Dovana Lietuvai – trispalvėmis pynėmis papuošti Gediminaičių stulpai

Šilutėje, prie Kultūros ir pramogų centro „išdygusius“ baltus Gediminaičių stulpus miestelėnai puošia trispalvėmis juostelėmis, vėliavėlėmis, pynėmis. „Prisiminkime, kas mus vienija ir kuo galime didžiuotis. Nusagstykime šią simbolinę instaliaciją trispalvėmis juostelėmis, taip dovanodami sveikinimą Lietuvai“, – kviečia Šilutės miesto kultūros ir pramogų centro darbuotojai.

Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova neslepia, kad šiemet ilgai svarstyta ir ieškota sprendimų, kaip organizuoti Nepriklausomybės atkūrimo šventę, kad ji būtų įsimintina ir įspūdinga.
Ieškant naujų formų kultūros darbuotojai žvilgtelėjo į jaunimą. Kas jiems aktualu, įdomu? Pastebėta, kad jauni žmonės mėgsta puoštis savo rankų darbo pynėmis. Pinti jie išmoksta mokyklose per technologijų pamokas bei vieni iš kitų. Tad ir kultūros darbuotojai nusprendė pakviesti dar nemokančius išmokti nupinti ir trispalvėmis pynėmis pasitikti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ieškota sprendimų, kaip tinkamiau pademonstruoti tas trispalves pynes. Nepriklausomybės simboliais nuspręsta nusagstyti valstybingumą simbolizuojančius Gediminaičių stulpus.
„Gerai pajautėme laiko pulsą. Apie akciją paskelbę spaudoje, pastebėjome, kad panašios akcijos vyksta Vilniuje. Tokią akciją skelbia ir šalies Prezidentė“, – sakė J. Pancerova.
Gediminaičių stulpus suprojektavo Šilutės kamerinio teatro dailininkė Jūratė Rinkauskienė, Gediminaičių stulpus iš medinio karkaso ir poliesterio putų pagamino Kultūros ir pramogų centro darbuotojai.
Kultūrininkai džiaugiasi, kad akcijoje aktyviai reiškiasi gimnazistai, miestelėnai ir net mažiausieji Šilutės piliečiai, darželinukai. Būtent jie ketvirtadienį šurmuliavo prie Gediminaičių stulpų. Auklėtojų atlydėti vaikai kabino ant Gediminaičių stulpų savo rankomis darytas pynutes, vėliavėles. „Artėja Lietuvos gimtadienis“, – patikino penkiametė Lėja Liepytė, pakabinusi trispalvę pynę.
Trejų metų Herkaus tėvai nusprendė savo gyvenimus kurti užsienyje, o valstybės, kurioje gimė ir augo gimtadieniui nupynė trispalvę pynę. Mažasis Herkus trispalve pyne papuošė vieną iš Gediminaičių stulpų. Pačiam pasiekti dviejų metrų aukščio instaliacijos nepavyko, todėl į pagalbą jam atskubėjo auklėtoja Virginija.
Auklėtoja sakė, kad darželyje vyksta daug gražių renginių, skirtų artėjančiam Lietuvos valstybės gimtadieniui. Vienas toks renginys būs penktadienį, t. y. šiandien. Vaikų darželio bendruomenė darželio kieme iš trispalvių širdelių sudėlios vieną didžiulę širdį. Domilė, Melita, Lilė, Saulė, Dionyzas ir kiti vaikai pakabinę savo rankų darbo pynes, deklamavo: „Geltona spalva – tai saulė, žalia – tai laukų spalva, raudona spalva – tai kraujas, kartu jos – tai Lietuva“.

Laima PUTRIUVIENĖ

5 komentarai

 • piro manija

  Bet gi toliau dyksta, gavėjasi kaži koks helovyno sekondhendo ir woodu hibridas dykas.
  Pirmyn į novatyvią pagonystę, antraščių “pynėmis” pridengę, šlamšto gavenų dovanas.
  Ko dar nepavartojome, papynę pavoliosim ir suvartosim…
  išskobk, įbesk, padek.

 • Jo

  Nuo kvailumo vaistu nera – tik į Švėkšną. Vasario šešioliktosios šventė buvo graži ir su proga išgirsti, suprasti, susimąstyti. Jei kokiam piromanui vaidenasi, tesižegnoja.

 • Ačiū

  Šilutės šventė buvo tikrai kitokia nei anksčiau. Kiek žmonių susirinko, tiekai tai rūpėjo. Man buvo įdomu, geras filmas, malonūs ir kūrybingi svečiai atvyko. Taip ir toliau. Ačiū.

 • Gražu

  Graži nuotrauka. Taip smagu paziureti. Jiems priklausys Lietuva.

 • Jonis

  Dekoju visiems uz labai grazia svente. Pasijutau lietuve esanti. Zinau, kad gyvenu valstybeje, kuri turi istorija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite