Dovana Lietuvai – trispalvėmis pynėmis papuošti Gediminaičių stulpai

Šilutėje, prie Kultūros ir pramogų centro „išdygusius“ baltus Gediminaičių stulpus miestelėnai puošia trispalvėmis juostelėmis, vėliavėlėmis, pynėmis. „Prisiminkime, kas mus vienija ir kuo galime didžiuotis. Nusagstykime šią simbolinę instaliaciją trispalvėmis juostelėmis, taip dovanodami sveikinimą Lietuvai“, – kviečia Šilutės miesto kultūros ir pramogų centro darbuotojai.

Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova neslepia, kad šiemet ilgai svarstyta ir ieškota sprendimų, kaip organizuoti Nepriklausomybės atkūrimo šventę, kad ji būtų įsimintina ir įspūdinga.
Ieškant naujų formų kultūros darbuotojai žvilgtelėjo į jaunimą. Kas jiems aktualu, įdomu? Pastebėta, kad jauni žmonės mėgsta puoštis savo rankų darbo pynėmis. Pinti jie išmoksta mokyklose per technologijų pamokas bei vieni iš kitų. Tad ir kultūros darbuotojai nusprendė pakviesti dar nemokančius išmokti nupinti ir trispalvėmis pynėmis pasitikti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ieškota sprendimų, kaip tinkamiau pademonstruoti tas trispalves pynes. Nepriklausomybės simboliais nuspręsta nusagstyti valstybingumą simbolizuojančius Gediminaičių stulpus.
„Gerai pajautėme laiko pulsą. Apie akciją paskelbę spaudoje, pastebėjome, kad panašios akcijos vyksta Vilniuje. Tokią akciją skelbia ir šalies Prezidentė“, – sakė J. Pancerova.
Gediminaičių stulpus suprojektavo Šilutės kamerinio teatro dailininkė Jūratė Rinkauskienė, Gediminaičių stulpus iš medinio karkaso ir poliesterio putų pagamino Kultūros ir pramogų centro darbuotojai.
Kultūrininkai džiaugiasi, kad akcijoje aktyviai reiškiasi gimnazistai, miestelėnai ir net mažiausieji Šilutės piliečiai, darželinukai. Būtent jie ketvirtadienį šurmuliavo prie Gediminaičių stulpų. Auklėtojų atlydėti vaikai kabino ant Gediminaičių stulpų savo rankomis darytas pynutes, vėliavėles. „Artėja Lietuvos gimtadienis“, – patikino penkiametė Lėja Liepytė, pakabinusi trispalvę pynę.
Trejų metų Herkaus tėvai nusprendė savo gyvenimus kurti užsienyje, o valstybės, kurioje gimė ir augo gimtadieniui nupynė trispalvę pynę. Mažasis Herkus trispalve pyne papuošė vieną iš Gediminaičių stulpų. Pačiam pasiekti dviejų metrų aukščio instaliacijos nepavyko, todėl į pagalbą jam atskubėjo auklėtoja Virginija.
Auklėtoja sakė, kad darželyje vyksta daug gražių renginių, skirtų artėjančiam Lietuvos valstybės gimtadieniui. Vienas toks renginys būs penktadienį, t. y. šiandien. Vaikų darželio bendruomenė darželio kieme iš trispalvių širdelių sudėlios vieną didžiulę širdį. Domilė, Melita, Lilė, Saulė, Dionyzas ir kiti vaikai pakabinę savo rankų darbo pynes, deklamavo: „Geltona spalva – tai saulė, žalia – tai laukų spalva, raudona spalva – tai kraujas, kartu jos – tai Lietuva“.

Laima PUTRIUVIENĖ

5 komentarai

 • piro manija

  Bet gi toliau dyksta, gavėjasi kaži koks helovyno sekondhendo ir woodu hibridas dykas.
  Pirmyn į novatyvią pagonystę, antraščių “pynėmis” pridengę, šlamšto gavenų dovanas.
  Ko dar nepavartojome, papynę pavoliosim ir suvartosim…
  išskobk, įbesk, padek.

 • Jo

  Nuo kvailumo vaistu nera – tik į Švėkšną. Vasario šešioliktosios šventė buvo graži ir su proga išgirsti, suprasti, susimąstyti. Jei kokiam piromanui vaidenasi, tesižegnoja.

 • Ačiū

  Šilutės šventė buvo tikrai kitokia nei anksčiau. Kiek žmonių susirinko, tiekai tai rūpėjo. Man buvo įdomu, geras filmas, malonūs ir kūrybingi svečiai atvyko. Taip ir toliau. Ačiū.

 • Gražu

  Graži nuotrauka. Taip smagu paziureti. Jiems priklausys Lietuva.

 • Jonis

  Dekoju visiems uz labai grazia svente. Pasijutau lietuve esanti. Zinau, kad gyvenu valstybeje, kuri turi istorija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite