„Dėkinga, kad leidote dirbti…“

Tokiais žodžiais iškilmes Rusnėje užbaigė Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė, dėkodama visiems, gausiai sugužėjusiems pasidžiaugti įkurtuvėmis – pagaliau oficialiai duris atvėrė atstatyti kultūros namai. Taip juos įprasta vadinti, nors šiais laikais tokia įstaiga vadinama centru. Tad trečiadienį per pietus rusniškiai šventė įkurtuves.

Pirmajame aukšte – salė, scena, balkonas. Antrajame aukšte taip pat yra erdvių patalpų mokymams, o trečiajame aukšte dar bus konferencijų salė. Tiesa, statybininkams liko užbaigti pastato išorės apdailą ir nemažai vidaus darbų. Kol kas tam trūksta pinigų… Rusnės kultūros darbuotojos, nešini gėlių vazonėliais ar puokštėmis pasidžiaugti atėję rusniškiai laimingi: čia vietos kultūrinei veiklai bus gerokai daugiau. Rusnės seniūnijos pastate gyveno ankštai, ten dabar perkels biblioteką.

B. Servienė paminėjo, jog šis persikraustymas jau ketvirtasis: kultūros darbuotojai glaudėsi darželio pastate, vėliau – evangelikų liuteronų parapijos namuose su kiauru stogu, užtat kiek turistų ten užsukdavę… Vėliau įsikūrė ankštokose Rusnės seniūnijos patalpose. Vis ilgesingai žvelgė į žadamų kultūros namų pastatą, tik darbai judėjo lėtai. Projektai, derinimai, lėšų paieškos…

Į naujuosius savo namus salos kultūrininkės persikraustė ne tuščiomis: turi garsių mėgėjų meno kolektyvų, bus kur repetuoti, turi eksponatų, bus etnografijos kambarys, virtuvė kulinarijos paveldui pristatyti, rasis vietos vaikams pažaisti ir modernių ekspozicijų, vyks edukaciniai užsiėmimai. Naujų namų sienas jau puošia paveikslai, stendai. Prie kurio sustoji, ten yra ką sužinoti. Tad Rusnės sala trauks turistus ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rusnė – vienintelė tokia sala Lietuvoje, į kurią jau galima atvykti naujutėlaičiu asfaltuotu keliu per estakadą, tad kultūrinis turizmas turėtų įnešti į rusniškių gyvenimą naujų vėjų.

„Gražus gyvenimas po nauju stogu…“ – sakė salos kultūros darbuotojų vadovė B. Servienė.

Iškilmės

Balionais papuoštos naujų kultūros namų durys. Saulėta diena. Groja Gražvydo Railos vadovaujami „Pamario Brass“ muzikantai. Ištiestą kaspiną kerpa Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, statybų bendrovės „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas, Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė ir Rusnės bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas.

Pastatą pašventina Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčios kunigas Vaidas Gadeikis ir evangelikų liuteronų kunigas Mindaugas Žilinskis.

Durys atvertos. Salėje prasideda sveikinimai bei dovanų teikimas. Daug jų sunešė, suvežė… Turi rusniškiai draugų. Meras su administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudiene atvežė gėlę ir laikrodį, verslininkas S. Kazlauskas – kažką vokelyje. Ne tuščiomis atvyko  Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė, būrys kultūros įstaigų atstovų su Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičiene, taip pat Juknaičių ir Usėnų seniūnijų atstovai, mat Salos etnokultūros ir informacijos centras globoja kultūros veiklą šiose seniūnijose.

Regina Jokubaitytė su „Verdainės“ folkloro ansamblio moterimis padovanojo šviesos simbolį – „liktarną“ ir užtraukė: „Čia Lietuvoj, žemėj gimtoj, čia Pamary, mano širdy…“ Plojo ir dainavo visi. Atvyko bendraminčių iš Pagėgių, Klaipėdos, Juodkrantės, sveikinimą atsiuntė iš Jurbarko. Pasveikino Rusnės mokyklų, bibliotekos atstovai, trys rajono Savivaldybės tarybos nariai, rusniškiai verslininkai, garbaus amžiaus močiutės, atsinešę po gėlių vazonėlį. Galiausiai prieš salę išėjo seniūnė D. Drobnienė su savo kolektyvu, Rusnės bendruomenės pirmininkas S. Bukantas.

Gražių žodžių pasakyta daug. B. Servienė net susigraudino… Ji, beje, Šilutės rajono „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatė. Už nieką garbingiausio rajone apdovanojimo neskiria. Tačiau ne tik Šilutės krašte, ne tik Lietuvoje ją žino, pažįsta, jos karpinių parodos keliauja ir keliauja.

Po sveikinimų svečiai ir rusniškiai apžiūrėjo patalpas, bendravo prie kafijos puodelio.

Svečiai iš salos neišvyko tuščiomis: dovanų gavo po naujausią Kęstučio Demerecko knygą „Nemuno delta. Penkių šimtmečių akimirka“. 512 puslapių knyga – sunkiai pakeliama…

Stasė SKUTULIENĖ, autorės nuotr.   

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite