Dovana Lietuvai – trispalvėmis pynėmis papuošti Gediminaičių stulpai

Šilutėje, prie Kultūros ir pramogų centro „išdygusius“ baltus Gediminaičių stulpus miestelėnai puošia trispalvėmis juostelėmis, vėliavėlėmis, pynėmis. „Prisiminkime, kas mus vienija ir kuo galime didžiuotis. Nusagstykime šią simbolinę instaliaciją trispalvėmis juostelėmis, taip dovanodami sveikinimą Lietuvai“, – kviečia Šilutės miesto kultūros ir pramogų centro darbuotojai.

Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova neslepia, kad šiemet ilgai svarstyta ir ieškota sprendimų, kaip organizuoti Nepriklausomybės atkūrimo šventę, kad ji būtų įsimintina ir įspūdinga.
Ieškant naujų formų kultūros darbuotojai žvilgtelėjo į jaunimą. Kas jiems aktualu, įdomu? Pastebėta, kad jauni žmonės mėgsta puoštis savo rankų darbo pynėmis. Pinti jie išmoksta mokyklose per technologijų pamokas bei vieni iš kitų. Tad ir kultūros darbuotojai nusprendė pakviesti dar nemokančius išmokti nupinti ir trispalvėmis pynėmis pasitikti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ieškota sprendimų, kaip tinkamiau pademonstruoti tas trispalves pynes. Nepriklausomybės simboliais nuspręsta nusagstyti valstybingumą simbolizuojančius Gediminaičių stulpus.
„Gerai pajautėme laiko pulsą. Apie akciją paskelbę spaudoje, pastebėjome, kad panašios akcijos vyksta Vilniuje. Tokią akciją skelbia ir šalies Prezidentė“, – sakė J. Pancerova.
Gediminaičių stulpus suprojektavo Šilutės kamerinio teatro dailininkė Jūratė Rinkauskienė, Gediminaičių stulpus iš medinio karkaso ir poliesterio putų pagamino Kultūros ir pramogų centro darbuotojai.
Kultūrininkai džiaugiasi, kad akcijoje aktyviai reiškiasi gimnazistai, miestelėnai ir net mažiausieji Šilutės piliečiai, darželinukai. Būtent jie ketvirtadienį šurmuliavo prie Gediminaičių stulpų. Auklėtojų atlydėti vaikai kabino ant Gediminaičių stulpų savo rankomis darytas pynutes, vėliavėles. „Artėja Lietuvos gimtadienis“, – patikino penkiametė Lėja Liepytė, pakabinusi trispalvę pynę.
Trejų metų Herkaus tėvai nusprendė savo gyvenimus kurti užsienyje, o valstybės, kurioje gimė ir augo gimtadieniui nupynė trispalvę pynę. Mažasis Herkus trispalve pyne papuošė vieną iš Gediminaičių stulpų. Pačiam pasiekti dviejų metrų aukščio instaliacijos nepavyko, todėl į pagalbą jam atskubėjo auklėtoja Virginija.
Auklėtoja sakė, kad darželyje vyksta daug gražių renginių, skirtų artėjančiam Lietuvos valstybės gimtadieniui. Vienas toks renginys būs penktadienį, t. y. šiandien. Vaikų darželio bendruomenė darželio kieme iš trispalvių širdelių sudėlios vieną didžiulę širdį. Domilė, Melita, Lilė, Saulė, Dionyzas ir kiti vaikai pakabinę savo rankų darbo pynes, deklamavo: „Geltona spalva – tai saulė, žalia – tai laukų spalva, raudona spalva – tai kraujas, kartu jos – tai Lietuva“.

Laima PUTRIUVIENĖ

5 komentarai

 • piro manija

  Bet gi toliau dyksta, gavėjasi kaži koks helovyno sekondhendo ir woodu hibridas dykas.
  Pirmyn į novatyvią pagonystę, antraščių “pynėmis” pridengę, šlamšto gavenų dovanas.
  Ko dar nepavartojome, papynę pavoliosim ir suvartosim…
  išskobk, įbesk, padek.

 • Jo

  Nuo kvailumo vaistu nera – tik į Švėkšną. Vasario šešioliktosios šventė buvo graži ir su proga išgirsti, suprasti, susimąstyti. Jei kokiam piromanui vaidenasi, tesižegnoja.

 • Ačiū

  Šilutės šventė buvo tikrai kitokia nei anksčiau. Kiek žmonių susirinko, tiekai tai rūpėjo. Man buvo įdomu, geras filmas, malonūs ir kūrybingi svečiai atvyko. Taip ir toliau. Ačiū.

 • Gražu

  Graži nuotrauka. Taip smagu paziureti. Jiems priklausys Lietuva.

 • Jonis

  Dekoju visiems uz labai grazia svente. Pasijutau lietuve esanti. Zinau, kad gyvenu valstybeje, kuri turi istorija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite