Dažniausi elektrinių paspirtukų gedimai

Į dviračių elektrinių transporto priemonių gretas sparčiai įsilieja paspirtukai. Jais važinėja ne tik vaikai, jaunimas, bet ir solidesnio amžiaus sulaukę žmonės. Nors paspirtukai yra laikomi tikrai patikima važiavimo priemone, ir jie neišvengia gedimų. Jie nėra visiškai apsaugoti nuo oksidacijos, kuri kenkia elektronikai, jie neišvengia ir avarinių situacijų, netikėtų smūgių.

Kokie būna pagrindiniai paspirtukų gedimai?

Ne paslaptis, jog dalis mūsų paspirtukus laiko balkonuose arba netikusios būklės rūsiuose, kad dažniausiai šaltis arba drėgmė pakenkia gerai jų būklei. Įprastai po žiemos paspirtukų baterijos būna tiek išsikrovusios, jog neįmanoma jų atgaivinti.

Jei norite, kad jūsų transporto priemonės baterija po žiemos sezono veiktų be priekaištų, pirmiausiai prieš pastatydami paspirtuką žiemos poilsiui, jos bateriją įkraukite bent iki pusės ir kurį laiką palaikykite šitokį lygį. Tai leis baterijai išlikti gyvai per visą šaltąjį metų periodą.

Tarp dažniausių paspirtukų gedimų minimas guolių gedimai. Taip pat įprastas reiškinys yra stabdžių mechanizmo atsipalaidavimas arba susidėvėjusios stabdžių kaladėlės. Šie gedimai didele dalimi priklauso nuo to, kaip žmogus dažnai važinėja šia transporto priemone. Jei jis paspirtuku diena iš dienos nuvažiuoja tolimą atstumą, visiškai tikėtina, jog gali susidėvėti ratų guoliai. Jie susidėvi maždaug per porą ar trejetą metų. Tiesa, daug kas priklauso ir nuo važinėjimo kokybės. Kas netausoja savo paspirtuko, tas greitai jį pasmerkia netikėtiems gedimams.

Kaip kuo ilgiau išlaikyti veikiančią paspirtuko bateriją?

Jeigu norite, kad paspirtuko baterija kuo ilgiau išliktų tinkama naudojimui, turite atsiminti keletą dalykų.

Kadangi paspirtuko bateriją galima laikyti viena svarbiausių jo dalių, ją būtina ne tik kaip reikiant įkrauti, bet ir vengti perkrovimo. Jei matote, kad baterija jau pasikrovė, būtinai ją atjunkite nuo elektros tinklo, nes tada nebus aktyvuojami nauji įkrovimo ciklai, mažinantys baterijos veikimo trukmę.

Labai blogas įprotis – palikti bateriją krautis per naktį, nes tada jai gresia prarasti kokybę. Vasarą būtina vengti baterijos perkaitimo saulėje.

Labai daug išsamios ir naudingos informacijos apie paspirtukus rasite interneto svetainėje: https://www.aleina.lt/1196-elektriniai-paspirtukai-dalys-ir-priedai.

pr2022/043

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite