Dažniausi elektrinių paspirtukų gedimai

Į dviračių elektrinių transporto priemonių gretas sparčiai įsilieja paspirtukai. Jais važinėja ne tik vaikai, jaunimas, bet ir solidesnio amžiaus sulaukę žmonės. Nors paspirtukai yra laikomi tikrai patikima važiavimo priemone, ir jie neišvengia gedimų. Jie nėra visiškai apsaugoti nuo oksidacijos, kuri kenkia elektronikai, jie neišvengia ir avarinių situacijų, netikėtų smūgių.

Kokie būna pagrindiniai paspirtukų gedimai?

Ne paslaptis, jog dalis mūsų paspirtukus laiko balkonuose arba netikusios būklės rūsiuose, kad dažniausiai šaltis arba drėgmė pakenkia gerai jų būklei. Įprastai po žiemos paspirtukų baterijos būna tiek išsikrovusios, jog neįmanoma jų atgaivinti.

Jei norite, kad jūsų transporto priemonės baterija po žiemos sezono veiktų be priekaištų, pirmiausiai prieš pastatydami paspirtuką žiemos poilsiui, jos bateriją įkraukite bent iki pusės ir kurį laiką palaikykite šitokį lygį. Tai leis baterijai išlikti gyvai per visą šaltąjį metų periodą.

Tarp dažniausių paspirtukų gedimų minimas guolių gedimai. Taip pat įprastas reiškinys yra stabdžių mechanizmo atsipalaidavimas arba susidėvėjusios stabdžių kaladėlės. Šie gedimai didele dalimi priklauso nuo to, kaip žmogus dažnai važinėja šia transporto priemone. Jei jis paspirtuku diena iš dienos nuvažiuoja tolimą atstumą, visiškai tikėtina, jog gali susidėvėti ratų guoliai. Jie susidėvi maždaug per porą ar trejetą metų. Tiesa, daug kas priklauso ir nuo važinėjimo kokybės. Kas netausoja savo paspirtuko, tas greitai jį pasmerkia netikėtiems gedimams.

Kaip kuo ilgiau išlaikyti veikiančią paspirtuko bateriją?

Jeigu norite, kad paspirtuko baterija kuo ilgiau išliktų tinkama naudojimui, turite atsiminti keletą dalykų.

Kadangi paspirtuko bateriją galima laikyti viena svarbiausių jo dalių, ją būtina ne tik kaip reikiant įkrauti, bet ir vengti perkrovimo. Jei matote, kad baterija jau pasikrovė, būtinai ją atjunkite nuo elektros tinklo, nes tada nebus aktyvuojami nauji įkrovimo ciklai, mažinantys baterijos veikimo trukmę.

Labai blogas įprotis – palikti bateriją krautis per naktį, nes tada jai gresia prarasti kokybę. Vasarą būtina vengti baterijos perkaitimo saulėje.

Labai daug išsamios ir naudingos informacijos apie paspirtukus rasite interneto svetainėje: https://www.aleina.lt/1196-elektriniai-paspirtukai-dalys-ir-priedai.

pr2022/043

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite