Dovana Lietuvai – trispalvėmis pynėmis papuošti Gediminaičių stulpai

Šilutėje, prie Kultūros ir pramogų centro „išdygusius“ baltus Gediminaičių stulpus miestelėnai puošia trispalvėmis juostelėmis, vėliavėlėmis, pynėmis. „Prisiminkime, kas mus vienija ir kuo galime didžiuotis. Nusagstykime šią simbolinę instaliaciją trispalvėmis juostelėmis, taip dovanodami sveikinimą Lietuvai“, – kviečia Šilutės miesto kultūros ir pramogų centro darbuotojai.

Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova neslepia, kad šiemet ilgai svarstyta ir ieškota sprendimų, kaip organizuoti Nepriklausomybės atkūrimo šventę, kad ji būtų įsimintina ir įspūdinga.
Ieškant naujų formų kultūros darbuotojai žvilgtelėjo į jaunimą. Kas jiems aktualu, įdomu? Pastebėta, kad jauni žmonės mėgsta puoštis savo rankų darbo pynėmis. Pinti jie išmoksta mokyklose per technologijų pamokas bei vieni iš kitų. Tad ir kultūros darbuotojai nusprendė pakviesti dar nemokančius išmokti nupinti ir trispalvėmis pynėmis pasitikti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ieškota sprendimų, kaip tinkamiau pademonstruoti tas trispalves pynes. Nepriklausomybės simboliais nuspręsta nusagstyti valstybingumą simbolizuojančius Gediminaičių stulpus.
„Gerai pajautėme laiko pulsą. Apie akciją paskelbę spaudoje, pastebėjome, kad panašios akcijos vyksta Vilniuje. Tokią akciją skelbia ir šalies Prezidentė“, – sakė J. Pancerova.
Gediminaičių stulpus suprojektavo Šilutės kamerinio teatro dailininkė Jūratė Rinkauskienė, Gediminaičių stulpus iš medinio karkaso ir poliesterio putų pagamino Kultūros ir pramogų centro darbuotojai.
Kultūrininkai džiaugiasi, kad akcijoje aktyviai reiškiasi gimnazistai, miestelėnai ir net mažiausieji Šilutės piliečiai, darželinukai. Būtent jie ketvirtadienį šurmuliavo prie Gediminaičių stulpų. Auklėtojų atlydėti vaikai kabino ant Gediminaičių stulpų savo rankomis darytas pynutes, vėliavėles. „Artėja Lietuvos gimtadienis“, – patikino penkiametė Lėja Liepytė, pakabinusi trispalvę pynę.
Trejų metų Herkaus tėvai nusprendė savo gyvenimus kurti užsienyje, o valstybės, kurioje gimė ir augo gimtadieniui nupynė trispalvę pynę. Mažasis Herkus trispalve pyne papuošė vieną iš Gediminaičių stulpų. Pačiam pasiekti dviejų metrų aukščio instaliacijos nepavyko, todėl į pagalbą jam atskubėjo auklėtoja Virginija.
Auklėtoja sakė, kad darželyje vyksta daug gražių renginių, skirtų artėjančiam Lietuvos valstybės gimtadieniui. Vienas toks renginys būs penktadienį, t. y. šiandien. Vaikų darželio bendruomenė darželio kieme iš trispalvių širdelių sudėlios vieną didžiulę širdį. Domilė, Melita, Lilė, Saulė, Dionyzas ir kiti vaikai pakabinę savo rankų darbo pynes, deklamavo: „Geltona spalva – tai saulė, žalia – tai laukų spalva, raudona spalva – tai kraujas, kartu jos – tai Lietuva“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 39

5 komentarai

 • piro manija

  Bet gi toliau dyksta, gavėjasi kaži koks helovyno sekondhendo ir woodu hibridas dykas.
  Pirmyn į novatyvią pagonystę, antraščių “pynėmis” pridengę, šlamšto gavenų dovanas.
  Ko dar nepavartojome, papynę pavoliosim ir suvartosim…
  išskobk, įbesk, padek.

 • Jo

  Nuo kvailumo vaistu nera – tik į Švėkšną. Vasario šešioliktosios šventė buvo graži ir su proga išgirsti, suprasti, susimąstyti. Jei kokiam piromanui vaidenasi, tesižegnoja.

 • Ačiū

  Šilutės šventė buvo tikrai kitokia nei anksčiau. Kiek žmonių susirinko, tiekai tai rūpėjo. Man buvo įdomu, geras filmas, malonūs ir kūrybingi svečiai atvyko. Taip ir toliau. Ačiū.

 • Gražu

  Graži nuotrauka. Taip smagu paziureti. Jiems priklausys Lietuva.

 • Jonis

  Dekoju visiems uz labai grazia svente. Pasijutau lietuve esanti. Zinau, kad gyvenu valstybeje, kuri turi istorija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite