių išeičių surasti nepavyks, Senojo turgaus aikštėje turėsime sutvarkytą aikštę su tik padažytais fasadais.

Šilutės rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis susirūpinęs, kad jeigu geresnių išeičių surasti nepavyks, Senojo turgaus aikštėje turėsime sutvarkytą aikštę su tik padažytais fasadais.

„Tai ne tik Šilutės – tai visos Lietuvos problema. Kol kas nesugalvota, kaip renovuoti privatiems asmenims priklausančius į kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktus statinius, jeigu to negali padaryti patys jų savininkai“, – sakė E. Benetis. Jo žiniomis, kitose ES šalyse tokie namai tvarkomi skiriant valstybės paramą, kuri teikiama kaip kompensacija už nepatogumus, kuriuos patiria saugomuose pastatuose gyvenantys ar dirbantys žmonės.

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

  • Red

    Tik padažyti pastatus? Manau, kad būtina renovuoti. Renovacija – tai neišvengiamybė. Ogi kodėl Latvijoje ir Estijoje yra daugiau renovuotų namų, negu Lietuvoje… gal vis dar nepakankamai žmonės turi informacijos, kad galėtų leisti daugiabučius Šilutėje aktyviau renovuoti. Po keletą namų per metus. O gal geriau būtų kvartalinė renovacija?

  • Red

    Neužtenka padažyti. Manau, kad tiesiog būtina tuos namus prie senojo turgaus renovuoti, dėl to būtina rasti sprendimą. Tai tiesiog tikrai prisidėtų prie gyventojų gerbūvio pakėlimą bei gražesnes bei tvarkinginės aplinkos.

  • Laura

    Deja ne visi senojo turgaus aikštėje daugiabučiai yra įtraukti į kultūrinio paveldo objektų sąrašą. Turgaus g. namas 9 nėra tame sąraše.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite