Dažniausi elektrinių paspirtukų gedimai

Į dviračių elektrinių transporto priemonių gretas sparčiai įsilieja paspirtukai. Jais važinėja ne tik vaikai, jaunimas, bet ir solidesnio amžiaus sulaukę žmonės. Nors paspirtukai yra laikomi tikrai patikima važiavimo priemone, ir jie neišvengia gedimų. Jie nėra visiškai apsaugoti nuo oksidacijos, kuri kenkia elektronikai, jie neišvengia ir avarinių situacijų, netikėtų smūgių.

Kokie būna pagrindiniai paspirtukų gedimai?

Ne paslaptis, jog dalis mūsų paspirtukus laiko balkonuose arba netikusios būklės rūsiuose, kad dažniausiai šaltis arba drėgmė pakenkia gerai jų būklei. Įprastai po žiemos paspirtukų baterijos būna tiek išsikrovusios, jog neįmanoma jų atgaivinti.

Jei norite, kad jūsų transporto priemonės baterija po žiemos sezono veiktų be priekaištų, pirmiausiai prieš pastatydami paspirtuką žiemos poilsiui, jos bateriją įkraukite bent iki pusės ir kurį laiką palaikykite šitokį lygį. Tai leis baterijai išlikti gyvai per visą šaltąjį metų periodą.

Tarp dažniausių paspirtukų gedimų minimas guolių gedimai. Taip pat įprastas reiškinys yra stabdžių mechanizmo atsipalaidavimas arba susidėvėjusios stabdžių kaladėlės. Šie gedimai didele dalimi priklauso nuo to, kaip žmogus dažnai važinėja šia transporto priemone. Jei jis paspirtuku diena iš dienos nuvažiuoja tolimą atstumą, visiškai tikėtina, jog gali susidėvėti ratų guoliai. Jie susidėvi maždaug per porą ar trejetą metų. Tiesa, daug kas priklauso ir nuo važinėjimo kokybės. Kas netausoja savo paspirtuko, tas greitai jį pasmerkia netikėtiems gedimams.

Kaip kuo ilgiau išlaikyti veikiančią paspirtuko bateriją?

Jeigu norite, kad paspirtuko baterija kuo ilgiau išliktų tinkama naudojimui, turite atsiminti keletą dalykų.

Kadangi paspirtuko bateriją galima laikyti viena svarbiausių jo dalių, ją būtina ne tik kaip reikiant įkrauti, bet ir vengti perkrovimo. Jei matote, kad baterija jau pasikrovė, būtinai ją atjunkite nuo elektros tinklo, nes tada nebus aktyvuojami nauji įkrovimo ciklai, mažinantys baterijos veikimo trukmę.

Labai blogas įprotis – palikti bateriją krautis per naktį, nes tada jai gresia prarasti kokybę. Vasarą būtina vengti baterijos perkaitimo saulėje.

Labai daug išsamios ir naudingos informacijos apie paspirtukus rasite interneto svetainėje: https://www.aleina.lt/1196-elektriniai-paspirtukai-dalys-ir-priedai.

pr2022/043

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite